0 oy
761 göst.
Aile kategorisinde (46 puan) tarafından
burda bazi arkadaslar var kim ne dese hemen boşan diyorlar ya Allah rizasi icin bosanmak o kadar kolay mi. evlilik bu tabiki zor olacak meşakatli olacak oluyorda zaten her sıkıntıda boşanilir mj tamm Allah kimsenin yuvasini bozmasin bazi mecbiru ve artik olmayack haller var birsey diyemem ona ama burdaki insanlarin cogu cocuk sahibi yada anne adayi ne olur biraz sabir Allah c.c zaten dememis miydi kolay olmayacak dunya sıkıntı yasayacagiz hersey 4 4luk olsun dunya cennet olsun o zaman cenneti ne diye verecek Rabbim. Allah hepimize  esimiz cocuklarimiz ailelerimiz sevdiklerimizle dertsiz kedersiz cennet nasip etsin arkadaslar benimde cook cok sikintilarim var banada dua edin estağfurullah cekin surekli 

14 Cevaplar

0 oy
(7,973 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende gıcık oluyorum bosan diyenlere yok evliliginiz bitmiş diyenler... kul hakinada giriyorlar bence şiddet aldatma yoksa herşey çözülebilir
-Reklam-
+3 oy
tarafından

Sıkıntısız kul yok  canım.  Artık ben şunu görüyorum her sıkıntıda boşanma on plana çıkar oldu bilmem ki artık kolay da oldu sanki.. sabır yok oldu. Bazen ben bile en küçük biseyde diyorum yok ya bitti.   Sonra düşünüyorum kim dört dörtlük ki.. insan ooarak hangimiz in hatası yok...

Tabi hata derken aldatnayi falan bahsetmiyorum.

Seninde sikintini gidersin Rabbim cnm. Allah içimize ferahlık versin. Ne zaman canım skiksa ey Vasi göğsümu genişlet de.<3 

(46 puan) tarafından
aynen oyle canm malesef tahammul kalmadi hicbirimizde bakma bende diyorum bazen bitti falan ama o kadar kolay degil hep bu izledigimiz diziler programlar bozuyor insanin dengesini bakip bakip yalan bir dunyaya gercek hayatinda oyle 4 4luk sikintisz olmasini istiyoruz.

amin canm Rabbim hepimizin gogsunu genisletsin insallah ferahlik versin cok tesekkur ederim ❤
(759 puan) tarafından
bir oy bəndən çok dogru söylüyorsun sabır deyilen bir sey kalmamıs insanlarda ben de eskiden çok zordu evlilik aamma sonra esim deyisdi bambaska biri oldu
tarafından
Aynen öyle Tubanur amiin cnm Rabbim hepimize huzrr versin
tarafından
Nurane bak demkki sabrinin mükâfatını vermiş Rabbim. Allah bozmasın canm
(759 puan) tarafından
tesekkür ederim kuzum Hepimizin aile hayatı huzur içinde olsun insalah
+3 oy
tarafından
Burda çoğu kadın da pireyi deve yapıp anlatıyor buda bi gerçek. Yok esim telefonu açmadı hoop herkes atlıyor yok pislk herif ben olsam söyle yaparim eve almam bilmem ne. 

