0 oy
822 göst.
Diğer kategorisinde (172 puan) tarafından
Selam kizlar 

Benim 3 aylik bi kizim var ellerinizden oper.. İlk bebegim ve cok tecrubesizim ailemin destegini alıyorum bu konuda saolsunlar cok yardimcilar bana bazi geceler ablam bakiyor ben dinleniyorum sorun şu ki kizima baktigim gecelerde besigine koyamiyorum yani yanimdan ayiramiyorum besikteyken ya duymassam ya tukurugunden bogulursa ya uyanirda hissedemessem diye korku yasiyorum iki kez bogulma tehlikesi geçirdi ve inanılmaz pipirik biriyim yanımda yatiriyorum ve asla uyumuyorum sabaha kadar nobet turuyorum basinda soyleyin şimdi bana siz nasil yapiyorsunuz bu uyuma isini bebekleriniz uyudugunda yatagina koyup sizde kendi yerinizde mi yatiyorsunuz yoksa benim gibi olan varmi ve kaç aylikken yaninizdan ayirip kendi yataginda yatirdiniz 3 aylik olduk ve daha bir kez gece tek yataginda yatirmadim yatiramadim daha dogrusu korku yasiyorum nolur bana guzel seyler soyleyin napicam ben :( 

18 Cevaplar

+1 oy
(887 puan) tarafından
Neden bogulma tehlikesi yasadi cnm
(172 puan) tarafından
Emzirirken sutumden boguldu nefessizz kaldi travma oldu bana bir kezde banyo yaptirirken su kaçtı yine ayni sekilde korku kaldi dahada yikamadim birdaha ben cocugu hep ablam yikiyor atamiyorum ustumden bu korkulari cocuguma bise olcak korkusu yasiyorum hep..oysaki beşiği yatagimin hemen dibinde ama gormessem icim rahat etmiyor
(887 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorumcnm .ben 20 gun oncegogum yaptimbebegim 17 gun yogun bakimda kaldi nefesini tutuyor diye .iyilesti die cumartesi gunu taburcu oldu razanin ilk gunu iftar vakti yine nefesini tuttu Allah tan ona baktigim bi zamanda oldu ve gpgsune ayaklarina vurunca birakti .esim isteydi ve gece gelipte hastaneye gpturene kadar bir saniye gozumu ustunden ayirmadm .ve her ihtimale karsi evde olurda fark etmezsem bogulur korkusuyla doktpruz tekrar hastaneye yatirdi .uc gundur hastamede ama hic tuamis nefesini .anliycagin eve gelince ben yine diken istunde olucam .o yuzden simdi sana ne desem bos bizim yasadigimiz korkuyu ancak biz biliriz ve atlatmamiz baya bi zaman alicak
(172 puan) tarafından
Kiyamam  sanada bebisede ya hele ettigine bak daha sen minnaksin be yavrum nefes tutmak nedir... Ben sirf bebegim icin sehir degistirdim ailemin yanina tasindik yoksa aklimi yitircektim istesemde uyuyamiyorum kizima baktığım zamanlar kendi avime gecmedim henuz gecince napicam bilmiyorum herkesin cocugu nasil yatiyosa oyle yaticak diyo etrafimdakiler ama bunu icim kabul etmiyo anlamiyolar beni :(
(887 puan) tarafından
Anlamazlar canim onlara gore bi kere oldu gecti gitti ama gel onu bide sana sor seni cok iyianliyorum .ama kendini biraz rahatlatmaya calis vesvese yapma Allah a emanet et .zor biliyorum ama ailenin yaninda ne kadar kalabilirsinki daha sonucta eninde sonunda kendi evine gecip bebisinle yalniz ilgilenmek zprunda kalican .yirmi dort saat uyumama sansin yok .bunu kendine kabullendirmeye calis bnde ayni korkuyu yasiyorum bebegimi eve getirene kadar bunh asmak icin kendimi sakinlestirmeye calisiyoeum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Uyutup beşiğine koyuyorm uyanınca zaten duyuyorum sesini bazen yanıma alirim
(172 puan) tarafından
Ben yapamiyorum iste besigine koyamiyorum yanimda yatırdigim zamanda hic uyumadan bekliyorum bazen dayanamicak durumda oluyorum sabaha kadar.ayagimda yatiyorumki kipirdarsa hissedeyim diye
tarafından
Çok evhm yapma canım. Sen onu her şekil hissediuosn
+1 oy
(5,938 puan) tarafından
4 aylik bebegim anne yani beşikte ayetel kursi okuyorum Allahim senin emanetin sana emanet diyip uyuyorum. Kuzum telaş yapma Allah korusun birsey olursa öksürür ağlar belli eder yani. 
+1 oy
(1,204 puan) tarafından
