0 oy
561 göst.
Aile kategorisinde (1,390 puan) tarafından
Kızım 1 yaşına yaklaşıyor ve ben ilk doğum gününü önemsiyorum. Evde aile arasında kutlayacak olsak da güzelce süsleyeyim işte balonu, süsü güzel olsun istiyorum.

İlk doğduğunda bebek fotoğrafçıları stüdyoda tatlı kıyafetler giyidirip poz verdirip çekiyor ya ondan istemiştim, eşim gerek yok dedi olmadı. Şimdi 1 yaş için öyle bir fotoğrafçıda güzel resimlerini çektirelim diyorum ona da gerek yok diyor. Normal zamanda gereksiz şeyler düşünen isteyen biri değilim ama ilk bebeğimiz özeniyorum, hatıra olsun istiyorum. Ama eşim hep gerek yok diyor. Fiyat konusunda diyor çoğunlukla biliyorum ama bütçe ayırabileceğimiz durumdayız. 

Böyle şeyleri istemekle hata mı ediyorum, yanlış mı düşünüyorum sizce? 

10 Cevaplar

+1 oy
(1,329 puan) tarafından
Yani ben şahsen öyle çekim falan gereksiz gördüğüm için bana eşinin istememesi normal geldi canimm ama herkes bir değil okadar heves ediyorsan en azından 1 tanesini yaptırsa içinde kalmaz.
-Reklam-
0 oy
(9,746 puan) tarafından
Valla bende çok istiyorum o yuzden haksiz degilsin bence. Yenidogan fotolarinida cektirmek istiyorum. Spa yada goturmek istiyorum. D.gunude istiyorum. Ama eşim ne istersen yapariz diyor Allahtan. Ama şöyle birseyde var durumlar nasıl mesela sizde
(1,390 puan) tarafından
Ben de hepsini istedim hiiçbiri olmadı.bari ilk yaş gününde yapalım bişey istiyorum ama o da olmayacak bu gidişle. Ev hanımı olmanın zararları. Çalışıp para kazansam belki pek ses edemezdi..
(9,746 puan) tarafından
Bende şuan ev hanimiyim ama zamaninda calisip birikimim var canim.
(1,390 puan) tarafından
Ne güzel canım
0 oy
tarafından
Çok normal düşünmen ve istemen. Ben şehir merkezinde yaşasam bende aynısını isterim fotoğrafçıda resim çektiririm ama köyde yaşıyorum kendi imkanlarımla çekerim imkan olunca da studyo ortamına giderim niye gereksiz ve boş olsun insan eşi ve evladına hayal kurmayıp zaman harcamayacaksa ne için heves edecek hayal kuracak başka önemli neyimiz varki 
tarafından
:D  eşim sofra masa hazırlamayı yapamaz çünkü hep evdeyiz ama geçen sene gizlice 2  defa pasta yaptırmıştı :) mutfakta koymuş süpriz yapmıştı o şekilde ilçeye giden birinden rica etmiş o zaman arabamız hacizliydi kullanamıyordu. O şekilde yapabiliyor anca bunada şükür
(1,390 puan) tarafından
Ahahha bence de buna da şükür :D benimki sürpriz yapacak hediye alacak mesela özel bir gün. Son güne kadar arada böyle hatırlatma yaparım kapalı. O gün gelir hiçbir plan yok hadi nereye gidelim, nerde yiyelim fln. Ya da işte çiçek alayım mı sana :D yahu özel gün işte bana ne soruyorsun yap bişeyler al tabiki ii :D
tarafından
:D :D  illa söyletecek desene..
Pastanın üzeri için yazıyı ve nasıl yazılacağını falan anlatmış o kişiye. Pasta geldi ben mutluyum tabi  ama eşim mutlu olmadı. Kağıda yazmışlar. Niye böyle basitleştiriyorlae ben ne güzel anlattım heves ettim insan Bi önemser diyor baya taktı Bi süre. Kağıdı kaldırdım sakladım arada Bi bakıp mutlu oldum falan diyor mahcup oldum hatunum. Ben öyle süs istememiştim aslında kusura bakma basit oldu dedi. Dedim ben düşündüğün için mutlu oldum  senin gördüğünü görmedim bile dedim :)
(1,390 puan) tarafından
Ne güzel maşallah size Allah muhabbetinizi arttırsın inşallah canım :))
