0 oy
469 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,114 puan) tarafından
Kızlar artık emzirmek zulüm oldu çok zor durumdayım meme uçları paramparça oldu kızım kan kusuyo sürekli herşeyi denedim ne kremlere para verdim ayva çekirdeği zeytinyağı lansinoh garmastan pomat hepsini denedim ama hiç sonuç alamadım daha kötü oldu en son silikon ucla emzirdim oda kötü yaptı çok canım yandı onla da emerken. En son çare olarak gümüş kapak almaya karar verdim ama kullanıp memnun olanda var olmayan da var o kadr para verip bide iyi gelmezse diye de düşünüyorum sizler veya çevrenizde kullanan oldu mu kızlar yara olduktan snra faydası olur mu genelde yara oluşumu önleyici doğumdan önce kullanılıyo napcan bilmiyorum artık emzirme saati geldiği zman için kopuyo :-( zorla da olsa emziriyorum bebeğimin sağlığı için ama bu sefer kan kusuyo kanlı içtiği için :-(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Post yukari çıksın 
(1,114 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bu derece zorlanıyor kan kusuyor ise bebeği emzirme bence ara ver benim ark da öyle idi ve sagip veriyor canına yazık değil mi cnm o gümüş kapak tedavi etmez ki emzirme yöntem doğrumu ona bak ve bu süre zarfinda emzirme sağ ver az mama vsr kaşıkla ark öyle oldu gogular baya kötü mastıt VS oldu 
(1,114 puan) tarafından
Cnm oğlumda sütm yok diye mama vermek zorunda kaldım kızımda mama kullanmak istemiyorum emzirebildigim kadr emzirmek istiyorum sütüm varken faydalansn diye sarılık değeri sınıra geldi sürekli uyuyodu uykusunda emzirdim bazen uyanmayinca o yüzden daha da usteledi yara sağ göğsüm daha kötü artık onu sağıp vercem
0 oy
(406 puan) tarafından
Kaç günlük annesin canım 
(1,114 puan) tarafından
12 cnm iknci bebeğim oğlumda da böyle sorun yaşamıştım ama onda çabuk toparlandı kendi kendine geçmişti  4 5 güne bunda çok uzadı sarılık değeri sınıra gelmişti uyuyodu sürekli bu sefer uyanmayinca uykusunda emzirdim bazen uykusunda emerkende tam kavrayamadi sıktırdı daha çok usteledi
0 oy
(738 puan) tarafından
Ayni şeyi yasadim çok berbattim üç ayda geçti kendiliğinden artık krem kullanmadım gümüş kapak ve göğüs kalkani kullandım iki ay öyle eziyet çektim göğüs kalkanıyla anca bir ayda geçti 
(1,114 puan) tarafından
Ayy üç ay çile insana ya yemin ederim emzirirken kendimi sıkmaktan vücudum ağrıyo artık
(738 puan) tarafından
Çocuğum için dayandım anne sütü çok önemli şükür geçti inşallah seninkide geçecek biraz daha sabır
(1,114 puan) tarafından
İnşallah daha 12 günlük kızım rhat rhat zevkle emzirmek istiyorum
0 oy
tarafından
Ben gümüş kapak kullandım ve bebeğim 7 aylık 1 kere bile yara olmadı gümüş işe yaramaz değil aksine eski çağlarda açık yaraların iyileşmesinde kullanılırmış alternatif tıp yani 
(1,114 puan) tarafından
Yara olmadan önce mı kullandin cnm
tarafından
Doğum yaptığım gün başladım kullanmaya hiç yara olmadı bende
(1,114 puan) tarafından
Ben geç kaldım galiba yara olduktan sonra faydası olan oldu mu acaba genelde emzirmeye başlamadan önce hatta doğumdan önce kullanılıyo diye biliyorum
tarafından
Tam bilemeyeceğim tek bildiğim yara tedavisinde eskiden kullanıldığı :( ayva çekirdeğini denedin mi canım
(1,114 puan) tarafından
Evet cnm denedim uçları yarık olduğu için çok yaktı ona rağmen sabrettim ama oda fayda etmedi
0 oy
tarafından
Bende aynı şeyleri yasadim ve son çare olarak aldım gümüş kapakları 300 kusur para verdim ama hiç faydası olmadı. Sanirim doğumdan bikac hafta önce kullanmak gerekmis benimde surmedigim yapmadigim şey kalmamıştı son çare olarak yotubuda sezen ketenci oyun videosu var lansinoh kremin nasıl kullanılması gerektiğiyle ilgili onu duzenli uyguladım ve iyileşti daha öncede kendim kullanmistim lansinoh kremi ama fayda etmemsiti o tek trk anlatio atlamadan uygula inslh ıyileşir çok kotu anlıyorum seni :((( düzenli kurallı uygulamn lazim gümüş kapaga boş yere verme ben verdim yaramadı ise....
(1,114 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum o kadr para verip işe yaramazsa diye genelde yara oluşumu önleyici benim artık yara olmaktan çıktı uçları paramparça kendimi sıktığım için birini emerken diğerinden süt akıyo her yerim ağrıyo artık kendimi sktgm için
0 oy
(610 puan) tarafından
Ben çay tabağı koymuştum :D işe yaradıydı ama maksat oranın kıyafete temas etmemesi zaten :)
(1,114 puan) tarafından
Hemşire karton bardak demişti ama çıkıp alamadım eşime de demeyi unuttum
(443 puan) tarafından
Canım karton bardak büyük değilmi nasıl koyucan ki
(610 puan) tarafından
En iyisi çay tabağı :)
(1,114 puan) tarafından
Yarıdan kes dedi cnm bütün olarak değil
0 oy
(2,905 puan) tarafından
Seni anliyorum bebek anne sutu içsin istiyorsun ama maalesrf senin sütun onada iyi gelmiyor ki kusturuyor kanlı içiyor faydadan çok zarar yani sen kanlı bisey içmek istermiydin 

Hem kendine hem bebeğe yazık etme mama kullan bence 
(1,114 puan) tarafından
Süt birikiyo bu sefer mastit oluyo uçları kanadigi için kan kuruyo süt akmiyo sol göğsüm biraz daha iyi sağ çok kötü onu emziremiyorum
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Bu derece kötü olduysa bi doktora gitmende fayda var canim benim kolumun kemigine vururdu emerkenki ağrı.. en son madecassol ve fito krem ile düzeldi ama birden düzelmiyor bunları denemeni tavsiye ederim 
(1,114 puan) tarafından
Fitoyu oğlumun pisigine kullanıyorum o kremleri dktor mu vermişti sana cnm
(2,267 puan) tarafından
Evet canim bebek emdikten sonra göğsünü yıka kremi sür ortam müsaitse 5 dk açık bırak ya da kiyafetinle temas etmemesini sağla. Peçeteye krem sürüp kapatabilirsin maksat krem bi süre kalsın orda.. bebeği emzirmeden önce de mutlaka sabunlu su ile yıka ben bebek pamuğu ve sıcak suyla yikiyordum hem acısını azaltıyordu... bir de 2 saatte bir emziriyordum birinde sağı birinde solu veriyordum ki bi göğsüm 4 saat dinlenmiş oluyordu.. inşallah bir an önce şifa bulursun
(1,114 puan) tarafından
Bende öyle yapıyorum cnm 2 saatte bir veriyorum birini dediğin gibi bı göğüs 4 saat dinleniyo hemde daha güzel süt birikiyo garmastan kremi de sürdükten sonra emmeden önce yıkıyorum valla arkadaşlar da sagolsunlar bı çok tavsiye verdiler inşallah şifa bulurum Allah razı olsun cnm
0 oy
(699 puan) tarafından
Benim 40m çıktı hala gogusm yaraydi doktora gittim acile ama gogusm mastit oldu o zmn doktora dedim çok yara göğsüm emziremyrm diye FUCİDİN diye bir krem yazdı eve gelirken dr nette araştırdm kadının biri yazmıştı bi sitede Allah razı olsun travazol ve fucidini karışıp sürmüş 1 haftada tamamen geçmiş. Bir yerde de gümüş kalkan pahalı olduğu için bide hava alsın diye bir bayan çay süzgeç yok mu önce kremi sürüysn sonra süzgeçi koyuyorsun. Inan ki 3 günde açım dindi 1 haftada tam anlamyla geçti duşa girip çıkardım bornoz gogusme değerdi ya aklım giderdi açıdan hatta dedim su bornozu acisz giyermym derdim çok kanardi ağlayarak emzrrdm. Kesinlikle fucidin ve trazolu karıştr sür süzgeçi koy 1 haftada gececk. Fucidin antibiyotikmis doktor demişti aklına takılmasın sadece yıka emzirmeden silme çok temizlenmyo yıka suyla sabunla iyice 
(1,114 puan) tarafından
Bende banyodan sonra bornozu giyince önümü kapatmiyorum valla göğüslerim açıkta kaliyo Allah'tan ebeveyn banyosu da öyle rhat ediyorum banyo konusunda. İki kremde elimde olması lazım cnm inşallah işe yarar
(699 puan) tarafından
Denersen bana da yaz mutlaka cnm
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Canim soğanın başını kesip o cikan sütü göğüslerine sürsene bi
(1,114 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm inşallah işe yarar
(1,785 puan) tarafından
Tamam canim 3 gün dene sonucu soylersin
(1,114 puan) tarafından
İnşallah cnm Rabbim şafi ismiyle şifa versin tüm dertli hasta kullarına içinde de bana
0 oy
tarafından
Ben vazelin sürdüm vok iyi geldi
(1,114 puan) tarafından
Bugün annemin tyzesi de söyledi bu akşam annem aldı garmastan sürmüştüm yeni o yüzden baslayamadim bu gece vazeline baslicam bide bakalım
tarafından
Vazelin iyi gelir hemen kabuk bağlar yara olan yerler
(1,114 puan) tarafından
Akşamdan beri sürüyorum ama hep nemli olması sorun olmaz mi
tarafından
Yok sorun olmaz sen kullan vazelin iyi yapar
0 oy
tarafından
Çok duydum çevremden emzirme şeklin yanlışsa ne yapsan geçmez bebeğin sadece ucunu ağzına almamasına dikkat et kahverengi halkayı da ağzına vermeye çalış zorla ittire kaktıra şok ağzına öyle gördüm çok çevremde. Sadece ucunu emdiği sürece iyileşmez yani.
(1,114 puan) tarafından
Uyanıkken ağlarken emzirdigim zman hepsini alıyor sıkıntı olmuyo emme de ama sarılık değeri sınıra gelmişti bazen uyanmiyordu bende aç kalmasın diye uykusunda emzirdim bi kaç kere bu sefer ağzını tam açmadığı için ucunu alıyordu sonradan hepsini aliyodu
0 oy
(48 puan) tarafından
Canım emzirdikten sonra, göğsünden son olarak akan bi kaç damla süt ile göğsünü güzelce ov. Sonra sütün kurumadan streç koy göğsüne. Maliyetli bişey değil mutlaka dene güzel yumuşatır. Ama 2 saatten fazla streci tutma göğsünde. Çıkart, hava alsın. 2 saat kalsın, emzir, biraz hava alsın sonra tekrardan yap 
0 oy
tarafından
Silver nurse aldım gümüş kapak tavsiye ederim çok iyi geldi 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Funda97 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 86 göst.
6 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,443 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
4 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,443 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...