+1 oy
680 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kimler guzel kahve yapiyor ben bilmiyorum nasil guzel.kahve yapilir 1 kisilik mesela yada 2 kisili

20 Cevaplar

+1 oy
(903 puan) tarafından

Kahve ımm severim çokta güzel yaparım :) 

(903 puan) tarafından
Hemen anlatıyım :) mesela iki kişilik yapacaksın diyelim 2 tatlı kaşığı kahve 2 fincan su ki sütlü seversen 1 su 1 süt koyabilirsin şeker tamamen isteğe bağlı,  burda önemli olan iki şey var biri yaptığın kahve cezveye tam olması yani kocaman bi cezvede azıcık kahve yaparsan o köpürmez ikincisi de kahveyi ocağa koymadan içindeki bütün kahve suda çözünmüş olsun tamamen ve kahve çözününce al kısık ateşe koy 15 20 sn de ocaktayken karıştır ve sonra kendi haline bırak
(903 puan) tarafından
Kenarlardan çıkmaya başladıkça köpügünü paylaştır fincana en sonda kahveyi koy bu, afiyet olsuuunn :)
tarafından
Cooooooooooooooookk sagol hadi kendine bir kahve yaaap
(903 puan) tarafından
Rica ederim canımmm :)
(1,595 puan) tarafından
Kız ne güzel anlatmışsın öyle kahve içesim geldi
-Reklam-
+1 oy
(2,069 puan) tarafından

image

Bende şimdi yaptım kendime içiyorum ama ben şeker yerine çikolata koyuyorum kendi specialimm :D

1 tatli kaşığı kahve, 2-3 parça çikolata yoksa 1 tatlı kaşığı kahvaltılik çikolata da olur 1 fincan su

Ocağa koyup iyice karıştırıyorum çikolata eriyene kadar kaynayinca fincana döküyorum köpüklü olmasının sırrı çikolata bu arada :D

tarafından
Deniyeeecceeem bunu
(2,069 puan) tarafından
Çikolatalı kahve oluyo güzel oluyo dene :))
(1,595 puan) tarafından
Nutella ile de olurmu kız birazdan deneyeceğim çok övdün bakalım nasıl olacak
(2,069 puan) tarafından
Olur yaptın mı kizz begendinmii :D
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Herkes farkli yapıyore tarif cok yani

tarafından
Nasil cook kiz turk havesi
(27,348 puan) tarafından
Ahaha giz yani cogu kisi farkli yapar ben çokokrem katarim mesela mmm mis gibi
(4,237 puan) tarafından
Ablamda cikolatali yapar guzel oluyor oda
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Kişi başı 1 tatlı kaşığı koyuyorum biz sade sevdiğimiz için seker koymuyorum. Kaşığı silme koyuyorum ağzına kadar doldurmuyorum ve kahveyle su güzelce bütünleşene kadar karışıyorum al sana bol köpüklü mis gibi kahve ☺
tarafından
Oh mis gibi
0 oy
(671 puan) tarafından
Bakır cezvede ve odun ateşinde güzel olur kahve onu bulamayacağımız için kısık ateşte ağır ağır pişirincede lezzetli olur onun dışında kahveyi suyunu dilersen şekerini koyduğunda hiç karıştırmayacaksın bol köpüklü ayrıca daha özlü oluyor 
tarafından
Bencede en guzeli cezvede hazir makinelernooo
0 oy
(5,913 puan) tarafından

Kiz sen keyif yapmayi bilmiosun o zaman kizimin gaz sorunu olmasaydi ne kahveler icerdim ne kahveler :Dben sekersiz iciorum bir fincana bir seker kasigi dolusu kahveyi koyuyorum iyice karistiriorum koyuyorum ocaga kaynamaya baslayinca kopugunu aliorum fincana bosaltiorum ama genellikle makinada yapiorum 

tarafından
Nasil yani gaz mi yapar ee bende emziriyom şuan husrannnnnnn
(5,913 puan) tarafından
Valla benim kizim kolik o yuzden icmiorum gaz yapior benimkine
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Ben fincan başına 2 tepeleme çay kaşığı kahve atıyorum.

