0 oy
784 göst.
Diğer kategorisinde (1,113 puan) tarafından
Cok üzgünüm gerçekten hic uyumadim desem yeridir 33 haftalik ikizlere hamileyim esim birinin adini babasinin koycak onu anliyorum gercekten saygi duyuyorum hatta bnce de olabilir hicbir sakincasibyok ama digeride amcasinin adini koycak cocugu yokmus emegi cokmus falan filan bide bunu babasina söylemiş artik dönüşü de yok benim babamin adi gecmiyor daha dogrusu kayinpederim onuda koyun dedi ama nereye koycazki 2 cocuk isimlerde sizinkiler bitti gitti ben babamin adi konsun demiyorum ama size sorum üzülür mü acaba akli kalir mi bisey demez biliyorum tabi onun amcasinin hakki var benim babamin yok sanki esim bunu kendi kendine düşünsün istiyorum ama asla düşünmüyor ne yapmaliyim nasil koydurmaliyim

28 Cevaplar

0 oy
(2,585 puan) tarafından
Keske birinide sen koysaydin esin bencillik etmis 
(1,113 puan) tarafından
Keske yada hiçbirininki olmasaydi daha cok sevinirdim
-Reklam-
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Ben aile buyuklerinin ismini koymayi hic sevmedim sevmiyorum isim koymak en cok senin hakkin 10 ay sen tasiosun karninda ne kaynatan nede esinin amcasi esin illa olcak die tutturuyosa sende babaminki olcak die tuttur kabul etmezse uc ismide koymayn kendinz isim secin
(2,104 puan) tarafından
Guzelce al karsina bunlar ikimizin bebegi ben tasiyorum lutfen birlikte kendi istedgmz isimleri koyalim de kavga falan etme strese sokma kendini kuzum ❤
(1,113 puan) tarafından
Cok saol canim strese girdim zaten kavga etmeden konuşcam tabi faydasi olmayacak ama olsun icimde kalmaz
tarafından
Düşunemiyor demekki. Bence istedigini söyle ona. 2 isimli olsun
(2,104 puan) tarafından
Insallah canimm❤
tarafından
Hevesiniz icinizde kalmasin. Herkesin gönlü olsun ins ♡
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Büyüklerin n isimlerini koymak bu zamanda tam bir geri kafalilik bir ailede on tane o isimden olmak zorunda mı yani koyunca ellerine ne geciyir.bundan 44 sene evvel bile babam abim olduğunda karşı çıkmış ben sizin istediğiniz değil benim istediğim ismi koyacağım diye bunun için de kuserseniz küsün demiş gitmiş istediği ismi yazdırmış ucunuze de kimsenin ismini koymamış.yani osenin çocuğun sen tasiyirsun sen doguruyorsun babanın bile hakkini göremiyorum da aslında 
(1,113 puan) tarafından
Bnde ayni fikirdeyim babani da cok takdir ediyorum keske benim esimde oyle olabilse ama degil ben babamin adi olsun demiyorum sadece ikiside neden onunkiler onu cozemiyorum
(7,441 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım çift isim koysanız senin koca inat belli hiç değilse içinde kalmaz
(1,113 puan) tarafından
Inat ki ne inat cift koyalim bari diyorum yine benim icimde kalcak kalbim kirilcak ama bari diger isimleri kullanirim sinirim kalkmaz her defasinda seslenince
(7,441 puan) tarafından
Aynen canım vala çocuklar da büyüyünce isyan eder
0 oy
tarafından
Iki ısim koyun canim
(1,113 puan) tarafından
Oyle yapcaz artik mecbur bnde onunkilerin isimleri asla soylemem kimseye de soyletmem insaalah babamda üzülmez akillarina gelmedim diye
tarafından
Canim ikizmis bari birinin isminu babanin ismini verin ya kimsenin ismini koymayin insan ister istemez dusunur neden bizim taraftan koymadi diye
(1,113 puan) tarafından
Bnce de düşünür haklida bana kalsa baska 2 isim koyar gecerim ama esimin babasi illa benim adim olcak diye baski yapiyor hatta küsüyor cocuk gibi Allahin gücüne gitmycegini bilsem hamile kaldigima pisman oldum diycem
