0 oy
322 göst.
Diğer kategorisinde (16,056 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Oğlum 11 gün sonra 6 aylik olacak. Emziriyorum. Yavaş yavaş ek gıda vermeye başladım. Doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum ama sağlık ocağından ebe kadim doğuma sormadan veremeyiz dedi. Ama bizim hastanenin giriş çıkışları kapandı koronadan dolayı gidemem hastaneye. Eczaneden hangi doğum kontrol hapını kullanabilirim ve ücreti ne kadar. Emzirmeye devam tab. Ya da aylık iğne vurduranlar. Hem iğne vurdurup hem emzirdiniz mi. Internetten okudum emzirenler için uygun değil yazıyordu. 

Bide doğum kontrol hapını kullanmak için adet olmayı beklemem gerekiyor mu. Yoksa alıp hemen kullanmaya basliyim mi 

8 Cevaplar

0 oy
(16,056 puan) tarafından

En İyi Cevap
Cevap verecek kimse yok mu yaa. Saçma sapan postlara cevap yağıyor şurda ciddi bir şey soruyorum 2 kişiden başka cevap veren yok 
tarafından
saglik ocagina ebe yardimcu olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim bebeginin sagligi icin bence dr ile konus, risk alma. Rabbim gonlune gore versin
(16,056 puan) tarafından
Hastaneye kimseyi almıyorlar ki gidebilirsem özele gidip soracam ama o da çok uzak
tarafından
Arayip konusa bilecegin dr yok mu canim?
(16,056 puan) tarafından
Malesef canım
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Bn saglık ocagındaki hemşireye sordum 3 aylık igne yaptırabilirmisşin yada sprail takırabilirsin dedi bn şimdi çarşamba günü dogumum işlh 40 ım çıkınca 3 aylık igne yaptırcam
(16,056 puan) tarafından
Spiral taktırmak istemiyorsun yerinden oynama ihtimali var sürekli de hastaneye gidip kontrol ettirmem
(1,451 puan) tarafından
3 igne olabilirsin cnm bn öyle yapıcam
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Benim oglum 7 aylik emziriyorum 3 aylik igne ile korunuyirun spiral ben istemedimo masaya cikmam artik kontrol felande ettirmek gerekiyo hic ugrasamam
(44,744 puan) tarafından
Emzirirken hao cerazette diye 56 lirami ne canim
(16,056 puan) tarafından
Evet onu biliyorum canım ama pahalıymış kız
(44,744 puan) tarafından
Evet pahali canim yok ben 3 aylik igneyi 13 liraya aliyorum 1 tl de enjektoru 14 lira veriyorum
(16,056 puan) tarafından
Hmm tamam canim sağol. Peki iğneyi ilk vurduğunda adet olmayı beklemiş miydin
(44,744 puan) tarafından
Igneden sonra bi kez adet oldum bidada olamadim ara ara lekelenme yaptiriyo aman tel hamile kalmayimda  bide benim 2 tane artik bidada dusunmuyom 2 yeterli
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Canım hapı ıgneyi bilemem ben ikisini de kullandım ama emzirmiyordum o donemlerde. Spreal taktırabilirsin diye biliyorum cunku herkes ilk adetinde taktırdı tanıdıklarım. Bende oyle yapacagım. Hapında elbet emzirirken kullanılabilen vardır eczacı bilir onu. 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Adet olmayı beklemen gerek yok cerazette alıp kullanabilirsin süte geçmiyor 65 TL falandı yanlış hatırlamıyorsam 
(16,056 puan) tarafından
Az önce görümcem e sordum adetin ilk günü başlaman gerekiyor dedi. Ama daha adet olmadım 8 gun gecikti
(25,224 puan) tarafından
Hayır cnm doktora geçen ay gittim daha öyle bşy demedi. Dogumdan sonra 1 sene adet olmayan var onlar adeti mi beklicek sanki ilaç için
(16,056 puan) tarafından
Bana oğlumun 6 aylik olmasını ve adet olmam gerektiği söylendi de
(25,224 puan) tarafından
Çok ilginç ilk defa duydum böyle bşy
0 oy
(75 puan) tarafından
Emzirirken carezette kullanabilirsin 50 tl 
(16,056 puan) tarafından
Adet olmayı beklemem gerekiyor mu peki
(75 puan) tarafından
Hayir baslayabilirsin hemen ama ilk 1 ay dikkat et doktor oyle soylemisti
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Merhaba ben bebeğim 6 aylıkken 3 ayılık iğne oldum emziriyorum da emzirmeye bir zararı yok.. hap kullanmadım spreal denedim ilk ama kansızlık vardı doktor geri çıkardı iğne de 1.5 Ay sonra adet oldum oyle bilindik adetten degil lekeleme gibi.. korumasını sorarsan şükür %100 korudu yanlışlıkla olsa bile hamilelelik riski olmadi.. siz yinede aile hekiminize danışıp öyle yaptırın 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 78 göst.
0 oy
2 cevap 96 göst.
20 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Summm (165 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 198 göst.
0 oy
10 cevap 230 göst.
10 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 3 mucizenin annesi (74 puan) tarafından soruldu

381,020 soru

11,406,947 cevap

34,943 kullanıcı

...