bende senin gibiyim canm kızım doğduğu günden beri yanimda yatırıyorum boğulma tehlikesi geçirmedi ama korkardım bisey olur diye yanımdan ayiramadim suan 1.5 yaşında ve halen o bensiz yatamaz bende onsuz  :) 2. Bebeğimde doğuma gittim kızıma görümcem baktı sabaha kadar ağlamış bensiz uymamış tek zor yönü bu oldu suan 2 aylık oğlum ayrı yatıyor kizim halen benle uyuyor..  oğlumun üstüne fazla düşmüyorum beşiğine koyuyorum oykr korkularım kalmadı ilkler in yeri ayrı  ;)
+1 oy
(394 puan) tarafından
Bebegim 5 aylik  olck bi gece bile yanimda  yatrmdm  hep besiginde yatrdm 2.5 aya kadar  sag sol yatryrdm bi tarafi hep yuksekti kusunca  yutmasin diye simdi  de sirt ustu yatiyo zaten mirildanmasnda uyanyrm direk daha sonra sen ayirmak istersen  aglar kendi başına  uyumaz zor olur 
0 oy
(13,648 puan) tarafından
Bnmkinin de reflüsü vr ağız dolusu kusuyo ve genzine kaötı bikaç defa :( bende senin gibiyim :(
0 oy
(501 puan) tarafından
Ben de yanmda yatiriyorum ve surekli ona bi sey olmus sanip panikle uyaniyorum bebegim 2.5 aylik.yeni dogdugunda aksam filan ben uyurdum biraz dinleneyim diye ama dakka basi kalkip uyku uyaniklik arasi bi sey mi oldu Nerede kizim diye paniklerdim uykudan hic hi dry anlamaxdm.smdi de uyanip neefesini kontrol ederim yine arada panikle bi sey oldu sanip uyanirim
(172 puan) tarafından
Ben hala oyleyim ablamlar baktigi zaman beni kaldiriyorlar emzireyim diye sicrayarak uyaniyorum kizima biseymi oldu diye bi on saniye aklim gidiyo yerinden..uyudugu zaman nefes aliyomu diye kontrol ediyorum surekli :(
(501 puan) tarafından
Ben de hala oyleyim ama artk pek uyumuyorm gun icinde uyudugmda sicrayarak bagirarak panikle uyaniyorm hala..Allah tum cocuklara saglik sihhat versin insallah
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Yaninda yatirmakta dogru bisey degil canim. Allah korusun birden uykuya dalarsın kolunu falan atarsın. Yani besiginde daha guvenli olur yan yatır başını. Bol bol dua et. Emin ol en ufak bi kipirdamasin uyaniyosun. Ben oglumu 6 aylikken odalari ayirdim suan o kendi odasinda uyuyo ben yatak odasinda en ufsk aglayisinda yanindayim
(172 puan) tarafından
Onun yatacagi kisma yer yapiyorum uyuya kalsam bile arama mesafe.koyuyorum kaldiki ayagimda yatirmiyosam uyuyamiyorum :( yatagin icinde bagdas kurup sabahliyorum :( yanimdaki besige koyamazken odayi nasil ayircam inan bilmiyorum
(2,484 puan) tarafından
Psikolojik olarak bu seni cok yipratır. Ailen surekli yaninda olamaz kusura bakma bazi gerceklerle yuzlesmen lazim. Sen uykunu iyice alicaksin ki o cocukla daha guzel ilgilenebilesin suan mesela benim oglsn emekliyo surekli bi yerler dagiliyo kirleniyo surekli pesindeyim. Eger uykumu alamasam onun bu sekilde yaninda olabilir miydim? Hayir tabikide kendine gel silkelen ve bu dusunceyi ksfandan yok. Ve oglenleri basla bebisi  kendi yataginda yatirmaya yavas yavas oda alisicak sende
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Tek sorun kusmasıysa yan yatış yastıkları var bebekler için sırt ve göbek destekli. Benim oğlanda kusuyo ama o yastıkta yatırdığım için genzine kaçmadı hiç. Kusunca ağlıyo zaten. Ben yatağımın yanında park beşiğe yatırıyorum. Yanından ayırman lazım sonra hiç ayrılmaz çünkü. Görümcem 13 yaşında hala yalnız yatamaz mesela. Zaten acıkınca falan öyle ağlıyolarki duymaman mümkün değil. Bizim yan komşu bile duyuyo düşün. 40 çıkana kadar kaynanamlarla kaldık onlar başka odadan duyup gelirlerdi ağlamasına. Sen yan yatış yastığı al bi dene canım ileriyi düşün 
(172 puan) tarafından
Sorun kusmasi degil canim o dedigin yataklarin hepsini aldim benimde yatakodamda park besigim var sorun benim kendi kendime evham yapmam uykusundayken tukurugunden bogulur diye korkuyorum birde benim kulagimda isitme kaybi var isigi kapattigim zaman duymuyorum hic bise algim kapaniyo o an derin uykuya dalarsam duymam diye korku yaşıyorum yoksa çocukta kusma falan derdi yok sorun bende :(
(1,635 puan) tarafından
O zaman bi psikiyatriyle görüş canım. Şimdi küçük ama ilerde büyük sorunlar yaşarsın. Eşin bile sorun yapmaya başlayabilir. Benim kayınpeder şu yaşta yanımda yatmıyosun diye sorun çıkartıyo düşün yani
0 oy
(8,276 puan) tarafından