0 oy
(553 puan) tarafından
Yerinde olsam önceden eşimle konusurdum birinin ismini sen koy diğerinin ismini ben koyayım dye mantık bu yani ikizler doğduktan sonra sanki bakmaya yardımcı lar
(1,113 puan) tarafından
Kuzum gerçekten babasi aklima geldi de amcasi hic gelmedi ondan hic konuşma geregi duymadim bide gec oldu bizim hastalik falan vardi cok uğraştık 7 sene bekledij boyle seyler icin kirmak istemedim ama sonunda kirilan ben oldum
(553 puan) tarafından
Yinede karşına al konuş cnm anlar eminim çünkü senin emeğin hakkın daha çok var
(276 puan) tarafından
Cnm bastan hata yapmışin en başından bilecekti senin amcasinin ismini istemedigini kayinpederin adi olsun hadi amcasinin ismi ne demek en basindan deseydin biri senin babanın adi digeride benim babamin adi diye soyleye soyleye alisacakti zaten. Benim esim en basindan beri babasının ismini soyleyip duruyordu her defasında itiraz ettim olmaz koymam dedim bakti ciddiyim baska isim buldu insallah nasip olursa da kendi istediğimiz ismi koyacaz birini o koyacak birini ben cift isimli olacak en azindan icimizde kalmayacak
(1,113 puan) tarafından
Bendd artik çift isim icin ugrascam vazgecirmek icin gec kaldim
(276 puan) tarafından
Aynen cnm oyle yap artik
0 oy
(2,460 puan) tarafından
Ben olsam koymam koymadimda benimde kaynana tutturdu kendi adım  diye esimde istemedi sen tasimiyosun onu isimde söz  hakkımız  önce  taşıyanın  dedi  biz birlikte koyduk biraz bozuldular ama kimse kusura bakmasin 
(1,113 puan) tarafından
Nekadar şanslısın masaalah Allah bozmasin keske benimkininde kafasina tas falan düşse de akli basina gelse birdaha sana cocuk falan yok dedin ve gercekten yapmiycam ilkinde burnumdan geldi cok şükür
(2,460 puan) tarafından
Insanlarda düşüncesiz  kayinpederin bile amcasi olmasin babanin adinida sen koy kızım  diyebilirdi bence sen susma icinde ukte kalmasın  sonradan pisman olacagina arsiz ol görüyosunki susmakta çare  etmiyor oylede kötü  olcaksin oylede bari yapta  kötü  ol anlayışlı  olmayi öğrensinler  kimseye demicektin esine dicektin ben tasiyorum asla koymam tamam koy birine digerine karisamazsin dicek kestirip atcaktin azcik baskın  ol
(1,113 puan) tarafından
Ben hep kendi düşünsün istedim zaten orda kaybettim erkek iste ök.uz olcak illa dusuncesizlik yapcak haftasonu tekrar konuscam
(2,460 puan) tarafından
Benimde kayinvalidem kiz olcak benim adim olcak diye tutturdu haberi ilk duydugunda  bende sen bi eve yetersin anne diye imada bulundum  sonra esime dedim annen kendi adini istiyomus ben yaşadığı  icin istemiyorum he ölmüş  olsaydi sen bunu demis olsaydin kabul ederdim yargısız  infaz yapmasi hoşuma  gitmedi dedim esim ilk konu açıldığında  olmucak o isim kime sordunuz biz birlikte koycaz zaten bi anlasmamiz var dedi kestirip atti bidahada ağzını  açamaz  zaten eşim  baskın  bi karakter
(2,460 puan) tarafından
Düşünmez  düşünmez  çünkü  bakiyo sen sesini cikarmiyon oda istediğini  yapiyo sen fikrini iyice sun kabul  etmek zorunda oldugunu hissetsin sen bebekler senin bebegin kimsenin söz  hakkı  olmamalı
0 oy
(3,213 puan) tarafından
O düşünsün dersen ömür boyu üzülür durursun canım erkekler kendi kendine düşünmeyi annelerinden öğrenir bu yaşa gelip öğrenmediyse zor. Söylemen anlatman gerekir. Birine iki isim o koysun birine de sen babanın ismini koy bence baban da bekler durum böyle olunca.
