0 oy
801 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ailevi nedenlerden ayrılicaz gibi duruyo benim ailem onun aileside araya girdi hersey mahvoldu 

Şimdi sorum şu 2 aylık kızım var annemler memlekete gidicek diye bakamaz 

Bakicak  kimsem yok 

Ev lazım eşya lazım 

Nerde ve  nasıl iş bulabilirim hicbir fikrim yok 

Aranızda benim  gibi olupta yolunu bulan varmı bebekle  nasıl olucak 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Madem bosanicaksin ailenle niye gitmiyosn ki seni orda yalnizmi birakicaklar?
tarafından
Bu pislikler yüzünden babam nur gelsin ama cocugu getirmesin demiş
Gorursem kabul eder ama herseyi basim a kakarlar
Annem şimdiden diyo sen seçtin napalim diye

Ben  gitmek istemiyoeum  kendime bi düzen kurmak istiyorum
(12,854 puan) tarafından
Nasıl bebeği istemez ya olur mu hiç öyle şey :( evden bı şeyler yapabilirsin canım sarma mantı erişte (ev makarnası) bunlar geldi aklıma Allah yardımcın olsun eşinle birbirinizi seviyorsanız oturup konuşun canım
tarafından
Kocam ve pislik annesi yüzünden çocuğumu annelerden hep sakindilr göstermek istemediler babamınsa zoruna gitti
Evliligimizde ne sevgi ne saygı yok araya hep 3. Kişileri koyakoyduğumu bu hale kendisi getirdi
Allah razi olsun canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Senin gbi degilim ama annemi 5 cocukla 2 minder bi buzdolabiyla boşandıcok sukur olmedik ayaktayiz hemdr sonradan 1 yil icinde hersey duzene girdi korkma allah yatdim ediyor 
tarafından
Biliyorum canım çok şükür allah rızkımızı verir kendime de güveniyorum ama kafam çok karışık nasıl olacak
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok zor olur senin için
tarafından
Allah razi olsun cok sagol canım  biliyoeum ama inşallah alnımın akıyla bu gunleri geçirir  güzel günlere ulaşırim
(2,874 puan) tarafından
İnşallah canım ya Allah kolaylık versin sana
tarafından
0 oy
(838 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cok zor tek başına olmak. Ailenle git sende
tarafından
Ailem le anlasamamki canım babam o pislikler yüzünden torunundan  soğudu nur gelsin cocugu getirmesin demiş gitsem gene kabul eder ama surekli basim a kakarlar
(838 puan) tarafından
Benim arkadasim boşanmadi ama  bakacak kimse olmadığı icin kreşe verecek öyle çalışmaya girecekti . sende kreşe vereceksin ozaman kira tutup çalışıp bakacaksın cnm çocuğuna
tarafından
Kreş parası zaten 2 milyar falan diyolar aslı varmı bilmiyorum ama parası uygunsa bende öyle yapmayı düşünüyorum ama 2 aylık daha alirlarmi oda meçhul
(838 puan) tarafından
Küçükmus daha araştır her şehir farklı cnm allah kolaylık versin :/
tarafından
0 oy
(43 puan) tarafından
Cok zor hele ki şu dönemde kordona yüzünden zaten kimse iş bulamıyor bence ailenle 7 8 ay sabretsin kapının önüne koyacak degiller Bi süre laflarını duymazlıktan gel bebek 1 yasında falan olsa kreş vs gibi yerlerde iş bulursun çay yemek gibi işler yaparsın yada aşcı olarak iş merkezlerinde falan bulursun yada otellerde iş bulursun oteller kalacak lojmanda veriyor veya hasta bakımı gibi yatılı kalacak iş tarzı Bi süre para biriktirene kadar düşünebilirsin 
0 oy
tarafından
Yapman gereken bebeğini de alıp annene gitmek 2 aylık bebekle beraber aynı alanda  iş bulmak çok zor al yavrunu git annene napcak kapıya mı atacak hayır anlaşma yaparsın en başında ben bebeğimi kimseye vermem biraz büyüsün kreşe verir ayrı eve çıkarım ama bebeğim nerede ben oradayım dersin babanın kucağına ver sevsin öpsün oda ona alışır... Yorumlara baktım destek verecek yorum yok herkes çok zor yazmış dğrşl Rabbimin izniyle hiçbir şey zor değil sen bir kadın bir annesin herşeyi başaracak güçte birisin ilk önce kafanı topla ailenin evine git illa yok derlerse sığınma evine git kimsem yok de oranın şartları hakkında bilgim yok ama... Rabbim yardımcın olsun 
