0 oy
1,079 göst.
Diğer kategorisinde (1,358 puan) tarafından

Ay sok oldum bebegimin bezini degistim bisey yoktu pisik vs snr kokulu kaka yapti yesil ishal poposunun her tarafi onu arkasi sagi solu kipkirmizi olmus kabarmis hep. Ailemden herkes asitli kaka yapmistir dedi bide hemsire arkadasim var ona anlattim baya ince konustuk rota virus olabilir dedi yarin sabahtan gel bakalim dedi :'(

Ates kusma vs yok sadece yesil kokulu ishal ve ani pişik oldu sizce rotami olmustur???

21 Cevaplar

0 oy
(48,704 puan) tarafından
ne kadarlikti bebeğin diş dönemi olabilir
(1,358 puan) tarafından
7 aylik canim 5 dk icinde komple pisik olmasina sasirdim
(48,704 puan) tarafından
benim kizimda karpuz yesin bildigin totosu kirmizi kiremit boya sürmüsun gibi oluyo sen yinede götür doktora
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Zannetmiyorum cnm ama sen yinede tedbir amaçli doktora göster bi.
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Sanmıyorum teni hassas tir kızımda öyle kaka yapar çok kanardk şükür kortizon kremler kullandım şuan sufokrem çözdük emiyor mu ek gıda alıyor mu sen acı  tükettin mi?

Mesela kızım tarhana çorbası içsin ev yapımı baharatlı hemen mantar olur, 
(1,358 puan) tarafından
Evet acili yedim bugun ama cok az emdi 2 firt. Ama kokulu ishali 3 gundur falan var ilk defa bugun pisik oldu oyle sok oldum. Haviza goturdum ya acaba o yuzdenmi oyle oldu
(12,777 puan) tarafından
Havuz da mikrop da kapmış olabilir üşümüş de
0 oy
tarafından
Aa canım benim kızda bi kaç gündğr hasta ve bugün altını açarken bi baktım yanaklar hep kızarmış şişmiş bende duş aldırıp bepanthol sürdüm neden olmuş dedim koyu yeşil kokulu kaka yapıyor  
(1,358 puan) tarafından
Ayni durumdayiz iste bende sabunlu suyla yikayip kantaron yagi surdum ins gecer
tarafından
İnşallah canım bende yarın zaten hastaneye götürcem olmadı kaka tahlili yaptıriyim
0 oy
tarafından
Sanmam rota oldugumu rota ateşle kusmayla  başlar sonradan kötü kokulu ishal başlar ateşi kusmasi yok demissin midesini üşütmüş olabilir ya da yediği bir şey dokunmuş olabilir 
(1,358 puan) tarafından
Havuza goturdum o yuzdenmi acaba? Ama yesil ishali nasil biliyomusun bez ayni cisli gibi yuzeyde hic kaka yok ama yesil sivi kaka yapiyor iste
tarafından
Sen kan ilacı veriyormusun su gibiyse eğer başka bir şeyde çıkabilir mikrop kapmış olabilir sen yarın götür bi kaka testi yaptır kaka testinde zaten rota adeno hepsine bakılıyor rotavirus aşısı yaptirmamismiydin
0 oy
tarafından
Rota aşısı yaptırdın mı? 
(1,358 puan) tarafından
Hayir yaptirmadim
tarafından
Ah ya keşke yaptırsaydın. İnşallah değildir öyle bir durum yoktur ama Allah korusun olabilirde
Umarım düşündüğn gibi değildir. Belkide diş yüzündendir
(1,358 puan) tarafından
Ay ins yaa :(
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Tam aynisi 2 gun once bizdede oldu ama cok sukur gecti pisigi normallesti kakasi
(1,358 puan) tarafından
Aniden kipkirmizi mi oldu? Ay cok korktum hasraneye gotursemmi ya rota olabilirmi
(4,725 puan) tarafından
Valla canim yanlis yonlendirmek istemem icine sinmiyorsa git ama anlattiginin bizzat aynisini yasadik. Sabah bisey yoktu oglen actigim bezde cok yesil tuhaf kivamli ve kokulu kaka vardi. Bianda baktim pisik olmus her yeri. O gun devam etti pisigi sonrada gecti. Suan normal hersey bi takip et bakalim
(1,358 puan) tarafından
Hastaneye gitmedinmi naptin nasil gecirdin
0 oy
tarafından
Ben anlamadım gökçen sen rota virüs aşısı yaptirmadinmiiiiii?????????? 