(1,113 puan) tarafından
Bnce de bekler ama ben üzülmeyim diye bisey demez zaten babamin yarisi kadar düşünceli olsa sorun kalmazdi haklisin asla düşünmez anasi ogretmemis çünkü kendide ayni
(3,213 puan) tarafından
Bakma sen çoğu aynı. Hiç üzme kendini bebeklerini düşün ve söyle istediğini
0 oy
tarafından
Canm ilerde cokkk pisman olursun sakin sakin kabul etme.esinin yaptigi cok asiri bencillik.O cocuklari karninda tasiyan eziyetini ceken sensin biraz geride dursun yaptigi ayil bisey.Evlat en cok senin evladin.Oldu tüm hakki gecenlerii koysun 
tarafından
Canm sen kararli olursan ve sonra daha kotu olacagini bilirse emin ol yazdiramaz.hamile halinle seni nelerle ugrastiriyo ya valla cok sinirlendim sabah sabah
(1,113 puan) tarafından
Hic sorma erken dogum riskim var bu halimle ugrasiyorum hic uyumadim uykum var ama uyunmuyoda böyle gözümü kapatsam da beynim durmuyor
tarafından
Aynen esinede boyle anlat.konusamiyossan mesaj olarak yaz  o zaten konuyu acar canm
(1,113 puan) tarafından
Onada diycem ogleden sonra olsun diye bekliyorum telefonda anlatcam ama haftasonu gelcek insaalah konuscam tabi herkese duyurdu artik faydasi ne olcaksa konusmanin
tarafından
O hooo duyurursa duyursun birinden vazgececek oldu canm 2 cocugada o koysun ismi o zaman bir zahmet dogursun buyutsun emzirsin.sen bakicimisin
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kendi ismini veya onun söylediği bir ismi koymamizi ısrarla isteyen kaynanama inat kızıma benim adımı ve benim sevdiğim bir ismi ikisini birlikte koyduk . Çocuk doğmuş nüfus cüzdanı eve geldi hala da gidin ismini değiştirin diyordu . 

Eşin dusuncesizlik etmiş canım bir yolunu bulup dile getir bence 
(1,113 puan) tarafından
Bnce de oyle yapmam lazim isin kötüsü duyurdu herkese koycaz diye senn esin yanindaydi demekki istedigini yaptin benimki sonucta gidip kendi yazdircak isimleri nasil engel olabilirim ki
(1,105 puan) tarafından
Eşim kendi istediği ismi koyacakmis söylerken sonra vazgeçmiş benden korkusuna . Ama bazıları dik kafalı oluyor canım bı şekilde ikna etmeye çalış
0 oy
tarafından
Hosuma gitseydi isimleri simdiki zamana uyum saglasaydi koyardim ama bende esimde buyuklerin isimlerini koymayi hic istemedik sagolsun hep bana birakti beraber karar verdik ama sevmedigim isim ve kisiyse koymazdim 
(1,113 puan) tarafından
Nekadar guzel esinin sana birakmasi ben okadar şanslı degilim kavga etmem lazim oda stres zaten erken dogum riskim var seytan diyo bagir çağır sonra da dogur ceksin vicdan azabi ama bebeklerim ne suçu var
tarafından
Allahim sana sabir versin hersey gonlunce olur insallah
0 oy
tarafından
Canım çift isim koysaniz mesela bebeğinin birine kayınpeder ve amcanın ismi figer bebeğine de senin babanın ve istediğiniz bir isim nasıl olur

Önceki postunu da biliyorum valla esin inatsa sen ondan daha inat ol gerekirse mahkemeye gider çocuklarımın ismini değiştiririm de susma kavga da çıkarsa çıksın 
(1,113 puan) tarafından
Ben ön isimleri yeni isimler olsun istiyorum sonra illa koycaksa babasinin adini koysun ama amcasinin ismini okadar istemiyorumki nasil anlatilir bu isteksizlik bilmiyorum yani adam aklima gelince sinirleniyorum benim babam sorun degil zaten o bunlar gibi cahil degil sadece düşünür aklina gelir biliyorum
0 oy
(237 puan) tarafından
Biri kız olur diyesim var.....

Ailecek toplanıp babası ve amcasının önereceği isimler konsa, yine aynı olmaz mi? 

Siz biraz daha konusun, kendinizi ezdirmeyin, eşiniz düşünmüyor mu sizi?
