0 oy
563 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6,978 puan) tarafından
Hanımlar, evime ilk defa amcamlar gelecek istanbuldan. Cok dikkat ediyorlar aslında ama, eve geldiklerinde maskeyle karsilamayi dusunuyorum.bir yandan ayip olur mu acaba derken, diger yandan saglik bu sakasi olmaz diyorum. En iyisi tabi ki kabul etmemek ama 1 yildir gorusemedik bi turlu, bi de uzaktan yolu düşünce geri cevirmek olmadi.

18 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Ben olsam Maske takmam ama tokalaşma vs.yapmam onun yerine
(6,978 puan) tarafından
Cocugumu opmek isterlerse nasil kirmadan geri cevirecegim onu dusunuyorum bide...
(4,961 puan) tarafından
Sen opusmessen çocuğuna da yanaşamaz akli başında olan biri.. amca elini optum say kusura bakma malum korona dersin.. kuzenim geldi içimden çok kızdım ama gelme dyemedim kapıdan girerken opmuorum malumm dedim okadar
(6,978 puan) tarafından
Haklisin canim, aynen oyle yaparim bende
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ya bende cok dikkat ediyorum ama maskeyle misafir fikri bana nedense ayip geliyor. Birde elbet biseyler ikram vs ediceksin cikcak o maskeler. Bence mesafeli ol ama maske takma
(6,978 puan) tarafından
Yok canim daha bebek, ya da girer girmez kusura bakmauin ama malum ortalik virus öpmeden uzaktan sevin desem...
tarafından
Guzel sekilde "amcasiii yengesiii biz bile opmuyoruz fazla sevmiyoruz, sizde bidahakine bol bol opersiniz olur mu"dersin. Boyle tatli tatli
(6,978 puan) tarafından
Haklisin canim tesekkur ederim
tarafından
Rica ederim ama bence azicik bilinclilerse opmezler zaten yaklasmazlar bile gorursun :)
(6,978 puan) tarafından
Hadi insaAllah :))
0 oy
tarafından
Evde maske ile dolaşmak yerine evime almamayı tercih ederim ne kadar uzun süre görüşmesek de bu bayram kalabalığında sağlığımı bu kadar düşünüyorsam evime almam alıyorsam da maske takmam sizde virüs var havası yaratıyor bu durum 
(6,978 puan) tarafından
Orasi oyle tabi ama bugun gelmezse, herkesi dolasip oyle ugrayacak bana dugune filan gittikten sonra, bugun olmasini tercoh ettim.Cocugumu opmek isterlerse nasil kirmadan geri cevirecegim onu dusunuyorum bide...
0 oy
(48,704 puan) tarafından
sosyal mesafeyi koru maske takma canim
(6,978 puan) tarafından
Cocugumu opmek isterlerse nasil kirmadan geri cevirecegim onu dusunuyorum bide...
(48,704 puan) tarafından
virus var gel kucagimda dur de karşındaki de anlar sevmez heralde
(6,978 puan) tarafından
Bana boyle deseler anlar ama kirilirdim heralde ama yapacak bisey yok hakkisin
(48,704 puan) tarafından
ben hep oyle diyorum kendini bilen zaten sevmez gecen gun esimin yengesi sevdi virus var diyorum hala yuzunu elliyo
(6,978 puan) tarafından
Ayy sinir insanlar yaaa anlayissizlar
0 oy
tarafından
Maske takmıyorum ama tokalasmiyorum bide balkonum var acik havada baya mesafeli oturuyorum misafirlerimle 
(6,978 puan) tarafından
Guzel fikir balkon, Cocugumu opmek isterlerse nasil kirmadan geri cevirecegim onu dusunuyorum bide...
tarafından
Güzelim açık açık söyle korona var korkuyoruz filan diye eğer bilincli kisiler ise opmezler
(6,978 puan) tarafından
0 oy
(739 puan) tarafından
Maske takarsan ayıp olur ya dezen fektan felan al koy 
(6,978 puan) tarafından
Evet onu dusundum, kolonya filan. Ama bebegi onlardi kirmadan nasil sevdirmem...
(739 puan) tarafından
İşte orası biraz sıkıntılı söylersin uzaktan sevsinler
(6,978 puan) tarafından
Soyleyecem napayim saglik bu
0 oy
tarafından
Maske takma , şimdi birde yanlış fallan anlarlar belki , ama tokalaşma 
(6,978 puan) tarafından
Haklisin, peki bebegi onlari kirmadan nasil uzak tutacagim onu dusunuyorum...
tarafından
Ya işte hani bebeği alıp sevmek isteyeceklerdir, bir şekil bebeği uyut ...
