0 oy
565 göst.
Aile kategorisinde tarafından
10bucuk ay olcak doğum yapalı hâlâ aklıma gelir sinir olurum. Oğlum 4kilo doğdu şükür kayinvaldem ben senin 4kg çıkaracağını tahmin etmiyordum 2 2bucuk fln dedi unutamam.aslinda hep diyorduk doktor en az 3olur dedi fln . kendim minyon zayıf biriyim oyuzden demiş fln. 

Gene eşimin halası göğüslerin küçük sütun yok diodu sezeryandim geç indi. Geçende bile çocuk ememedi hazır mamaci dedi bozdum baya nerden biliyosn emiyor göğüslerimi açıp akmasni mi seyretcen dedim  .. 

Amcamın eside sütsüz inek misin demisti .yani anneler çok baskı altında kalıyor kendini bilmezlern yüzüne. Doğum yapan anneye sutun varmi yarıyor mu bile demem gücenmesin diye

18 Cevaplar

0 oy
(3,136 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Eltimin sürekli sütün az kızını doyurmuyor bu kız aç demesi. Canımı sıkardı. Emziriyordum kızımı gayet güzel emerdi ama sürekli açtı. Mama veriyordum çok seçici veriyorsun katı yap derdi. Ölçüsü var ona göre yapıyorum fazlası da kabız olur diye vermezdim. 

Kaynanamla altlı üstlü oturmamıza rağmen bir tabak yemek vermediler sezeryanlı olduğum için yapamazdım. Eşim annesine çıktığında getirirdi bana. Birgün bile öldün mü kaldın mı diye sormamaları  ve eşim kurban kesmişti annesi için o zaman bana bir tabak pilav ve üzerine iki kaşık et koyup göndermişlerdi. Kurbanı kesen eşimdi ve o etten sadece iki kaşık yedim başka da yoktu. Çok zoruma gitmişti o zaman ağlaya ağlaya yemiştim onu
-Reklam-
0 oy
(119,275 puan) tarafından
Lohusaligimda kimsem yoktu ne yapcami nasi tutxcam nasi susturcam bisi bilmiyodum herseyi kendi kendime ogrendim hic bi ani unutamam
tarafından
Öyle ye gelince bnmde yanımda kimse yoktu sariliktan yattık oğlumla hastanede ilk aldım altını gülüyordu ordaki anneler öyle tut böyle giydir . Kendileri nasıldı acaba
(1,001 puan) tarafından
Ayni durumdayiz:( esim 8 de ise gider aksam 8 de doner bibasimayim bebegimde yedikten sonra hep kusar oyle korkuyorumki gazini cikarmak icin nasil tutacagimi bile bilmiyom basi esiyo :( gecen fiskirarak kustu okadar agladimki yalniz basima bide qurbetde olunca hic kimsesi olmayinca insanin cok koyuyoo
0 oy
tarafından

Onlar zaten o burunlarını herşeye daldırıyorlar ki anca öyle rahat ederker:angry:

0 oy
(759 puan) tarafından
Çox dogru banada öyle dediler sütün yok yok diye diye kurutdular Yardımcı olmak lazımken .Onlar anca insanı küçük düsüren seyler yapıyorlar..Çok dogru Annelere destek olalım 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Her anı her söylenen her yapılan iyi kötü her şey aklımın ortasında çok zor bir dönem hiçbir zaman da unutmayacagim
0 oy
tarafından
Lohusa zamanı kaynanalardan ve  " sütün yaramıyor  mu " lafından nefret ettim. Kızımın kaka yapmamasını sütüme bağlamıştı. Tövbe ettim bir daha şartlar ne olursa olsun orda doğum yapmam 
(105 puan) tarafından
Aman bu seferde cıkar gelir kurtuluş yok :)
tarafından
Anneme giderim nasip olursa. O zaman uzak diye gelemez :D
0 oy
tarafından
Annemle ben kaynanam mutfakta konusuoduk dogumu soruo iste nasil oldu falan korktunmi diye.Bende anlatiorm hararetle.Sezeryan oldum cok zorlandim ilk ayaga kalkarken falan diye.Bide sen doguraydin da goreydin dedi (Normal dogumu kastetti) Niye biz dogurmadık sıctkmı dedim.Bozuldu ama arsız işte zoruna gittiysede belli etmedi.
tarafından
Vallahi ben yasli hanimefendi basortulu elleri kinali koy kadinlarina hastayim.Benimki arsiz genclik meraklisi deli manyagn teki.Annemde tam tersi iste.Bu kadin beni sinirlere koydu bacim.Lohusayken bi kap yemek yapip getirmedi halada misafir gibi gelir giderler cigersizler.
(1,472 puan) tarafından
Bende severim öyle köylü kadınları halden anlıyorlar en azından. Mesafeni koru böyle ezdrme kendini bncede en iyisini yapysun herkes kendine müslüman bu zamanda kimseden fayda yok neyseki bnm kaynana öyle değil bir oturuyorum hep onunla annem  baktı sağolsunlar eşimden de kaynaklı tabi laf söyletmemesi çok önemli
tarafından
Kız bnmkide altlı üstlü bı tencere yemek asla yapmadı ne bende ne kendinde .kendine pişirdi bı kasecik indirdi eşim işte yemek yapamıyorum bı kaseyle günüm gscti çocuk kolikti çise bile gidemiyordum. Bıgun çok hasta oldum grip eşim artık inde bı çorba kaynat tavuk sulu kendine gelsin kız bı kase nedir ya demişti .hatta o bı kase oglunada yetecek düşün
tarafından
Yooo esim aska laf soletmez farkindaydan esim yoktu bacim.Bende altta kalmamda arsiz bu biraz.Kız bagir anlamior.
(1,472 puan) tarafından
Allah iyilerle karşılaştırsın valla böyle insanlarla uğraşmak çok zordur eminim
0 oy
tarafından
Kimsenin kimseye faydasi yok ama dil papuc gibi
tarafından
Sorma sadece 2ay mama aldı 2ayda sütüm tam oturdu .getirip mama parası bırakmadılar
0 oy
(10,333 puan) tarafından

