0 oy
650 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından

7 senedir katmanla beraberiz ama ayrılmayı düşünüyoruz ev kira olucak muhtelemen eşim de asgari ücret olucak iş bulunca geçinemezsiniz diyenler çok biraz çekeriz diye düşünüyorum ama çok kötü olmaz bence yaşayanlar bana bilgi versin şimdiden teşekkür ederim:)

34 Cevaplar

+1 oy
(52 puan) tarafından
Kaynanam olucaktı üstelik bir bekar görümce var birde ayrılıp gelen daha bir taneside evlendi
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çocuk varsa zor olur canim biz ikimizde memur olammiza rağmen ekstra bi ihtiyaç çıkınca zorlaniyoruz 
(52 puan) tarafından
Ama böylede olmuyor ne yapıcaz cocuk 2 tane diğeri yolda 20 haftalik
tarafından
3 çocukla çok zor olur canim yine de sen bilirsin
tarafından
Ama tabi olduğun şehire göre de değişir kuzum biz izmirdeyiz kira 1500 veriyoruz daha uygun olursa eviniz belki mümkün olabilir
+1 oy
(125 puan) tarafından
Kız ben 4 yıldır kiradayım eşimde asgari ücret bile almıyordu ama çok iyi geçiriyoruz fakat bizim çoçuk belki ondandır...
(52 puan) tarafından
Nasıl yani cnm cocuk yokmu
+1 oy
(1,506 puan) tarafından
Yaşadığınız şehire göre  değişebilir  canım 
(52 puan) tarafından
Gazıantep birde köydeyiz şuan antepe gidicez nasıl olur bilmiyorum
(1,506 puan) tarafından
Canım bende antepliyim mahallesine göre değişir gidip üniversite tarafından filan tutarsanız pahalı tabiki ama daha uygun mahalleler var benim dayimlarin evi var kiracısı 350 ye oturuyor yani semt önemli  ayrıca antep her acıdan rahat şehir sizi korkutuyorlar vence
+1 oy
(8,316 puan) tarafından
O ayrılmanızı istemeyenlerın yalanı zamanında annemlere de demısler ama 4 cocugu buyuttuler 
(52 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum üstelik eşimde bende idareliyiz insanlah geçiniriz rezil olmayiz
(8,316 puan) tarafından
Eger eşin naptıgını bılen biriyse korkma ana baba ölse olmasa napıcaktınız kendı ayaklarınıza basın
0 oy
(247 puan) tarafından
Hangi şehirdesin ne kadar kira vereceksin bu faktörler değiştirir durumu bence
(52 puan) tarafından
Var cnm oturan arkadaşlarım normal fiyat buraya göre daha bize pahali
(52 puan) tarafından
Evet cnm ya çok istiyorum insanlah kısmet eder allahim
tarafından
Niye 600 700e ev bulunmasın ki ben bursada yaşıyorum 350 tl ye bile var önemli olan semt
(8,316 puan) tarafından
Canım bende konyada yasıyorum kıralar 1000 tl nın uzerınde
(52 puan) tarafından
Yok cnm sobalı evler 300 başlıyor burda doğal gaz daire felan 700 den başlıyor ama çok kötü bir evdede oturmak istemem
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Benim esim asgariden biraz fazla aliyor cok sukur geciniyoruz bebegimzde var bidaha hamileyim evmz kira ama bizim kiramiz falan uygun dogalgazli evde otruyrm ben tokide 400 lira kira 100 tl aidat 
0 oy
(9,204 puan) tarafından
Cnm şimdi şoyle, biz 5 senedir evliyiz 5 senedir de asgari ucretle çok rahat geçiniyoruz. Hatta nadir de olsa artırdığımz oluyor bazen. O yaşadğn yere bağlı biraz, biz kira 550tl öduyoruz. Elektrik 100 su kartlı bttikçe alıyoruz. Ekstra kömur ve tüp parası var bzde. Zorunlu ihtiyaçlar bunlar. Şimdi kızm oldu onun da ztn tek masrafı bez. O da alınıyor kolaylıkla.

Ama eşimin içkisi gzmesi tozması yok, bos yere para harcamaz. Artı olarak hic borcumuz da yok. Gezmeye dsen ayda 1 gderz ya da gtmeyz. Mutfak masrafına aylık 600 700 arası gidio. Bazen ucu ucuna yetio para. Ama geçiniyoruz huzurumuz var çok şukur onemli olan o. 

Isterseniz yapabilirsnz inan. Kiran biraz ucuz olursa daha ii olur.
(52 puan) tarafından
Bencede korkutuyorlar en azından deneriz olmadı geri döneriz ev yerinde duruyor
(9,204 puan) tarafından
Kendiniz mi ayrılmak istiyorsunuz yoksa kavga fln mı oldu
(52 puan) tarafından
Burda okul yok hemde var biraz tartışma 2 görümce var sen düşün
0 oy
(450 puan) tarafından
Valla mersinde yasiyorm 500 tl ev kirasi 500 tl kredi borcumuz telefon taksitlarimz ev faturalaei ev ihtiycalari allaha sukur geciniyprz bnce ayril kndi evine gec allah yardim eder ev ustunde olmak dha kotu bnce 
(52 puan) tarafından
Bizde 500 ancak tutarız cnm çok o fiyatta evler bir iki kişi hariç herkes olumlu içim rahatldi
(450 puan) tarafından
Hal olur bir sekilde ev ustune ev olmuyor bu devrde huzueun olsun en onemlisi
0 oy
(10,021 puan) tarafından
Ne kadar kira verecegine bagli canim. Mesela ben 1500tl kira veriyorum. Asgari ucret olsa gecinemeyiz hayatta
(52 puan) tarafından
O fiyatta tutamayız olsa bile gecinimeyiz
(10,021 puan) tarafından
Işte onu diyorum 400 falan kiran olursa gecinirsin yani ucu ucuna
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Ayrilin canim kayinvalidenden onlar sizin ayrilmanizi istemeyenlerin uydurmasi zorluksa hepimiz cekiyoruz benim esim memur ama bizde zorlaniyoruz herkesde olur yani zamanla bir yolu bulunup alışılıyor en önemlisi kendi evinde daha huzurlu olcaksin eminim
(52 puan) tarafından
Benim aradigim zaten huzur
0 oy
tarafından
Tamamen kira pzrasna bagli biz 500 veriz 300 de dogalgaz geliyor 100 elktrik 50 su  500 mutfk 

