0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (223 puan) tarafından
Kızlar ya benim evde 5 kilo princ pilavım var çok olmadı alalı 3 ay falan etti 1 kiloluk poşetlerden 5 adet almıştım 2 hafta oldu hepsını acıp bi kovada birleştirdim dun baktım ki çok değil hepsini alt üst ettim 3 4 tane beyaz kurt var içinde napcam bilemedim döksem yazık ziyan olur. Napayım sizce kızlar yıkayıp pişirip gönül rahatlığı ile yiyebilirmiyiz  ?

13 Cevaplar

+2 oy
(1,126 puan) tarafından

Açıkçası benim icim çekmez :(( genelde boyle kutlanan bozulan bakliyat olunca ben çorbalık tavuk parçası alıyorum bi tencerede onları haşlıyorum. Onun suyuyla da eti didip o bakliyatı pisiriyorum biraz da bayat ekmek ekliyorum  ve sokak hayvanları için cop kenarlarına felan koyuyorum. Yiyorlar o şekilde et suyuyla piştiği icin çöpe de gitmemiş oluyor 

-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence sıkıntı olmaz temizle yıka kullan bi vidio izlemiştim fabrika karda oluyor onlarda buna benzer bir yöntemle temizliyor tekrar yeni paketleme.islemi yapıp satıryorlar
(223 puan) tarafından
Ablam da yıka güneşte kurut birşey olmaz demiş ti ama ne bilim kız asla dökemem pişirsem de çok kuruntuluyum yiyemem:/
0 oy
(8,081 puan) tarafından

Daha önce de sorulmuştu havalandirmislardi sanırım pirinci bir tepsiye döküp. Yinede yenirmi ki ya benim icim almazdı. :angel:

(223 puan) tarafından
Benim de almıyor kız midem bulanır en ufak birseyi aklımda büyütüp midem bulanan bi insanım nasıl gözümle gördüğümü diyebilirim bilmiyorum ama dökemem de 5 kilo az değil uf ya bilemedim şimdi. Ama haram değilmiş o böcekler
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Bir yere ser kurut iyice öyle kaldır ben çok alınca öyle kurutup kaldırırım birde kabına kesme şeker atarım o kurdu önlüyor. 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Kevgir veya elekle ele üstündekileri al çok çıkarsa miden almazsa birinin tavukları varsa verirsin üzerinde çok bisey yoksa yenir miden alırsa bazı kuruyemislerde güve oluyor onları eliyorlar 
0 oy
(3,136 puan) tarafından

Bir tepsinin içine döküp güneşte bırak canım kurtlar çıkıyor bir de koyduğun kabin içine tuz ve birkaç diş  sarımsak koy kurdu önlüyor diyorlar. Ben de evimde asla açıkta hiçbir ürünümü bırakamam hemen kurtlanır. O yüzden dolaba koyarım yaz kış. 

0 oy
(1,265 puan) tarafından
Ben  5 kilo priçcimi döktüm sende at canım hepsi tencerenin üstüne çıkıyor iyyy  at gitsin geri kalan erzagi buz dolabina koy 
0 oy
(16,067 puan) tarafından
Dama bir çarşafın üstüne ser kurtlar gider. Kullanacağın zaman da pirinci bir kapta yika kurt varsa su yüzeyine çıkar zaten 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Şuan ne yapabilirsin bilmiyorum ama birdahaki sefere çok fazla pirinç bulgur falan alırsan içlerine bol miktarda tuz koy sineklenme kurtlanma yapmaz geçen seneden kalmış pirincin vardı daha yeni kullanıyorum icinede tuz koymuatum hiç birşey olmamış çok şükür
0 oy
tarafından
Böyle çok bir şey alınca içine tuz çok biraz canım 
0 oy
(103 puan) tarafından
Ser güneşe bırak ve her yaptığında yıka Bşy olmaz helaldır yenmesi dökme her pirinç tanesinin altında binlerce ayetel kürsü vardır dökmemek lazım
0 oy
(923 puan) tarafından
Direk dokerdim off kötü olmuş dökün bence içiniz alarak yiyemiceksiniz çünkü bende paketleri buzluğa koyuyorum sıcaklarda kurtlaniyo hemen

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 62 göst.
22 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (729 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 111 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 417 göst.
15 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 284 göst.

381,110 soru

11,409,445 cevap

34,946 kullanıcı

...