Ben şahsen şiddet ve aldatma yoksa boşan asla demem çünkü herşeyin bi çözümü mutlaka vardır. 
(46 puan) tarafından
evet deveyi pire yapanda var artik em ufak seyde bosanma geliyor aklimiza malesef
+3 oy
tarafından
Bekara karı boşamak kolay derler bazı kadınlarda evli olup burada ki en ufak sıkıntı da aynı bekar gibi kolayca boşatıyor amaan boşan kafasında hepsi ama kimse sormuyor acaba ailesi kabul eder mi bu kadın ne yer ne içer hiç demiyor.... Öyle adamdan hayır mı gelir boşa kurtul.... Laf basit Allah akıl versin bu yazıları okuyan kadınlar da küçük nğr kavgayı boşanmaya değer görüyor işte 
(46 puan) tarafından
evet malesef oyle bosaninca hersey bitiyor saniyorlar asil hersey daha yeni basliyor dert sikinti birde cocuk varsa tum olan onlara oluyor
+2 oy
(6,203 puan) tarafından
Siddet,psikolojik siddet,hakaret,aldatma varsa tabi bosan diycek otur bide esinin basini oksa diyecek hali yok derse de zaten psikolojisin de bir sorun vardir.Rahat batip bosanmak isteyen de zaten kafasinda bitirmis birisinin ona bosan demesine gerek yok.Akli yok mu bilmiyo mu hangi durum da bosanmasi gerektigini burda denilenleri yapiyorsa o zaman git tepeden atla deyince atlayacak mi?
(46 puan) tarafından
ne diyim Allah akil versin merhamet versin cnm Allah bebegine saglik evine huzur versin
(249 puan) tarafından
Amin canim insallah sagolasinn
(6,203 puan) tarafından
Engelli raporu alma sebebi soyleyeyim sana engelli maasi alsin ogluda o parayi yesin
(249 puan) tarafından
Aynen oyle canim cocugada bedava bez mama ama gelecegini dusunen yok
(6,203 puan) tarafından
Valla yazik cidden Allah akil versin
+2 oy
tarafından
Cocugumun gozleri onunde dayak yiyecegime aldatilacagima ac gezerim...Ceker giderim...Bunu ben yaparım.Kimseye de boşan demedim burda.Lakin o adamla nasıl yasiosun dedim.Burda gelip ortaligi ayaga kaldiran agzi burnu kirilan aldatilan anlatio anlatio sonra gece adamin koynuna girio.Adaletmi???Benim canim sıkılıyor uzuluyorum onlarda bizim hakkımiza girio.Madem barisacaksın hersey eskisi gibi olacak ne diye ozelini anlatiosun da burda bizi uzuosun???Dayagi yiip yiip oturmak buna denir.Ben karşıyım bu duruma.
(7,441 puan) tarafından
Çocuğa yaptıkları en büyük kötülük babasız büyümesi istemiyorum demeleri
tarafından
1.ci bebe ayni eziyeti cekio bide 2.ye hamile kaliolar.Bunlar nasil hesap verecek Yaradana merak ediorm.Ewde huzursuzlik varsa bundan cocuk etkileniosa yapma arkadasim cocuk.O sizin mutsuzlugunuzu manyakliginizi cekmek zorundami.Herkes bi kocayla yasamak zorundami anlasamiosan bu neyin inadı???Sevgi deil???Sadece ben nasil gecinirim.Gecinirsin anam gecinirsib sokakta bebegiyle corap satan gecinen kadinlar tanidim gordum.Nerde o yurek?Dayagi yicek kursagindan 1 lokma gececek sonra mutlu cocuk yetistirecek hey anam heyyyy
(46 puan) tarafından
ben kimseye kocaniz sizi aldatsin dayak yiyin oturun demedim dikkatli okursaniz ciddi seylerde tabiki kalinmaz diye yazdim ama bu kadar tepki verilecek birsey de yok  ben isim de vermedim isimlerede bakmam kim demis kim dememis ama burda cok anartiliyor hersey gereksiz yere bosanmak o kadar kolay degil
(7,441 puan) tarafından
Bizde diyoruz ki burda basit seyler için kimse kimseye gereksiz  boşan demiyor zaten  hatta insanlar önerilerde bulunuyor
tarafından
Kaynana icin kayinbaba icin bosananda akil mi var zaten?Kocan dövmuosa mutluysan aldatmiosa sorumluluklarini biliosa neden bosansin insanlar.Kimsede ona bosan demez.Ama dayak yiorum psikolojik baski yapio mutlu deilim diyene ne diyelim.Dua mı et diyelim???Burda cok okudum.Kocasi serefsz aldatio icio madde alio kadina dua et diolar.Ne alaka???Ölünce mi ayrılacak?
+1 oy
(3,617 puan) tarafından
Burda dayak yiyen aldatılan dışında kimseye boşan dien birini gormedm
+1 oy
(759 puan) tarafından

bir oy bəndən çok dogru söylüyorsun sabır deyilen bir sey kalmamıs insanlarda ben de eskiden çok zordu evlilik aamma sonra esim deyisdi bambaska biri oldu şimdi o kadar ailecanlıki sabr edelim hanımlar

