0 oy
557 göst.
Diğer kategorisinde (620 puan) tarafından

Kızlar kardeşimin bi ay sonra düğünü var. Oglum düğünde iki aylık olacak. Biz memlekette değiliz. Düğün için gidicez.

Akrabalarimizda virüs olan, karantinada olan çok var. O yüzden daha da çok korkuyorum. Kına, nikah olcak. Bebeğimi kalabalığa girdirmem eşime veririm kinada. Az görünüp emzircem diye kaçarım diyorum. Ama öyle de içime sinmiyor. Hiç o ortama girmek istemiyorum.

İzin alamadık deyip gitmesem mi ki. Kardesimin düğününde  olmayi da istiyorum bi yandan da, elbise bile aldım. Kararsızım napiyim:ermm:

6 Cevaplar

+1 oy
(12,886 puan) tarafından
Kardeşin ayıp olur.. Bebeğini sokma eşinde dursun sende çift maske tak Ve dezenfekte al ellerine sür bir yere dokunduğun zaman  
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kardeşin sonuçta git ama dikkat et
(620 puan) tarafından
Kına yapma dedik ama anlamiyo. Sade az kisiyle nikah olabilirdi aslında. Bilmiyorum ya. Kinada az görünüp arabaya giderim emzircem bebeği derim diyorum
tarafından
Öyle yaparsin neden inmiyorsun asagi demez kimse zaten küçük bebegin varmis
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Bu dönemde ne düğünü canım geçen  hafta akrabamizin dugunuydu o düğüne giden herkez koronaya yakalandı hepsi karantinada 
(620 puan) tarafından
Anlamıyor ki canım. Sade aramizda nikah yapalım dedik anlamiyo. Maskeli oynama yok galiba olsa da kim oynuycak korkudan. Hiç zevkli olmaz ki anlamiyo iste kardesim. Bizim de cevremizde olanlar var. Gitmesem mi ki izin vermediler derim evine giderim sonra
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Cok geçe koymuşlar cnm bu virüste zaten iyice artmış durumda 1 ay sonra daha da artacak zor işte kardeş olunca insan arada kaliyo düşünüyo, yani sonuçta onun toplumuda senden anasından babasından diğer kardeşlerinden akrabalarından ibaret bi yanda da minicik evladın bilemiyorum canım sen karar ver kaynanlar gitmesin düğüne onlar baksın evde eşinle sende maske tak öyle git. Benim de kız kardeşim evlendi 5 ağustosta bebek arabasını getirdik kayinbabam kaynanam bebek arabasıyla çocuğu gezdirdi hep allahtan bizim köy düğünüydü milletten uzakta tuttular kızımı 1 yaşında tabi kızım sende kayinvalidene bırak onlar gelmesin düğüne sütünü de sağ koy öyle git mecbur yapcak bişey yok 
(620 puan) tarafından
Eşimin ailesi yok canım. Kimseye de guvenemem. Aileme bile güvenemiyorum virüs varsa diye. Onlar da gelsin de sevelim bebegi diyorlar. Çok kötü zaman ya bi gecmedi hastalık. Nikaha katılırım heralde , kinada da görünüp eve giderim
(1,134 puan) tarafından
O zaman  öyle yap canım hiç birşey bebeğinden değerli değil eşine verirsin bebeğini onlar arabanız varsa arabada dururlar arabanın içinde emzirir öyle gidersin maskenide bi güzel takarsın millete fazla sokulmadan  kardeşine gözükürsün bi olmadi oynarsın bi defa evine gidersin kimseye sevdirme canım çocuğunu kimde virüs olduğu belli değil kırılan kırılır alınan alınır allah korusun rabbim esirgesin bişey olsa ömür boyu agliycak olan sensin millet iki ağlar sonra güler hayatına döner onun için  bebeğin daha önce gelir herkesten
(620 puan) tarafından
Öyle canım
0 oy
(654 puan) tarafından
Benimde ablamın 20 eylülde düğünü var 11 aylikta oğlum var düğününde 1 yaşına.girecek inşallah bende çok korkuyorum inşallah bisey olmaz yavrularımıza 
(620 puan) tarafından
İnşallah canım. Gitceksin yani. Ben de gormek istiyorum düğünü ama korkuyorum gitmek de istemiyorum. Bi tanidik hasta oldu mesela emziriyodu. Emzirme bebeği demişler. 7aylik bebeği yazık.
(654 puan) tarafından
Gidecem napiyim valla bi tarafımda gitme diyo gitmesen olmaz ablam sonuçta evler yakın zaten insanlardan ne kadar.uzak o kadar iyi geçen eşimin arkadaşının düğününe gittik isim soyisim telefon numarası aldı salona girmeden önce görevli bi kız kapının önünde ateşimizi ölçtü maskemizde vardı ağzımızda çocuğun yok galiba maskesi veriyim dedi daha 11 aylık takamaz dedik Allahtan kalabalık değildi ben sadece oğlumla oturdum kimseye yanaşmadan ama eşim bi kere halay çekti sadece ayıp olur diye Allah büyük inşallah bulaşmaz biyerlerden bende çok korkuyorum
0 oy
tarafından
Kardeşine kına yapma demişsin ama bir kere evleniyor yapması gayet normal kardeşine değil de şuan düğün yapacak rahatlıkta olan büyüklere kızmak daha mantıklı geliyor bana 
(620 puan) tarafından
Aynen. Annemlere diyorum bi şey olmaz diyolar. Değişik

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 585 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sebebine (349 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 257 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 94 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (336 puan) tarafından soruldu