0 oy
1,086 göst.
Aile kategorisinde (1,327 puan) tarafından

Selamun aleykum kızlar bildigim kadar sizin yaşlarin iz benden çok küçük şimdi şöyle bir sıkıntım var bir kızım var 18yaşinda ara ara yalanlarini yakalıyorum ve her defasında uyayıyorum mesela bana babamda kalıcam dedı arkadaşinda kaldi bu arada benim ikinci evliligim buevligimdende bir tane kızım var inanki hiç bir şekılde ayırt etmiyorum eşimde bende ne istese aliyorum bazen nerde hatta ettm diyorum sesını yükseltmesi gıtme dedıgım yere gitmesi beni çok üzüyor :(ne yapcam hiç bilmiyorum şimdiye kadar ona daha çok arkadaş gibi oldum benden korkmasini istemdimki başina Allah korusun birşey geldıgınde rahatca anlatsin diyeuzun oldu hakkınızı helal edin <3

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Merhaba canım ben bu konular da muzdarip oldum yegenkerımden ve al karşına güzelce konuş ben anneyım kızım insanlar bu devir de tehlike yaratabilir gittiğin yeri bilmek isterim felan anlar canım güzelce inşallah düzelir ama ergenlik zamanı suan geçecektir diye umuyorum sadece dikkat et 
tarafından
Bu caglar deli çağlar ıste canım böyle şakayla karışık konuş canım arkadasıymus gibi ben hep öyle yaptım emıb ol neler gördüm sen yine sahip cık
(1,327 puan) tarafından
Hiç birakmadimki arkadaş oldum zaten çünki en zor zamanlarımda kızımla atlattım canım
tarafından
Canım valla ne dıcem bılemedım ki zor oluyor ama emin ol düzelir sabret bakalım canım
(1,327 puan) tarafından
İnşaAllah canım
tarafından
İnşallah canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Kendi 18 halimizi düşünelim. Benim annem babam çok kızardı karsisina alip derdin ne sormazdi annem ya süpürgeyle kovalardi yada babama sikayet eder aradan cikardi ama her dediğimi de yapardı. Ben hayal perestim kendim yaşayayayim ayaklarimin üzerinde durayim isterdim ama olmadi. 18 yaş ciddi bir yaş büyüyor artık belli ki eğlenceye düşkün normal 20 yaşına kadar zapdedemezsin diye düşünüyorum ama yine de psikoloktan yardım al tabi giderse 
(1,327 puan) tarafından
Piskolaga gitmez hiç sanmiyorum canım ben kızım 4yaşinda ayrıldım ailemin destteligle kızımı büyüttüm kızım 16yaşina gelene kadar asla evlilik düşünmedim ama nasip evlendim yinede asla unutmadım büyüdü artık demedim bilmiyorum da ne yapabilirim
(6,136 puan) tarafından
Sen yine kizini buyutmusun huyunu suyunu biliyorsun kaynanamın yanında torunu var kız 13 yaşında ne annesi sahip çıkmış ne babası anneannesinin yanında büyümüş şimdi de kaynanam aldı kız köyde yetiştiği halde hakindan gelemiyoruz kizin temeli saglam degil yalancı oyuncu Allahtan kaynanam göz açık. Konuştum biraz benden ve esimden cekinir ama yine yapacağını yapıyor 18 yaşına geldiğinde düşünemiyorum. Senlik bisey yok canım kızın kafası kavak yelleri ve değiştiremezsin takip edecen sürekli
(1,327 puan) tarafından
Çok zor Allah sizinde yardımciniz olsun birakmak mi hiç düşünmedim bile Allah evlatlarimla beni ve kımseyı sınamasın
0 oy
(300 puan) tarafından
Babam her derdi ki 20 yaşına kadar gençliğin en deli dolu olduğu zaman suların gürül gürül aktığı zaman zapdetmek cok zor olur. Ama siz bu yaşına kadar çok serbest biraktiysaniz bu yaşından sonra sıkmak ona işkence gibi gelir. Ama en kötüsü de yalan konuşması yalan soyleyen insandan hep korkarım bu yaptığının yanlış olduğunu ona çok sevdiği sözünü dinlediği birisinin anlatması lazım. Malesef tam kötü zamanı laf dinlemez çünkü anlamaz Allah kötü bişey yasatmadan aklını başına getirsin arkadaşın bir yere kadar olduğunu acı tecrübe yaşamadan kendisi anlasın. Sizin de Allah yardımcınız olsun bu zaman da anne olmak evlat yetiştirmek malesef ki  çok zor gozumuzden sakiniyoruz sacinin teline zarar gelmesin istiyoruz ama herkes bizim gibi saf ve temiz sevmiyo malesef :(
(1,327 puan) tarafından
