0 oy
327 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben bir yere uzandigim zaman kaynanam kayinbabam hatta görümcelerim cocuk memeden çıkar diyorlar ama ben anlamıyorum agizinda meme varmış ben bit yere uzanınca memeden çıkabilirmiş. Bu ne kadar dogru bilmiyorum. Siz hic duydunuz mu?

12 Cevaplar

+1 oy
(5,492 puan) tarafından
Emzikten düşer derler bizde, eşi önden gelmek gibi bi olay olabiliyomuş öyle duymuştum son aylarda olabilirmiş bence dikkatli ol
-Reklam-
0 oy
(174 puan) tarafından
Çoookkkk saçma 
(48,695 puan) tarafından
eskilerin gelin yatmasin is yapsin diye uydurduğu bisey belliki
(1,113 puan) tarafından
Hayir aksine yukari uzanirsa cikar derler yani yatarsa manasinda uzanmak degil
(48,695 puan) tarafından
ay buraya yazmis ☺️☺️ bende ne guzel yotum gitmedi diye sevinmiştim ruhum yorgun ben yatmak olarak algiladim ilkten evet uzanmak iyi degildir bebek ölümüne sebep oluyor
(10,383 puan) tarafından
Kuzum dr um bana uzanma dedi ilk aylarda sanırım tehlikeli yatma değil kastettiğim yüksekten bir şey alma
(48,695 puan) tarafından
tamam kiz anladim benim o an uykum vardi yatmak sandim ☺️☺️☺️
0 oy
(48,695 puan) tarafından
hamile misin 
tarafından
Evet hamileyim
(48,695 puan) tarafından
ruhum tembel uzanmayi yatmak olarak anladim☺️☺️iyiki ilk yazdigim cevap gelmemis ☺️☺️ uzanmak iyi degildir canim batıl inanc degil emzigi falan bilmem de
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Kayin baban ne alaka ben onu anlamadım o niye karışıyor:D
tarafından
O karışır bur sey olacak diye en cok o korkar
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Bazı batıllar vardır mantıklı gelir ama bu aşırı mantıksız yaa. Ne alaka imiş. 
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Şöyle bisey var anne karninda bebeklerin agzinda memeye benzetilen bisey var onun cikmasi bebegin Allah korusun kaybedilmesi demek hurafelere asiri karsiyimdir yani yalan bisey olsa burda mutlaka dalga gecerdim ama bu dogru doktor söylüyor ondan uzanma biryere canim
0 oy
(181 puan) tarafından
Allah Allah bu ne demek? O zaman hiç bı hamile hiç bı yere uzanmasin
0 oy
tarafından
Evet tehkleli sacma falan degil yuksej yere uzanilmaz  cevremdr biri perde asmaya cikmis yarm saat perde asmis bebekleri öldu ikizlerdi 
0 oy
tarafından
Ilk kez duydum daha neler duyucaz  bakalim
0 oy
(263 puan) tarafından
Kac haftaliksin?
tarafından
22+1 günlük olduk
(263 puan) tarafından
Uzanmak iyi degil canim bebegine zarar gelebilir dikkat et. Cogu doktor uzanma diyor zaten. Istersen kendi doktoruna da daniş.
0 oy
(10,383 puan) tarafından
Plasenta ayrılır demek canım 
0 oy
(357 puan) tarafından
Bebegin kordonu düşer demek istiyorlar komşunun kızına oldu gerilmiş unutup ağrı kanama ile gidiyor kordonu bebeğin göbeğinden çıkmış eskiler de emzik den düşme diyorlar ordan beslendiği için emzik diye tabi ediyorlar ama doğru söylüyor lar çok gerilip bir yere uzanicam çocuğun kordonu göbekten ayrıla biliyor ondan doktorlarda uzanma fazla vs diyorlar 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 305 göst.
3 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Vuslat_vuslat (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
20 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Citipiti (2,519 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 595 göst.
10 Eylül 2020 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 52 göst.

380,177 soru

11,381,306 cevap

34,874 kullanıcı

...