0 oy
471 göst.
Aile kategorisinde (274 puan) tarafından
Kızlar klişe bir soru soracağım anneniz mi daha becerikli yoksa kayınvalideniz mi?

Benim annem çok temizdir hastalık boyutunda, çok düzenli tertiplidir. Çok yemek yapmasını bilmez klasik yemekler yapar. Okuması yazması çok az olduğu için bir yerden tarif almaz. Yeni yeni kek poğaça kurabiye yapmaya başladı. Sanırım bana güveniyordu ben sürekli yapıp dolabına atardım ama evlenince artık iş başa düştü. 

Kaynanam da gördüğüm kadarıyla aşırı pis. Neden böyle söyledim mutfak dolapları yağ içinde ve benim en çok takıntılı olduğum tuvalet leş gibi sürekli kullanmadan önce temizlerim. Yemek konusunda internetten falan çok araştırır ama sürekli bana sen yap der yanımda kaldığı zaman sadece kuru fasulye yapmıştı gerçekten abartısız sabahtan akşama kadar fasulyeyi pişirdi ve sonuç pişmemiş bir yemek vardı. Heralde fasulye kötü dedim sonra ben denedim akşam suya koydum o zaman bile yumuşamıştı pişmesi 1 saat sürmedi. 

19 Cevaplar

+1 oy
(2,589 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İkisi de degil benim titiz hahahah
(274 puan) tarafından
Bu çok güzeldi
(2,589 puan) tarafından
Cidden valla hahajaja
-Reklam-
+3 oy
(2,864 puan) tarafından

Kaynanani çok gömmüşsün ...

Bana göre kaynanam daha titiz 
Ama şahsen ayrı evim olsa umrumda olmaz kim nasıl yaşarsa yaşasın 
(274 puan) tarafından
Doğruları söyledim eşim de hep söyler annem yapamıyor diye ama yemeklerini çok beğenir ama valla çok nadir yemek yapar ağız tadından dolayı bende hiç sevmem mesela o benim yemeklerime bayılır hatta görümcem annesinin yemeğini yemez sürekli söyler benim yemeklerimi yediğini
+2 oy
tarafından
Benim annem ogretmen. Işlerinden dolayi aşiri guzel yemekler yapamaz yani vakit olmaz. Bir yaparsa birde sipariş veririz hep. Olur da mezuniyyet vakitlerine denk gelirdikse dunyanin tum leziz ve benim gonlumu okşayan tum yemekleri yapar duzer.

K.validem tam olarak bana gore bi şef derim. Yaptigi tum yemekleri yerken parmaklarimida yiyecegim var o kadar yani. Coksukur ikiside tam duzenli, dagitip dokmek hic onlara yakin değil. Bide ben dagitirim k.validem toparlar, sunu boyle yap drmez, boule yaparsan belki hosuna gider bi dene der. Rabbim ikisinide basimizdan eksik etmesin insallah
(274 puan) tarafından
Maşallah çok şanslısın
(976 puan) tarafından
Ne kadar güzel maşallah
tarafından
Allah razi olsun kizlae❤
+1 oy
(9,169 puan) tarafından
Ikiside tertemiz çok şukur ama kaynanam daha becerikli :)) hatta annem hep der nasl becerikli kynanan var maaşallah die
tarafından
Aynen benim annemde  öyle der bı misafir gelsin hemen yaparız biseyler çıkarırız ortaya bı kaç çeşit bişey pratiklik önemli olan elin Ayana dolasmadan
+1 oy
tarafından
Kaynanam dahs becerekli
+1 oy
(680 puan) tarafından
Kaynanam becerikli bide titiz ama annem kesinlikle daha becerikli bir tandır ekmeği yapar insan parmaklarını yer kaynanam onun kadar titiz değil annem domatesla kafayı bozmuş 
+1 oy
tarafından
İkisininde yetenekli olduğu konular var ama annemin el lezzeti daha güzeldir 