tarafından
Amiiin Allah razı olsun teşekkür ederim ❤ :)
0 oy
tarafından
Bende eşinin düşüncesindeyim yine süsle pusle sen çek canim zaten şimdi kamerası kötü telefon bile yok 
(1,390 puan) tarafından
Orası öyle tabi ki ama stüdyoda farklı oluyor bilirsin :)
0 oy
(7,099 puan) tarafından
Kuzum ortaligin durumu malum susle evini kendiniz cekin madem bosver boyle seyler icin huzursuzluk cikarmaya degmez
(1,390 puan) tarafından
Sonunda o olacaksanırım  zaten canım
0 oy
(196 puan) tarafından
Canim yani ekstra para yerine telefonla çekin simdi herkes fotoğrafçı  illa para verip fotoğrafci olmasina gerek yokki. Yani bunu mevzu edip husursuzluk olmasin.
(1,390 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım da ne bileyim güzel hatıraları kalsın diye düşünüyordum ben de :)
0 oy
tarafından
Canım söyle söyleyeyim benim eşim de öyle şeylere hiç önem vermez hatta eşim 28 yaşında bu taşıma kadar hiç doğum günü bile kutlamamış ama oğlumun doğum gününde ben süsleri aldım pastasını yaptırdık evi falan kendim süsledim akşam olunca eşim kendi hazırlandı sende öyle yap herşeyi al ama evde kendiniz çekin 
(1,390 puan) tarafından
Öyle yapacağız bizde süsleme fln yapıcaz. Ben sadece ayrı fotoğrafçıda çektirelim hani düzgün anı olsun diye düşünüyodum. Olmazsa kendi çektiğimizi bastırırz
tarafından
Canım fotoğrafçılar da çok pahalı onu bende gereksiz buluyorum. Biz doğum fotoğrafı cektirek dedik 1.500 istedi ya
(1,390 puan) tarafından
Oy maşallah çok pahalı onlar ya
tarafından
Valla öyle kız altı üstü iki fotoğraf çekecek bende vazgeçtim
0 oy
tarafından
Canım ya kusur bakma bunlar hep özenti çocuğa maymun kıyafeti giydirip çekim yapıolar önüne pasta koyup parcalatiyolar bana çok saçma geliyor herşeyi kendin yapabilirsin evde her anını güzelce çek yeterli 
(1,390 puan) tarafından
Ay yok ben öyle saçma şeyler istemiyorum ya :D doğum günü elbisesini giysin ama bebekler için arka fonlar hazırlıyorlar öyle güzel pozları olsun diye düşünüyordum :) ama öyle evet özeniyor insan :))
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Yanintabiki de isteklerin hakli. Bnde istiyroum inşallah nasip olur. Ve  esim hayir da demez sagolsun. Istiyorsan yapalim der bana uyar hep. Ikna etmek snaa kalmis esini. Durumunuz varsa hevesinin icinde kalmasi sacma.
(1,390 puan) tarafından
İnşallah gerçek olur seninkiler de canım :) işte gereksiz diyor anlamıyorum..
0 oy
tarafından
Ben açıkçası çok param olsa da yapmam israf yani onu yerine bebeğimin adın bi fakire yardım etmek daha mantıklı artık herkes yaptığı için yapılan şeyler bunlar. 
(1,390 puan) tarafından
Senin düşüncen de güzel tabiki canım. Ama ne bileyim öyle güzel fotoğrafları olsun istedim :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 210 göst.
6 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mirayin annesi (2,569 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 350 göst.
0 oy
18 cevap 477 göst.
2 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ruyamm34 (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 119 göst.
26 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cemrenin mamasi (8,086 puan) tarafından soruldu

374,721 soru

11,208,656 cevap

34,515 kullanıcı

...