0 oy
1,005 göst.
Aile kategorisinde (2,364 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar size bi sorun olacak,ben hamilelikten mi bilmiyorum aşırı sinirlym  şimdi dış göz olarak,sizin yorumunuzu merak ediyorum 34 haftalık,hamileyim ve 18,aylık kızım var kaynatamlarla  kurbana girdik dana ya neyse eşim köye gitti yardıma sonrasında ise gitmesi gerekti .. kaynatamlar bırakacaktı kurbanı bize .. neyse kaynatam  aradı 12 gbi biz yolda kaldık baban bizi benzinlige götürebilir mi tmm dedim babam,eniştemle gitti arabayı çekmişler kaynatam uyanık babamın arabaya etleri yüklemiş biz bide o yola dönmeyelim etlerde  kokacak  sen goturuver  diye babamda ne desin tmm demiş ben babam etleri taşırken görünce cinlerim tepeme geldi kendi evleri bizimkiyle 1.5 saat geri dönüp evlerine girmişler bende okadar çok kızdım ki babam kendi kurbanı ile uğraştı bide bizimkiyle smdide istanbuldan,kardeşi geldi yolda onu karşılamaya gittiler dha da garip babam etleri posetlememe  yardim etti telefon gelince guti bende sinirden  oturdum  size bunu anlatıyorum ( ama etler minik minik ayarlanmis  herşeyi kiymaligi  kemiklisi  buzd9pabi poşetine koyup dolaba atmak kaldı bende kaynatami  arayıp kercmi  yapsam,dedim babamda dha teşekkür etmen lazım sus  dedi bana haklı mi sizce .. kaynanam olacak aradığında  annengil  yardim etsinde  koyuverin  dolaba dediydi yada bebe uyuyunca sen koyarsın dediydi bende eğilip kalakmaiyorm  bakalım yarına kalsın dedim inadima  gündüz telefonla konuşmamız oydu dediğini  yaptırdı diye kızıyorum 