(1,113 puan) tarafından
Keske ikisi de kiz olsaydi ama erkek babasi sadece kendi adini kabul ediyor hatta vasiyetim diyor keske amcasi kabul etmese baska isim dese onu koyarken hic zorlanmam konuscam hafta sonu ama duyurmus artik herkese care olmaz bilmiyorum düşünüyormu belliki düşünmuyor ona normal geliyor
0 oy
tarafından
Ne güzel dünya ben 9 ay karnimda tasiyayim dogsun uykuslugunu hastaligini ben ceyeyim ama isim icin bana sorulmasin beyfendi karar versin yok oyle bir dunya inatsa inat kabul etmem ben her cagirdigimda sinirim tepeme cikardi kabul etmem asla bu bencillik baskabisey degil benim oglumun isminide esim koydu cok onceden oglum olursa adini boyle koycam demis yani bir buyuk ismi falan degil kendinin buldugu bir isim bana da soyledi bende begendim olur dedim koyduk inat etse sormasa koymazdim.
0 oy
(449 puan) tarafından
Çok ısrarcı olursa kocan cnm ikisine de 2 isim koy istediğin sen de o isimlerle seslen sadece bebeklerine.zaten sen bakacaksın istediğin isme alışır bebeklerin 
0 oy
(549 puan) tarafından
Bnm kayınvaldm de erkk olursa bnm babamn ismi olsun ddı Bn dedim sevmiyorum oyle aile isimlerini.. Snra kızım olcagını ogrendk tuttrms isimler bulms bnde dedm bz karar verdk erkk olursa esım kız olursa Bn koyucm diye. Bu sfr de koycagm isminin ynna bsyler dusunuyor :)) onun dedıgını yapmadım esımede tavrım net oldu 
(1,113 puan) tarafından
O esle de ilgili canim esin senn yaninda olmustur
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Çocukları sen taşıyorsun derdi sıkıntıyı sen çekiyorsun eşin isim koyuyor belki kırmak istemiyor olabilirsin ama istemediğin ismi koyma.. canın ne istiyorsa onu yap bence, buna da hakkin var yani.. kimse kırılmasın deme kendin kiriliyorsun değmez yani, bide ömür boyu taşıyacak o isimi 
(1,113 puan) tarafından
Ben insanlar kirilmasin diye diye kaybettim zaten suan cok pismanim keske kirip dokseydim
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Hiç sevmiyorum birinin adını koymayı bebeğime kendi istediğim ismi koydum kimene 
0 oy
(1,008 puan) tarafından
ay cok kotu durum bu bende malesef yasadim bir bebege hic ama hic uymucak dede ismi konmuştu malesef sonra sonra alisiliyor ama iste :((  2. Bebegimde de yine isim koymaya kalktılar hic olmayacak isim allahtan onda artık sozum gecmisti saglikla.gelsin ismiyle.buyusun ne diyeyim guzellikle.izah et sen yine 3n azindan amca ismine ek koydur 
(1,113 puan) tarafından
Ek isim icin ugrascam tabi ama benimkiler baska bebek haklarını kaybettiler ilk ve son cocuklarim bunlar birdaha asla girmem bu isin içine ilkinde soguttular
(1,008 puan) tarafından
Haklisin kuzum malesef bu tarz baskılar insani soğutuyor allah saglikli omur versin ileride sadece tatsiz ani oluyor insan evladı olunca kimin ismi nasil kondu gibi takılmıyor insan o isim sana.dadece yavrunu yansıtıyor
0 oy
(971 puan) tarafından
Çok bencilce davranmış sonucta sen karnında tasiyosun en azindan birini sen koysaydin konusmalisin eşinle istemediğini guzel bir dille söylemelisin
0 oy
(913 puan) tarafından
Bizde de hamile kaldığım günden her kafadan isim çıkmaya başladı. Görümcemin kızına kadar isim söylüyordu. Kaynanam ayrı görümcem ayrı eşimin amca karısı ayrı bi isim. Bi durun dedim, bi durun benim karnımda daha bu bebek. Ayrı yaşıyorum zor bi hamilelik geçirdim hastanelerde yattım refakatçı bile olan olmadı bana bi günden bi güne bi işime yaramamışlar ne oluyo. Kaynanam eşime bi bana sorsaydınız demişti ne alakaysa. Dedim kendim koyucam  eşim de ben karışmam diyip saolsun geri çekilmişti. Eşime demiştim gidip orda başka bi isim yazdırırsan hakkımı helal etmem. Zaten eşimle sevgiliyken arzu ettiyimiz isimi koydum. Demiştik kız da olursa oğlan olursa Deniz koyarız. Çok şükür Allah nasip etti. 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 339 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Seymasy (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 732 göst.
30 Ekim 2018 Aile kategorisinde Ecem❤umut'um (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,205 göst.
4 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Rüyagibi (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 2,754 göst.