(46 puan) tarafından
yaaa Allah daha da iyi etsin insallah. degisiyorlar mi gercekten degisir mi acaba  cok sevindim Allah daim etsin
0 oy
tarafından
Aladatiliyor dayak yiyor hakaret yiyor napsin  hala evlmi kalsin
0 oy
(182 puan) tarafından
Büyüklerimiz neler çektiler annelleri miz benim annem babamdan çok şiddet gördü hwö şiddet hemde aldatıldı dedem gilşn ewi bize çok yakındı babam annemi kovardı git diye annem onlara bir gün hissetirmedi ve bazen küçük bir tartışmada tokluk içinde yaşamaktan hemen boşanmayı düşünüyor ve düşündürüyorlar oysaki annemi o kadar çok iyi anlıyorum ki benn boşansam yapamam ailem bakmaz bana kızım var hamileyim asla yapamam kimse yede diyemem boşan insan bunlar ı düşünmeden önce keşke böyle düşün se
(46 puan) tarafından
evet oyle sadece bakmak da degil hadi calistin baktin o cocuklara ne olacak ne hale girecekler Allahimm sen muhafaza et Ya Rabbi sen butun yuvalara huzur ver amin
tarafından
Benim annemde hala çeker babamdan ve yapacak bisey yok ben de şuan evliyim anne su sorunum var dediğimde yavrum  daha ben kendi huzurumu sağlayamadım ki diyor  susuyorum çünkü aileme de diyecek bişeyim annem hala çekiyor ama boşanmıyor aciz mi değil  kimsesiz  mi hayır ama allah evliliği  farz  kılmış herkes biseyler boyun  eğiyor  ki yuvası oluyor
0 oy
tarafından
Hay ağzına sağlık evlilik zor iş baş edemeyen evlenmeseymiş 
0 oy
tarafından
Evet bu konuda haklısın öyle ki kayınvalidem 2 günde bir evime geliyor dediklerinde bile eşin ses etmiyorsa boşan diyorlar malesef ama kimisi de en ufak tartışmayı da sürekli yazıyor ve artık burdaki arkadaşlarda hani bu kadar sorun varsa boşan diyorlar tabiki. Ama boşanma öyle başkasının vereceği akılla olmaz insan kendi aklıyla mantığıyla oturup düşünüp artık kaldıramayacağına inanıyorsa artık o evde sevgi saygı sadakat bittiyse ona göre karar vermeli zaten kimse kimsenin lafıyla boşanmıyordur bence. Rabbim herkesin yuvasına huzur versin inşallah. 
tarafından
Amin inşallah canım sağol Allah razı olsun. Aynen öyle evlilik çok ağır bir imtihan gerçekten şuan 2 ci evliliğimi yaptım eşimle severek evlendik bi kızım daha oldu 10 aylık eşim mesela çok asabi çabuk sinirlenir evde herşeye karışır kaynana görevi görür yani hatta kayınvalideme derim annecim Ferhat bana kaynanalık yapıyor diye kayınvalidem güler o öyledir kızım herşeye karışır laf eder der mesela o yönden çok huysuz eşim ama asla kalkıp bunu büyük sorun olarak görmem o sinirliyken konuşmam bişey sormam kendi beni kırınca susar beklerim Allah var bi kaç saat sonra gelir özür diler bunlar normal şeyler. Ama hamdolsun çalışıp evine bakıyor çocuklarıma babalık yapıyor bize değer veriyor hamdolsun akşam oldu mu evde yemeğim pişiyor bu bile yeter çok şükür. Şimdi zorluğu bilmeyen insanlara en küçük şey zorluk geliyor halbuki birgün aç kalsalar birgün çocuklarıyla sobasız karanlık bir evde kalsalar o zaman ne büyük nimetleri olduğunu anlarlar.   Kadına şiddet gösteren ,  hor gören, aldatan, sahip çıkmayan yani sorumluluklarını yerine getirmeyen biriyle evlilikte hayatta yürümez onun dışında her sorunda halledilebilir sabredilebilir. Tamama bazen insan çok doluyor konuşmak dertleşmek istiyor ama işte kocam beni götürmedi kocam aceleyle çıktı hoşçakal demedi kocam bana şunu almadı fln gibi şeylerde dert diye anlatılmamalı böyle küçük şeyleri insan eşiyle konuşup halletmeli. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
