0 oy
579 göst.
Diğer kategorisinde (417 puan) tarafından
Hazir satılan bebek meyve ve sebze püreleri nasil kizlar.  Oglum 6 aylik onlardan almayı düşündüm hangi marka almalıyım. Doyurucu mu kilo aldırır mi besleyici mi ?

7 Cevaplar

0 oy
(2,931 puan) tarafından
Yapabilirsen kendin yapsan aslinda dha iyi olur hafif buharda haslayip ezsen
(417 puan) tarafından
Onun için ayrı ayrı sebze meyve almak gerek oglum iştahlı birde yetişemiyorum bogazina. Onu yapana kadar çıldırıyor. Ev isleriydi alışveris falan derken onu yapmaya fırsatım kalmıyor. Eşim olmadığı için herşeyle ben uğraşıyorum canim
(2,931 puan) tarafından
Doğru bnmkide acikinca çıldırıyo gogsumu çıkarmamı bile zor bekliyo bebekler icin nette 2 3 günlük mama tarifleri var ordan bakabilirsin aslinda haftalık alışverişinde 1 er kilo alsan baya yeter sana zaten mesela 1 elmanin yarısını anca yer 1 patatesi yiyemez bile haslayip hava almayan bi kaba koyabilirsin sadece ezmesi kalır ben oyle yaparım diye düşünüyorum bakalım doktorumuz ne diycek
(417 puan) tarafından
Ay keske oyle olsa 1 elmayı yer 1 patates ney ki 1 buçuk patates gidiyor. Mesela canim ben evde kendim yapsam püreleri oğlumun yiyeceği kadar kavanozlara koysam dolapta saklasam bozulma süreleri ne kadar olur 1 hafta falan gider mi ki
(2,931 puan) tarafından
1 hafta degil de belki 2 3 gun gidebilir Instagram da bi sayfada görmüştüm 3 günlük flan duran püre tarifleri vardi instagramin varsa bak istersen
(417 puan) tarafından
Bir bakayım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(454 puan) tarafından
bence hazıra gerek yok sen meyveyi sebzeyi hazır alıp mı yiyiyosun dışardan
(417 puan) tarafından
Özel değil canım. Suçsuz yere girdi canim. 6 yil oluyor esim askerliğini yapalı. Askerdeyken ktm görevlisiymis orda er olan 2 kişi varmış onlar uyusturucu içip hemde satıyorlarmış komutanlara yakalanmislar. Esim zaten bu 2 kişiyi bu konudan dolayi çok kez dövmüş. Ne komutanlar nede orda bulunan diğer askerler ktm gorevlisi olan olcay orda değildi demisler.  Ama bu 2 kişi bizimle beraber olcay da vae diyorlar. Mahkeme de delil saymış ayni suçtan esimde yargılanmis. Mahkeme bu zamana kadar devam etmiş ne benim nede eşimin mahkemelerden haberi oldu tebligat gelmedi bize savunması bile yok  yani.
tarafından
Kurban olirum kizumm lütfen metametli ol bak haksiz yere girmiş zaten ya gerçekten sucu oluo girseydi kötü biriyle bi ömür surseydin cok sukurki sebebi yok inşallah tez zamanda çıkar esin sana cok dua edecem
(417 puan) tarafından
Allah razı olsun canim ❤.. Aynen dediğin gibi allahtan suçsuz suçlu olsa affetmezdim onu benimde yavrum var başkalarının yavrusunu zehirleyen insanla beraber olamazdim şükür allaha ki öyle kötü işlere bulasmamis. Biz bu durumu allahın bize verdiği imtihan olarak görüyoruz canım. Ben hep en çok sevdiğim eşimle sinandim sonucunda bir yavrumuz var rabbim insallah yüzümüze bakacak. Cezası çok değil zaten 1 bucuk yıl diğer kişilerin cezası daha çokmuş. Tez zamanda çıkar inşallah.❤
tarafından
Insallah cnm inşallah sen heo dua et bende senin ve yavrun için hep dua edecem
(417 puan) tarafından
Allah razı olsun senden ❤❤
0 oy
(2,351 puan) tarafından
En iyi markanin bile icnde kisirlastirici vs bulunuyo canm  malesf ki yurtdisi uretimi ve bizi yavas yvas bitrmeye calistiklarndan bebek.mamalarina kadr uzandi adi pislikler. O yuzden meyve puresini mumkunse kendin yap pure yapmak icn ozel aparatlar var tirtikli japonlarda bulabilrsn.

Ins bn bebegime hazir mama yedirmeyi dusunmuorm 
(417 puan) tarafından
Ya bende hazır vermek istemedim ama organik yazıyordu hipp markanın üzerinde. Birde canim esim olmadığı için bütün işlerle ben uğraşıyorum püre yapmaya vaktim  bile zor oluyor zaman hemen geçiyor ben onu yapana kadar oğlumda çıldırıyor çok iştahlı bir bebek habire yemek istiyor. Taze olsun diye meyve sebzeyi azar azar oluyorum oda hemen bitiyor ne yapacağımi şaşırdım.
(2,351 puan) tarafından
https://zebramo.com/products/9CJZH8