Ben kendi yaptıklarımı unutmuyorum ya... Şeytanın yeryüzü şubesi gibiydim sümmehaşa :D iyi beni evlatlıktan reddetmemiş anam, boşamamış kocam. Sağolsun herkes çok alttan aldı, idare etti 

tarafından
Ayy ben de biraz fenaydim bana dediler ama hep laf soktum . Biraz fisekledim adamı
0 oy
(105 puan) tarafından
Yaa o kadar mı kötü üzüldüm canım allaha şükür ben böyle lafları hiç duymadım doğum yaptığım gün sütüm geldi sadece emziriyo musun diyip durdular 
tarafından
Ah canm iyi duymamissn.neleri var yok halası bnm oğlum 10ay emdi diodu çok şükür 10ayi geçti .sütsüz die yaymış adımı .asla yaninda emzirmemm
(105 puan) tarafından
Çok ayıp ya aman kimsenin yanında emzirme zaten iyi göz var kötü göz var nazar değer
0 oy
(12,856 puan) tarafından
17 ay 5 gün oldu doğum yapalı oğlum da emme refleksi gelişmediği için emmiyordu bir de enfeksiyonu vardı kayınvalidem bebeğimi kucağımdan alıp annesini sevmedi benim oğlum demişti hiç unutmam her arayana da annesinden hastalık kapmış diye söylüyordu en son eşime bebeği ben mi hasta etmişim diyip hüngür hüngür ağlamıştım yanımızda kayınvaldem de vardı hep aklımda bunlar hep 
(2,211 puan) tarafından
Çok üzüldüm yaa :( ne kötü insanlar var
(12,856 puan) tarafından
Evet bazen çok kötü olabiliyor aslında çok severdim çok da iyiliği oldu ama işte bazen böyle şeyler de yaşatıyor maalesef elin iyisi yok napalım canım
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Doğumun Ertesi sabah eve döndüğümüzde kaynanam çok kilolusun demişti dangalak Ulan çocuk çıkarttım ben Her tarafım şişti ödem Üstelik gebelik boyunca sadece 10 kilo almıştım Onun da 5 kilosu doğummda gitmişti Gören de bunu zayıf bir şey zanneder kendisi 90 kilo var kalkmış bana sütümün ineceği vakit ettiği lafa bak daha bir sürü dangalaklık yaptı misafirlerime bile saygısızlık yapmıştı Şimdi de evime giremiyor Hadi bakalım gelsin de konuşsun Oh Olsun:)))))))