(46 puan) tarafından
haaa Allah razi olsun senden bu sonda yazdiklarin seyler bahaneler yuzunden millet tartisma cikariyor bazen diyorum keske bizimde tek derdimiz boyle kucuk seyler olsa. aman bosver canm Allah dermansiz dert vermesin Allah yuvana evine huzur versin cocuklarinin acisini yasatmasin cok cok haklisin sikinti yasanmadigi icin en ufak seyler batiyor insanlara
tarafından
Aynen öyle. Rabbim herkese sabır versin yardım etsin inşallah aslında çocuk oldu mu kadında erkekte bi süre tahammülsüz oluyor ☺️ Amin inşallah canım sağol Rabbim hepimizin evladını bağışlasın inşallah.
(46 puan) tarafından
amin canm cok tesekkur ederim icim de cok daralmisti anlattiklarin biraz da olsa teselli oldu bana cok sagol Allah sana ailenle sevdiklerinle cennetini nasip etsin insallah
tarafından
Amin amin inşallah canım hepimize inşallah. RABBİM gönül ferahlığı huzur versin inşallah herşey gelip geçici ☺️
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Burda kimse kimse ye ufak tefek tartışmalara boşan demiyor hatta sen abartiyirsun diyirlar.ama aldatılmış şiddet görmüş şiddet dediğim sadece güçle olan değil şiddet çeşitlidir ama şiddettir sonuç olarak ne yani adam aldatsin bizde Allah için mutluluğun için evinde yivanda mi dur diyelim Allah kolay olmayacak derken aldatmaya şiddete göz yumun da dememis.yani ailede kurtarilabilecek durumlar sıkıntılar var ve öyle güzel burda bu konuda destek olunuyor ki onlarında görün fikirler veriliyor şöyle yapsan daha iyi olur böyle davranan daha iyi olabilir diye.yani aldatilip burda yazıp ta sonra o kocayla aynı yastığa baş koyabilenlere helal olsun diyorum 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canım burada kimse kimseye durup dururken bosan demiyor kadın anlatıyor beni dövdü evden attı paramı yiyor şiddet uyguluyor aldatıyor Ne diyeceğiz kal dayan ne olacak herkes aynı mı diyeceğiz Herkes aynı değil Geçen gün kadının bir tanesi yazmış Eşim beni dövdü 8 aylık kızıma kızımi s*krim dedi beni evden attı Üstelik tesettürlüyüm ve  Beni şort tişörtle sokaga atti Sen böyle adam için ne diyeceksin Ne diyeceksin sana soruyorum çocuğunla kal mı diyeceksin Ben diyemem bir o arkadaşa boşan dedim Bir de para mevzusunu kafaya takan koca için boşan dedim Onun dışında eşimle anlaşamıyoruz Eşim bana soğuk davranıyor diyen hiç kimseye boşan dememisimdir burada ben dahil hiç kimse söylememiştir o kavga edip buraya kavga ettiklerini yazdık Daha sonra da esi ile barışıp tekrar post açıyorlar Yahu herkes boşan boşan diyor ama kimse kimsenin halini bilmiyor diye Aslında gerçekten psikolojileri bozulmuş ama o arkadaşların bundan haberi yok yazik Ne diyelim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 192 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde ptrck (383 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 784 göst.
6 Haziran 2021 Aile kategorisinde Beyza5426 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 459 göst.
7 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Ayse~ (359 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 205 göst.