0 oy
996 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar daha önce burda sormuştum çok açık saçık fotoğraf atıyorlar kızları(görümcelerim) uyarsam mı diye sağolun hepinizden aldığım cevaplarla hareket ettim kimseye bişey demedim ama uzaktan bi akrabaları eşime göstermiş fotoğrafları ramazan ayında olaylar çıktı kavga gürültü oldu neyse detaya girmicem. O zaman bi daha atmıcez açık saçık fotoğraf falan demişlerdi sonrasında ben kaynanama dedim benim de kulağıma geldi ama kimseye söylemedim diye  kaynanam da bana dedi kızım sen görürsen bana söyle ben uyarırım kızları falan diye geçenlerde yine gördüm fotoğraflara zaten bişey demicem de bira şişesi falan atmışlar kendileri mi içtiler yoksa öylesine mi attılar bilmiyorum ama şarkı eşliğinde bira şişesi video alınmış o şekildeydi sizce kaynanama söylemeli miyim? Söylesem kaynanamı asla dinlemiyorlar takmıyolar babasına söylesem kızlarına toz kondurmuyo abilerine asla söylemem. Ne yapsam bilmiyorum kızların bu hali beni çok üzüyor yaşları küçük daha. 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kimseye bisey deme bosver onlar yalanla dolanla cikarlar isin icinden
tarafından
Geçen sefer de demedim canım sonra yakalandılar eşim kızdı ama abisi çok fenaydı dövecekti nerdeyse bu sefer iyice kötü olurlar diye korkuyorum
-Reklam-
0 oy
(50 puan) tarafından
canim.  bence soylemelisin. simdiden karsisini almak gerek  yaslarida kucukmus.   bende gercekden uzuldum.  bence soyleki aileleri onlara   yardim etsib kizlarda kendilerini toparlasinlar.  insAllah akillari baslarina gelir.
tarafından
Evet işte bu düşüncedeyim ben de o yüzden sordum size fikir almak için. Öncesinde söylemedim ama bi şekilde ortaya çıktı bu sefer de çıkar eminim ama ben söylesem mi acaba olaylar büyümeden diye düşündüm
(50 puan) tarafından
zaten eninde sonunda oyrenecekler..    bunu nereye kadar gizli kala bilerki.   yaslarida cok kucukmus gercekden yani simdiden toparlamak gerek bu kizlari..      kocanizin huyunu siz iyi biliyosunuz. soylenesiz  cokmu kotu  tepki verir.  belki  kizlara bir yardim alsalar  piskoloji. belke  sorunlari vardir. arkadaslari kotudur etkiliyirlar kizlari.   ailenin bana gore bilmeye hakki var.  bir baskasindan duymak daha kotudhr bunu
tarafından
Eşim çok tepki vermez kızar bağırır konuşur ama abisi duyarsa dövmeye gelir bi de eşimin babası çok çirkef eşime kızar snaki o yapmış gibi. Aile düzgün psikolojide değil ki kızları psikolojik destek verseler
(50 puan) tarafından
o yuzden belkide kizlar  su an oyle  abileri de dovub diye belkide kizlar. zaten her sey ailede baslar  bence..  bence esinizle konusun.. kardesleri onlarin hangimiz kardesinizin o halini gormek isteriz ki.. caniniz yanmazmi. birde  kendiniizi esinizin yeribe koyun o bilse saklasaydi nasil olurduz.  bir baskasindan duymakdansa sizden duynasi bence iyi  babalari ne derlerse desin.  kiz cocuklari oda kardesi ablalarini her kes cok sever.  yardi  etmek gerek bence o kizlara.
tarafından
Evet canım haklısın eşime söylesem gidip abisine söyler beraber giderler abaii bağırıp küfreder dövmeye kalkar babası da polise şikayet eder olan eşime olur eşimin tek bi kavgada daha adı geçerse hapse girecek hiç bi olaya bulaşmamaası laızm.
0 oy
tarafından
Ben olsam söylemem zaten kaynananın sözü geçmiyormuş söyleyince nolcak ki görümcelerle samimi isen sen güzelce nasihat et
tarafından
Önceden samimiydik ama şimdi değiliz hem onlara söylesem yarın öbür gün yine abilerinden biri öğrense benden bilirler
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Görümcenler senin söylediğini ögrenirlerse sana düşman olurlar. Bence hiç karısma bosver. Ba ası toz kondurmuyorsa annesinin sözünü tutmuyorsa senin yapacak birseyin yok. Kötü sen olursun sonucta gelin adın var. 