(6,978 puan) tarafından
Ah sipa uyusa... en fazla yarim saat uyur
tarafından
Kız vallah konuda benimde aklıma bir fikir gelmio
(6,978 puan) tarafından
En iyisi soylemek tebdir amaçlı birazdan uzaktan sevin diyecek
0 oy
tarafından
Aynı ortamda bulunman eve kabul etmen bile yeterli virüs kapmana aktif virüs taşıyan bir kişi bir odada bulanan herkese 20 dakika içinde bulaştırıyor ve heryere yapışıyorlar japonların testi var bakabilirsiniz eve kabul etmişsiniz zaten maskede gereksiz olur 
(6,978 puan) tarafından
Iyice icime kurt dustu :((
tarafından
Kabuk etmeme durumun varsa eve iptal et
(6,978 puan) tarafından
Yok maalesef canim, ilkkez gelecekler ve ya bugun yada daha sonra ama dugune filan gidip oyle ugrayacaklar, simdi gelmelerini tercih ederim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Tokalasmayi sadece ve cocuga da dokundurtmayin bebegin sagligi kirilmalarindan onemli
(6,978 puan) tarafından
Kesinlikle haklisin, ilk girdiklerinde guzelce uyarayim artik kirilmayin lutfen ama ortalik malum uzaktan sevin deyim
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Kolonya ver ilk önce kimi insan elini yikamiyor disardan gelince maalesef . Tedbir amaçlı tokalaşmak öpüşme yapmıyoruz dersin. Anlayışla karşılarlar heralde 
(6,978 puan) tarafından
Haklisin canim aynen tesekkur ederim
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Ben maske takarim bi yere bile mecburiyetten girmem gerekirse maskemi hic cikarmam. Balkona cikarsam uzaktan aciyorum maskemi.. 
(6,978 puan) tarafından
Haklisin en iyisi takmak
(6,859 puan) tarafından
Burda herkes ayıp olur demis ama bu hastaligin ayibi yok. boyle diye diye hastaneler hasta dolu simdi linç yerim ama kendi sagligimdan onemli degil kimse. Bide bebegin varsa  uzak tut canim senin kucaginda uzaktan baksinlar yani. Ben olsam evede almazdmda neyse kuzum
(6,978 puan) tarafından
Cok cok haklisin canim bugune kadar kimseyi almadim ama sonu yok maalesef. Ama maske mutlaka takacagim, tedbir şart
(6,859 puan) tarafından
Aynen oyle cnm duyarli olmakta fayda var. Dikkt et kndine :*
(6,978 puan) tarafından
Tesekkur ederim:*
0 oy
(948 puan) tarafından
Hemde çok ayıp olur sanki hastalıklı inslar gelirmiş gibi hisetirirsin sadece tokalaşma yeter ve onlara rica et ellerini filan yiksain kolanya dezenfekte veya ıslak mendil ikram et
(6,978 puan) tarafından
Bebegimi kucaklarina almazlar insaAllah :((
(948 puan) tarafından
İşte Cnm dediğim gibi kolonya filan ver inşallah bişey olamaz bebeğine
(6,978 puan) tarafından
InsaAllah canım teşekkür ederim
(948 puan) tarafından
Rica ederim canım ☺️
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Öpme içeri girirlerse önce el yüz lütfen de sonra kolonya ver cnm 
(3,750 puan) tarafından
Ya yıkamak istemezlerse cnm senin dediğin gibi çok dikkat ediyorlarsa senin demen daha iyi olur bnde evime uzun zaman sonra gelene kapıda lütfen ilk önce eller yüzler dedim içeri girdiler kolonya verdim cnm
(6,978 puan) tarafından
Kibarca teklif edeyim dedim ama dogru soyluyorsun :)
(3,750 puan) tarafından
Boşver kibarca Virüs konusunda yok en iyisi direk söylemek
(6,978 puan) tarafından
(3,750 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Çok ayıp olur bence 
(6,978 puan) tarafından
Neyse mesafemi koruyayim en iyisi, tedbir amacli tokalasmiyoruz, bebegide bu seferlik uzaktan sevin kusura bakmayin deyim napim
0 oy
tarafından
Bizde maske takmadik ama mesafeli olduk bu gün bı duydum ki mesafeli gosturgumuz birinde corona çıkmış ve ben 2 gündür oksuruyorum ve kızım da aynı şekilde kesinlikle kabul bile etme bence aklın varsa hiç şakaya gelmiyo hatta kızımı alıp öptü o virüs çıkanın oğlu yani sen bilirsin çocuklar i sakınmak istesen bile sakinamiyosun
(6,978 puan) tarafından
Ayy Allah immm test yaptirdiniz mi, yaptirin mutlaka Allah korusun
0 oy
(450 puan) tarafından
Esimin dayisisgil geldi  dedim sakin cocuguma dojunmayin ellemeyin dedim hunda cekinecek vise yok
(6,978 puan) tarafından
Haklisin canim tesekkur ederim en iyisi
0 oy
(105 puan) tarafından
Bana her gelen 3 aylk oğlumu opüyo inan bişeyde denmiyo ınsan korkuyo
(6,978 puan) tarafından
Ay ne anlayissiz bu insanlar ya...
0 oy
(4,961 puan) tarafından
En baştan ya maskeni tak yada takma uzaktan oturun ama illa yemek masasına oturulcak ..gelenler de anlayış olması lazim
(6,978 puan) tarafından
Haklisin canim insaAllah bisey olmaz

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 321 göst.
29 Şubat 2024 Aile kategorisinde Deryaaaa23 (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 317 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oykulku (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 476 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,117 puan) tarafından soruldu