0 oy
362 göst.
Diğer kategorisinde (3,107 puan) tarafından

Selam kızlar. 28 günlük bir kızım var 37 de doğdu ama hala doğum kilosunda. Sütüm doyurmadigi için mama da veriyorum ama kilo almıyor bir türlü. Dün misafir vardi çocuk gelişmemiş sanki 2 kilo falan dediler moralim bozuldu, lohusa birine denir mi bu laf. Neyse işte sizce erken doğdu diye mi böyle kilo almıyor anlamadım. 1 saat emziriyorum doymadiginda mama veriyorum ama değişen bir şey yok:(

8 Cevaplar

0 oy
(3,036 puan) tarafından
Aptalmi o kadın öyle şey mi denir gelişmeyen tek şey düşünceleri takma kuzum buyur 
(3,107 puan) tarafından
Ya salakk o zaten patavatsizin teki. Ama yine de insanın canı sıkılıyor
(3,036 puan) tarafından
Yavrum sende kilosunu söyleme anlatır nazar değer oku bolbol
(3,107 puan) tarafından
Söylememe gerek yok ki goruyorlar :(
-Reklam-
0 oy
(1,657 puan) tarafından
36+6 da 3060 gr dogdu oglum ona bile görmeye gelınce ben bu kadae kucuk bebek görnedım dıyen oldu ınsanlar konusur bosversene ya 
(3,107 puan) tarafından
Benimki tam 37 de doğdu 3010, dün kilosuna baktım yine 3010. Bana da dediler çok küçük tutulmuyor diye ben de dedim ben tutabiliyorum. Ama kilo almiyo anlamadım
(1,657 puan) tarafından
Olabılır canım her bebek aynı degıl benım oglum 6 aylıkken 5 5 kılo ıdı
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Sen birakma emzir canim emzirdikce artiyor sut benim birde yara oldu disimi skarak emzirdim birde doktora git benim doktorum bana bir damla verdi sut artiran bitkisel bisey birde rezene ic hergun hem bebegin sancisini alir hem sutunu artirir cevrene de kulagini kapat gorusme ger3kirse psikolojin etkilenmesin benim bebegimde ilk kilo almadi simdi normal gidiyoruz cok sukur 
(3,107 puan) tarafından
Rezene içiyorum günde 4 fincan ama yaramıyor gibi. O damlanin faydasını gördün mü peki
(1,654 puan) tarafından
Gordum canm galaktago galiba adi simdi kullanmiyorum bi arastir doktoruna sor oyle kullan
(3,107 puan) tarafından
Tamam sorayım teşekkür ederim ☺️ peki kaç günde etki etti
(1,654 puan) tarafından
Canim 40 im cikana kadar kullandim ben onu sonra emzirdikce cogaldi
(3,107 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
0 oy
tarafından

Tatlım benim öyle şeyleri ne diye kafana takion bebek saglikli mı evet sağlıklı , 

Gelişmeyen bebek diye birşey yok, yavaş yavaş kilosunu alacak ,

Bir anda balon gibi sisecek değil ya bu bebekler ...

(3,107 puan) tarafından
Aslında boyu da biraz uzadı ama kilo almıyor diye konuşuyorlar onlar öyle diyince ben de takıyorum
0 oy
(738 puan) tarafından
Benim oğlum şuan üç buçuk aylık üç aylıkken 6550 kiloydu 3 kilo doğmasına rağmen ve her gören hala gelişmemiş yazık sütün yaramiyor heralde mama versene diyor cildiriyorum boyu uzun kilosunu göstermiyor diyorum olur mu üç aylık bebek bu şimdiye tosun gibi olmaliydi diyorlar valla ağızlarının ortasına yapistirican bu patavatsizlarin
(3,107 puan) tarafından
İşte benden büyük olduğu için yapistiramiyorsun☺️ benimki de 3 kilo doğdu ama hala aynı işte öyle konuşuyorlar. Onların zamanında her şey organikti anne ne yese sütüne yariyordu şimdi biz ne yesek eskiler gibi olmuyo sütümuz
(738 puan) tarafından
İşte bende cevap bile vermiyorum artık aynen diyip geçiyorum
(3,107 puan) tarafından
Ben de öyle yapcam artık ya
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Erken dogmakla alakası yoktur bence  33haftamda doğdu oğlum şuan 2bucuk aylık olduk  Aptamil moma kullaniyom emmedi maalesef ama kilosu normal 
(3,107 puan) tarafından
Benimki 3010 gram ama kilo almıyor hala
(6,919 puan) tarafından
3300 gram taburcu oldu eskiler derki 40 li 2 çocuk denk gelirse biri basık kalirmis inşallah iştahı açılır mimik prensesin
(3,107 puan) tarafından
İnşallah açılır. Ama bı yere çıkmıyorum ki hep evdeyim
(6,919 puan) tarafından
Sağlıklı olsun önemli olan o
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Canım 5 kilo da dogursan küçük dicekler. Benim oğlan 3.500 du. Eşimin büyük halası anam bu ne parmak çocuk dedi. Çocukta sorun yok senin parmağında sorun var dedim bende sustu takma kafana 
(2,874 puan) tarafından
:-):-) güzel laf yapistirmissin
(3,107 puan) tarafından
Yenidoğan bebekten ne bekliyorlar anlamıyorum
(2,874 puan) tarafından
Zayıf olsa suç kilolu olsa suç kimseyi memnun edemeyiz canım
(3,107 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Sadece diyorlar 1 Ay i doldu mu doğum kilosunun üstüne 1 kilo eklenmişse cok iyi imis .. Ama sennin tam hafta dolmadan doğmuş yinede karni süt veya mama ile doyuyorsa  bu da iyiye işarettir .
(3,107 puan) tarafından
1 kutu bitirdim almadı daha s
tarafından
Ay bende aliyor sanıyordum  ondan mı dyolar  emzririn  falan . Bende anlamyodum ya.

Peki  bu bebeğini hiç emzrmeyem gogsum sarkmasın diyen ünlülerin bebekleri nasıl kilo alıyormuş ya
(3,107 puan) tarafından
Vala onlar salakk kendi görünüşleri için bebegi emzirmiyorlar. Aslında mama kilo aldırır ama benimki almadi
tarafından
Ay insallah  alır inşallah sütun de çok gelir
(3,107 puan) tarafından
İnşallah

İlgili bir soru bulunamadı

378,196 soru

11,319,464 cevap

34,765 kullanıcı

...