0 oy
481 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Amacım. Yargılamak değil  sedece   merak.  

Benim yan tarafımda yatan hasta.  Dıs gebelik geçirdi gi için yatiyormus.  Ve ine filan vurdular düşük olsun diye.   Hemşireler   her sorduğunda kanaması olduğunu söylüyor. Ama.   Namaz kılıyor. Hemde. Her vakti 

8 Cevaplar

+1 oy
(139 puan) tarafından
Sürekli bir kanama olduğu için özür hükmünde bir kanama oluyor yani kılabilir .Bu kan gusül gerektirmez ama normal abdest gerektirir o yüzden her vakit girdiğinde normal abdest alması gerekir 
-Reklam-
+1 oy
(7,411 puan) tarafından
Zaten dis gebelikte bebek olusmadigi icin bu lohusa olmaz. Eger kanamasi 3 gun veya daha fazla surerse ve son hayzinin uzerinden 15 gun gecmis ise bu kan hayz kanidir canim namaz kilamaz. 

Ama egere 3 gunden azsa yada son hayzin üzerinden 15 gun gecmedi ise bu istihaza kanıdır. Yani ozurdur. Namaz kilabilir.canim.
0 oy
(105 puan) tarafından
En azindan kanamasi bitene Kadar kilmamali
0 oy
(415 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla düşük  kanamlarinda  lohusa gibi oluyor insan ve bu şekilde kılamaz namaz 
(132 puan) tarafından
Bebeğin azaları belirgenlesmedigi sürece lohusa sayılmıyor düşük yaptığı için normal kanama oluyor
0 oy
tarafından
Belki dua ediyodur her namaz vakitinde, ben 1ci bebegimi kaybederken hastanede namaz vakti nolur 2ci bebegim yasasin diye dua ediyodum. Ama namaz kiliuosa olmaz bildigim kadariyla
0 oy
(48,671 puan) tarafından
bizimde yurtta bi kiz adetliyken abdest alirdi normal abdest olmuyo ama olsun derdi onunkide o hesap
(139 puan) tarafından
Canim ona özür abdesti deniyo namaz filan kilmiyo ama abdestli gezmek için alınabilir ondan alıyordur
(48,671 puan) tarafından
him bilmiyordum canim biz yurtta yasin falan okurduk oda abdest alip gelirdi
(139 puan) tarafından
Olması gereken yapiyodu canım o anda kuran-i keremi tutamazdı namaz kılamazdı ama o sohbet ortamında en iyi olan abdestli bir şekilde size katılmak ki dediğim gibi özür abdesti olarak geçer:)
(48,671 puan) tarafından
bilmiyordum canim ogrendigim iyi oldu nasilsa abdest olmuyo diye hic almam ben adetliyken
(139 puan) tarafından
Bende bilmediğim zamanlar öyleydim canım öğrenince almaya başladım aslında çok iyi hissettiriyo en azından abdestli olduğunu bilmek güzel
0 oy
tarafından
Kanamaso devamlı oluyosa özür sayılır  zaten canm kılabilir yani 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 244 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Balpetek_56 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 348 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
22 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (566 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 383 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Yuska (35 puan) tarafından soruldu

379,860 soru

11,370,779 cevap

34,854 kullanıcı

...