0 oy
920 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Oğlum şuan 14 aylık daha çok küçük kızlar ama 2. Içın idael yaş nedir oğlum uykusu yemesi içmesi harika bi çocuktu ben hiç uykusuz kaldigimi bilmem ama mızmız bi çocuk olduğu için çok korkuorum eşim bile evdeyken hep mi böyle die soruo aslında 2. Çocuğu hiç istemiorum hele su durumlardan snra hiç ama tek de nasıl olacak :)

41 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Hic düşünmüyorum ikinci cocuk demeyin piskalojim bozuluyor:D

(2,840 puan) tarafından
yappp kiz hatta 3. 5. filan :)
tarafından
He kiz ya valla cok kormuyorum oğlum benim ilk göz agrım ıkinci olursa ona zaman ayirmam diye cok korkuyorum cok
tarafından
Tövbe de ahahahahah
(2,840 puan) tarafından
demiycammm bananeee :)
(1,073 puan) tarafından
Sende kendimi gördüm canım bende 2ci lafını duymak istemiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
8 aylik oglum 5 yasina kadr dusnmuyorm
tarafından
5 yaş da güzel aslında ama oğlum korkutuyo beni
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kizim tam 4 yasindayken dusundum 5 yasinda simdi 8 aylik da oglum var
tarafından
Nasıl oluo peki canım zor mu benimki şimdiden kıskanç babasıyla bile yan yama oturunca kıyamet kopuyo
(44,603 puan) tarafından
Ee tabiki kizimda kiskaniyo su anlik en buyuk ilgiyi ona veriyoruz etkilenmesin diye ogluma ne alirsam yanina onda bisey sıkıstiriyorum bole bole hallediyoruz:)
tarafından
Benimde kız kardeşim var 11 yaşında mesela annem oğluma bisey alsın kıskanır o yüzden bisey aliosa kardesimede alır kardeşime aliosa kardeşim asafada al diomus hem kiyamio hem kislanio bide kardeş olsa nolur :)
0 oy
(2,840 puan) tarafından
bende ilk oglumu kucagima aldigimda asssslaaa 2.  nooo dediydim 10.sene sonra 2.bebisimi dogurdum
tarafından
Kolay olur ozman kuzum oglun baya büyük
(2,840 puan) tarafından
yokk ya daha fena oldu bakar yardimci olur dedim o daha beter bebisden hic laf soz dinlemiyo kiskaniyo filan
en iyisi cok ara vermemk
tarafından
Benim kız kardeşim var 11 yaşında oğluma bakar o varken benim hiç gözüm arkada kalmaz mesela maması hazır olur getirir verir :)
(2,840 puan) tarafından
kiz olmadigi icin belkide erkeklerde anac duygusu yok
biz kadinlar anac duygularla doguyoruz anam bendeki 2 oglus
tarafından
Belkide ondan ama çok sevio hergun görüntülü arar bazen benim oğlan bıktırır abla biktim oğlundan dio bende bırak oymasın derim ama yine başında durur kiyamio
0 oy
tarafından
Şuan 6 aylık hamileyim ben kızım 4 yaşına girene kadar 2. Yi düşünmüyorum ama nasıl korunacam şimdiden kara kara düşünüyorum çünkü eşim korunmicaz diyor, simdi hamileyken doktor prezervatif kullanin dedi ona bile delleniyor 
tarafından
Ben buna çok kiziorum kadının gönlü olmadan çocuk olsun denilmesine vucud bi toplasın kadın nasıl yetisecek denilmio
tarafından
Aynen öyle kuzum işte anlamiyorlar bizi. Kızım dogsunda çaresine bakacam artık aralarinda 4 sene kadar olmali bence
tarafından
En iyisi o ben erkek kardeşimin doğduğunu hatırlıyorum 3 buçuk yaşındaydım annem bile bugün dio çok kiskanirdin die :)
tarafından
Hahahah :) kıskanırlar kardesler birbirlerini ama kızım büyük olursa hem bana yardimci da olur kardesine emzik verir yaninda durur ne guzel olur :)♡♡
tarafından
Kız çocuk bambaşka 11 yaşında kız kardeşim var kardeşi gibi bakar sahiplenir elim ayağım olur valla :)
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Bende istemiyordum sonra istemeye karar verdik ve karar verdiğimiz ay hamile  kaldım oğlum 20 aylık ben 1 aylık hamileyim. 
tarafından
Oğlumu gördükçe gözüm korkuo benim :)
(1,948 puan) tarafından
Sen bide gel benimkini gör bugün kızdım yüreğime vurdu çok durumsuz çok çapkın çok ağlak çok mızmız
tarafından
Benimkide aynı desem yeri yemk uyku olsun harika çocuk ama miz miz
0 oy
(107 puan) tarafından

Ben aralarında 3-4 sene olsun istiyorum.  Eşime kalsa 2 sene bile çok zorla 3u kabul ettirdim 4u zorlarım herhalde :D