100 tl cocuk bezi 
(52 puan) tarafından
Evet olumlu cnm iş eşime kaldı iş bulup çalışması gerek
0 oy
tarafından
Canım asgari ücretle geçinemezsiniz cocukta varsa. Kiralar 800 900 elektrik su doğalgaz derken faturalar 500ü bulur. Evin alışverişi istemsiz 1000 lira olur cocukta olursa geçim olmaz. Eşim 7000 lira alıyor ek işleri haric ona ragmen geçim zor oluyo malesef ki daha cocugum bile yok. Cok iyi düşün derim.
tarafından
O 7000in en az 4000i hep ödemeler kuzum ben o maaşla hala kiradayım işte sorun da bu. Asgari alsaydı eşim mümkün değil geçim olmaazdı. Şöyle hesapla kendin icin yani. 850 kira aidat 500 faturalar bu yaz icin kışın dogalgaz oluyo cünkü. 1000 lira market de. Böyle hesapla mesela. Amacım gösteriş falan değil ben evlendiğim ilk sene 5 lira bulamazdık eşim iş bulamamıştı yaşadığımız şehirde. Rabbim herkese yardımcı olsun. Eşinle otur konuş herşeyi ona göre hareket et derim.
(52 puan) tarafından
Zaten beraber karar alıyoruz kiran felan yüksek o kadar yüksek tutmayız benim bir dayım var fabrika işçisi bildiğin 4 tanede cocuk var birikim yaptı müstakil ev aldı 2 katlı ev aldı 4 cocuk da hepsinide okutuyor o evide satıp bir daire aldılar şuan oturuyorlar olanlara bakınca niye biz yapamayalım diyorum fabrikadan başka gelir de yok tu birde kira var
tarafından
Şehire göre değişiyor kuzum kiralar hani ben bulunduğum şehirlerden örnek verdim sadece diğer şehirler nasıl inan bilgim yok. İnsan istedikten sonra neden olmasın elbette ki olur. Ama herşeyinizi hesaplayın saglık masrafı bile dahil. Eğer yapabiliriz diyorsan tabiki ayrı oturmak senin icinde cok cok iyi olur kafan rahat olur en azından.
(52 puan) tarafından
Yok cnm senide anladım ben ama okul yok burda kızım 1 sınıfa başlıycam oğlum anaokuluna hemde yoruldum artık buranın işinden dırdırından biliyorum burdaki gibi bol olmuycaz ama olsun yuva kurmak istiyorum
tarafından
Bende senin gibi düşündüm. Biz kaçarak evlendik evimizi hep kredilerle kendimiz kurduk hala borc ödüyoruz 5 lira bile bulamadığımız gün oldu ama rabbim sabrın sonunu iyi veriyor. Yapabilirseniz insallah huzurlu bir yuva kurarsınız temennim o sadece hesap kitap cok iyi yapın o kadar rabbim gönlünüze göre versin insallah :)
0 oy
tarafından
Evdeki hesap pazara uymuyor asgari ücretten biraz daha fazla alıyor maaşının biri düşük biri yüksek maaş 1 bebek var elektirik su kira faturalar kredi borcu bitiyor çok zor Allah yardımcınız olsun 
0 oy
tarafından
Eşinin kazancına işine bağlı bu canım 
(52 puan) tarafından
Işte iş bağlı deyil bakıcak asgari olur ama
0 oy
(3,750 puan) tarafından

675 kira 35 aidat

Elektrik su doğalgaz 
Borç derken ucu ucuna yetiyor eşim tek çalışıyor 
0 oy
tarafından
Biz geçiniyoduk valla eve gelen para artınca harcamalar da artıyor Rabbim de kuvvet veriyor korkutmasın kimse gözünü kendi evin olur kuru ekmek soğan yersim ama başın rahat olur hayırlı olsun 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bende kiracıyım canım 650 lira kira gayette güzel geçiniyorz parayı harvurup harman savurmadıkca geçinilir idarenin bilirsen bişi olmaz kimler nelerle geçiniyor canım 
(52 puan) tarafından
Evet cnm bende idareliyimdir
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kayinvalidenle anlaşmıyorsan ki anlaşsan bile eminim ki rahat değilsindir evde bu yüzden bir kuru ekmek ye kendi evinde rahat et derim canım 
(52 puan) tarafından
Bildin cnm öyle insanlah ayrılırız eşim kararsız biraz
0 oy
(357 puan) tarafından
Biz yaşıyoruz canım 950 tl kira veriyorum 400 tl düğün taksiti ödüyorum eşimin telefon faturası vs 800 de oralara gidiyor anlayacağın 300 400 tl kalıyor eve oda erzak zateb ... Biz eşimle boşa para harcamayız dışarı bunalınca çıkar gezeriz gider parka oturur kola çekirdek yaparız   ayda 1 kendimize aktiftir yaparız oda en fazla 50 tutar zaten
(52 puan) tarafından
Ne güzel cnm insanlah bizde öyle oluruz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 227 göst.
18 Aralık 2021 Aile kategorisinde Bsrdrk (1,556 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
+2 oy
37 cevap 806 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Zeynep1314 (172 puan) tarafından soruldu
0 oy