Canım yok asla çok serbest yetiştrmedim markete gittigim izde Sade tek hakkın var ne alirsan al kaç para olursa olsun sadece bitane alacaksin diye büyyütuum onu zaten yalan söylemesi benim çok zoruma gitti ben hep derdim kızıma kuldan degil Allahtan kork diye onun için asla yalan deme diyorum hala aynisini diyorum dedıgın gibi kımse bizim gibi şevkatle sevmiyor
(300 puan) tarafından
Annem babam da küçüklükten beri hep bize derdi kızım doğruyu söylediğin de seni idam masasına gotureceklerini bilsen bile asla yalan konuşma. Bi bu beni çok etkiler di sürekli aklımda dururdu yalan söyleme ihtiyacı duyduğum zaman beynimde calkalanirdi birde Peygamber Efendimizin müslüman hırsızlık yapabilirmi sorusuna evet yapabilir içki içebilir mi evet içebilir ( yani bunları hata ile yapıp tevbe edebilir ) ama yalan soyleyebilir mi sorusuna ise müslüman asla yalan söylemez cevabını vermesi beni çok etkiliyor. Allahım bizi rizasindan ayirmasin evlatlarımızi da kendi rizasina uygun yetiştirmeyi nasip etsin. Amin
(1,327 puan) tarafından
Amin ecmain İnşaAllah canım İnşaAllah benim yavrum da anlar hatasini tövbe eder
(300 puan) tarafından
Anlar illa ki anlar dedigim gibi Rabbim dost dediklerinden kazık yemeden hatasını anlamayı nasip etsin. Ben annemi babamı anladım ama malesef ki hayatımda çok acı kalacak bir hatıra yaşadıktan sonra
0 oy
(3,535 puan) tarafından
Canım küçüklüğünden sıkı bi ilgi gerekiyor çocuklara ben mesela kendimi göz önünde bulunduruyorum benim annem babam bana ne yaptı nasıl davrandı ben yalan söylediysem neden söyledim neden yalana başvurdum bunları sorguladım şimdi 2 aylık kızım var ve Allah izin verirse ben bana olmasını istemediğim şekilde ilişki kurucam kızımla eşimede söyledim senin baba kız harici iki arkadaş olmalı derdini anlatabilmeli senin onu dinleyip doğru yönlendireceğini bilmeli dedim sizin birde anne baba ayrı ondan da böyle kaynaklandığını düşünüyorum onunla konuşabilirsin arkadaşında kalacağın zaman haberimiz olsun bizde bi tanışalım gerekirse ailesiyle de tanış yani yalan söylememesi gereken şeylerde rahatça kendini ifade edebilsin belli ki izin vermezsiniz diye bu yalana baş vurmuş canım
(1,327 puan) tarafından
Canım benim ben hiç anne olmadim ona en zor zamanlarimi onla atlattım çünki tabiki yeri geldimi agirligimi koydum ne çok sıktım nede serbest
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Zor bi durum ergen tabi psikolojileri farkli oluyo bi uzmana gidebilirsnz şuraya gitme dediginde misl oraya gitmen sana soyle boyle zarar verebilir ben senin uzulmeni zarar görmeni istmyrm deyn veya yalan soylemen beni cok uzuyo ve benimle annen olarak degil arkadas olarak her seyini paylaşabilirsin diye konusun 
(1,327 puan) tarafından
Kaç kez konuştum dedım demezmiyim işte herşeyı diyip ve yapıp yinede yalan demesi beni çok üzdü
(1,151 puan) tarafından
O zaman destek almanz lazim
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Bu yaslarda ki cocuklarin biraz akillari karisik oluyo onlarin kendilerini susleyip arkadaslari nasilsa kendileride oyle yapmak istiyorlar ama sen dostcasina bi konus ha bide cevresinde arkadaslarindan kaynakli yaptiklari yani belki onlar yalan soylemesini sagliyorlar 
(1,327 puan) tarafından
İşte canım lise son bu sene elinden geldıgınce takıp ediyorum ama yeterli olmuyor busene çok degişti zaten birde 18yaşinda telini ver bilgisayar ver denilmiyor bi zaman sonra
(1,254 puan) tarafından
Ay evet canim cok zor Uzulme ama insallah iyi olur
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Merhabalar kızınızla aranız nasıl pekı ıkıncı evlılık ıcın bı tepkı sı var mı? Dıkkat cekmek için yapıyo olabilir.Ama bı süre sonra durulacaktır.Düşmesin diye takip ederek bu dönemi gecirebilirsiniz.diğer türlü daha fazla ınatlasma ya da yalan söyleme görülebilir. 
(1,327 puan) tarafından
İlk kızımla konuştum hatta o bana anne yeter nere kadar bekar kalcan dedı bende evlenirsem ne yapcan dedı canım aramiz çok ıyı eşimle de iyidir canım
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bnde 21 yasindayim isin zor valla.