tarafından
Benimki asla zorlamaz :) ama oğlumu gördükçe korkuo:)
(107 puan) tarafından
Bendemi korkutsam ne :)
tarafından
Senin demenle olmaz yaramazliklari görmesi lazım:)
(107 puan) tarafından
Doğru ya canım  bakalım büyüyünce göreceğiz bizde neler yapıyor bizim uşak
0 oy
tarafından
Benim oğlum 20 aylık daha düşünmüyorum 4 yaş olmalı bence tuvaletini öğrenmeli kendi kendine yemek yemeyi öğrenmeli ben ilgimi sevgimi yeterince vermeliyim anca öyle yakın olursa yaş evde yenidoğan bebek varken belki çocuğumu ihmal ederim o riski alamam yazık o da bebek
tarafından
Evet bi taraftan oda var ki şuan ben kendime yetisemiorum
tarafından
Aynen ben de öyle hem kendimi hem çocukları perişan etmeme gerek yok :)
tarafından
Ana kendimi dusunemiorum smdi gece yarısı bilasik yikiorum ozman 1 hafta bekler :)
0 oy
tarafından
Kesinlik 4,5 yas beklenmeli. Yoksa digeri ilgiye muhtac oluyor, kiskaniyor. Kardeş  vs anlamıyor. Hem anne icinde zor. Bir de arada az yas olunca buyik olan yasayamiyor tam bebekligini cocuklugunu. Ilgi ikiye bölünüyor 
tarafından
Kız şuan bile babasıyla konusuoz die kizio kiskanio babasının kucağına cikio ben yanından kalkiom eşimin arkamdan oyuncaklara gelip oynuo.. kendini sevdiren bi çocuk bide onu ihmal edemem kıyamam
tarafından
Ben tek çocuktum, ama kuzenlerim 2 kardesti aralarinda 2 yas var beni bile birbirlerinden kiskanirlardi hep boyle gitti bu ne zaman ergenlikten ciktilar aralari düzeldi. Hep bir cekisme icindeydiler gorsen. O ona 3 tl verilse bana niye 2 verdiniz derdi. Yani cok zor arada az yas farki.
tarafından
Bende oğlumun abi olduğunu bilmesini istiorum ben en büyüğüm kardeşimle 4 yaş dier kardeşimle 16 yaş var ve ikiside bilio ablam yapar ablam arkamızda die güzel bisey aslında abla olmaktan hiç gocunmadim annem hep der erken evlendin beni erken bıraktın die elim ayagimdin bu ikisine yetisemiorum die :)
tarafından
Benim babam 2. Evligigini yapti bir kardesim oldu 18 yasindaydim. Herkes bana annesi misin derdi  :) evett diyodum. Simdi kardesim 9 yasinda biseye ihtiyacı olsun hemen arar. Babamlar birsey desin hemen bana soyler :) bizim yaslarda cok tabi ama abla, abi sorumliluk alabilcek, bebek uyudugunda mesela sessiz olmasi gerektigini bilcek, anneyi babayi kiskanmicak yani 5 bence cok iyi bir yas. Birlikte buyusunler olayina ben hic katilmiyorum.
tarafından
Benimde var 11 yaşında:) oğluma bakar hatta abla kardeş saniolar oğlumla :) benimde hoşuma gidio evime gelince elim ayağım oluo benim kuzum ya:)
0 oy
tarafından

Bnmde 13 aylık oğlum var erken yaşta kaynana olmak istiyorum 2 sene sonra 2. Olabilir inşallah yani :D

tarafından
Ben korkuom:)

Ama 2 yaşında dusunsen 2. Doğana kadar oglun 3e yakın olur :) tam iyi oda
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Oglum 3 yasına gırdıgınde dusunebılırım bılmıyorum saglık el verirse ınsallah 
tarafından
Hayırlısı diyelim ozman :)
0 oy
tarafından
Okula başlayana kadar düşünmüyorum hatta en yedi yaşında fln olsun kızım o zmn
tarafından
Ama okul zamanı bide yeni çocuk daha zor olabilir
tarafından
Olmaz aklı yeter o zmna söz dinler
0 oy
(241 puan) tarafından
Kızım 5 yaşında oğlum 5 aylık iyikide 5 yıl ara verdim.
tarafından
Nasıl peki kuzum yetisebiliomusun
(241 puan) tarafından
Kızım iyi çok yaramaz değil bazen yardım da eder birşey istersem şimdilik iyiyiz.. ev işi yemek falan bazen kaliyo ama tek çocuk olunca da bu böyle.. ama ikinci çocuk daha kolay oluyor tecrübe li olunca yorulmuyorsun ..
0 oy
tarafından

8 aylık kızım var  hamileyim :ninja:

tarafından
Ama daha kucukmus kuzum ya
tarafından
Yapacak birşey yok :) oldu bir kere bende 4 5 yaşına kadar yok yok diyordum ama korunmuyordum :) ikiz gibi büyürler artık
tarafından
Yok kız ben korunuyom olmaz öyle:)
0 oy
(9,192 puan) tarafından

Hiç desek olmuyor mu :D

tarafından
Aynı dusuncedeyim çaktırma:)
(12,510 puan) tarafından
Ahey aheyyyy
0 oy
(625 puan) tarafından
Benim çok bulantili geçiyor kimse yanımda yok zayıfladım eşimede deddim kendimi en az 5 yıl toplamam lazım
tarafından
Bende zor geçirdim eşim hiç demez konusunu bile ama korkuorum ister istemez tekte olmaz
(625 puan) tarafından
Biraz kuzum büyüsün acelen ne en azından çocuğunla daha rahat ilgilenirsin büyüdüğünü anlarsn
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Benimkiler arası 3 yaş 3 ay 
tarafından
Peki nasıl yetişebiliomusun
0 oy
(119,198 puan) tarafından

Rabbim olmayanlara nasip etsin diyoruz biz :silly:

tarafından
Bende bende :) ama tek te nasıl olur :)
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Yerinde olsam hiç düşünmem valla . Acelen ne canım boşver.  Şu durumda bile isteye çocuk düşünmezdim ben . 
tarafından
Smdi dusunmuorum kuzum asla ki su durumda oğluma bile kiyamiorum
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aman aman Almayim Allah olmayana versin :D
tarafından
Amin amin :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 571 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy