0 oy
801 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
bugün 3aylik korunma iğnesini yaptrdm 1hafta ilişki yok dedi benim için en iyi korunma o olduğunu düşünüyorum çünkü spiral fln neblm çok adet dznsizligi vs yapıyor kayma olasılığı vs de var Benim gibi 3aylik iğne ile korunan varmı ? gerçekten koruyormu ? bir zararını filan gören oldu mu?

12 Cevaplar

0 oy
(581 puan) tarafından
Canım nerde yaptırdın?  Ağrı falan yapıyormu yada ne biliyim kanama falan bende korunma yöntemi araştırıyorum. Eşim gelmeden yaptırmam lazım :) çünkü o kendi korunmaz.
tarafından
tabiki her bedene farklı olablr ama annem de yıllardır var ve durmadan adet dznsizligi veya 1ayda birden fazla kanama ve çok kanama yapıyor vs ben bunu istemedm ztn ebede önermedi bunu
tarafından
iğne 13tl ye aldm eczaneden ebe ismini verdi alicgmn alem gttm kalçadan vurdu canim
(581 puan) tarafından
Aaa uygun mu öyle kesin koruyor mu
tarafından
valla canım baya uygun ama daha yeni vuruldm 1hafta ilişki ye girilmiyor okdr ama korurms ebe ole dedi sordm
(282 puan) tarafından
Hormonlu spiral takılıyor adet düzensizliği için
-Reklam-
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Yan etkikerini merak ediyorm bende onun emziriyorm da memnun kalirsan yine paylasirmisn
tarafından
bi kadın dogumcya da gidicm bi ara özel durum var knsmk için ve iğne kafama yattı en azndn basit:) eczaneden gttm alem 13tl ye cnm.ama tbiki herxmn olmasa da yinede dikkat edicgm neolr neolmz diye
(2,931 puan) tarafından
Bende düşünüyorum da korkuyorm kilo ve killanma yapar diye :/
tarafından
valla bende korkrdm dsnsem ama hic aklıma gelmedi ole bisi olur diye çünkü arastrdm hani burada vs yapanların yormlrni okudm vs kıllanma vs hic okumadm
(2,931 puan) tarafından
Cesaret edebilisem bnde deniycem :)
tarafından
bende ole birşey olursa yazarm :)
0 oy
tarafından
Bnm Bi tanıdık vurunuyordu 2 kere fln vurundu sonra bıraktı iqneyi korunmadılar Bi kaç ay bebek olmadı tabi hormonlar bozulduğu için sonra hamile kaldı 3.5 4 aylıkken bebek düştü. 
tarafından
çok üzüldüm:( hyrlisi olems demek ki :(
tarafından
Aynen hayırlısı buymuş cnm
0 oy
(5,938 puan) tarafından
8 yillik evliyim ilk 2 yıl cocuk düşünmedim 3 aylik igne ile korundum ilk 3 ay 4 kilo kadar aldırdı sonra kilo alma durdu hic bir yan etkisini gormedim biraktigim da 2 ay sonra hamile kaldim.2.cocugumu da 5 yil aradan sonra istedik o 5 yilda da 2 yil esim 3 sene igne ile korundum ogneyi bıraktığım ay kaldim. 4 ay oldu doğum yapali 2 ay once sprail taktırdım ilk ay ki adetim 9 gun sürdü bu ay 5 gun durdu bir sorun yok yani
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Kaç çocuğunuz var
tarafından
1tane canım ama cck dsnmuorz birdaha
(1,948 puan) tarafından
Hım neden canım
tarafından
sağlıgm açısından ve bir tane cck kaafi bana :)
(1,948 puan) tarafından
Çok mu yaramaz :)
tarafından
değil ztn daha 5bck aylık:) ama sagligm el vermiyor uzun surede veremeyxk gbi kendime gelmm tplamam lazm ve çocuk çok güzel birşey evet ama bana göre değil bir tane yeter onu layıkıyla büyütym başka bir şey istemm
0 oy
(319 puan) tarafından
Cajım sen bilirsin ama 3 aylık iğneyi bende düşünüyordum vazgeçtim hormonları değiştirdiği için kiminde kilo kiminde tüğlenme kiminde kısırlık yapıyomuş bide bazılarında adet gördürmüyomuş karnı şişip acıyomuş
tarafından
valla canım burada fln arastrdm ama ole birşeyler okymdm hc bakalm hyirlisi
(319 puan) tarafından
Aynen canım tabiki hayırlısı bi şekilde korunmak lazım mecbur
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Benim aile hekimim vurulduğu andan itibaren koruma saglyor dedi ama bir daha vurmayı düşünmüyorum ayrıca bizde sağlık ocağı veriyor korunma ihtiyaçlarını prezervatifi spiral ı igneyi 
tarafından
ben ilacı eczanedn aldm ole dedi ve İst dayim şuanll oturdgm sehire gidince belki ole dgldr ztn çok bisi değil 13tl. neden dsnmuoesn peki ?
(3,446 puan) tarafından
Dayim istanbulfa eczacı ve fitoterapi uzmanı ona danıştım o uygun gormiyorum en uygunu prezatvatif dedi ondan sonra spiral dedi günlük alacağınız hormonu 3 aylık vücuda yüklüyorlar dedi
0 oy
tarafından
keske yaptirmasaydin butun hormanlari bozuyor 3 ay sonra adet duzenin tamamen bozulacak bende yapyirmistim tekrar 1 yil tedavi gordum duzelmesi.icin bir kanama oluyor sanki bardakla dokuluyor gibiydi bende bi daha asla yaptirmam bir arkadasimda yaptirmis oda 9 aydir adet gormuyor
0 oy
(157 puan) tarafından

Benim bildiğim emzirenlere o iğneyi yapmıyorlar sen emzirmiyor musun bende istedim emzirdiğim için olamaz dediler 

(3,446 puan) tarafından
Emzirenlere aylık iğne vurulmuyor 3 aylık iğne vuruluyor
(157 puan) tarafından
İşte Bana onu da vhrmadılar neymiş emziriyormuşum da ondanmış
0 oy
tarafından
Emzirirken yaptirilabiliyor demi benimde aklimdan gcmiyor degiill
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Ben 2 sene kullandım 1 kere vurmadim hamile kaldım kendi isteyimle hamile kaldım şuan doğum yapalım 4 ay olck 40 kım çıktı hemen gittm 3 aylık iğne vuruldum en iyi o korkyo hormon dada ilk3 ay bozukluk yapyo sonra bunyen vücudun alsyo ama ben parayla almuyorm sağlık ocağında ücretsiz veryorlar dewlet korunma yöntemlerini kadınlara ücretsiz veryo hap , prezervatif,ve iğneyi 
0 oy
(93 puan) tarafından
Ben kullanıyorum  canım . İğne de çok adet düzensizliği yapıyor  . Sürekli kanama oluyor . Kanama olmasa bile sürekli lekelenmelerin  var Şubat ayında oldum ilk iğnemi  birde bu ayım 20 sinde olcm  ama kararsızm  olsam mı olmasam  mı diye . Çünkü şubattan itibaren kanamasız  ya 1 günüm geçmiştir ya da 2 . O derece . Ama bana doktorum ilk 1  hafta  ilişkiye girme felan  diye uyarmadı beni 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 90 göst.
0 oy
7 cevap 111 göst.
15 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 293 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,599 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 60 göst.

378,209 soru