Bn anneme yalan solemezdm babama yalan  solerdm ama annem beni arayinca ulasirdi nerde oldgumu bilirdi arkdsmla clubede gittim alkolde aldim bildgin sokak hayti hevesimi yasadim yani anne baba ayri olunca malesef biz cocuklar bunu firsata cevirmenin derdine dusuyoruz neyseki basima kotu bisey gelmedi ama o ortamlarda neler döndüğünü vs gordum tecrube ettm vs. Ins arkdasinda kaliordur arkdsyla disari cikmiordur.  Cikiosada yaninda guvenilir biri vardir umarm bn annemle arkds gbiydim herseyimi anlatrdm. Kizinla gzl bi dialog yakalamn lazim. Bu seneleri yalnis yapmaya en cok megilli oldgu seneler malesef.. Allah yardmcin olsn icni kararttiysam.ozur dilerm.ama gerckler bunlar disarisi cok tehlikeli..
(1,327 puan) tarafından
Yok canım estağfurullah dogru diyorsun canım Belkı inanmassin ben hiç yalan demedim ve kızımla hep arkadaş oldum takı bu seneye kadar neden oldu ne oldu hiç bilmiyorum
0 oy
tarafından
Her istediğini yaptığın için olabilir abla. Senden pek korkmuyor gibi veya senden başka birinde yüz buluyor da olabilir bu yaşlar da çok normal bnce cnku anne babayı tanımıyor bazı çocuklar zamanla düzelir ama sen tedbiri bırakma elden
(1,327 puan) tarafından
Tam aksine canım yapmadim hep ne sert nede yumuşak davrandım en çok zoruma giden yalan demesi gerek yoktu buna cevremız çok karabalik gördu ler sordum yalanladı sonra sonra bakti ki inanmadım evet anne dedı
tarafından
Yine kabul etti abla. Ya da izin vermiycgni bildiği için mi gtti axana
(1,327 puan) tarafından
Canım kalmaya asla izin vermem ablamda kalmak isterdi iki yetışkın oglu oldugu için izin vermezdim gündüzleri arkadaşlariyla buluşmasına pek ses etmezdim nasil vereyım canım öyle bir zamandayızkı kimseye güven olmuyor
tarafından
Haklısın sende. Bunu kendine biliyor da sana inanmak istemiyor kendi bildiğini yapıyor iste
(1,327 puan) tarafından
Aynen öyle canım İnşaAllah hatasini anlar benide kendinide üzmez daha
0 oy
tarafından

18 yaş tam delilik çağı onun şimdi normal böyle olması bence büyüdükçe seni daha iyi anlayacaktır eminim aynı yoldan hepimiz geçtik bende 21 yaşındayım evliyim 2. Çocuğuma hamileyim şöyledir geriye dönüp bakıyorum da neler yapmışım be nasıl cesaret etmişim diyorum inşallah büyüdükçe düzelecek <3

