0 oy
430 göst.
Diğer kategorisinde (132 puan) tarafından
Merhaba ben en son 2aylikken gittim hastaneye dahada gidemedim virüs var die oğlum 8aylik oldu yeni gittik şimdi ben kan ilacı ve demir ilacını vermiyordum 4ayliktan sonra versemde oğlum kusuyor çıkarıyordu doktora söyledim bana kızdı baya neden vermedin çok önemli onlar dedi Suriyeliler çocuklarına vermiyor hep hastalar sendemi öyle olsun istiyorsun dedi kendimi çok kötü hissettim birden vermeyen varmı aranizda sorun çıktımı acaba oglumdan kan alındı sonuçlar için haftaya gidicez 

16 Cevaplar

+1 oy
(1,329 puan) tarafından
Tamam doktor ilacı kullan diyecek tabi ama çok saçma konuşmuş. Ne alaka Suriyeliler diye hey Allah im ya. Abartmış düzgünce şöyle yada. Gereksiz tepki. Çevremde vermeyip sorun yaşayan görmedim. Verildiği halde de kansız çıkabilir yani.
(132 puan) tarafından
İçime su serptin canım inşallah sonuçlar iyi cikar
-Reklam-
+1 oy
(7,157 puan) tarafından
Doktorun sacmalamis net ... Benim ablamlar hiç kullanmadı kan sonuçları da gayet iyi çıktı ne yapıyorsanız devam edin dedi . Verdiği örnekte çok bagnazca... Doktor olmuş ama insan olamamış kimsenin kimseye kızma hakkı yok !
+1 oy
tarafından
Ay sınır ediyorlar adamı ya acaba suriyeliler olmasa kime suç atacaklar. Yazıklar olsun. Bende vermedim doktor bey oglum hastane yüzü görmedi.  Ölürler sanki insan gibi konuşup ırkçılık yapmasalar.  Kullanmanız önemli bebeğinizin sağlığı icn bundan sonra kullanin dese nolur. 
0 oy
tarafından
Canım ben vermedım daha dogrusu 1 kutu kullandm sadece sonra devam etmedim. Ama beslenmesıne cok cok dıkkat ettım 9aylıkken tahllerı guzel cıktı ama doktor yınede kan ılacı verdi. Suan kullanıyoruz
tarafından
Kan ılacını smdıden sonra ıhmal etmezsın bır sey olmaz korkma. D vıtamını kullanıyorsun degılmı
(132 puan) tarafından
Hayır kullanmiyorum
tarafından
D vitamını asıl cok onemli canm bıngıldagın kapanmasında kemıklerın guclu olmasında falan d vıtamını onemli. Onuda ya doktora yazdr ya eczaneye sor. Onu bız neredeyse 2aylktan berı kullanıyorz
(132 puan) tarafından
Bıngıldak kapanmak üzere ama kemikler için evet onemli
tarafından
Zaten tahlıllerımde herseye bakmıslardır ne eksıkse soyler doktor.
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Canım bilmediğim için soruyorum kan ve demir ilacı farklı şeyler mi?

Bizim doktor kan testi yapmadan verdirtmedi. Virüs yüzünden kan sayımına gitmedim, şimdi 12 ay aşısına gidince sağlık ocağına söyleceğim ksn sayımı yapıyorlar mı diye.

