+1 oy
578 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bebeğin 40 çıkana kadar evin odalarına getirilmez gezdrlmez beşiği nerede ise orda ilgilenilir bebekle  bebek korkar huzursuz olur diyorlar  doğru mu kizlar? 

Sizin orda da öyle mi?

31 Cevaplar

+2 oy
(9,651 puan) tarafından
Yok artık.. evden dışarı çıkarmamak bitti şimdi de 3vin içi de mi başladı.. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
YANLIS.... Batıl hepsi ya
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Hic duymadım.. bu 40 lı kadınlara hamilelere ne çok yasak var.. Hic başımızı camdan çıkarmayalım:) en iyisi 
0 oy
tarafından
Hiç duymadım canım böyle bir şey biz hep gezdik odaları mutfağı 
0 oy
tarafından
Batil inanc inan ma
0 oy
tarafından
Bizdede var ama uymuyoruz valla inanmıyorum ben 

Allah bizi korur!!
0 oy
(4,853 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum 
0 oy
tarafından
yok kiz yine biri g.cn.dan uydurmus hicmi hastaneye gitmiyorsunuz
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Batil inanc canim ilk defa duydum ben gezdirdim bisey de olmadi 
0 oy
(10,021 puan) tarafından

Daha neler duyacak bu kulaklar :O

0 oy
(1,862 puan) tarafından
Yok daha neler odadan çıkarmadan 40gün nasıl yaşıcan bebekle :D
0 oy
tarafından
Boyle şeyleri hangi neyse
0 oy
(948 puan) tarafından
Hayır doğru değil kuzum bebeğim ağladığı zaman kucağıma alıp oda oda gezerdim sırf sussun diye böyle batıl inançlar insanın inancına zara veriyor
0 oy
(977 puan) tarafından
Yok  öyle bir şey ya
0 oy
tarafından
Bizim oğlan doğdu 5 günlükken babası evi gezdirdi evimizi bilsin tanisın dedi☺ en son bir baktım çocuğa bak oğlum burası da anneyle benim odam buraya çok girme büyüyünce  diyordu ah benim şapşal  kocam ☺☺☺
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Offff bu yeni doğum yapanlara milletin garezi var vallahi. Canım istersen banyoda yatır hiiiç bişy olmaz. Biz yemek yerken sepeti mutfaga getirirdik. Bebekte olan sıçrama korkmadan olmaz morro refleksinden olur çaresi kundak yapmaktır. Huzurla sağlıkla büyüsün bebişin.
0 oy
(271 puan) tarafından
Daha neler uyduracaklar acaba odasını sürekli havalandırıyoırm bebek varken nasıl havalandıracam her odayı da geziyoruz dışarıda çıkıyoz 40 çıkması diye bişey de çok saçma dini olmayan uydurma şeyler hepsi sırf dogum yaptık ve bebeğin de 40 günü dolmadı diye her türlü bela dert bizemi geliyo buna inananalrıda anlamıyorum gerçekten 
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Kızım durmazdı ağlardı oda oda gezerdim her odaya girince besmele ile girer çıkardım 
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Böyle hurafelere inanma canım:)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hasbinallaaaaahhhhh 

İlgili bir soru bulunamadı

379,364 soru

11,355,435 cevap

34,830 kullanıcı

...