0 oy
382 göst.
Diğer kategorisinde (3,118 puan) tarafından
Kızlar göğüslerim çok yumuşak kızım 1 saat emiyo bazen 1 saati geçiyor yine doymuyor mama vermemek için uğraşıyorum ama memeden sonra ağlayınca mecbur veriyorum. Sütüm mu kesiliyor sizce? :( 38 gün önce doğum yaptım

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bol su iç canım ben sade soda içtiğim gün acayip sütüm oluyor sende dene 
(3,118 puan) tarafından
Sade soda hiç içemiyorum ama deneyecem teşekkür ederim inşallah olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayır emzirmeye devam et kuzum sur yapacak şeyler ye o yerine gelir şuan kirklisin falan sıcak duş al sebze ye bol su meyve suyu kuruyemiş tahin pekmez faln ye
tarafından
Tavuk eti haşlanmış yumurta tezene çayı bunları da deneyin ve stres yapmayın gerçekten stres insani etkiler sizi ne mutlu ediyosa yerken onları yiyin bende en çok ise yarayan haşlanmış yumurta bit yer çikolata ve çay:)
(3,118 puan) tarafından
Vala öyle dediğinde al sen emzir sende varsa bende de vardır de. Sanki bizim elimizde ya. Ben de isterim doya doya emsin ama olmuyor iste
(3,118 puan) tarafından
Siyah çay mi
tarafından
Evet kuzum çay ama biraz açık y3mek yerim sıra çayımı alırım goguslerimin dolduğunu hissederim :)
(3,118 puan) tarafından
Bu havada da içilmiyo ki ya :D
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Bende 54 gün önce dogum yaptım benimde ögüslerim cok yumusak bende emziriyorum yatırıyorum aradan 5 10 dk gectilten sonra avazı cıktıgın gibi aglıyor mama veriyorum susuyor o zaman. Benimde sütüm yetmiyor bellki. Eger yetmiş olsa mama verdiğim zaman içmezdi
(3,118 puan) tarafından
Aynen benimki de mama verince susuyo ama vermek istemiyorum. Zoruma giden de 1 saat emiyo ve doymuyor
(1,714 puan) tarafından
Vallah ilk zamanlar cok dert ediyorum artık kafama takmıyorum. Mamada zehir degil ya öyle yada böyle büyüyecek. Banada kızıyor esim emzir diyor olmayan sütün nezini emziretim zaten bebek doysa aglamaz.inan ablam kendinede hiç dikkat etmezdi. 6 ay boyunca asla mama birsey vermedi. Ama bir gögsünü emziren kadar diğer gögsü bildiğin cesme gibi akardı. Ablam otobüse binmeye cekinirdi o şekilde sütü vardı 2 sene emzirdi cocugunu ben ondan daha fazla kendime dikkat ediyorum benimki öyle degil. Bünyeyle alakalı demek
(3,118 puan) tarafından
Keşke bizim de olsa da bari fazla sütu sagip biberona koyardık içerdi. Mama zehir değil ama anne sütü önemli olduğu için böyle dertlenyorum
(1,714 puan) tarafından
Bende diyorum keşke abllama benzeseydim DİE. Kim istemez ki anne sütü vermek bebegine. Bizim gelinle ablam 2 ay arayla dogum yaptı. Bizim gelin ablama sen emzir diyordu. Gelininde sütü yoktu ablam hem kendi oglunu hem gelinin oglunu doyasıya emziriyordu:))
(3,118 puan) tarafından
Maşallah ya
0 oy
(5,912 puan) tarafından
Bol.su ic canim.sicak dus al cici bebe ye sade maden suyu ic rezene cayi ic bol bol et suyuyla yapilmis corbalar ic maydanoz nane soguk yiyecek ve icecekler sakin icip yeme moral.olarak sutum yetior de sutum yok die dusunme sut artirici damlalar varmis bestlak mi ne onlardan kullanabilirsin tahin helvasi ye icme suyunun icine pekmez karistirip ic
(3,118 puan) tarafından
Sürekli soğuk su içiyorum o etkiler mi ki? Rezene iciyorum, su günde 4 litre kadar içiyorum. Lactamil süt arttırıcı Çay var onu içiyorum ama işlemiyor. Bak az önce kızımı 1 saat emzirdim 5 dk sonra çığlık çığlığa ağladı mecbur mama yaptım
(5,912 puan) tarafından
Soguk seyler icmenin ne kdr azaltigini bir arastir istersen canim
(3,118 puan) tarafından
Eğer öyleyse hiç içmeyeyim ya
0 oy
(528 puan) tarafından
Her emzirmeden sonra 4 5 bardak su ic kesilmez sütün oyle de dusunme hic bi süre sonra yumuşar yine. Cektikcede geliyo süt illaki dolmasi gerekmiyo
(3,118 puan) tarafından
Günde 4 lt su içiyorum ama yine de artmıyor, bu aralar sürekli yumuşak ve mama verme sayısını arttırdığim için öyle düşündüm :(
0 oy
(1,071 puan) tarafından

Canim bol bol su iç meyve suları hoşaf falan . Yumuşak olmasi sütun olmayacağı anlamına gelmez . Birde bol bol emzir öylece süt kanalların açılacaktır. Ne kadar çok emzirirsen o kadar çok süt gelir unutma ;):kissing:

(3,118 puan) tarafından
Vala benim kız bağımlı gibi sürekli emiyo yine de gelmiyor. Artık her gün meyve suyu içeyim madem öyle. Suyu çok içiyorum günde 4 lt kadar
(1,071 puan) tarafından
Suyu güzel tuketiyorsun evet . Zaten canım önemli olan sulu şeyler tüketmek . Benim ilk baslarsa çok siskindi şuan arada bir yumusuyor süt yoj gibi duruyor ama emdikçe emdikçe süt kendini yeniliyor.  Ve zaten 40 dolana kadar değişkenlik gösterir mis. Daha bebeğin minik insaAllah atlatırsın bu durumu ☺️
(3,118 puan) tarafından
İnşallah ya teşekkür ederim
(1,071 puan) tarafından
Rica ederim canım benim
0 oy
tarafından
Göğsünün yumuşak olması süt yok anlamına gelmiyor. Bebek emdikçe süt gelir canım endişe yapma sen. Bol bol su iç ve günde bi bardak rezene iç.  
(3,118 puan) tarafından
Ne bilim yumuşak olunca süt yok sandım, zaten kızım da doymuyor :(

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 139 göst.
0 oy
2 cevap 90 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 338 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,319 puan) tarafından soruldu
0 oy