tarafından
Doğru söylüyorsun ama küçücük kızların o halde olması beni çok üzüyor kendi kız kardeşim de var aynısı olsa ne yaparım diye düşünüyorum
(1,713 puan) tarafından
Canım sen haklısın ama sonucu kötü olur senin için. Sen onların iyiliğini düşünüyorsun ama onlar cahil ebedi sana kin kusarlar lafcı yenge konumuna gelirsin
tarafından
Zaten çok da samimi değiliz de bilmiyorum artık
0 oy
(2,840 puan) tarafından
hicccc bulasma el kizi derler kotu sen olursun bosgec
tarafından
Geçen sefer de öyle yaptım da bu sefer alkol falan da var ya iyice alışmadan acaba önleyebilir miyim diye düşündüm
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kaç yaşındalar merak ettim 
tarafından
Biri 15 biri 17 sanırım 18 e girecek ekimde
0 oy
tarafından
Söylersen bu hikayenin en kötü ve en yanlış yolda olan insanı sen olacaksın çünkü ispiyoncu onların kötülükleriyle beslenen bir gelin imajı olacak çünkü görümceler hatalarını senin ispiyoncu olduğunu düşünerek kapatacak... Boşver uğraşma gerçekten iftira atıyor bile derler ve senle çok uğraşırlar 
tarafından
Haklısın canım benim senin yorumunu bekliyodum zaten ama yazık bu yaşta böyle olamlrı çok üzücü hani belki önlerim diye düşündüm ama bilemedim
tarafından
Yavrum önlesen bile sen çok temiz kalplisin işn içinden çıkamazsn söylesen bir dert söylemesen bir dert görmemiş gibi davranman lazım
tarafından
Rabbim akıl fikir versin inşallah öyle yapayım o zaman
0 oy
(592 puan) tarafından
Annelerini dinlemiyorlar, babalari toz kondurmuyor, sen soylesen kime soyleyeceksin? Soylemen hicbir cozume ulastirmayacaksa bence sen karisma.
tarafından
Haklısın canım işte sıkıntı burda başlıyo abilerine asla söylemem hepsi çok sinirli özellikle eşimin bi büyük olanı direk dövmeye gider sanki dövmek çözümmüş gibi
(592 puan) tarafından
Aman canim dovmek falan isin icine girerse daha kotu seyler olur Allah korusun, sonra sen kotu olursun, karisma derim ben.
tarafından
Evet ilk olayda eşim hiç bişey dememiş sadece babasına fotoğrafları gösterip kızlarını terbiye et demiş abisi küfretmiş babası eşimi evden kovdu bi daha gelirsen polise söylücem seni dedi eşim çok üzüldü
(592 puan) tarafından
Ogluna oyle yapan sana ne demez.. İnsaallah kizlar dogru yolu bulur canim ne diyelim.
tarafından
İnşallah canım
0 oy
(614 puan) tarafından
Bence karışma canım. Hem sen kötü olursun hem de yapacağı varsa yaparlar yani. Bende gezerdim tozardım annem kızardı yine yapacağımı yaptım. Bırak zaten çıkar ortaya onlar halletsin 
tarafından
İki geç kızın hayatı gidiyo gözlerimin önünde sessiz kalmak istemiyorum ama doğru diyosun huylu huyundan vazgeçmez
0 oy
tarafından
Aman hiç karışma canım sonra görümceler sana bilenir herşeylerini açığa çıkarıyorsun diye kötü olan sen olursun

Yakında kokusu çıkar herkes anlar bir gun
tarafından
Kokusu çıkınca çok geç olmaz inşallah
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Senin kardeşin bu sekil olsa biri söylesin istermiydin evetse söyle hayırsa söyleme ben olsam söylerdim kaynanama bilse belki Bi şeylere engel olabilir
tarafından
Tabi ki isterim ama ben kardeşimle güzelce konuşurum hep yanında olurum. Eşimin ailesinde bu yok abileri duysa dövmeye kalkar babası benim kızım yapmaz sen iftira attı der anaları inanır ama güzelce konuşmaz konuşsa bile dinlemez yani aile çok değişik
(3,669 puan) tarafından
Anlıyorum, cnm Allah yardımcın olsun bilipde susmakta zor valla
tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Bu tarz durumlarda nedense yapan kurtulur da diyen kurtulmaz onlar kendi evlatları ellerinin kiri oluyor sen dedin diye ileride başına kalkılabiliyor Benden söylemesi Yani bende çok detaya girmeyelim ama eşim tarafından tanıdığım birinin sürekli öğretmeninden bahsettiğini fark etmiştim Platonik bir his sanmıştım ki birkaç kere tesadüfen Mahalle aralarında o öğretmeni tarafından arabayla alındığını fark ettim doğrudan söyleyemedim bir ufak çıtlatam diye deneme yaptım öyle bir çirkefleştirir ki sanki o değil Bunu ben yapmışım gibi davrandı üstüne gitsem olay büyür Hatta istesem ispat bile edebilirdim bunu ama eğitim hayatı ile oynamış olurdum sadece ayağını denk al demekle yetindim Bu yüzden