İkiside temiz düzenlidir

Annem kış hazirliklari reçel olsun konserve olsun daha bilgili daha pratiktir
+1 oy
(716 puan) tarafından
Sırf annem diye savunmuyorum. Ama gerçekte  annem hem temiz hem becerikli. Benim kaynanam 2 sene bitti 3e girdim geldiğimden beri 3 yada 4 kez belki elinde süpürge makinesi görmüşümdür. Yemek konusu yine öyle 2 ay oldu ayrılalı ayrılmadan önce ben yapardım. Şimdi o yapıyor geçen gün 15 yaşındaki görümcem baktı olmuyor geldi benden jac kez tarif aldı internetten araştırdı kendi yapmaya başladı. Çünkü bildiği tek yemek pilav bulgur fasulye mercimek çorbası. Az önce bile bana geldi dedi ben çorba yapamıyorum senin gibi gel yap. O derece yani. Annemin okuması yazması yok ama sürekli you tubeden araştırıp yapıyor.
+1 oy
(2,891 puan) tarafından
Kaynanam kendini çok becerikli ve temiz sanır kimseyi de beğenmez

Ama evinde doğru düzgün yemek pişmez makarna menemenle hanım olmuş çok iyi yemek yapıyor rolünü iyi keser işin tuhaf yanı herkesi de inandırmış

Derli topludur ama detaylı temiz değil

Annem de titiz değil ama yemek konusunda muhteşem taşı pişirse lezzet verir çeşitli yemek yapmayı da çok sever 
0 oy
tarafından
Kaynanam daha becerikli 
0 oy
(654 puan) tarafından
Annem daha becerikli temiz titiz ama kaynanamın yaptığı hiç bi işi beğenmem anneme çekmişim 
0 oy
tarafından
Keşke kaynananı bu kadar ezmeseydin sonuçta onunda kendine göre bir sebebi vardır annene de maşallahh bu arada 
(274 puan) tarafından
Amacım kaynanamı ezmek değil ben çok takıntılıyım benim eşim hiç umursamaz temiz olsun olmasın fark etmez bile bu konuyu sorma amacım bugün böyle bir mesele vardı burda da sormak istedim
tarafından
Eşinin yaptığı en doğrusu kaynanan yapamıyorsa den yap temiz kalsın inceleme yani nasıl birisi senin evini öyle görüp arkandan konuşursa sende buna rahatsız olursan o hanım teyze de rahatsız olur öyle bak olaya yaşı kaç bu arada kaynananın çok mu yaşlı
(274 puan) tarafından
Çok yaşlı değil ayrıca yanında 25 yaşında kızı var
0 oy
tarafından
Kayınvalidem daha becerikli hem genç  anneme göre hem pratik bende ona benziyorum git gide .annemde temizdir ama  belli bı düzeni yoktur hiç aradığını bulamaz .bende evdeken anlamıyorum ama evlenip kendi düzenin olunca herkez başka oluyor.ben  düzeni temizliği severim misafirine severim çok  ama hamileliğin baslari zor geçince biraz saldım yavaş yavs yapıyoruz.
(274 puan) tarafından
Benim kaynanamda aradığını bulamaz çocuk olunca her gün ev temizlenmiyor
tarafından
Büyüdüler sayılır ama 3.gelince sil baştan tekrar yine aynı şeyler yaşanacak
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Yemek konusunda da ikiside güzel yapar sadece kayınvalidem asla tuz atmaz temizlikte annem daha temiz 
0 oy
(349 puan) tarafından
Yani annemle kaynanamı yemek konusında kıyaslıyacak olursam annem daha güzel yapar. Çünkü tam tarifine göre yaptığı için. Aslında kayınvalidem de güzel yapabilir ama yaparken ya bişeyi eksiltir, ya da tarif dışı bir malzeme koyar(güzel olur düşüncesiyle)

Mesela bir gün çorba yapıcaktı. Bir gün önceden kalan pilavı çorbanın içine döktü boşa gitmesin diye:) 
0 oy
tarafından
Kaynanam daha becerikli ve titiz. Annemde temizdir aslında ama kayınvalidem daha bir özenli 
0 oy
tarafından
Annemi hic bir şeye değişmem el lezzetti titizliği

Her haliyle MÜKKEMEL BENIM ANNEM 

ALLAH eksikliğini yasatmasin 
0 oy
(167 puan) tarafından
Annem temiz titizdir ama klasik yemeklerden baska bise yapmaz kaynanm biraz daha rahttir ama maharetlidir yemekte eli lezzetlidr
0 oy
(1,126 puan) tarafından
İkisinin de kendine gore becerikli yanları var. Eşimin annesine pis diyemem simdi o da benim anneme desin istemem.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 128 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 703 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 492 göst.
29 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fairytalee (2,391 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 247 göst.
23 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,321 soru

11,323,420 cevap

34,775 kullanıcı

...