Bir de dişleri yeni çıkmaya başladı o ilaçlarda leke yapıyormuş :(
(132 puan) tarafından
Evet farklı şeyler canım ikiside çok önemliymiş öyle söyledi
(887 puan) tarafından
Evet cnm leke yapiyor ama hepsi degil benin onceki killandigim ilac on de ustte dort altta iki disi vardi onlarda leke yapti curik gobi bi goruntu ama sonraki kullandiklarimda diger disleride cikmksti onlarda bsy yok ama o lekeler zararli seyler degil bu disler dokulucek zaten yenileri cikicak
(2,119 puan) tarafından
Kan sayımı normal çıktı canım, damla vermedi.
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Aşırı abartmış nasıl bir tabirdir o. İki tane evladım var ikisine de vermedim. Oğlum ilk hastalığını 11 aylıkken yaşadı. Kızım daha şükür hasta olmadı. Her şeyi ilaca bağlarsak ohooo
(132 puan) tarafından
Bence de o kadar uzulmeme gerek yok o zaman tek değilmişim
0 oy
(3,275 puan) tarafından
Ilk oğlum da ne kan ne d vitamini kullandım çok şükür hiç birşey olmadi ama kullanmam gerekiyormus yanlış yapmışım şimdi ki aklım olsa kullanırdım ama sıkıntı yaşamadım yaşına girmeden kan tahlili yaptırdım güzel çıkmıştı herşeyi sende şimdiden sonra başla cnm aklımda kalacağına kullan
(7,157 puan) tarafından
Madem herşeyi güzel neden kullanasin ki ? Yanlış bunun neresinde ?
(3,275 puan) tarafından
ne bileyim valla kuzum doktorlar bile çelişiyor bazı konuda ne yapacağımızı şaşırdık artık güzel çıkınca kullanmadım ama küçük oğlum 6 aylık ona kullanıyorum çok önemli denildiği için
(7,157 puan) tarafından
Canım onlar ilaç mümessillerinden para alıyorlar . Hasta olmayan insana ilaç verilir mi ne saçma bir şey ..
(887 puan) tarafından
Cnm tathlilleri benin oglumunda yasinda duzeldi ama 15 aylik olana kadar kullanmaya devam edin dedi .cunku bebeklerde kan degerlerinin geri dusmesi cok kolay ve sık goruluyormus malesef
0 oy
(8,196 puan) tarafından
Canım d vıtamını wellcare al kullan bebegıne bır yasına kadar kan ıle demır ılacı aynı sey ama kullanmak zorunda degılsın bebegını beslıyosan eger yeterınce ben kan ılacı hıc kullanmadım.BANADA EBE COK KIZDI.ama kanına bakıldıgında gayet guzel cıktı kanı doktor kullanmayın madem dedi.et de yedır yumurtada yogurtta sebzede herseyden yedır ne derlerse de takılma o verılen seylerın ıcerıgı de temız degıl gıdalardan alsın yavrun besını 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ban çocuk doktoru vermek sart değil ben kendi cocuklarima bile vermedim dedi ama verilse daha iyi olur bazen bilinmiyor demir eksikligi falan oluyor dedi.  Altı aylıkken tahlil yaptırdık sorun yoktu değerleri iyiydi . Ama devletin verdiğini hiç kullanmadım özelden aldım kullanıyorum şimdi . Sekiz aylık olunca kontrolü var yine kan değerlerine baktircam
0 oy
(207 puan) tarafından
Bana bi ilac verdi saglik ocagi haftada 2 kez veriyorum ogluma pek vermiyorum
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Hiçbirini vermedim. Buna ek olarak hazır hiçbir gıda da vermedim pekmezini eksik etmedim, güneş görünce çıkardım falan. Gayet sağlıklı elhamdülillah. 
0 oy
(7,157 puan) tarafından
Kan sonucu nasıl çıktı merak ettim
(132 puan) tarafından
Sınırda dedi canim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım sağlık ocağına aşıyada mı götürmedin bebeği , sağlık ocağındaki hemşireler veriyor demir ilacını 
(132 puan) tarafından
Gittim vermediler zaten oğlumda hep kustu veremedim daha
0 oy
(2,781 puan) tarafından
Bnde umursamadım vermedim hiç 9 a düşmüş değeri çocuğun şimdi ilk uyanır uyanmaz hemen verym 
0 oy
tarafından
Kan ilacı da d vitamini de  vermedim hiç bir anneye de ben vermedim birşey olmadı sende verme diyemem çünkü oğlumun bünyesi benimki gibi ilacı kaldırmıyor ve reaksiyon veriyor biz sağlık ocağındaki hemşire ile sürekli görüşüyoruz ve mutlaka ona bilgi veriyorum 
0 oy
(887 puan) tarafından
Valla cnm bende bi ara killanmadim cunku oglum tiksiniyordu cok fena kusuyordu ve gun boyu hicbsy yemiyordu doktora deyince banada ccok kizdi obur obur da hesap sorucak bu cocuklar size filan dedi ve oglumun lani cok dudusuk cikti .5 alti tane ilac denedik .tiksinmedigi ilaci bulana kadar sende degisyir cnm ilaci farkli ilaclar önermesini iste ddoktorundan .

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 156 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Daisylovess5 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 204 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Elvinimm21 (1,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 644 göst.
5 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 428 göst.
25 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Ozlem goksal41 (1,302 puan) tarafından soruldu

376,631 soru

11,272,677 cevap

34,658 kullanıcı

...