0 oy
1,376 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,698 puan) tarafından
Kızlar daha demin bi video izledim kadın 3 aylık bebeğinin kulağını deldiriyor ama bebek öyle bi ağlıyo ki içim acıdı benim kızım da 4 aylık asla buna müsaade edemem ya. Hele o delindiği an gözlerini büyütüp bi anda öyle bi ağladı ki.. bırakın büyüyüp konuştuğunda kendi istediğinde hazır hissetiğinde yaptırılsın yazık değil mi resmen travma ya çok üzülüyorum. Bebeğe şiddet videolarından farksız değil. Abartıyorsun demeyin o bebeği görseniz o anneyi döversiniz

32 Cevaplar

+2 oy
(1,012 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Büyüyünce istediği yerini deldirsin acelemiz yok  ben deldrmeyi düşünmüyorum şahsen
(1,012 puan) tarafından
Benim de kulağımı babaannem deldi küçükken kimseye sormadan sonradan çok yara oldu küçüktüm çok sıkıntı yaşadık  o yüzden erkenden deldrmek istemiyorum büyüsün bakalm her şeyin başı sağlık sağlıklı olsun da kulağı delik olmasın
(1,698 puan) tarafından
Helal olsun canım tebrik ettim düşüncenden dolayı
(1,012 puan) tarafından
Teşekkürler canım kızım altı aylık olacak kaynanam başladı kulağını deldiririz ona küpe alırım diye bakalm kızım beğenecek mi senin aldığın küpeyi ben herkesin müdahale etmesine karşıyım şahsen biz öyle buyuyemedik onlar kendi istediği gibi yaşasınlar
(1,698 puan) tarafından
Evet :( keşke benim deldirmeselermiş ben istediğim gibi yaptırırdım
(1,012 puan) tarafından
Aynen öyle canım
-Reklam-
+9 oy
tarafından
Bebekleri hakkında kararı en iyi anneleri bilir 
(1,698 puan) tarafından
Hayır. O da bi birey istiyorum demeden keyfi şeyler için canını acıtmaya hakkımız yok! Onlar Allahın emaneti bizim hayvanımız değiller!!
tarafından
Hayvanımız mı dedim? ne kadar seviyesiz bi konuşma tarzı seninle muhatap olamam
(1,698 puan) tarafından
Olmazsan olma. Ben öyle dedin demedim. Metafor kullandım. Anlamıyorsan yorum da yapma kardeşim.
tarafından
Sana mı soracağım yorum yaparken? Burada yorum yaparken post açan kişiye sorun diye bir kural var da benim mi haberim yok?
tarafından
Bebetom ikisi aynı şey mi canısı
+1 oy
(7,411 puan) tarafından

Ben dedigini gormeden bile deldirmeyi dusunmuyorum sahseb canim.:) kendi büyüyünce ister deldirir ister deldirmez. Kiyamam ben kuzuma ☺

(1,698 puan) tarafından
Aynen ya bırakalım büyüyünce canları isterse yaptırsınlar. Kıyamam hap kadar bebeği o Delme tabancasıyla ağlatıyolar içim fena oldu
+1 oy
(50 puan) tarafından
ben anlamiyorim kulagini  keyitmedenmi yapiyorlar  onu.. ne yalan soyleyim bende bebeyimin kulagini deldirmedim. ama konsumda 6 aylik bebeuin kulagini deldi. ama.  aglamadi.  ne bilim bir sey var kulagi a vurdu   keyitdi kulagi sora yapdi aglamadi hic.  ama  ben yinede deldirmeyi dusunmuyorum cokk kucuk zaten.  buyunce isterse deldiririm.  
(50 puan) tarafından
zaten bebek ne anlar  kupe takmakdan..   etrafdaki insanlar beyensin diye cocuklarimizi  bazen  sus kukla yapan anneler var. cok sinirleniyorum.  cocukdular  zaten gec tez buyecekler simdilik cocuk olmanin  tadini cikarsinlar bence
(1,698 puan) tarafından
Aynen canım katılıyorum
(1,698 puan) tarafından
https://youtu.be/JPhayGIGlX0

