0 oy
348 göst.
Aile kategorisinde (211 puan) tarafından
Kizlar burda çok post okudum ki bnde buna dahil evliliklerin bozulmaları in Tek sebebi kaynana gorumcelrdir sizce haksızmiyim bn de ALLAH nasıp ederse erkek çocuk annesi olacam düşünüyorum bazen kzimda olsa asla izin vermem yengesine karışsın ki bnde asla gelinimi üzmem kırmam anne gibi davrancm asla oğlumu üzecek bişey yapmm insallh ilerde iyi bı kaynana olurum diye dua ediyorum siz neler düşünüyorsunuz gerçekten öyle deil m i

13 Cevaplar

+3 oy
(3,187 puan) tarafından
Katılmıyorum canım.. evliliklrrin yürümemesinin sebebi eşlerdir.. kadın yada erkek 3. Kişilere dur diyebilse hic sorun olur mu? O zaman kim takar kayınvalide, görümce baldız.. 

Ayrıca inslalh helal süt emmiş insan evladına denk gelirsin..ama insan yol yordam.bilmeyene denk gelincede aynı sempati ile yaklaşmıyor.. Allah her konuda hayırlı insanlar çıkartsin..
(132 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım rabbim iyi insanlarla karsilastirsin
(3,187 puan) tarafından
Amin..amin..
(211 puan) tarafından
Amin inşallah canım
(4,040 puan) tarafından
Eşler istediği kadar sağlam dursun zamanla onlar konuşa konuşa huzursuzluk çıkarıyorlar mesela ben artık babamlara gidip kalmicam sebebi kaynanamin gidip hiç babasında kalmamasiymis yersen tabii hepsinden nefret ediyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Tek sebebi eşler. Baştan mesafeyi ayarlamıyorlar sonra herkes karışıyor. Is eşte bitiyor
(947 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum benim de esim susuyor benim kaynana kayınpeder görümce her halta maydanoz oluyorlar adamlar aldığımız eşyaya gezdigimiz yere kadar karışıyorlar yapmayaa gelince yok ama
tarafından
Işte eşin baştan benim evim benim param alırım dese bir daha karışamazlar ama çoğu bunu yapmıyor maalesef
(947 puan) tarafından
Malesef yapmıyor ses çıkarmıyor pek kalpleri kırılmasın diye simdi gözünü acti karışmayın size ne diyor  ama hala karışıyorlar zamaninda cok karışmışlar ipleri vermis ellerine biz bosanma evresine geldik onlarin yüzünden gecen yıl hamileydim hüngür hüngür ağladım onlar doldurmuş esim geldi kavga ettik boşanalım falan diye bağırdı etti 2 aylık hamileydim düşük yapıyordum az daha benim annemler toparladı ortalığı
+1 oy
tarafından
Haksızsın evliliklere müdahale eden aileler yoktur evliliklerine müdahale edilmesine izin veren karı kocalar vardır. 3 buçuk senelik evliyiz  kaynanama kalsa on kere boşanmistik ama eşimin sevgi ve sadakatiyla hepsini kapının dışında bıraktık kendi ailemde eşime asla laf edemez izin vermem
(211 puan) tarafından
Canım Altan Altan fesatlık yapiyolar eşinin yanında iyi davranıyor sana eşinede söylüyorsn inanmyr sana sonra tartışma cikiyo eşler arasında ister istemez soğukluk giriyor
tarafından
O zaman sende ona onun gibi davranicaksin kocanın yanında övüp sevip şikayet etmiceksin kocanda seni haklı bulucak he herşeye rağmen eşin zaten anneciyse nolursa olsun ilk dediğim yorumda ki gibi evliliğine üçüncü kişileri karistiriyordur
0 oy
(3,617 puan) tarafından

Bu zamanda da kötü kaynana görümce ne bilim :ermm:

(211 puan) tarafından
Senin kayanna görümce iyi herahlde :))
(3,617 puan) tarafından
Gorumcem yok :D kaynanamda arkadaşım gibi :)
(211 puan) tarafından
İşte Bizim öyle deil malesef benim kaynanada iyi görümcemin doldurusuna denk geliyor
(3,617 puan) tarafından
Hmm iyi olsa kimsenin dolduruşuna gelmez
0 oy
(132 puan) tarafından
Canım gelininle kaynana değil de o senin kizin gibi olursa mutlu olursun ben çok istedim iyi bir kaynanam olsun anne kiz olalım diye ama olmadı malesef onu gelinin gibi görmez isen neden olmasın
0 oy
tarafından
Benim kaynanamda çok iyi 1 yıl kadar birlikte durduk bana hiç iş yaptırmadı yemekmiş temizlikmiş kahvaltıymış yaptırmadı hicbir zaman gayet iyi anlaşırdık ama ister istemez bir gelin daha ağır basıyor eltimi daha çok kayıyor mesela ne kadar iyi olursan ol insanlar kötülemek için hep bir neden bulur canım 
0 oy
tarafından
Kaynana görümce  değil canim asıl sebep eşlerin aradaki dengeyi kuramaması tek sorun bu gelini çoğu hizmetçi olarak görüyor 
(211 puan) tarafından
Aynen cnm hiç sorma bnmkiler öyle
0 oy
(13,870 puan) tarafından
Yok canım öyle değil. Kaynanam da yok görümcem de yok ama zaman zaman sıkıntılarımız oluyor. Kaynanaya falan gerek yok 2 insanın olduğu heryerde ister istemez sorunlar da oluyor.
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Aynen canım haklısın ..görümcem yok Allah'tan kaynanamada yeri gelince lafı yapistiriuom valla 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
İnan ki hiç bir ayrılık sebebi onlar olamaz ... Eğer adam eşini sahiplenmesini bilir kadın da aynı şekilde davranırsa kaynana kırk takla atsada bişey olmaz.. benim babannem de neler neler ederdi derdi anneme ... Anne derdim nasıl dayaniosun yada niye cevapsız kaliyosun dediğimde kızım ona baban gerekeni diyo hıncını benden almaya çalışıyor istediğini yapamayınca zaten yaşlı boşver derdi .. helal olsun babama
(211 puan) tarafından
İşte bizimkiler baban gibi olmuyor maalesef
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Bana gore en iyi kaynana gelinine asla karismayan bide ayri yasayan kaynanadir..hem kiz hem erkek cocuk annesiyim..gelinime asla kaynanalik yapmam ilk once kizimi dusunurum etme bulma dunyasi nede olsa..kaynanamlar uzakta yasiyor her gun arar keyfini sorarim hal hatir yaparim..gorumcemlede abla kardes gibiyiz cok sukur.

İnsallah rabbim banada kendim gibi gelin nasip eder..iyiysem iyi kotuysem kotu :)
(211 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(357 puan) tarafından
Herkes bir değil eş de önemli ... haksızlık yapıldığında susmaması lazım çoğu kadını eşleri ailesinden sonra görüyor ailesine laf söylemiyor kadını kendilerine mecbur görüyorlar 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Kaynanada gorumcede bi yere kadar aslnda kadinda olsa erkekte olsa ailesinin hayatlarina mudahale etmesine musade etmeyecek yine bizde bitiyor insallah iyi bi kaynana olrz tabi duamiz bu ama bide soyle bisi var iyilik tek tarafli olmuyor ya gelen gelin kotuyse iyiligine degmiyorsa ozaman napcaz.Allahim herseyin hayrlisini versin insallah herkese
(211 puan) tarafından
Amin canım inşallah

İlgili bir soru bulunamadı

380,080 soru

11,378,025 cevap

34,863 kullanıcı

...