0 oy
786 göst.
Diğer kategorisinde (287 puan) tarafından
Esime bebekle ilgili ne alayım desem alma simdi diyor sizdede varmı öyle olan ilk çocuk yeni evliyiz acaba ben mi acele ediyorum hep acele ediyorsun diyip duruyor neden acaba simdi 32 haftaligim

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
hevesle aldi hala daha ne alalim desem hadi gidip alalim der senin esin bbabalik psikolojisine girmemis canim
-Reklam-
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Benim esimde oyleydi parca parca 50 100 her ay kendim hallettim smdi her firsatta basina kalkiyorum. Smdi kendi soruyo eksik varmi zibin alcanmi diye ama bi kere kırıldım
0 oy
(2,484 puan) tarafından
32 haftalıksın ve bisey almadin mi? 32.haftada cogu bayan cantalarini hazirlamis oluyo canim. 

Acaba maddi durumunuz mu sıkışık ne zaman almayı düsünüyo eşin?
(287 puan) tarafından
Yeni evliyiz hemen hamile kaldım durum sıkışık ama bana harca diyor karışmıyor bebeğe alim diyince kızıyor daha erken diye bilmiyorum
(7,935 puan) tarafından
Canım erken değil en erken 36 en geç 40 ıncı haftada doğum oluyorağırlaştıkça hareket edemez rahatça gidip alamazsın. 29+1haftalığım herşeyi hazır çok şükür doğumu bekliyorum
0 oy
tarafından
aslinda zamani canim 32.haftalik olmussun erken degil bence gec bile kalmissiniz ufak ufak alabilirdiniz aslnda sona kalinca hepsi dha zorluyor
(287 puan) tarafından
Bilmem ki ben hiçbirşey almadim sadece bi ara biberon aldım doğar doğmaz biberon mu verecen diye alma simdi diye diye 32 olduk simdi kirginim ona hicbirsey almak istemiyorum
tarafından
su erkekler bu tarz konulari eslerine biraksalar cok iyi olacak ama iste ☺
(287 puan) tarafından
Birakmiyorlarr
0 oy
tarafından

Ahaa benimkinin bi eşi daha :D benimkide aynı o kadar şey söyleyim erken erken der durur hiç heyecan heves yok adamda oruç çıksın alırız diyor şimdide. İndirimli ürün gönderirim acelen ne milletin çocuğu doğuyor daha hastane çıkışı bile yok der. Sinir olurum ki nasıl. Hadi ben 29 haftalığım da senin için erken değil bence oldu ya erken doğum oldu Herşey Allah'ın elinde o zaman napacak eşin. İki ayağı bi papuça girecek sonra gerçi bizimkininde sonu öyle gözüküyor bakalım :)

tarafından
Valla bizimki hiiç ben deyim şuram ağrıyor bi sen hamilesin zaten der o yüzden demem ki şuram ağrıyor biraz gamsız.
(287 puan) tarafından
Benimki de benimle hamile gibi benimle hamileliği yaşıyor onunki ikiz kiz :) benim agrim olunca onunda oluyormuş :))
tarafından
Asıl yüzünü doğduktan sonra görecez bakalım bizimkinin nasıl.
(287 puan) tarafından
Derler doğduktan sonra üstüne titrer boyleleri
tarafından
Doğduktan sonra bi zahmet üstüne titresin zaten :Dd ama ben çekiyorum çilesini onu napacaz:Ddd
0 oy
(214 puan) tarafından

29 haftalik oldum herseyimi esimle aldik esya konusunda hep ben ne desem o an aldik ama benimkide kontrol gunu yaklastikca bana heyecan basiyo :Ddur yine basladi bizimki ne acelen var ne heyecanlaniyon kac gun var daha bir iki gunden ne olacak felan der ;)

(287 puan) tarafından
Bizimki bebek hareket ediyor tik yok bebek kontrol tik yok bebeğe hic heyecanı yok sadece bana endişeleniyor bende bebeğe hevewin yok diye kızıp duruyorum
(214 puan) tarafından
Kocalar biz anne adaylari gibi hissetmiyo heyecanlanmiyo galiba
0 oy
(6,136 puan) tarafından

Doğuma giderken eşin evdeki çarşafın birini alır gelir artık sanki çocuğun ne zaman çıkacağı belli de:getlost:

tarafından
:D kiz eskiden kiyafetmi varmis carsafa sariolarmis bebekleri beyaz carsafa hemde
(6,136 puan) tarafından
Prensannesinin kocasıda eskiden kalma sanırım
(287 puan) tarafından
Eskiden kalmayı geçtim cok tecrubesiz hiçbirşey bilmiyo annesi de erken diyo o da ona uyuyo annesi eskiden kalma ve cimri
(6,136 puan) tarafından
Of bu kaynanalar
(287 puan) tarafından
Of ki ne off
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Gec kalmişsin bilee bizde 2cocuk olmasina ragmen cinsiyetini oyrendiymizden beri aliyoruz
(3,149 puan) tarafından
Belki durumu musait olmaya bilir canım malum herşey atesten pahali
(6,681 puan) tarafından
Ama arkadaş durumum kotu demiyor acelemi ediyorum diyor bende ona karşilik cevap yazdim
(287 puan) tarafından
Ben hiçbirşey alamadım henüz begenipte bunu çocuğuma alayım olmadi
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Bence zamani yavas yavas baslaya bilirsin
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Erkeklerin genel olarak huyları öyle erteleme hastalığı var hep herşeyi ertelerler..  son ana kadar yapicak bunu benim esim de böyle maalesef
0 oy
(3,149 puan) tarafından

