0 oy
437 göst.
Diğer kategorisinde (894 puan) tarafından
İdeal yaş aralığı nedir acaba hafızlık eğitimine çocugu başlatmak için tabi yeteneği yoksa hoşlanmazsa zorlamıyacağım ama hafız olmasını çok isterim hatta bende okuyuşumu düzeltip kısa kısa ezberler yapmak istiyorum onunla ben de başlarım inşallah

9 Cevaplar

+1 oy
(5,013 puan) tarafından
4 5 yas gibi sübyana ver bir sene alistima oluyor 6 7 yasinda insaAllah hafiz olur sonra arapcaya yolla daha verimli gecer yasi buyudukce ezber yetenegi azalir bu yuzden erken yasta hafiz olmasi bulunmaz bir nimet
(894 puan) tarafından
6 7 yaşında okul başlıyor yürür değil mi ikisi beraber. 6 yaşından önce öğrenilen dil ana dil gibi kalıcıymış çok isterim Arapça öğrenmesini sonra mümkün olsa İngilizcede öğrense
(5,013 puan) tarafından
Çocuğun durumuma bagli canim eger keskinae zekasi 1 senede olur inşaAllah
-Reklam-
+1 oy
(143 puan) tarafından
Ben hafızım kendi çocuğuma 4 yasinda başlatmayı düşünüyorum 
(894 puan) tarafından
4 yaşında hafızlık eğitimi veren yerler var değil mi sonrası için dil eğitimi düşünüyor musnuz
(143 puan) tarafından
Kendim dil egitimi de aldım arapca üzerine ayni şekilde düşünüyorum
0 oy
(208 puan) tarafından
Benim eşim hafız liseye gitmemiş kursa gitmiş o zaman 3 yıl sürmüş şimdi çocukları kursa 5 yaşında alıyorlar galiba okuma yazma da öğretiyorlar bende çocuklarım büyüsün hem dini eğitim hemde normal okullarına göndermeyi düşünüyorum 
(894 puan) tarafından
Gerçekten okul hayatına başlamadan biterse süper olur en erken kaç yaş acaba tuvaletini yapabilen her çocugu alıyorlar diye biliyorum
(208 puan) tarafından
Tam bilgim yokta canım görümcem in iki kızı da gidiyordu
0 oy
(610 puan) tarafından
4 5 yaşında başlatıyorlar bende çok istiyorum ama izmirde nere gönderilir bilmiyorum
(2,691 puan) tarafından
Yeğenim de İzmir de gitti paralıydı sanırım 4 yaşında çok şükür kuranı öğrendi okuyor maşallah
(894 puan) tarafından
Hafızlık için mi kuran ı okumak için mi gitti
(610 puan) tarafından
Nerede gitti canım ya valla bende göndermek istiyorum ücretli de olsa olur okadar saçma sapan şeylere veriyoruzki yavrumun kuranıkerim öğrenmesini okuyup anlamasını hafız olmasını çok isterim
(2,691 puan) tarafından
Kuzu hafızlık için gitmedi hafızlık eğitimide veriliyor olabilir ablama sordum yeri söyleyince size de söylerim
(610 puan) tarafından
İnşallah canım bekliyorum
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bnde çok istiyorum ya en küçük ne zamansa göndercem hemen inşallah 
(894 puan) tarafından
İnşallah iyi yerler denk gelir
0 oy
(13,887 puan) tarafından

benimki daha 7. 5 aylık ama bende inşAllah göndericem büyüyünce

(894 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(395 puan) tarafından
Ben hafizim 14 yasindaa basladim hafizliga 2.5 senede bitirdim arapcada yaptim ikisinide yapmak cok guzek bi duygu
(894 puan) tarafından
Maşallah sana çok imrendim peki okul hayatı ne oldu hepsi beraber yürüdü mü. Arapça konuşup anlayabiliyorsun o zaman
(395 puan) tarafından
8.sinifa kadar okula gittim sonrasinda imamhatipi disardan okudum o ara hafizlik yaptim kurani ezbere biliyorum ama arapca konusmam pek yok kurani kerimin mealini anliyorum tekrar edemiyorum tekrar etsem unutmicam acikcasi unutmaya basladim kurani kerimin anlamini yani arapca kelimeleri hafizligimi tekrarlqdigim icin hepsine vakit olmuyor
0 oy
(226 puan) tarafından
İnşallah birinden birine nasip olur çocuklarımın ben namazda kılmiyorum Kur'an okumayı da bilmiyorum Allah banada nasip eylesin çoluk çocuk bahane mi oluyor bilmiyorum ama inan ki kendime yetemiyorum bazen hep aklımda ama olmuyor biturlu biraz dinlenmek sürem oluyor ondada uzanmak istiyorum 
(894 puan) tarafından
Bende böyle gitsin istemiyorum dünyalık işlerde yoluna koyamıyorum dengede yaşamak istiyorum kulluk adına da birşey yapamıyorum günler böyle geçsin gitsin istemiyorum
(226 puan) tarafından
Bende cnm insallah duzeliriz
(894 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Elbette arapça da öğrenmeli ama arapça yaşi en az 15 çünkü çocuklar tefsir ettiklerini anlamalı. Öncelikle hafızlığını yaptırmak lazim çünkü zihinleri temizken ezber kolay olur. Ayrıca küçükken ezberlenilen hiçbirşey unutulmaz.. ondan sonra arapça öğrenilmesi daha doğru olur. Bende esim de hafiziz oğlumu 8 yahut 9 yaşında başlatmayi düşünüyoruz ınsallah 
(894 puan) tarafından
Okulla beraber sizce nasıl olur erken neden düşünmediniz. Arapçayı dil olarak erkn öğrensin isterim tefsir kısmı dediğiniz gibi biraz daha büyümesi daha mantıklı
tarafından
Okulla beraber her çocuk beceremeyebilir. Kuran-i Kerim 4 6 yaş arası öğrenip hizlandirmasini düşünüyorum sonra 4 sene ilkokul okuduktan sonra sadece hafizliga yoğunluk gösterip 2 senede bitirebilecegine inanıyorum. Hafizliktan sonra ortaöğretime başlar diye düşünüyorum. Arapçayı dil olarak öğrenmesi için dil kursuna göndermeniz lazim benim dediğim arapça medrese usulü olduğu için 15 den önce gitsede kuru kuru ezberler kavrayamaz. O yüzden lise zamanında arapça öğrenmesini istiyorum
(894 puan) tarafından
İnşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 125 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Allahahavale (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 335 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 431 göst.
18 Şubat 2023 Aile kategorisinde Ben (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 282 göst.
3 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ümranşen (1,632 puan) tarafından soruldu

381,453 soru

11,420,119 cevap

34,975 kullanıcı

...