Sütle ilgili yorumlara hiç girmiyorum bile oğlum ayda 1 kilo aldı ama oğluma yeten süt Cümle aleme Yetmedi bir türlü çok bilmiş Kaynananın kendi gibi bilmiş arkadaşı bile sütün yetmiyor olabilir gibi yorumlar yaptı cebimde de boy kilo çizelgesi ile dolanmaya başlamıştım sütün yetmiyor çok ağlıyor diyenlerin suratına atıyordum Bakın bu kadar kilo alıyor uzuyor diye o kadar çığırından çıkmıştım Hele bir anım var hiç unutmam 3 günlük olmuştuk benim evde iki tane üçlü koltuk var salon sıcak olduğu için beşiği oraya koymuştum bir arkadaşımı ziyarete geldi altında 24 dikişle kapıyı ben açtım tabii kadın şok geçirdi Niye kapıyı açan sensin diye daha kapıda azarladı beni salonun kapısından girdikten sonra bir şok daha geçirdi masmavi Gözlerin kocaman kocaman açıp gördüğü manzara karşısında hanginiz lohusa lan diye bağırmıştı:()))))) Çünkü salonda iki tane üçlü koltuk var bir tanesini kaynanam yatmış uzanıyor diğerine eşimle kız kardeşi yayılmış Ben de o dikişim ile tekli koltuğa oturuyorum Ne yatağım var ne bir şeyim Kalk şuradan kalk dedi kaldırdı yatak serdi bana bu kadına 40 gün mezar açık kafayı mı yediniz siz yayılmış yapmışsınız Ayıp ayıp dedi benim ukala da o kendi istemedi yatak Diyor Bende bana sordunuz mu da dedim gel sen şuraya yap diyen mi oldu sabah kahvaltınızı bile ben hazırladım İnsaf dedim Daha neler neler Anlatma ile bitmez önüme Bir Tas Çorba koyan olmadı şimdi ikinciyi doğuracağım inşallah Rabbim kimseye muhtaç etmesin hiçbir şey beklemiyorum artık kimseden gönül umduğu yere küsermiş Ben bir daha kimseye küsmem
(3,136 puan) tarafından
Valla kurtulmuşsun kuzum. Büyük bir temizlik yapmışsın o zaman :))
(2,891 puan) tarafından
Oğlu arada mırın kırın ediyo ama Vakti zamanında ben hep sustum bir saygısızlık etmediğim için ne derlerse yaptığım için bende de kusur bulamıyor ondan ısrar edemiyor susup kalıyor aynn kuzum ii kurtuldum
(3,136 puan) tarafından
Arada eder belli bir süreden sonra onu da bırakır canım boşver böylesi en iyisi. Ne kadar uzak o kadar iyi
(2,891 puan) tarafından
Aynen canım iyilikle elime bişey geçmedi mecburen insanlık devrini kapattım
(3,136 puan) tarafından
En iyisi kuzum valla ama ben öyle davranamıyorum daha
0 oy
(704 puan) tarafından

Allah korusun ama bana sana dedikleri seyleri deseler herhalde agizlarını yırtarım ve de s....rm nett yani. Millete ne arkadas ben anlamıyorum yaa gercekten zor bir dönemm benm kızım sol gögsümü hic tutmadı suan 14 ayına girecek hala aynı bi bunu kafaya takmiştım ama bu tarz cumleler cok agır hakedene her zmaan cevabini verceksin. Onlar nerden buluyor senle böyle konusma lüksünü hadsizler:angry:

0 oy
tarafından

Ben soylenilen herşeyi unuttum :D

0 oy
tarafından
Beni bi 5 dk g.otumun ustune oturtmadilar o halimle bi onu hatirliyom
0 oy
(614 puan) tarafından
+Hani çocuk nerde? (sanki küvezde olduğunu bilmiyor?

-çocuk küvezde teyze

+aaa pardon. Tüh e ben sana dedim çalışma diye kadın kısmısı çalışır mı?

-gebelik zehirlenmesi teyze çalışmakla alakası yok

Başkası gelir... 

+hani bebiş nerde odasında yok

Teyze lafa atlar bebeği yokmuş hastanedeymiş yorgunluktan işte.. 

Ben:hadi çıkın da süt sağcam

Onlar:aaa sütün gelmez ki bebeğin yok.

Ben:evet az geliyor ama olsun 1 damla bile çıksa kardır.

Onlar : bizim emel vardı o da 70 gün küveze gidip geldi bebeği 70 gün sonra solunum yetmezliğinden ölmüştü.

Ben: s. Gidin başlayacam yapacağınız ziyarete.

Konu kapanır :) bu ve buna benzer konuşmalar hala devam ediyor. 
tarafından
:))))) s.tirip giderler en sonunda onu duymaya calisirlar hep
(614 puan) tarafından
Hala soruyorlar bebek nerde bebek nerde. Yedim diycem. Ya da dışarı çıkıyorum kafa dağıtmaya evde durdukça kafayı yiyorum çünkü. Aaa bak bebeği hastanede kendi gezme derdinde diyorlar kötü anne oluyorum
0 oy
(5,913 puan) tarafından
2 ay once dogum yaptim kaynanam gelip yikiodu her geldginde git ellerini yika diodum kizi sehir disindan gelmisti onuda getirmisti birgun yaninda 3te cocugu Allahim koltujlarimi tukenmez kalemle cizdiler yatak odama girip duruodu cocugu sinirlendim yuz defa soylemem mi lazim oraya gitme die dedim gorumcemde bebek yikansin kucagima alayim diodu hic ses etmedim kizimi yikadi kaynanam verdi bana verirken al kizini tepe tepe kullan dedi şok oldum kizi bile anne o nasil laf dedi ablam kaş goz yapti cvp vermiyim die 
0 oy
(13,693 puan) tarafından

Cici bebe için eşimi bakkala yollamistim oğlum 7 aylıkken.

Kaynım EMZİRMİYO MUSUN demişti..
Bi baktım ki dik dik..
  İnsanlar çok hadsiz
tarafından
Kadınları geçtim de kaynina dustuyse iş. Sanane yani belki kendin yicen

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 390 göst.
5 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hosmerim (2,688 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 308 göst.
25 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Birkoalaannesi (496 puan) tarafından soruldu