Şeker kullanmıyorum

Şekerli kahve daha köpüklü olur ayrıca.

Fincan suyu ekliyorum

Güzelce karıştırıp ocağa alıyorum

Ocağa alınca asla karıştırıyorum

Üstü köpük bağlayınca çay kaşığının ucuyla 2 karıştırıyorum yavaşça.

Fincana döküyorum cezvenin yarısını.

Diğer yarısını tekrar ocağa alıyorum 2 tıkirdayinca onuda döküyorum fincana
tarafından
Ben baya karistirdim sjsjsjsjsjs birde kaynatiyordum diyorum bu niye kopuklu olmuyor kaynamamasi gerekiyormus
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kısık ateşte pisirsen daha güzel olur kaynatmadan
tarafından
Sagol baci
0 oy
tarafından
Kiz makinede yapiyorum ben normal cezvede 2 senedir kahve yapmıyorum:D yapsam simdi tasiririm kesin birakir giderim 
tarafından
Makinem yok :D kahveyi sebmiyorum diye aldirmadim ama sonucta misafir gelebilir yani oyuzden alicam
tarafından
Nasill sevmezsin kahveyii hamilelikten once gunde 3 fincan icerdim ben :D bu fişe takilan uygun olanlar var misafir icin onlardan al bari takip çıkartırsın. Digerleri yer kapliyor
0 oy
(367 puan) tarafından
Kişi başı bir tatlı kaşığı koyuyorsun şekerliyyse şekerini atıyorsun köpüğü çıkınca köpüğünü önden alıyorsun. Ve püf noktası cnm kahve çay gibi kaynatılmaz tamlokur lokur
tarafından
Iste ben kaynatiyordum cok kotu oluyorfu
(367 puan) tarafından
Tm kaynatma yanı fokurda mısın  öyle
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kahveyi suyla karıştır pişir istersen şeker at afiyet olsun :D 
0 oy
tarafından
Canim ben sade sodalı yapiyorum hem köpük kopuk oluyor hem yumusak icimli oluyor ama ben icmeyi sevmiyorum kahveyi
0 oy
(119,282 puan) tarafından
Damla sakizli dibek kahvesi al cok guzel HERKEZ alsin
0 oy
(3,036 puan) tarafından
1 kişilik orta  kah ve icin 1 tatlı kaşığı kahve koy 1 kasıkta şeker koy ama doldurma buz gibi su koy karıştır sonra ocağa koy köpükler üzerine çıkınca yavaş yavaş al 1 taşım da kaynat kahveyi dök :) afiyet olsun 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
1 fincan suya 2 çay kaşığı kahve karıştırıp ateşin üstünde karıştır kabarıp çıs dediğinde çek

Afiyet olsun
0 oy
(5,859 puan) tarafından

Hmm canım cekti Bi damla sakızlısından olsa, da içsek :D

0 oy
tarafından
Kahve fincaniyla köy suları kaç kişilik yapacaksan  kişi başına bir tatlı kaşığı kahve şekerini kendi sevdiğin kadar koy tatlisa onuda bı tatlı kaşığı karıştır ilistunden bı çok değil köy ateşe köpüğü çıkınca al bidaha köy fikirdaynca köy fincanlara afiyet olsun.yapmis kadar oldum vala
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Su yerine sade maden suyu kullan harika olur varsa bakır cezvede yaparsan memnun kalırsın

1 silme tatlı kaşığı kahve üzerine bir fincan su iyice karıştırıp ocağa aldıktan sonra hiç karıştırmadan kısık ateşte köpürene kadar pişirmek gerekiyor Bana da yap:)) 
0 oy
tarafından
Buzla yapıyorum ve en kısık ateşte bilgin olsun :D
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Fincan sayisinca su ekle ölçülü.. fincan başına şeker tatlı kaşığı eğer şekerli istiyosan kahveni de ekle fincan sayisinca biraz daha fazla olabilir karıştır iyice sonra ocağa köy bı daha karıştırma kısık ateşte bekle 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 143 göst.
7 Nisan 2021 Aile kategorisinde Remziye (389 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 494 göst.
10 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 247 göst.
0 oy
24 cevap 749 göst.

379,479 soru