Hususi senin için buldum videoyu. Sence bu annenin kararı denecek bi şey mi? İnsanın içi acıyor.
tarafından
İşkence gibi ya kıyamam
(50 puan) tarafından
bakdim sanki bebek  kupe takmazsa nolur ya.  sanki biz simdi her  an kupe takiyoruz. ben takmam sevmem kupe takmayi vallahi kupede almam kendime.   cocuk agliyor.  yani benim kizim sahteden bile aglasa  olurum ben.  yani oyle bir seye asla tahammul edemem. sirf baskalarina reklam olsun diye yapiyorlar.
+1 oy
(1,862 puan) tarafından
İlla deldirmek gerekmiyor ki, kadın olunca illa kulağın delik mi olması lazım mesela? Sırf gözümüze tatlı güzel geliyor diye bebeğin kulağını deldirmek gereksiz bence, isterse kendi deldirir büyüyünce. 
(1,698 puan) tarafından
Yani di mi? Sanki evlat emanet değil de oyuncağımız
+1 oy
(111 puan) tarafından
Ben kendi elimle delmem asla tabancası var çok acıtmıyor benim kızım 1 yaşına basmadan yaptırdım 1 dk bile ağlamadı canım aşı daha çok acıtıyor ona bakarsan bunda ağrı çok olmuyor ha kendin iğneyle yaparsan çok acır öyle hayatta yaptırmam herkes bir değil canım yaptıran çok var 2nci ye hamileyim kız buda 1 yaşına basmadan yaptıracam inşallah 
+1 oy
(1,307 puan) tarafından
Yorumlarıda okudum da Bi kulak deldrmeyi ne kadar da abrtmışsnz o çocğn dan çocuğuna değişr demşsn bide o bize emanet şöyle böyle istediğimizi yapamayız tövbe yarabbim nasl düşünce bu Bn şahsen doğru bulmadm emanet zaten bize dövmüyoruz ya alt tarafı kulak deliniyo ağlar tabiki ona bakarsan iğne yaprkn topuk kanı alrkn de ağlıyorlar akılları gidiyo nerdeyse ağlamaktan anne yüreği dayanmaz hiç bir şeye biraz büyüyünce dekdrrsn yetr
(111 puan) tarafından
Aynn bende böyle dedim başka bi postta kadın diyor ki ne alaka onun sağlığı için aşı yapıyoruz bilmem ne sanki işkence yapıyoruz çocuğa o kadar acı çeken çocuk var 1 küpe sorun olmuş yaptırmayın siz herkesin düşüncesi kendine yani
(1,307 puan) tarafından
Aynen işkence yapmıyoz ya Bi küpeyi fazla abarttılar herkzn kendi düşnceside ne bilm bu kadar abartmaya gerek yok aşı sağlık için olabilir ama aynı şey onda da ağlıyorlar
0 oy
tarafından
En iyisi 4   5 yasina gelince deldirmek cnm 
tarafından
Cnm simdi elini atar benim kizim cok huylu kulak memesini ne yirtar o dHa kotu o zmn yaptirmak en iyisi
(111 puan) tarafından
Benim kızım da elini atıyordu çekmiyirdu ama her bebek 1 değil çıkarmaya çalışan olur belki bilemem herkesin tercihi kendine kim ne zaman yapmak istiyorsa o zaman yaptırır çocuğunun huyunu biliyorsun ondan diyorsun demi canım
tarafından
Evt cnm kizim cok huylu sacini baglayinca bile tokayi yolar atar
(111 puan) tarafından
O zaman işin zor canım
tarafından
Aynen cnm onun icin buyumesini bekliyorum
0 oy
(969 puan) tarafından
Ben kızım bı yaşında deldirdim çok ağladı çok korktu 
(1,698 puan) tarafından
İnşallah travma olmaz. Düşünsene en güvendiğin insanın kollarında nedenini anlamadığın bi şeyden canın yanıyor
(969 puan) tarafından
Allah korusun canım ya o an ağladı sonra sustu ..aşı yapılırken de çok ağladı içli içli o zaman oda travma
(1,698 puan) tarafından
Evet eğer bebek çok ağlarsa o da kötü. O yüzden en doğru zamanı kollamak gerek. Benim bebeğim aşılarda asla ağlamaz çünkü en uygun saatte en keyifli ve rahatken götürüyorum
(969 puan) tarafından
Bende keyifliyken götürüyorum ama sonuçta iğne oluyor acır ağlar
0 oy
tarafından
Kesinlikle haklısınız katılıyorum 
(1,698 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(10,520 puan) tarafından
8 aylıktı  deldirdim ama kızım öyle ağlamadı iyiki de deldirmisim cnm
(1,698 puan) tarafından
Olabilir canım ama ya ağlasaydı kötü olurdu şanslıymışsın
(10,520 puan) tarafından
Olurdu cnm tabiki.ama hevesim vardı kızım da da küpeyi istiyordum çok şükür oldu
0 oy
tarafından
Ablam kiyamdi yegim 6 yasinda anne deldrlm.dedi dun deldirdik  bnde kiyamzdm ama uyustrmadilar helrde o bebgin kini hissetmez ki normlde
(1,698 puan) tarafından
Evet uyuşturabilirlerdi en azından..
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Kizim 7 günlük gibiydi annem deldi ip takti simdi 8 bucuk aylik kupesinin birini taktim eger yara olmazssq digerinide takicm

