0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kizlar erken doğum riskim var 33 haftadan belli 36 haftalık oldum şükür dünden belli çok fazla kasılma böle sertleşme oluyo hele ki bugün biryere toplanıyor veya tamamen semsert oluyo sizce doğum mu olucak ağrı falan yok ama cok sertlesiyo karnım. yemek yiyemiyorum fazla sabah kahvaltısını yapıyorum ama sonra yesemde olur yemessemde öyle söyleyeyim ne oluyor sizce 
diğer tarafta sordum beğenmediler sanırım sorumu :)

4 Cevaplar

0 oy
(26 puan) tarafından
Canım sertleşmeler olur normaldir bnmde oluyordu ama kasılmaya bağlı da olabiliyor nst ye girince anlaşılır sancı olup olmadığını 
tarafından
normal değil işte doktara zaten bunu soyliyce nst almıştı sanci çıktı 33 haftalıkken 3 gün hastanede yattım şimdi tam olarak ne olduğunu anlamıyorum.
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bende 28 den beri var ama doktor erken doğum riskin var demedi bana şimdi 32 haftaligim günde 2 yada 3 kez oluyor o sertleşme canim cuma kontrolüm var bakalım ne der
(3,458 puan) tarafından
Benimde öyle özellikle yürüyünce oluyor ama kimi doktor normal rahim doğum için kasılma egzersizi yapmaya başlıyor diyor. Bide sıklığı artarsa ve sanci eşlik ederse doktora gidin diyor
tarafından
biraz önce geldim acilden nst sanci çıkmadı nst çıktım yine ayni oldu söyledim hatta baktı doktor yarına yine yarına gelsin demiş eğer kanaman falan suyun olursa gel dedi. bende bende fazla sertleşme oluyo bugün de sanırım biraz yordum kendimi ondan dolayı oldu
(3,458 puan) tarafından
Büyük ihtimal çünkü bende geçen cam sildim o gün daha çok oldu
tarafından
aslında normalde hareketliyim fazla bişeyde öyle de yapamadım ne bilim çok sertleşmesi şey.oldu he şuan doğum yapsam bisey olmaz sakıncası yok yanı bebekten bebeğe degisebiliyormus tabi o ayrı  ebe bir saat önce doğum olmuş 35 haftalık küveze bile girmemiş. şuan bile semsert yanı
(3,458 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canim
0 oy
(5,938 puan) tarafından
35+4 kasılmalarım cok artti dinlenerek su icerek hafifliyordu 36+4 te siddetlendi ve o gun dr a gittiğimde 3 bucuk cm acilmam vardi aksamina doğum yaptim. Ihmal etme derim su ic dinlen ve dr na mutlaka görün. 
tarafından
gittim acile yarın doktor kontrolüm var. nst sanci çıkmadı saol canim
(5,938 puan) tarafından
Içın rahat etmiştir en azindan
tarafından
aynen rahatladım biraz :)
0 oy
tarafından
Bnmde öyle oluyordu bnde 36 da doğum yaptım fazlaca kasılmam vardı zaten 
tarafından
anladim bende kesin yapıcam bu gidişle nst sanci çıkmıyor bu kezde
tarafından
Evet çıkıyor zaten kasılma ile beraber bne ara ara sancı olurud nst de 80 ve üzeri çıkardı ve duzenliydi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 87 göst.
19 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ogluşumm❤ (517 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 129 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,144 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
30 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozge2608 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 324 göst.
4 Kasım 2018 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,603 cevap

34,745 kullanıcı

...