Tevekkül güzel şey canım tavsiye ederim :angel:  Verenın de alanın da o olduğunu düşünürse insan o zaman bi teslimiyet gelir yerlesir yüreğe.<3

(172 puan) tarafından
Bu yasadigim inan tevekkulsuzluk degil emzirirken ve banyo yaptirirken bogulma tehlikesi gecirdiginden beri boyleyim psikolojik olarak korku yasiyorum yoksa elbette verende allah alacak olanda allah :(
(8,276 puan) tarafından
Kuzum sen kırk yıllık anne degılsın sende bebegınle ögrenıyosun bı kez olması hrp olacagı anlamına gelmez. Tecrübenı hatırla ve ne yapmaman gerektıgını düşün.gürkün bastığı cücük ölmez derler.sen onun annesisin sadece kendıne güvenerek iş yapmalısın.sen en kötü anneyim diye düşünsen bile o bebek için en iyi anne sensin.
0 oy
(6,681 puan) tarafından

İlk başlarda her kes oyle oluyor ama zamanla alişiyorsun..annelik hissi olss gerek ne kadar derin yatarsan yat bebeyin yerinde aglamayi gec kimildarken bile hiss edip uyaniyorsun <3sakin şimdiden yanina aliştirma sora cok zorlanirsin canim