tarafından
Allah razi olsun canım  
Babam reddetmez  gidince kabul eder ama her defasında da basim a kakar
Annem geliyorsan gel dedi ama eskisi gibi olamazsın dedi ( evden çıkma kimseyle konusma vs belki çalıştırmaz bile
Şırnak liyim ben bizimkilerde tam aşiret kuralları geçerli belki bilirsin )
Biraz kafamı dinlemem toparlamam lazım bi boşluktayım sanki içimi açacağım derdimi dökeceğim kimse yok kafam çok karışık
Kendime güveniyorum  biliyorum en güzel hayatı kurarım kendime  çocuğa bakacak birisi olsa yapmıştım  bile
tarafından
Ben sana güveniyorum sen herşeyi yapacak potansiyel de bir kadınsın bir süre ayıya dayı de muhabbeti olsun aranızda daha sonra feraha çıkarır Rabbim inşallah seni seviyoring
tarafından
Bende seni seviyom kız ilac gibisin
 inşallah kendime inancım tam mecbur bi sire zorluk çekicem katlanicam ama halledicem inşallah
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canim belki hersey duzene girer benimde bebegim 2 aylik neredeyse ay sonu is basi yapmam gerek raporlarla falan 2 ay daha idare edicem benim ailem cok şükür arkamda donusumlu gelip bakariz diyorlar ama benim 24 saatlik mesafeye gelmelerine onlarin duzenini bozmaya gönlüm razi degil bi bakici ayarlicam mecburen cok cok şükür işim var ama ben bu halde bile dusunuyorum neyi nasil yapicam diye seni anlayabiliyorum sana nacizane onerebilecegim evde çocuk bakımı yada hasta bakimi olur hem kendi cocugunla hemde hasta veya diger çocukla ilgilenmen fazla yorucu olabilir ama duzenini kurana kadar para biriktirirsin çocuğundanda ayri kalmamis olursun cok zor yani  sifirdan tek basina bi hayata baslamak rabbim kolaylik saglasin sana
tarafından
Allah sanada kolaylik versin inşallah
Bakal8m öyle bi iş bulursam hemen  giderim ama isi bulmakta zor
Aricam teşekkür ederim ❤
0 oy
(4,668 puan) tarafından
İyi de sen neden evden gidiyormuşsun onu anlamadım. Kocan gitsin evden. 
tarafından
Is  inada bindi esimde hem inatçı hem kibirli durduk yere öfkelenebilen  bi insan
gitmicemi söyledim
Bakalim kaç gün kalabileceksin dedi ev babasının üzerine attiricakmis beni
(4,668 puan) tarafından
Öyle mi ayarla nakliye paranı tut evini. Polislere git anlat durumunu Polis eşliğinde taşı esylarını. Bi de eşya almakla mı uğraşacaksın.  Nafakanı da işte mutlaka. Sakın gurur yapacağım felan diye düşünme. Hayatının sonuna kadar pişman olursun.
0 oy
(449 puan) tarafından
Anne babaları anlamıyorum kızlarına sahip çıkmıyorlar.
tarafından
Ailem arkamda ama aşiret insani tahmin edebilirsiniz belki her defasında basim a kakacaklar sen seçtin senin suçundu diye
Bide kocam ve  kaynanam ailemi çocuğumdan soğuttu göstermek istemiyorlar ellesinler istemiyorlar onlarda gururlu insanlar
(449 puan) tarafından
Cnm kocanla uzlaşmayı denedin mi
0 oy
(592 puan) tarafından
Bebegin biraz buyuyene ve kendine is bulana kadar ailenle kal canim cok zor 2 aylik bebekle hicbir sey yapamazsin..
tarafından
Biliyorum canım ama ailemde milletin ailesi gibi degillerki hep basim a kakarlar kisitlarlarlar
(592 puan) tarafından
Bi muddet idare etmeye calisirsin olmazsa canim Allah yardimcin olsun
0 oy
(502 puan) tarafından
Bence sen de memlekete git annemlerle yasamayacaksan bile aynı şehirde ol. Hatta iş bulana kadar ailenle kal biraz çalış para biriktir sonra ayır evini. 
0 oy
(450 puan) tarafından
Hangi şehirde yasiyosun? 
tarafından
Kayserideyim canm
0 oy
(274 puan) tarafından
