0 oy
7,160 göst.
Diğer kategorisinde (6,810 puan) tarafından
Ben beyazlara 2 ölçek renklilere 1.5 olcek  normal mi acaba

7 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ben şu 4 lü kürekler falan oluyor ya plastik onların büyüğü ile 1 kürek koyuyorum dolu dolu bayağı.
(3,151 puan) tarafından
Aşağı yukarı normal ölçüler bence çok kirliyse bende 1.5 koyduğum oluyor fazla da koymak istemiyorum köpürür makina falan :D
(6,810 puan) tarafından
Hmm ben bi yerde gördüm yarim olcek koyuyodu makinede doluydu acaba ben fazla mi kullaniyorum  diye dusundum
(3,151 puan) tarafından
Bence o makinaya ve deterjan bağlı olabilir. Ben yarim ölçek koysam temiz çıkmaz gibi geliyor
(6,810 puan) tarafından
Evet olabilir bende koysam çıkmaz çünkü makina 12 senelik
(3,151 puan) tarafından
Aynen beninki 3 senelik beyazları yıkadım geçen 90 derecede 2.5 saat boyunca yine lekeli olan vardı içinde bazen çıkıyor öyle.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çamaşır makinesinin ölçeği var onunla 1 tane koyuyorum beyazlar için ön yıkama için de yarım ölçek 
(6,810 puan) tarafından
Hmm anladım canım ben fazla mi koyuyorum acaba
tarafından
Fazlası daha iyi yikamiyor bence canım az da koysan çokta koysan çamaşırlara suyla birlikte eşit dağılıyor sonuçta
(6,810 puan) tarafından
Hmm anladım canım bende az kullanıyim  devir ekonomi devri :d
tarafından
Kesinlikle canım :D
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Ben her ikisinede 2 atiyordum servis fırınım için gelirken sordum çünkü kalıntıları kalıyordu haznesinde çok fazla deterjan kullanma abla dedi bende 1 buçuk atıyorum artık 
(6,810 puan) tarafından
Hmm ben bi kaç yerde gördüm de 5 kg makkneye yarim olcek deterjan bi kapak yumuşağı koydu ve makine dolu doluydu acaba fazla mi kullanıyorum diye dusundum
(1,517 puan) tarafından
Benimki de 8 kg makine hatta bazen daha az bile koyabiliyorum çünkü fazla detarjanda makineye zarar veriyormus ilerde takılmasına sebep olabilir bir buçuk yine ideal duruyor dam dolmazsa makine daha az atarız
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Ben beyazlara 1.5 renklilere 1 atiyorum 
(6,810 puan) tarafından
Hm bende bundan sonra öyle yapıyım ya fazla geldi
(6,360 puan) tarafından
Evet fazla koyuyosun canm
0 oy
(224 puan) tarafından
Canım ben sıvı deterjan kullanıyorm onları daha cok beğeniyorum kapağı ile bir ölçek döküyorum 
(6,810 puan) tarafından
Evet onlar çok güzel amaa hemen bitiyor yaa tozlar daha ekonomik geliyor bana
(224 puan) tarafından
Bende öyle diyordum ama en azından onu bir kapak döküyorız fakat tozu büyük ölçeklee fqzlasıyla döküyorız banada sıvı daha avantajlı gelmeye başladı şimdi
0 oy
tarafından
Bende öyle yapıyorum canım 
tarafından
Ama kalıntı kalmıyor makinede bide her ölçek aynı değil canım boyut olarak ben makineyi alırken makinenin yanında verilen ölçeği kullanıyorum
(6,810 puan) tarafından
Hmm valla bu annemin makinesi olcek sanki biraz küçük gbi nerden aldı bilmiyorum da deterjan gözünde gözüme çok az geliyo diye bende koydukça koyuyorum:d
tarafından
Maşallah yavrum maşallah doldur deterjanı :))
(6,810 puan) tarafından
Hee annemde öyle diyo zaten kendi cebimden çıkmıyoruz hiç bilmiyon  doldurdukça dolduruyon diyo bende sen bilmen bilmen  böyle iyi yıkiyı diyorum
tarafından
Tasarruf kız tasarruf azcık :) dolar yükseliyor bak herşeye zam gelecek idareli kullan kocanı batırma
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben göz kararı koyuyorum sıvı deterjan kullanıyorum 1 ölçekten az koyuyorumdur ama

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 951 göst.
25 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
11 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Asiiii (1,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.
25 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 176 göst.