13 Cevaplar

+3 oy
tarafından
İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeblerden kendinizede bebeğinize de çektiriyorsunuz biz kadınlar genelde böyleyiz ya zaten.. Kadın parçalayıp göndermiş tüstüm gönderip annesiyle kendi ayıklasın dememiş.. Bi poşetleyip atmak kendini üzüp strese soktuğun kadar zarar vermez bebeğine.. Bnm kaynanam kocamın yanında bana sen oğlumu parmağına taktın oynatıyon dedi ben gülüp geçtim hamileyim ne stres etcem hatta dediğini yaptım gebeliği kullanıp herşeyi oğluna yaptırdım üstüne de iyice bi nazlandım :) bunu da gözüne gözüne soktum :) ne stres yapcam stresi zevke çevirdim :)))
-Reklam-
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Sıkma canını bak gebesin kendini sıktıgınla kalırsın. Bir nefes al. Birde soyle dusun onlardan yardım almamıs oldun
(2,364 puan) tarafından
Ya ama kaynanama telefonda diyorum ki annemlerin de eti ancak oldu diyorum annemlerin ki kuzu eti bizimii dana  babam parcalattirip  getiriyo bi kucuk parçalara bölüp kemikleri kesmesi  var .. onlar 10 saattir ugrasiyomus  etle babamda dana zor olur 3 kişi ayırdılar kucuk parçalara ayırmışlar bide sinirlenme  diyo .. eşime satasacam  teli kapalı işte o .. Smdi sinirden tezgahta duruo etler .. kaynanama kızıyorum babamg8l gibi koşturmuyorlar etleri kokkuverdimi  hemen ancak kendi işleri olunca bizi,arıyolar bize hiç bi konuda yardım ediyolar işlerimize kosturmuyolar  hep babamg8l kosturyo ya benim c8nler ona geliyo  derin nefeste  alıyorum olmuyo zaten normalde herşeye takan insanım araba çekme bahanesine etleri adama yüklemişler biraz da siz yoruluverin  biz yorulduk demiş e babamda yoruldu 4 ay benim eve uğramadılar bebeye bakında temizlik yapalım dedigmzde köye bırakın dediler karım eğilip kalkamio  dediğinde köydeki ebe ye dede ye kim bakcak  dedi ki baktığı yok .. onların yardımı batsın muhtaç olmadan 5 sene idare ettikxkendimizi
(1,094 puan) tarafından
Bosver lafı geldi mi yapıstırırsın lafı kimse agzını açamaz. Hem gebe karı çiğ ete dokunmaz. Batıldan filan degil bir mikrop bakteri kaparsın bir de ciğ etten
(2,364 puan) tarafından
Yanı ben haklıyım dio bu konuda sakinleştirmeye çalışıyorum kendimi sinirden  aglicam  etler posetli tezgahta beklio  esimin işyerini aradım açan,yok telefonu bozulmuş.. kaparsam  onlara sorarım nasıl bi laf çarpayım ben ceneme  mukayyet olamam nasıl desem ne desem 1.5 saatlik mesafede olsa geliniyle iddia etmese yazık kıza kaybedelim derler kaynanam kesin demiştir ki wlla çok yoruldum koyamam kimseye iyilik yaranmio  demiştir ve aşırı yoruldum lafı annem on tane işle ugrasio bahçede bize ızgara yaptılar huyları batsın hiç bisey de işlerimize kosturmuyolar  bunda bari kostrsun  babam öyle mi kendi kurbanı halletti bahçe kazdı misafir karşıladı gelip benim etleri taşıdı yok ben sabahı,ederim
(1,094 puan) tarafından
Bebege zarar bacım haklısın sonuna kadar ama kendıne yapıyorsun
(2,364 puan) tarafından
Evet kendime yaptığının farkındayım erken doğuracak,die korkuyorum wlla sinirden  catlicam  sabah gleir gelmez eşime dicem  kesin tartışırız saat 3 oldu dha uyucam  yarın anneme kavurmalık için büyük poşet et doğradım uğraşmasın,die
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Oturdum sinirden  etler tezgahta ben onlara bakiom  onlar bana
(398 puan) tarafından
Yarına brakma kz kokar boşwer kaynanaı hem kzart ye hem yap :)))
(2,364 puan) tarafından
:) ay bu saatte yapmam yarına bırakmam zaten de sinirden öyle dedim Smdi posetliyom  geri,kalanları canım babacım benle posetlyo  kiamam,yarın gelsin benimki ağzına etcem onun
(398 puan) tarafından
Anne baba hakkı ödenmezz yaa ;)
(2,364 puan) tarafından
Aynen öyle:) sinirlenmkte  haklı,deglmym  kemikli,etleri minik minik ayiklamislar  ama
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Bukafar sinirlencegine benim tansiyonum oynadi yatiyorum keske beni onceden arasaydiniz yapamam cikin gelin su bile alamıyorum deseydin onlar sana hizmet etseydi sen onlara degil o halinle yapmamaliydin bnce canim ben olsam asla yapmazdım yormam kendimi suan 30 haftaligim asla yorulmam kjmse icin
(2,364 puan) tarafından
Ama kendi etlerim sertmi yapsaydım  kendi etleri de var dha sadece dolaba poşetleyip konulacak cnm onlar bize gelince uyanık oluyo herkesin her işine yetişirler kadın benle.iddia edio hamileymiş evi mi temizleneckms umrunda degil bak saat kac oldu ben hala pay mi ayirsam die ugrasiyorum dolaba etleri sığdırmaya  clisiyorum bidha sizle kurbana fln girmem adami yuz ustu birakiosnz  hamile halimle nasıl yapar demiosnz  dicm bide kaynana sürekli annemi öne suruyo ya  ona **** oldum yavrum gelemiyoz  çıkarsak,olur mu demio annen yardim etsin sanane sanane eder etmez anneminki  can,deglmi  ayağını çıkarttı diom kadın benimkide çıkık dereceye geldi dio böyle kadını nasıl seveyim ben mi abartyorm  iyi yönden bakayım diyorum ama yok
(1,113 puan) tarafından
Yoo haklisin iste ya kendininkini de feda etcektin yapmayacaktin yada acik acik soyleyeceksin bidaha ayri keselim ben perisan oldum diye bari yapmissin hasta numarasi yapta kocan savunsun seni onlara
