0 oy
359 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim 2 aylık artık ellerini emmeye başladı tırnaklarını henüz kesmedim çoğu kişi şimdi kesme diyor sizler kestiniz mi 

19 Cevaplar

0 oy
(961 puan) tarafından

Hastaneden gelir gelmez kestim canım ben yüzünü çizmiyor mu :O

tarafından
Yok canım dikkatliyim o konuda eldiveninide giydiriyorum hep bizim olduğumuz yer soğuk şuan bile yağmur yağıyor o yüzden eldiveni hep ellerinde
-Reklam-
0 oy
tarafından
55 gunluk daha dün kestim aslında daha erken kesmem gerekiyodu yüzünü falan ciziyo diye  ama etini kaptırırım korkusundan cesaretimi anca dün topladım 
tarafından
Bende öyle canım ya korkuyorum kesmeye bakalım artık alışmam lazım :)
tarafından
Ya bismillah de basla :) baska care yok ben daha fazla duramadim yuzunu ciziyo elini agzina burnuna gozune falan sokuyodu durdursmadim daha fazla
0 oy
tarafından
Yüzünü çiziyordu 40 çıkmasına yakın kesmistim
tarafından
Bende keseyim o zaman canm saol
0 oy
(403 puan) tarafından
4 veya 5 günlük tü kestim.zaten cabuk uzuyorlarm.2 aylık olms kessene canm.çoğu kisi cocklri 1 yadndaykn kestiler herlde.heryerini cizer günah.
tarafından
Kesmek istedim de günah falan dediler kesmedim bende ya yüzünü falan çizmesini müsaade etmiyordum canım dikkatliydim
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Tam 1 aylıkken doktora gittigimizde kestim canım ben 
tarafından
Iyı yapmışsın canm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
2 aylık kız daha ne bekliyon heralde kes ben 1 aylıkken kestim eldiveni de çıkardım. Ay bu millet insanı deli eder neye dayanarak hangi bilimsel gerçeğe dayanarak kesme diyorlarmış 
tarafından
Eski kafadalar işte bende onlar kaç çocuk büyütmüş  vardır bildikleri diyip dinliyordum :P
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Geç bile kalmışsın canım uzadigi zaman kesmiştim
tarafından
Ben kesmek istedim de saolsunlar her kafadan Bi ses çıktı bilemedim
(2,874 puan) tarafından
Boşver canım sen milleti senden iyi kimse düşünemez cougunu
0 oy
tarafından
1 haftalıkti kestim valla tirnaklari cok uzundu yüzünü ciziyordu 
tarafından
düzenlendi
Anladım canm saol :)
0 oy
(2,590 puan) tarafından
10 gunluk falandi kestim kes bence cizmiyomu yuzunu
tarafından
Yok canım çizmiyor eldiveni hep ellerinde bizim bura hala soğuk olduğu için eldivenleri i pek çıkarmıyorum
(2,590 puan) tarafından
Ellerini tanisin bence canm eldiven takma kes ilk keserken zor oluyo minicik parmaklari :) ama alisiyorsun
tarafından
Tamam canım çok saol zor olsada alışcaz mecbur :)
0 oy
tarafından
15 gunlukken kestim cok çiziyordu yüzünü sicaktan sicaktan eldivende kullanmadim
tarafından
Anladım canm saol :)
0 oy
(6,672 puan) tarafından
10 günlük filan kez kestim şuan bir aylık birkaç kez kestim ben çiziyor suratını sıcak diye eldiven takmak istemiyorum 
tarafından
Allahtan bizim burası hala soğuk o yüzden eldiveni rahatlıkla takıyordum
(6,672 puan) tarafından
Bizde çok sıcak 2,3 güne bir banyo yapıyorum genelde zibin tek üstünde yoksa pişik oluyo her yanı kızarıyor yavrucagin
tarafından
Valla ben sıcak havaya hasret kaldım ya karsta yaşıyoruz hep yağmurlu buralar
0 oy
(1,595 puan) tarafından
20 günlükken hem tırnağını kestim hem eldivenlerini çıkardım
0 oy
(416 puan) tarafından
2 aylık olmuş o kadar bekledin mi ben 40 i çıkardıktan sonra kestim çünkü uzamıştı kendini  çiziyordu eldiven takmzdi  hep çıkardı 40 i çıkınca onuda cikardm 
tarafından
Evet bekledim bizim buradaki büyükler kesme falan diyince kesmedim canım eldiveni de hep ellerinde zaten dikkatli bakıyordum ki yüzünü çizmesini diye
(416 puan) tarafından
Bizm burdada öyle dediler anneme sordum annemde kes dedi 40 çıkınca eşim kesti ben korktm etini keserm dye bakma sen onlara onlara kalrsn herşeye karışırlar  bak kızımın 6 ci aya kdr saçı döküldü sıfıra vur diye  baskı yaptılar kmseyi dinlemedm  sıkıysa kesin dedim kestrmedim  smdi saçları sarı çok şirin uzadi
0 oy
tarafından
Hemen kesmelisin ne kadar silersen yıkrasan yıka içi bakteri doludur uzun tırnağın.
0 oy
(551 puan) tarafından
Kırk çıkınca kestim bebeem 
tarafından
Aklıma girmeselerdi bende 40 çıkınca keserim diyordum kesemedim bugün sonunda kestim m :)
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Dogumdan 1hafta sonra kestim
tarafından
Iyı yapmışsın canım keşke bende kesseydim milleti dinlersem böyle olur işte ya :P
(6,203 puan) tarafından
Onlar hersey soyler :D
0 oy
tarafından
Valla normalde kendi kendine dökülür düşerdi 2.ayla beraber düşmemeye başladı ve 2 günde bir banyo yapmama rağmen tarlada calismis gibi tırnak araları dolardı :D o yüzden kesmeye başladım ondan sonra 
tarafından
Aynen benim bebişinde öyle maden ocağında acalisiyor sanki ne kadar temizlesemde kır oluyordu bugün hen kestim :D
0 oy
(364 puan) tarafından
Cnm ben 40 ı çıkar çıkmaz kestim
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Niye kesmedin canım geç kalmışsın biz doğumdan sonra 7 8 günlüktü kestik 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 73 göst.
5 Mart 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Fatoş&ramazan (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 61 göst.
6 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 243 göst.
3 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mavirane (395 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
14 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu

381,444 soru

11,419,822 cevap

34,975 kullanıcı

...