0 oy
474 göst.
Diğer kategorisinde (450 puan) tarafından
Kızım ateşli iki gündür doktora götürdük boğazları sis dedi antibiyotik vs verdi düzenli kullanıyoruz ama ateşi çok değişik örnek veriyorum suan da 39 derece 1 dakika sonra 38 derece yani çok ani değişim oluyo ateşinde.. Ates ölçer bozuk mu diye düşündüm ama yok hem değil hemde zaten vücut ısısı da değişiyor kızımın alnı falan ates gibiyken bi anda değişiyor veya ateşi iyiyken bi anda yükseliyo yani boğaz diyip gönderdiler de başka birseymi var şüphelendim yaşayan var mı bunu aranızda 

7 Cevaplar

0 oy
(223 puan) tarafından
Evet canm boğaz enfeksiyonu olabilir benim kızım da ateşlendi bi düşüyodu yine yükseliyor du genelde ayakları alnı elleri yanıyor öyle olunca tam çıkınca da ateş her tarafı sarıyor. Antibiyotik falan verdilerse kullan canm havlu ile sende düşürmeye çalış 
(450 puan) tarafından
Anladım canım inşallah öyledir birde birsey daha sorucam kızımın ateşi olduğu için sadece bezle tutuyorum evde öyle uyutuyorum evin camları açık kas yaparken göz çıkarır miyiz sence ince de olsa bi atlet giydirsemmmi
-Reklam-
0 oy
(758 puan) tarafından
Biz boğaz enfeksiyonunu yeni atlattık ama öyle anlık değişmezdi ateşi 
(450 puan) tarafından
birde birsey daha sorucam kızımın ateşi olduğu için sadece bezle tutuyorum evde öyle uyutuyorum evin camları açık kas yaparken göz çıkarır miyiz sence ince de olsa bi atlet giydirsemmmi
(758 puan) tarafından
Giydir cabım 39 olmadığı sürece ama çok yüksekse giydirme. Bir de tüm kapıları açıyorsa cereyan olmasın o zaman kaş yaparken göz çkar
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Biz bı ara altıncı hastalık denilen bir şey var onu geçirdik ve senin dediğin gibi oluyordu cnm hemen hemen 

(450 puan) tarafından
Anladım canım onuda bi arastirim birde birsey daha sorucam kızımın ateşi olduğu için sadece bezle tutuyorum evde öyle uyutuyorum evin camları açık kas yaparken göz çıkarır miyiz sence ince de olsa bi atlet giydirsemmmi
(3,769 puan) tarafından
En azndn camları açma canım gecenin soğunu yemesin en azndn eğer ateşi 37altina düşmeye başlarsa giydir ki dengesiz ateşte maalesef zor işin ben hep ölçerdim durmadan düşer çıkardı 39u gordumu
Koltuk altına eklem yerlerine ılık su ile islattigin bez köy duruma göre de bı İnce atlet giydir cnm eğer baktin çıkıyor çıkarsin
(450 puan) tarafından
Canim dun gittik doktora serum taktılar idrar ve kan tahlili verdik temiz çıktı çok şükür klamoks antibiyotik kullanmaya devam edicem ates düşürücü de bugün fazla ateş olmadı
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Kaç aylık canım
(450 puan) tarafından
15 aylik
(12,856 puan) tarafından
Oğlumun doktoru gerçekten çok iyi canım bı gün ateşlendi sağlık ocağı çok yakın olunca oraya götürdüm bana oradaki aile hekimi boğazları kızarmış şişmiş antibiyotik yazıcam dedi eczaneye gidince aradım doktoru anlattım durumu 2 yaş altındaki bebeklerin boğazları asla şişmez kızarmaz dedi bu erkeklerin hamile kalması kadar imkansızdır dedi canım belki idrar yolu enfeksiyonu olabilir sana tavsiyem yarın doktora götür çok geçmiş olsun
(450 puan) tarafından
Canim ya öyle diyosun da benim kızımın boğazları cidden sisik bende baktım doktor da baktı bu doktorları cidden anlamıyorum yani neye inanicam neyi dinlicem bilmiyorum
tarafından
Neden şişmez yada kızarmaz anlamadım ben sebebi neymiş ki.
 Kızım 5 6 ayliktan beri hep boğazları kızarır kendi gözümle gördüm hatta şişmiş ve aft olduğunu bademciklerin. Ne kanda ne idrarda da enfeksiyon çıkmazdı canım benim. Ama neden o doktor öyle diyor anlayamadim
(12,856 puan) tarafından
Daha oluşmazmış bende çok şaşırdım duyunca kızlar her doktor da farklı konuşuyor doğru bı tanedir sonuçta ama hepsi nerdeyse farklı şeyler söylüyor
0 oy
tarafından

Benim kızımda boğazdan enfeksiyonlu doktor söyledi bugün. ateşi çıkıyordu üç gündür ufaktan bugün götürdüm  aile hekimine yeni başlamış dedi antibiyotik yazdı ama içeremiyorum sevmiyor antibiyotik.  zaten bende 2 gündür ateş düşürücü veriyordum ama dinmiyor ona rağmen 37.8 

37.5   .
Inşallah başka birşey degildir . Size de geçmiş olsun. 
(450 puan) tarafından
37.8 çok yüksek bi ateş değil ki canım normal bence benim kızımın ateşi bugün 39.9 a kadar çıktı
tarafından
Bebeklere göre 37 ve üzeri elbette yüksek.  Sen geçmi fark ettin hasta olduğunu acaba Canım ?  Bem emziriyorum ve ağız sıcaklığından anlıyorum ters giden birşey olduğunu. Uykuya dalamaz yada 20 dakika da bir uyanır ağlardı ateşi de çıkmaya başlayınca agiz sıcaklığından belli etti . 2 gün daha fark etmesem belki kızımında enfeksiyonu ilerler 39 olurdu. Bir kaç kere bizde de 39. 39.7 ve üzeri oldu çocuğumun gözleri kayıyordu artık ayikken baygınlık geçirirdi  . Çok zor ya şifa bulsunlar inşallah . Hangu antibiyotik kullanıyorsun
Ateş düşürücü vs?
(450 puan) tarafından
Canim dun gittik doktora serum taktılar idrar ve kan tahlili verdik temiz çıktı çok şükür klamoks antibiyotik kullanmaya devam edicem ates düşürücü de calpol ve dolven dönüşümlü veriyorum
tarafından
Allah şifa versin canım inşallah iyi olur minnoş
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Enfeksiyon vardır bu da ateşi öyle yapar dikkat et. Atesdusurucu düzenli kullan ilacı vermedigin durumda duş aldir

Geçmiş olsun canım
(450 puan) tarafından
Canim dun gittik doktora serum taktılar idrar ve kan tahlili verdik temiz çıktı çok şükür klamoks antibiyotik kullanmaya devam edicem ates düşürücü de
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Aynisini yaşadım gecende komsumun kizi hasta oldu kaninda enfeksiyon cıkmış bende derece bozuk sanmistim cok cabuk inip cok cabuk yukseliyor genel olarak kafasi cayir cayir yanardi oglumun tepesine bez koy duru suyla isla alnina eklem yerlerine dene bi 
(450 puan) tarafından
Canim dun gittik doktora serum taktılar idrar ve kan tahlili verdik temiz çıktı çok şükür klamoks antibiyotik kullanmaya devam edicem ates düşürücü de
(5,436 puan) tarafından
Tek olmasin gecmis olsn cnm

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 3,972 göst.
0 oy
1 cevap 154 göst.
0 oy
2 cevap 69 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 414 göst.