Bak bu meyve sebze puresi muhafaza kabi az az yapip ugrasmassn sabh yaparsn aksama yetecek kadr yada bi haftalik yap sen bilirsin buzluga koyarsn gunluk cikarirsin ornek bunu bulabildm bebekler icn bunun kasik uclu olanlari var poseti sıkıosn kasiga az az gelio. Bunun birde makinalari var yani yarm saatte yapabilcegn disari ciktgnda yaninda tasiyabilcegin bir alternatif bu tarz seyleri arastr bnce canm sende bu konularda dikatloysen .
(417 puan) tarafından
Cok araştırdım canim her türlü tarif var bunu verdiğin iyi oldu.
(2,351 puan) tarafından
Rca ederm bebek mgazalarinada sorabilirsin muhakak bulursun.
0 oy
tarafından
Bence kendin al meyve sıkacağı veya ezecegi kendin yap tatlım daha sağlıklı olur 
(417 puan) tarafından
Vaktim olmuyor ki kuzum. Cok yoğun geçiyor ramazan
tarafından
Bebeğine sağlıklı şeyler yedir onlar da ne var Allah bilir yarım saatini ayır buraya giriyorsn
(417 puan) tarafından
Buraya girmiyorum ki 2-3 haftadır. Oğlum uyudugu zaman giriyorum işim düştükçe girip çıkıyorum aktif degilim
0 oy
(452 puan) tarafından
Hiç bşy olmaz cnm merak etme, sürekli kendi yapamıyor insan, ben 10 aylık olana kdr hep hazır pürelerden verdim kilomuzda gelişimimizde sağlığımızda gayet iyi, arada yetiştiremeyince yine hazır püre veriyorum. Bebekler için özel mama sonuçta zehir hok ya içinde, ver cnm için rahat olsun hiç bşy olmaz. Hem her ayına göre gramı ve katılığı değişiyor daha iyi anlıyorsun bebeğin hamgi ayda  kaç gram ve ne kdr katı yiyebiliyor diye öyle bi ayarlamışlar ki az mı geldi çok mu geldi diye endişede etmiyorsun.
(417 puan) tarafından
Benim oglum iştahlı olduğu için her uykudan uyandığında ve uyuturken emzir dedi. Sabah uyandığında emzir sonra yumurtanin sarısını yedir bol su ile dedi. Sonra sebze puresi sonra emzir uyut uyanınca yine emzir meyve puresi ver dedi daha sonra yine yemek isterse meyve puresi ver dedi günde 1 kere hazır olandan verebilirsin dedi akşam yemek saatlerinde çorba yedir dedi Sonra emzir uyut dedi bu şekilde canim. Bizim günümüz yemek uyumak ile geçiyor
(452 puan) tarafından
Maşallah cnm senin bebeğin gerçektende çok iştahlıymış, zor yetişir insan :)

Peki geceleri acıkıyor mu uyanıyor mu bunun için?

Bnm oğlum 4 aylık olduktan sonra gece uyanmaları bitmişti sabah 6 gibi kalkar mamasını içip tekrar yatardı, normalde bnm bebeğimde çok iştahlıydı ama bu kdr değil, ve püre vermeye başlayınca sık sık yemeyi bırakmıştı,, günde üç kez ek gıda iki kezde mama veriyordum doktorumuzun dediği gibi.
(417 puan) tarafından
Benim oglum 3 aylik olduktan sonra gece utanmaları bitti canim 2 aylıkken geceleri sadece 1 kere uyanıyordu 3 aylıkken tamamen bitti. Şuan 15 gün var 7 aylik olmasına geceleri uyanıyor 2 kes. diş ağrısından galiba.
(452 puan) tarafından
Hmm anladım cnm, sağlıkla çıkarsın inşallah dişlerini.
(417 puan) tarafından
Tesekur ederim canim sağlıkla büyüt bebeğini ❤
0 oy
(222 puan) tarafından
Al yedir canım hicbirsey olmaz ben oğluma 4.aydan beri yediriyorum. Tabi evde yapsan daha iyi ama herzaman zaman ve fırsat olmuyor. Arada evde yap arada hero babynin var meyve puresi onlardan yedir. Herkes bi karşı çıkmışta değişik tepkiler anlayamıyorum...  zehir değil ya.
(417 puan) tarafından
Dogru söylüyorsun canim ecnalerdede var eczacı arkadaşıma sordum gönül rahatlığıyla yedir dedi. Dün baktım da bu purelin hep meyvelisi mi var sebze olarak yok mu canim
(222 puan) tarafından
Ben sebze püresi hic görmedim ama vardir bence
(417 puan) tarafından
Varmis canim doktorumda eczanelerdn al ver dedi
0 oy
(845 puan) tarafından
Canım benimde oğlum iştahlı bir bebek ama herşeyi kendim yapıyorum küçük kavanozlara 2 gün içinde tüketiyor hazır mamaların içinde ne olduğu belli değil ki hepsinin içinde tatlandırıcı şeker oluyor hiç bir besin değeri yok yani 
(417 puan) tarafından
Araştırdım eczacı arkadsm gönül rahatlığıyla yedir dedi ama doktora danisicam. Vakit bulabilsem keske canim 1 kere yapıyorsam ikinciyi yapamiyorum mecbur emziriyorum
(845 puan) tarafından
Canım instgramda mühendisoglu var takip et içeriklerini kendin gör ne kadar zararlı maddeler var ki kavanozda kaç ay duruyo bozulmuyo içine katkı maddeleri koyuyorlar hep bakalım meyveleri tazemi çürük mu göremiyoruz
(417 puan) tarafından
Haklısın canım illaki büyüyünce bizim yediğimiz şeylerden yiyecekler. Doktorum ver dedi .. bende hazır verme taraftarı değilim ama mecbur kaldığım yerlerde vericem mecbur. Her günüm dışarıda geçiyor işim bitmiyor inan 2 evin işi zor oluyor esimde yok marketti faturalardi kiraydı alacak verecek borclulardi derken elim varmıyor oğluma:( yediriyorum genelde kendim yapıp ama dışardayken sorun oluyor iste dışarda olduğum zamanlar vericem sadece

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 589 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 370 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Meryirem (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 17 göst.
2 gün önce Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,312 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 390 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,355 puan) tarafından soruldu

379,485 soru

11,360,284 cevap

34,838 kullanıcı

...