Genelde erkeklerde böyle bi hava var yada bizde haklı bi acelecilik benim senin haftanda cantam büyük çoğunlukla hazırdı eşine hadi hadi diye diye zoraki aldırdım daha var düşüncesi beni sürekli söylenmeye itiyordu :D neyseki kadının fendi erkeği yendi misali doğum yaptım şimdi daha bu sabah oğlum göbeğin büyümüş sana 3 5 takım alalım diyordu 

(287 puan) tarafından
Bizimki kiz delisi erkek çocuk sevmiyor kızım olsa gözü kapalı alırım ne olursa olsun diyor erkektir hevesi yok hic ne yapacam bilmiyorum
(3,149 puan) tarafından
Böyle saçmalık olur mu canım erkek kız ne farkı var allah eli ayağı düzgün versin gerisi bos
0 oy
(256 puan) tarafından
Benim esimde oyleydi cnm hepsini kendim aldim ben carsiya gittikce yaninda degildi hic alirken eve gelince gosteriyordum acele etme derdi ama ben girdukce dayanamzdim simdidee o diyor bana kuculdukce kiyafetleri gidelim alalim diye 
(287 puan) tarafından
O günler gelene kadar ilk çocuktan kırılmış olacam hevesim kalmaz ki şimdiden kalmadı diyebilirim ne olsa git al derim takmam daha
0 oy
(277 puan) tarafından

Bizde de öyleydi canım.bebek mağazası gördüm mü hemen giriyordum bana kizarda acele etme alırız diye. Öyle diye diye yine herşeyi kendim aldim bebek bi doğdu benim ki sıyırdı resmen.eve bi geliyor elinde poşetlerle bezlerle.ben demeden gidip kendi aliyor çok şaşkınım :angel:

(287 puan) tarafından
Bakalim bizde gorecez artik
0 oy
(64 puan) tarafından
Canım 32 haftalık olmuşsun dahaa erkeni mi kalmış yani bu zamanlarda millet çantasını hazırlayıp beklemeye başlıyor ama erkeklerin hepsi aynı yaa benim eşimde öyle hep erken erken deyip geçiştiriyordu şimdi bizde 28 haftalık olduk kendi başladı çok eksiğimiz var demeye sen bence artık başla Bi yerden 
(287 puan) tarafından
Bende durumlar coookkk karisik icinden cikamiyorum anlatmaya kalkışsam cok uzun olur kıssadan anlatayım evime gidemedim bir turlu 8 aydır misafir hayati yaşıyorum 20 gün doğuma kala evime gececem 20 günde artik ne alırım ne yaparım bilmiyorum
0 oy
tarafından
Eğer maddiyattan dolayı diyorsa tabiki yapıcak birşey yok beklemek den başka ama para var bebk için bekle diyorsa saçma ne kalmış ki doğuma 29+5 haftalığım beşik arabası dışında herşey tamam çanta fln da haftaya tamamlicm bnce başlaman gerek cnm 
(287 puan) tarafından
Maddiyatin ne kadar kotu olursa olsun 3 -5 zıbın almak kadar kotu değildir bence alınır yani
tarafından
Yani bnce de aynı fikirdeyim kötülemek gibi olmasın diye yazmadım
(287 puan) tarafından
Sinirlerim alt üst oldu
0 oy
(342 puan) tarafından
Bnm esimde alalım diye gidiyordunçk hic su güzelmiş alalım gibi seyler demezdi bn alır cıkardım sorardım nasıl diye lazımsa al der gecerdi ama bnm 30haftalıkken cantam hazırdı canım eger sıkısık degilseniz maddi acıdan al biran önce hazırla cantanı ne olır ne olmaz söle ben alacam hazırlıcam dursun diye daha alacaksın yıka ütüle cantaya dolaba yerlestir falan anca zaten 
0 oy
(99 puan) tarafından
Kuzum erken degil sen arada burda okudugun erken dogumlari paylaş eşinle sonra seninde basina gelse ortada hali hazirda bisey olmadigini soyle ya da sana verdigi para ile uc bes bisey al indirimleri takip edip sen al at köşeye 
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Canım bazı insanlar doğmadan çok almayı doğru bulmuyorlar.Dogmamis çocuğa dön biçilmez diye. Benimkini dr bebek mağazalarından topluyordum aldığımızın yarısını hiç giyemedi bile çok fazlaya da bence gerek yok 2 hafta giydiği ertesi hafta olmuyor
0 oy
tarafından
Benim esimde oyleydi biseyler alalim dedigim zaman sonra aliriz acelesi mi var diyodu 30 haftada almistik 
0 oy
(263 puan) tarafından
Erkekler hep öyle canım 37 oldum kapı süsüm vs gibi şeyler hazır değil. Niye acele ediyorsun diyip duruyor beni sinir ediyor 
(287 puan) tarafından
Doğduktan sonra bi ara hastaneye asariz ya haklisin de:)
(263 puan) tarafından
Dedim ki ben doğum yaparken sende bu işlerle uğraşırsın :))

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 121 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 180 göst.
2 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Cangul19 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde GlcnB (71 puan) tarafından soruldu

379,836 soru

11,370,184 cevap

34,853 kullanıcı

...