tarafından
Ay ne kadar değişik eşimin babası da öyle çirkef bi insan o zaman eşim kızdı bağırdı diye seni polise şikayet etcem evime gelme dedi eşim gözlerimin önünde eridi gitti
(2,891 puan) tarafından
Aynen Kendi çoluğum uzun çocuğumuzun ve kendi kanımızın sorunu olsa kendi görgü kurallarımız çerçevesinde aile arasında konuşup halledilir ama eşinin Ailesi de olsa başka bir el kapısı olduğu için insan kendi ailesinde olduğu kadar rahat davranamıyor
tarafından
Malesef öyle kendi kardeşim olsa severim de döverim de bağırırım da kızarım da yarın yine abla kardeş oluruz
0 oy
tarafından
Kaynanana deki bu tarz olaylara benı katmayın muhatap etmeyin kendi evlatlarınızla kendiniz ilgilenin...sen kötü olursun ileride hiç güvenmezler  sana  ara bozuyor fitne sokuyor derler başla Bi olay olsa senden bilirler ispiyoncu derler eşinle aran bozulur küçüçük şeyden kocaman sıkıntı çıkar. Hiç karışma. Bende küçük görümcemle ilgili sıkıntı yaşadım ama annesine babasına hiç demedim çünkü beni susturur kıymetim hiç kalmaz. Kimse gelini tutmaz evladı dururken. O yüzden görme boşver 
tarafından
Haklısın canım
0 oy
tarafından
Hiç bişey söyleme bugün dayak yiyen o kızlar ilerde yuva kurar kimse bu yaptıklarını hatırlamaz ama seni ifşacı diye hep mimlerler anne babasının dize getirip adam edemediğini sen hiç edemezsin. Bırak söyleme. Kaynanana bakma sen bugün sana söyle der iki gün sonra onlar cahildi fırsat mı kolladın der. Boşver. Bulaşma. 
tarafından
Evet o ilk kavgada kızlar cahillik ettiler siz daha betersiniz demişti
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Yazık kaynanan gel bana de dedi ise snein söylediğini demeden bence sen kaynana söyle Allahım yardım etsin zor gerçekten. Bu devirde kız evladı ben kaynanan söyle dediği için derdim 
tarafından
İşte benim kafam da orda karıştı kadın o zaman çok üzüldü hiç beklemiyordu kızlarından şimdi bunu da öğrenirse yıkılır
(12,777 puan) tarafından
Olsun gene önüne geçer uyuşturucu VS bulaşır bunlar
tarafından
Çevresi çok kötü olmaz diye bişey yok olabilir
0 oy
(18 puan) tarafından
Söylemen yanlış bence kimsenin ahlak bekçisi değilsin ayrıca 18 yaşından küçükler ise alkol almaları kimseyi ilgilendirmez
tarafından
18den küçükler
(18 puan) tarafından
Boş ver sen kötü olursun
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Bu konu şakaya gelmez yaşları küçük diyorsun başlarına alkolden sonra kötü bişeyde gelebilir ozaman kıymeti yok eşine usulca söyle oda uyarsın omur boyu uzulecegine abisi kızdığı icin üzülsün 
tarafından
Eşime söyleyemem babası eşime zıt gitmiş en ufak şeyde bağırıp eşimi suçlu buluyo eşim gidip uyarsa eşime inanmaz ve eşimi polise şikayet eder saçma sapan
(3,036 puan) tarafından
Ozaman boşver babası da bi ayrı tuhaf kızlar icin üzüldüm sonları hayrolsun
tarafından
Söyleyebileceğim tek kişi kayınvalidem işte
(3,036 puan) tarafından
Ozaman ona söyle canım onu da dinlemiyorlar diyosun ya herşey babada bitiyor başlarına bisey geldiği zaman neden söylemediniz diye hesap sorarlar
tarafından
Babaya güvenmiyorum çok fena bi adam
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Bnce bisey deme sonra da ben biliyodum deme neden soyluyosun ki sende ilkkez duymus ol yoksa üstüne kalır kendi analari babaları ilgilensin sana düşmez ki
tarafından
Yazık günah iki genç kızın hali diye düşünüyorum
(1,113 puan) tarafından
Hicbisey olmaz merak etme kim böyle düşünse onun üstüne kalir hersey senden kötüsü olmaz sonra pisman olursun genc kizlar diyosun cocuk degiller icki icmeyi bilen herseyi bilir sectikleri yada ozendikleri hayat acik giyinip icip gezmekse basarilar onlara da
tarafından
Ay çok açık ve net oldu valla
0 oy
tarafından
Bence  boşver gitsin
tarafından
Bilemedim canım bi düşüncem bi süre daha
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Kadın söyle demiş uygun bi dille söyle bence
tarafından
Ben de öyle düşündüm de  bilmiyorum artık