(1,327 puan) tarafından
İnşaAllah canım Allah razi olsun
0 oy
(604 puan) tarafından
18 tam çıldırma kafasına göre takılma zamanları gercekten kız evlat mı büyütmek zor erkek evlat mı artık bu devir de bilemiyorum dogrusu. Bizimde hırçın zamanlarimiz oldu elbet ama anne babamızı dinlerdik yinede ama yeni nesil öyle degil maalesef ve kiz evlat olunca farkli sorumluluklarda oluyor haliyle. Simdi anne babasinin ayrı olusuni firsat biliyordur. Her ne kadar üvey babasi olsada kendi babasi gibi cekinmez. Bence eski eşinden destek al senden korkmasa bile en azindan babasindan korksun cok da bunaltmadan takip etmeniz lazim. Mazallah yanlis arkadaslar edinir daha sarpa sarar. Ama elbet durulur o da suan kanı deli akıyor onun. Umarim bu sureci bi zarar olmadan atlatirsiniz
(1,327 puan) tarafından
Canım benim kızımın babasimi ilgilenecek emin olkı şimdiki eşim babasindan binkat daha ilgili
(604 puan) tarafından
Iste bi kız cocuk icin baba önemli bir faktor bunu firsat bilip kullaniyor kiziniz da. Ama ben hic sanmiyorum ki konusmayla olacak bir durum degil zaten cogu kez konusmayi denemissiniz. En azindan yalan soyleme arkadasina gitmek istiyorsan bunu dogrudan soyle bana ama tek sartim var ben arkadaslarinla tanismak istiyorum de bir gun evde bi hazirlik yap arkadaslarini cagir. En azindan kimlerle gorusuyor bilirsin ona gore takip edersin. Surekli ona guvendigini onun da sana guvenmesi gerektigini hissettir. Belki boyle yaparsan ise yarayabilir.
(1,327 puan) tarafından
Canım arkadaşlarini cagiririm gelirler kardeşi oldu arkadaşlarda süreklı gelir sevmek için ben sadece bana yalan söylemesi çok üzdü yoksa bunlar zaten bizim hayatımızda var olan şeyler ben teyzesine bile izin vermem kalmasi için ablamın iki oglu var yetişkin ikide kizi var yınede izin vermem zaman çok kötü cünki
(604 puan) tarafından
Valla aklima baska bir sey gelmiyor allah yardimcin olsun
0 oy
tarafından
Çocukların aklı ererken bosanan ailelerde bu sorun yasanıyor malesef cocuk çok zorlanıyor benimde arkadasım çocugu 4 yasındayken ayrılmış eşinden psikolog psıkolog gezmek zorunda kaldı ve hala çok hırcın babasına çok düşkün babası naparsa yapsın hatalarını görmezdi ilgilensin isterdi bende kızım 1,5 yasındayken ayrılmıştım kızım suan 14 yasında Allahıma şükürler olsun ki sorun yaşamadım elimden geldiğince iyi insan olması konusunda uğrastım yalanına rastlamadım bişey oldugunda gelir bana anlatır kendisi hatalı olsa bile  çocukları elde tutmak çok zor çok sıksan olmuyor rahat bıraksan olmuyor ortayı bulmak gerçekten inanılmaz zor Allah yardımcımız olsun rabbim kimsenin evladını kötü insanlarla karsılastırmasın
(1,327 puan) tarafından
Amin ecmain İnşaAllah canım
0 oy
(553 puan) tarafından

O ne yaparsa yapsın sen takip et yanlız bırakma cahillik gençlik yanlış yola kapılır kurtaramazsijn neler görüyoruz artık insanlar hep menfaat peşinde.yazikki git Gide berbat bir dünya olmaya basladik:(

(1,327 puan) tarafından
Canım zaten birakma söz konusu bile olamaz bu
0 oy
(283 puan) tarafından
Kızınızın yeterince arkadaşı var. Bıraktın siz sadece annesi olun. Bence hatayı burda yapmışsınız. Beni yanlış anlamayın lütfen.
(1,327 puan) tarafından
Yok canım estağfurullah neden yanliş anliyimki sizi şöyle diyim ben 23 yaşinda dul kaldim ve iyi kötü bütün zor sevinçli yillarimi kızımla yaşadim arkadaş gibi olan kısım onu hep anlamaya çaliştim çünki zordu hem anne hem de baba olmak
(283 puan) tarafından
Anlıyorum. Benim bu söylediğimi dikkate alın. Bu saatten sonra biraz zor ama allah yardımcınız olsun.  Şu an tam ergen hata yapma Zamanı göz kulak olun en deli cağlarındalar vurdumduymazlar. Umursamazlar. Çok güler yüz göstermeyin. Disiplinli olun. Kısıtlayıcı olun. Ve en önemlisi sabırlı olun.

İlgili bir soru bulunamadı

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...