0 oy
1,553 göst.
Diğer kategorisinde (386 puan) tarafından

image

Kizlar uzerinde taş falan yok. Bu boyle toplam 40 gramlik bir set. Taş olmamasina ragmen satarken fiyattan düşerler mi ? Zamaninda esim 7000 tlye almis

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
İşçilik var gibi duruyor canım düşedebilir düşmeye de bilir 
(386 puan) tarafından
Canim birda bir kuyumcu bana iscilikli bir sey alirken senden ekstra para isterler ama satarken iscilikten fiyat dusmezler altinda dedi. Yani zarar etmemizin sebebide alirken isciligine ekstra para vermemize bagladi. Bunsoyledigi dogru mu acikcasi ondan merak ettim.yakinda satmayi dusunuyorum umarim dusmezler :))
-Reklam-
0 oy
(9,924 puan) tarafından
Iscilik oldugu icin dusuyor canim malesef
(386 puan) tarafından
Bir daha binsorayim kuyumcuya canim :) ne kadar dusuyor peki hic rastgeldin mi birinde. Ben sadece beyaz altin vs. Olanlarda fark olduguna rastgeldim
0 oy
tarafından
Kuzum 1 hem işçilik var

2. Set takimi aşırı ucuza gidiyor benm de var 5 bine almıştı eşim 4 sene önce altın istersen 1000 lira olsum gramı gene de set takimi ucuza gidiyor 
tarafından
Hadi canım ciddi burma tarzıdır seninki öyle ise ben sordum çünkü hemde 4 5 kuyumcuya hep aynı şeyi dediler
(454 puan) tarafından
22 ayar olduktan sonra ucuza gitmez o setler 14 ayad olruğu için ucuza gidiyor
(7,172 puan) tarafından
Setimi attım 14 ayardi
(3,136 puan) tarafından
22 ayar ne olursa olsun çok ucuza gitmez ki. Settesonuçta 22 ayarsa altın gramı neyse ona göre hesaplanır.
(386 puan) tarafından
Cok sagol canim :)
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Duser okdar cok bsey dusmez bence
(386 puan) tarafından
Kuyumcu ben grami neyse ona gore alirim dedi ben enniyisi bi kac kuyumcuya daha sorayim :Dd
0 oy
(699 puan) tarafından
Ya bildiğim kadarıyla alırken işlik ödüyorsun satarken gramı neyse onu alıyor ama bu sette geçerli mu onu blmyrm. Enli beziklerim vardı burma dgl. Onu satarken demişlerdi 30 gramdi 30 gram parası verdiler 
(386 puan) tarafından
Banada sordugumda kuyumcu oyle soyledi canim. Demek ki dogru olabilir tek duyan ben degilmisim :) ben isciligine bakmam sen sadece alirken isciligine fazla para odemissindir ben sadece senden gramina gore alirim dedi ama burda ki yorumlar duser diyo diger postlarda ondan sordum :)
0 oy
(7,172 puan) tarafından

image

14 ayar 40 gram . Üç yıl önce 5 bine almıştık geçen hafta on bine sattık 
(386 puan) tarafından
Evet canim 40 gram benimkiside bende bunu satmayi dusunuyorum ev almak icin saticam tum altinlarimi. Yaklasik 8 bilezik daha bozdurucam kuyumcu bana hic farketmez gram hesabi bozarim dedi. O yuzden sordum :)
tarafından
Ben bu sette 13 binde verirdim canım baya işciliklikli çok hoş
(7,172 puan) tarafından
Ben özel.olarak yaptırdım ama sorsan 2-3 kere taktım baktım çok takılacak bir set değil o yüzden sattım . Ağır biraz
tarafından
Kaça sattın ayıptır sorması
(7,172 puan) tarafından
On bin
0 oy
(101 puan) tarafından
İşçilik var bence canım zaten bu set ler bozunca ucuz oluyor inşallah yinede çok düşmez 22 ayar olması da iyi tabi
(386 puan) tarafından
Insallah dusmez canim :))
0 oy
(593 puan) tarafından
Canim bankalarin altin toplama gunleri var oraya gotur ve bilgi al. Ben altinlarimi o sekilde bankaya verdim gram usulu aldilar biz iscilige bakmiyoruz demislerdi. Senden kac gramsa aliyorlar, banka hesabina gram seklinde yatiriyorlar. Kuyumcunun kestigi kadar komisyon dusulmuyor.
(386 puan) tarafından
Canim kuyumcida bana oyle soyledi , iscilige sad2ce alirken ekstra para odersiniz dedi ama satarken gram hesabi alirim dedi
0 oy
tarafından
Altin gramina gore hesaplanir iscilikle ilgisi olmaz canm sen alirken isciligi eklerler ama saterken sadece grami onemli
(386 puan) tarafından
Aradigim cevap , sagol canim demek ki dogruymus :))
tarafından
Rica ederm
0 oy
(13,610 puan) tarafından
Aşkım her ne için satmak zorundaysan inşallah başka yerden bulunur da bu da senin boynunda kalır , takarsın
(386 puan) tarafından
Canim cok tesekkurler ama inan hic takmıyorum zamaninda alinmis bir sey ev almak icin insallah bozdurucam :)
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Yok cnm.baya karlı atarsın 
(386 puan) tarafından
Oyyy sagol canimmm insallahhhh :)))
0 oy
(48,465 puan) tarafından
illa düşüyor canim
(386 puan) tarafından
Canim baya seneler once 7 bin tl idi 40 gram suan hesabima gore 18 bin tl. Bi kac kuyumcuya daha sorucam
(48,465 puan) tarafından
fiyati mutlaka artmistir yine 7 bin değildir ama atiyorum mesela şuan 8 bin ediyosa 7 bine alir oyle fark olur
(386 puan) tarafından
Anladim canim bilgi icin cok sagol :)
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Düşer canım ama şuan altın çıktığı için hemen hemen aynı fiyata satabilirsiniz
(386 puan) tarafından
Tamam canim , soeucam bakalim cok sagol :)
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Toplam 40 grm oldugunu biliyorsan tahmini alsan bunu 25 bin TL alırsın, satarken ne kadar oynar bilmiyorum 
(386 puan) tarafından
6 7 yil once 7000 tl ye alindi bu canim simdi asla o kadar para vermem , ama bi tane kuyumcu ben isciligine bakmam 40 gram hesabi alirim dedi. Umarim dogrudur "))
(2,078 puan) tarafından
İnşallah satmana gerek kalmadan feraha çıkarsınız kuzum
(386 puan) tarafından
Cok sagol canim satarsam ev icin saticam zaten :)
0 oy
(3,136 puan) tarafından
İşçilik var gibi o yüzden düşer canım
0 oy
tarafından
12 bine satar mısın
(386 puan) tarafından
Canim kuyumcuya sordum 17 bin 300 e alirim diyor :)) bileklik kolye ve kupe halinde

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 695 göst.
12 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Hayalperestbirealist (3,036 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Annelerrr (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 111 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sevmm (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 186 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ayparca (42 puan) tarafından soruldu

377,809 soru

11,308,334 cevap

34,739 kullanıcı