Herkesin kendi fikri tabiki 

Benim kiz hic ağlamamışti .

(229 puan) tarafından
Igneyle  mi deldi
(1,698 puan) tarafından
Sana bi şey diyim mi iğneyle delmek o tabancadan daha sağlıklı ve kolay zaten. Delinecekse de öyle delinsin ama en azından uyuşturulabilir kulak memesi
(27,352 puan) tarafından
Evet igne ile deldi
(27,352 puan) tarafından
Valla bilemem bizimki gayet guzel oldu delindi agirsiniz acisiz
(229 puan) tarafından
Ne büyük travma biz küçükken kardesiminkini öyle delmişlerdi hala hatırlarım o dönem cahillik varda şimdiyi bilemedim
0 oy
(3,861 puan) tarafından
ben de deldirmeyecegim  o kendi isteyene kadar , belki hic kupe takmak istemeyecek benim gibi :) 
(1,698 puan) tarafından
O da var yani sonuçta
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Bende eskiden kızım olsun küpe takayım falan diye hayal ediyordum. Ta ki bigün düsündüm dedim neden yani. Neden gözüme güzel gelsin diye kızımın belki de hic istemeyeceği birseyi yapıyorum. O günden beri kulağını deldirmeyi düsünmüyorum. Aklı erecek yaşa gelir oturur konuşuruz anlatırım yaparız. ☺
(1,698 puan) tarafından
Yani tabii ki canım. Belli bi yaştan sonra kendileri istiyor zaten. Kendi göz zevkimiz için bebeklere bunu yapmamıza hiç gerek yok
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Benim kızım 4 buçuk yaşında daha deldirmedim kızım ister misin diyorum hayır korkuyorum diyo tmm diyorum yapmıyorum
(1,698 puan) tarafından
Bigün isterse yaptırır belki hiç istemicek biz ne karışabiliriz ki di mi
(7,958 puan) tarafından
Gönül isterdi yapayım çok.yakisiyo çok güzel oluyorlar ama küçükken kiyamdim acıyacak korkar diye büyüdü o istemiyor
0 oy
(241 puan) tarafından
Bana kalsa hiç deldirmezdim ama kızım 5 yaşında o kadar çok istedi ki deldirdik  bizde ..
(1,698 puan) tarafından
Kendi rızasıyla olursa neden olmasın :)
0 oy
tarafından
Bende deldirmicem kızımın kulagini ki güzel durdugunuda düşünmüyorum zatende. Kulak delinirken öyle çok bir acısı yok ki büyük ihtimal korkmuştur
tarafından
Ama 3 aylık diyorsun eve çok aciyabilir pardon
(1,698 puan) tarafından
Çok küçük canım bizim bebeklerimizden daha küçük düşün yani :(
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Bn deldirdim fakat öyle zombi gibi çocugun üstüne atamadı takan kişi oyun oynaya oynana taktı kızım hiçte aglamadı cokta yakıştı Bn seviyorum küpeyi kızıma da yakıştı inşallah oda beğenir bişey diyeceğinide sanmıyorum hatta 5.sınıfa giderken harçlıklarımı biriktirip kndime aldığım küpeyi kızıma taktım o daha Bi anlamlı bnm için de saygılar.... :). 
(1,698 puan) tarafından
Sevindim bebeğin güzel karşılamış. Ama daha delinmeden bebek çok ağlıyor videoda mesela, neden devam ediyorlar yani resmen elini kolunu tuttular ve yüzünü falan tuttu annesi işkence gibi
(1,698 puan) tarafından
0 oy
(582 puan) tarafından
Bir kızım 6 yaşında hala deldirmedim 

Ikincisi 2 buçuk yaşında onunkinide  içim el vermiyor.
(1,698 puan) tarafından
Kıyamıyor insan:(

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 151 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Saregulsum (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 78 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Livaa37 (11 puan) tarafından soruldu