Herşeyi arastiriyosun halbuki 
(1,358 puan) tarafından
Yaptirmadim ozel asi oldugunu dahi bilmiyordum ://
tarafından
Hadi ya kuzum özel aşıları da yaptırmaya bak bir sekil
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Rota virus kanki hishal olur genelde ama yinede ihmal etme başka bebek veya çocuklarda temasındansa kaçının bulaşabilir cunku
0 oy
(909 puan) tarafından
Ne yedi o ve bir önceki gun
0 oy
(12,858 puan) tarafından
Rota virüsünde fışkırarak kusma oluyor haksızlık ishal ateş de diğer belirtiler senin yediğin veya bebeğinin yediği bir şey dokunmuş pişik yapmış olabilir bugün ne yedin bebeğin ne yedi 
(1,358 puan) tarafından
Samsundayim simdi 2 gundur gezdik aksama kadar o yuzden disarda tavuk corbasi yedirdim lokantadan ama sadece bugun oyle kizardi aniden. Kusma falan yok ama yesil kokulu ishal bikac gundur var ateste yok
(12,858 puan) tarafından
Rota virüsü aşısı önemli hala vaktin var mı bilmiyorum araştırıp yaptır canım yeşil kokulu ise üşütmüş olabilir sen her ihtimale karşı hastaneye git kaka yaptıktan 30 dk içinde o kakadan tahlil alınabilir aklında olsun canım
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm usuttuyse de pisliği yeşil olur kokar hemen değiştirdin mi yoksa biraz durdu mu hemen degistirdiysen ve buna rağmen hemen kabardiysa bı götür için rahat etsin .ama biraz beklediyse kabarması normal ama ishal sekliylndeyse ve gece devamı gelirse sabahı bekleme hemen götür bu rota virüs acayip bişey .çocuğu hemen güçten düşürüyor ve çok fena ishal ediyor bir saatte kaç kere yaptırıyor bı tanidigimizin çocuğu olmuştu .çocuğu çok yıprattı .
(1,358 puan) tarafından
Saat bwsi degil ama gunde 4 5 kez kaka yapiyor. Hic bekletmedim hemen aldim altini ama asiri pisik olmus sadece poposunda degildi on ve yan taraflarida asiri kizarmisti
(887 puan) tarafından
Cnm rota gibi değil ama burdan bilemeyiz test yapılması lazım imkanın varsa bı özelim aciline götür bakalım içimiz rahat etsin
0 oy
tarafından
Canım diş kakası öyle oluo hemen pişik yapıo 
(1,358 puan) tarafından
Ama ilk defa oldu bide yesil kokulu ishal yapmis dis belirtisimi bu tamamen
tarafından
Evet canım yinede yanlış bilgilendirmek istemem ama ben öyle gördüm öyle biliyorum korkacak bişi değil
0 oy
tarafından
Benim oğlum rota oldu. İshalden önce kusma ve ateş başladı. Pişik durumu olmadım. Ama rotada kokulu ishal oluyor . Oğlumun da kokuluydu. Yalnız kızım diş çıkarırken hep ishal oluyor ve hemen pişik oluyor. Susuz kalmamasına dikkat et. İshalde sayıdan ziyade çocuğun genel durumu önemli demişti doktor bize. Bol su ev ayranı içir. Geçmiş olsun
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Benim oğlum bi defa öyle oldu çocuk ayakta dik duramıyor ama etinden et kopuyo acıdan titriyo resmen nasıl ağlıyor ama genelde hep o şekilde ağladığı için baştan anlamadım sonra sorun olduğunu farkettim her yerini soydum bezi bi açtım altı dolu ishal ama poposunun heryeri kuyruk sokumuna kadar kıpkırmızı olmuş hemen banyoda yıkadım kremledim o gün hemen düzeldi cnm 
(1,358 puan) tarafından
Bende simdi bezini aldim kizariklik tamameb gecmis ama diger belirtiler yok kizimda
(3,274 puan) tarafından
ozmn asitli gelip yakmıştır bnm ki de birden olup geçti götürmedim doktora ama sn için rahat etmezse gotur
0 oy
tarafından
Benimkide öle başladı pişik oldu sona kustu okadar kötü olmuştum ki hemen hastaneye götürdük rota olmuş sor gecti çocuk zorlandı dikkat et kusarsa ateslernirss hiç bekleme
0 oy
tarafından
Rota yüzünden benim oğlum ölümden döndü yediğini kusardi ishaldi ateşi 39.5 dan düşmezdi hastanede yattım iki hafta tırnaklarına kadar morardigini bilirim doktorun ayaklarına yatıp yalvarırım bir şey yapın oğlumun canı gidiyor dediğimi bilirim rota çok farklı bir şey inan rota olsa böyle olmaz bebeğin yaşamış biri olarak söylüyorum
(1,358 puan) tarafından
Ahh yavrum gozlerim doldu :(( ben kizimin poposu pisik oldu aniden diye bu kdr kotu hissedip butun moralimi bozdum seni suan cok iyi anliyorum cok kotu birsey evlat ile sinanmak :( atlattiysan ne mutlu.
Bi sorum var peki hastaneye gotureyimmi ne olur ne olmaz diye
tarafından
Ateşi ishali kusması yok ise yani hepsi birlikte yoksa rota olasılığı çok düşük ama pişik için sudocrem madecasoll deneyebilirsin canım
0 oy
tarafından
Rota aşısı yaptırmazsanız böyle olur canm.Nelere vermiyoruzki o parayı.Yazık deilmi simdi evladina.Ben karttan cektirdim yaptirdim param yoktu.Kartim olmasa borc alirdim...Gerci devletimiz yaptırmalı boyoe onemli bir asiyi ama senin canim cigerin iste olan yavruna oluor:(
0 oy
tarafından
biz 5 aylıkken rotaya yakalandık allahım korudu oqlumu ateş kusma ishal sıvı kaybı 3 qece hastanede yattık cok sükür qeçti allahım ins rota deqildir eqer rotaysa mutlaka ama mutlaka yatış yap bide rota bulasıcı sanada bulasır tekrar coxuquna qecer altını deqiştirken mutlaka ellerini yıka
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Sen yarın bı götür doktir bı baksın ben kendimden örnek veriyim benim çocuklarım dış çıkardığında ve kulakları agridiginda öyle yeşil. Ve sulu köpüklü kaka yapardı bende hemen yıkar krem sürerdim geçerdi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 106 göst.
23 Mart 2022 Diğer kategorisinde 2 minnak (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Isteoylesine (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 42 göst.
21 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miracinannesi.34 (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 114 göst.
25 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu

380,462 soru

11,391,344 cevap

34,899 kullanıcı

...