0 oy
(1,379 puan) tarafından
Asla yanımda yatırmadım oyle bir hata da yapmam amerıkada Kı en son bebek olumu anne yanında olması annenın yorgunlukysn uyuyup kalması sonucu. Bebek yorganla bogularak ölmüş yorgunsunuz uyuyp kalırsınız aglayınca duymamak diye birşey yoktur kıpırdasa bıle İnsan uyanıo korkma bu kadar 
0 oy
(198 puan) tarafından
Canım seni gerçekten anlıyorum bende çok evhamlı bir anneyim malesef ama kendimi sakinlestiriyorum artık. Benim kızımda ilk doğduğunda çok tıkandı resmen morarmıştı birinde ama büyüdükçe bu azalıyor Allahın izniyle. Tevekkül etmek çok önemli gerçekten Allaha sığınmak gerek. Şunu düşünmelisin Rabbim omur vermişse eğer sen uyurken o çocuk tıkanmadan daha Rabbim seni bir sebeple uyandırır başına diker. Allah esirgesin eğer Rabbim omur vermemisse sen uyanıkta olsan yanında da olsan bir şey yapamazsin. Ben kızımı anne yani beşikte yatıyorum en baştan beri simdide onu koyuyorum yerine Allaha emanet edip bende yatıyorum. 3.5 aylık oldu. Rabbim tüm bebekleri korusun hiç-bir anneyi çocuğuyla sınamasın. Kötüyü çatışmamak lazım onlar Allaha emanet. Onların başlarında koruyucu melekleri var. Gönlünü ferah tut
0 oy
(299 puan) tarafından
Seni anlıyorum canm ama o kadar evhamli olma sana zarar. Ben kiz kardeşimi büyüttüm iki kere benm kucagmda havale geçirdi 1 hafta hic uyumadan başında nobet tuttum annem hastaydi o zamanlar mecbr ben bakıyordum gunduz 1 2 saat iyi oluyodu annem ben yatyodum oyle diyim hic uyumadm demym. Gece nefes alamazdi bazen artik nasil bozulduysa psikolojim evlendik esimde kemik egriligi bar bazen 15 20 sn snra nefes alıyor gece inan uykumdam uyanyordum nefes almayisini hssedip kalk nefes almyorsn diye kizim oldu onda da oyle ama ilk doğdu gunden beri besignde yatrdm. Besik hemen dibimde gece bazen nefes sesini duymuyorum cocugu kontrle kalkıyorum bakym iyi geri yatyrm uyuyorum ama uyumuyorum gibi o yuzden seni anlyorum. Çokta evhamlı olms yarin bigin daha kötü bi hale geleblrsin canm senin için diyorum yanlis anlama beni çok zor biliyorum braz relax olaym dye kac yil terapi gördüm o hale gelme dye diyorum canm
0 oy
(388 puan) tarafından
Canım bence çocuğuna kendin bak benimde ilk çocuğum kimseden yardım almıyorum sana alışsın kokuna falan ve sen ne kadar endişeli olursan onu hissedermiş bebekler o daha endişeli olur korkarmış benimde bebeğim 3 aylık hiç yanımda yatırmadım yanında yatırman daha tehlikeli değil mi uyusan da uyumasanda zor yani ve şuan alışma dönemleri alışmıştır artık ben ilk aylarda beşiğe koyduğumda ağlıyordu yanımda kucağımda uyumak istiyordu beşiğe t shörtümü koydum öyle onun kokusuyla uyuyordu şimdi Allaha şükür beşiğine uyuyor alıştı eğer alışmasaydı ayıramazdım yanımdan biraz daha büyüsün odasını da ayırcam inşallah. Boğulma tehlikesi dediğin olayda emzirip biraz dik tut 10 dakika falan hem gazı çıkar sonra yatır hayta başı biraz dik olsun kafasını yan çevir kusarsa boğazına gitmez böylelikle rahat edersin sanada yazık bebeğine de zaten bu kadar evhamlıusan beşikte her türlü sesini duyarsın :) 
0 oy
(2,423 puan) tarafından
Anormal değilsin annesi :) bende öyleydim. Ama şöyle düşün allahtan gelene bisi yapmazsın ki sen tedbirini al yam yatır sırtına yastık besle kussa  bile bisi olmaz zaten annelik hissiyle ufak  oksurse bile duyuyosun k3ndimi yıpratma sen dinç olucaksin  ki ona bakicaksin 
0 oy
(2,931 puan) tarafından
İlk dogdugunda bnm kizim da oyleydi kusardi yutamazdi hep burun buruna uyurduk gık demesine uyanirdim hem biseymi oldu diye diken üstünde uyurdum ve cok yorgun olurdum hala cogu zaman beraber yatiyoruz esim ise gider gitmez yanima aliyorum onsuz yatamiyorum cok alıştım kızıma :( besigine koy duyarsin 3 aylik olmus artik annesi yan yatir arkasına bisey koy tükürüğü flan gelince yandan akar. O telasla yatıyoruz ya inan nefes almasi degissin insan hemen uyaniyo telas yapma 1 2 kere yatrsan alisirsn
0 oy
(452 puan) tarafından
Doğduğu günden beri kendi yatağında yatıyor cnm, şu an 11 aylık olucak bir kaç kez yanımda yatırdığım oldu ama ezerim diye korkudan uyuyamadım, ertesi gün uykusuz uykusuz bebeğimle ilgilenmek zor oldu bnm için, bebeğimle en iyi şekilde ilgilenebilmek için bnm uykumu almış ve dinlenmiş olmam gerektiğine karar verdim. Ozamandan beri oğlumu yatağına besmeleyle yatırır Allahıma emanet ederim Rabbim sen koru derim, sabahlara kdr mışıl mışıl uyur, şükür Allahıma bu zamana kdr uykusunda bi sorun yaşamadım. Zaten annelik öyle bişey ki bebeğim yatağında kıpırdadığı an gözüm açılıyor.
(452 puan) tarafından
Ha bide cnm bebeğin emdikten sonra dümdüz sırt üstü yatırma, yan yatır arkasında bişey koy yan yatmasını desteklesin ozaman Allah göstermesin ama kussa bile boğazına kaçmaz.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 552 göst.
17 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 368 göst.
30 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Kedimekimm (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 800 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,409 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 612 göst.