Normalde 2 aylıkken işe başlanıyor ama daha önceden çalışmasından işin zor ayrıca neden evden sen gidiyorsun eşin gitsin hem eşinden tazminat nafaka alabilirsin bakanlık onaylı kreşler var onlara verebilirsin durum bu kadar kötüyse ailen gitmeyip senin yanında kalmalılar bence ayrıca zor olsa da çalışabilirsin bir kadın isterse her şeyi yapar ALLAH yardımcın olsun 
tarafından
Adam değil pislik ev babasının üzerine gitmicsmi soyleyince bakalim kaç gün kalabilecen dedi artifical galiba
Lise falan okumadım garsonluk dışında bildiğim bi meslek yok malesef  2. Aylik çocuğa bakacak kreş bulabilirsem kolaylıkla üstesinden gelirim bu sıkıntıların
Umidim de inancım da var Gene gelirim ama biraz zor olacak
(274 puan) tarafından
Kreş pahalı ama 2500 diyorlardı coronadan önce bende işe başlayacaktım ordan biliyorum işin zor garsonluk yaparak bakamazsın fabrikada çalışsan çalışma saatleri çok uzun ama maaşı daha iyi nerde oturuyorsun
0 oy
(969 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım.. düzelme imkanı yokmu kurtulmaz mi evliliğiniz
tarafından
Malesef düzelmez araya aileler girdi kavga çıktı herk3s bitsin diyo
Bide esim eş degilki bana saygısı yok piskolojik şiddet görüyorum resmen
0 oy
(824 puan) tarafından
Canım sabırla herşey düzene girer önce kendine düzgün maaşlı bir iş ayarla gerisi kendiliğinden hal olur
0 oy
(3,837 puan) tarafından
eger siddet falan olmadiysa esinle anlasmaya calissan . birikimin var mi , ev tutmak esya falan cok masrafli olacaktir 
tarafından
Esim adam degil sıkıntıları kendi aramız da çözemiyoruz hep aileleri  sokuyo araya inadi ve kibiri de var  şiddet yok ama inan bunların şiddetten farkıda yok
3 çeyrek 5 binlik bi kolye dışında bi birikimim yok malesef
(3,837 puan) tarafından
Allah yardimci olsun canim ,
0 oy
tarafından
Bu dönemde iş bulman çok zor aynı yollardan geçtim mecburen şuan ailenle kalman lazım anlaşamasanda kulak tıkaman lazım onların yanında iş bul birikim yap bi bi kaç yılını alabilir sonra ayrı evede çıkarsın ama emeksiz yemek yok malasef ilerisinin düzgün olmasını istiyorsan ailenin yanına git başka türlü tek başına darma duman olursun aynı yollardan geçtim.. 9 yıl neler çektim bi ben bilirim bi Allah.. okudum liseyi bitirdim güvenlik belgesi aldım uzun süre iş bulamadım bu yandan açıktan üniversiteye başladım sonra ailemi memlekette bıraktım bu yeni İstanbul havalimanında işe başladım düzenimi kurdum şuanki eşimle tanıştık evlendik çok şükür şuanki halime.. bebeğin ele avuca gelmeden yalnız yürümeye kalkma heder olursunuz 2-3 yıl sabret kreşe verecek yaşa gelsin o arada birikim yaparsın.. Evimden git nedir yaa o adamdan da kolay boşanma nafakanı tazminatını mutlaka al hemen bi bankaya koy üstüne de birikim yap 2-3 yıl.. Bebeğin için bu süre ailene katlanmak zorundasın..
tarafından
Babanda bebeği görünce kıyamaz anne sütü lazım ona bunu o da biliyordur..
Mesela bnm babam öyle arayıp torunlar nasıl demezdi o konuda soğuk bi adam taki 3 aylık olan oğlumu görene kadar temmuz ayını onların yanında geçirdik 1 ayda öyle alışmış ki şimdi sürekli arıyo erkek nasıl yaa bi şapkası vardı onla resmini atsana çok yakışıyodu dedi dün de arayıp :))) Babalar serttir ama kıyamazlar..
0 oy
tarafından
Deet yardimlarina basvur

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 675 göst.
6 Eylül 2021 Aile kategorisinde Beyza5426 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 74 göst.
10 Nisan 2022 Aile kategorisinde Bilinmezkisi (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 117 göst.
10 Nisan 2022 Aile kategorisinde Bilinmezkisi (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 319 göst.
10 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bilinmezkisi (15 puan) tarafından soruldu

378,442 soru

11,327,870 cevap

34,782 kullanıcı

...