(2,364 puan) tarafından
Demi benimki tel edip demez de onlar bi telefon ettiğinde söyler söylemeli bnce .. Smdi annen yapsın dedi ya annem bana çok yakın onlar uzakta oturuyo kadının o savunması var annemi niye karistiyorn sen bu saat olmuş bebekle uyuyacgm  yere ciğere fln hep elimi deydim şuan et fln umrumda değil günaha girdim bi kurban,kestik öyle deyim wlla adamı yarı yolda birkaiosnz  annengil  diye donuverionuz  başkasının işine kostryosnz  bize gelince yorulduk wlla çok kirildim size dicm öğünün gelmesini iple cekiom  kaynanam iki yemek yapsa söylenen insan,zaten bana bikere ne dedi bliomsn  balkon yıkanacak diyom bu yanasmiyo  bende 3 4 aylık hamileyim ben kovaya  şu getiriymde  sen yıka dedi bende yok kalsın dedim hamillerin işini başkası mi tuutverio  dedi bana .. maksat babama o eti tasittilari ve beni düşünmeyip ben de babama yardıma yolladim onları.. gerçekten kasigim  agriyo ayakta kaldım dha da dolaba sığdırmaya çalışıyorum ben o lafları saysam  kaynanam,alttan,almazki
(2,364 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşimle kavga etmeyi saydırmayı düşünüyorum ailesi hakkinda
0 oy
(12,854 puan) tarafından
İşleyip göndermişler daha ne yapsınlar ki canım
(2,364 puan) tarafından
Tmm cnm saoslunlar  babamda öyle dio baya kucuk yapmışlar tek poşetleyip atcan  parcalamican ya dio adamlar evlerine ters yoeulmuslar dio ama benim tek skntim kaynabamin iddiasi annen ymyardim etsin dio siz bana geleceksiniz zaten bırakıp gitmek mi annemi getirmek mi mantıklı Allah,razı olmadı arabaları bozuldu babam gitti yardıma başka kaynana olsa vicdanen yarim saatimizi almaz koyverelim der
0 oy
(38 puan) tarafından
Bende 34 haftaligim arefe günü geldik köye  yol yorgunu daha hiç dinlenmeden evin işi gucuyle uğraştım çünkü kaynanam geçen sene vefat etti  yeni gelinim  10aylik  su yok doğru düzgün dinlemeye vakit yok yatcak yer ayarlamasi ev temizliği bide yaprak sarmak için eltimle yaprak topladık onu temizlik  bugün erken kalktim bı yandan bulaşık bı yandan kahvaltı yetiştirmeye çalışıp öyle baya yoruldum bugün  sonra et uğraş aksama kadar eltimle beraber yapiyoZ ama ben hiç dinlemiyorum ayaklarım şişmiş .yoğunluktan iki gündür bebiş fazla hareket edemedi ..Fazla kafana takma senden daha zor durumda olanlar vardir
0 oy
(119 puan) tarafından
Bana biraz boş gerginlik gibi geldi fazla beklenti icine girmissin anan kadar kimse dusunmez seni bence bosver  sende
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canım burara yazdığın gibi hem çocuğun var hem bebek var. Kendininkini yetiştiremezken bir başkasını yetiytireleyeceğini zorlandığını çok güçel ifade etmişsin kaynana neden söylemedin. Ben  senin yerinde olsaydım dolapta yer varsa direk koyaroım öyle poşetmiş şuymuş buymuş uğraşmazdım. Yer yoksa da ara söyle. Dolabımda yer yok araba ayarlayın ya da kiralayın etinizi alın diyebilirsin. Baban konusuhda da sinir olma baksana üstüne birde sus diyor o şikayetçi değil yani ohun tayımasına falan sinir olma. Çok istiyorsa gelsin kehdi yapsın. Sen hem hamile hem bunları yaparsan ben bile derim demek ki yapabiliyor ki sıkıntı yok yaparım. Hiç canını sıkıp sinir streste yapma senden kıymetli değil bu etler.
0 oy
(247 puan) tarafından
Eti parçalamışlarsa poşetleyip dolaba atmakta ne var en fazla yarim saat bunun için üzülme bu kadar. 
0 oy
tarafından
Canim daha ne istiyorsun herkes yardim ediyor senun kurbanin oldugu hâlde gidip yardim etmemissin hersey hazir ayagina gelmis parcalanmis kiyma yapilmis sende kayin babam degilde babam getirdi diye dert yanıyorsun hayret bisey vallahi
0 oy
(909 puan) tarafından
Yani keşke eti komple dağıtıp kendine sadece bir iki yemeklik biraksaydin anlamiyorum kurban kesip dondurucu şunu dolduran insanları ne anlamı kalıyor ki kesilen kurbanın davitilsa en azından yorulmaz insan dolaba yerleştirmek için normalde kurbanda fakir bir insanın bir yıllık etini toplamış olması gerekiyor ama nerdeeee değil bir yıllık bir aylık et toplayamiyor neden çünkü millet dolabını doldurma peşinde yanlış anlama lafım sana değil belki sen dagitmissindir ben diğerlerine söylüyorum 
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Daha ne bekliyosun gelip evine posetlesinlermi ?
0 oy
tarafından
Sanki  böyle sebepsiz yere bri gerginlik yaşıyorsun gibime geldi. Dolaba atmakta ne var hazır eti yani gebelikten hormanların şaşmış hayatım senin takma bayram bayram 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 528 göst.
2 Aralık 2020 Aile kategorisinde Alyakus (2,364 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 537 göst.
19 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 549 göst.
16 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde zehraTekin (362 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 180 göst.
9 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Kayra04 (95 puan) tarafından soruldu

378,968 soru

11,343,742 cevap

34,809 kullanıcı

...