0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından

Kızlar ben hep başından beri sezeryan olcam dedim normsl doğumdan hep korktum yapamam ben dedim neyse doktorum çatı muayenesi yaptı kemik yapın çok uygun sen kolay doğurursun falan diye diye beni ikna etti bekliyorum sma yapamazsam diye korkuyorum ya ıkınamazsam ya aksilik olırsa ya bebeğim zarar görürse sıkışırsa nefessiz kalırsa falan 

10 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Öyle bi durum olursa anında sezaryene alır müdahale ederler bence normal yap en sağlıklı bu anormal bi durum yoksa sezaryen düşünme. Benim canım tatlıdır bana kaç kişi dedi sen normal doğuramazsın diye o diyenlerin hepsinden kolay ve hızlı doğurdum onlardan az bağırdım 
(947 puan) tarafından
Amin canım sana da MasaAllah kız o kadar açılma olmus hemde evde benim açılma olurken midem.cok bulanmıştı ayy cok kötü oluyor o.ya
tarafından
Ben acıktım evde çorba içip gittim doğuma hatta :) sabahtı kahvaltı yapmamıştım
(947 puan) tarafından
Sen benden de sakin gitmisin :D bende gayet rahat sallana salllana girdim dusa esim uyuyor annem bizde annem gidelim hastaneye diyor ben evde geziyorum oda oda  otur kalk yapıyorum sancı 5 dk ya indi ben cok rahat annem benden panik :D
tarafından
Kız sabah başladı eşim dedi gidelim ben yok yalancı sancıdur o ben gitmicem uyucan dedim adamı işe gönderdim sonra sürekli tuvalete gitmeye başladım kız kardeşim mesaj attı günaydın diye böyle böyle konuşunca kızdı bana şimdi tuvalete doğurcan çocuğu diye evde görümcem vardı onu uyandırdım eşimi aradım duşa girdim görümcem çorba ısıttı onu içtim eşim anca geldi zaten baya geç gittik daha annemlere haber bile vermemiştim onlara kız kardeşim söyledi onlar gelmişler akşama kadar bekleriz diye düşünmüşler ellerine bebeği verince bunlar Aaa ne çabuk falan demiş
(947 puan) tarafından
Film gibi olmus:D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardım eder korkma bende böyle düşünürken apar topar ne olduğunu anlamadan normal doğum yaptım ikinirken bile doktora beni amaliyata al yapamıyorum diyodum bı anda doktor bebeği kucağına veriverdi kendine güven korkma
0 oy
(454 puan) tarafından
Sen kendine güven Allahım yardım ediyor ben bile 2 tane dogurdum İyikide normal yapmışım bence normal yap canım 
0 oy
(6,202 puan) tarafından
Allah icin suna artik normal dogum demesinler ya normal falan degil vajinal normal diye dogum sekli yok.Dogum seklini de sadece siz belirlersiniz etraftakiler degil psikolojinizin ya da o sanciyi cekebilir misiniz  hangi dogumu kaldiracaginizi en iyi siz biliyorsunuz 
tarafından
E yani doktor söylüyormuş işte daha bisey dmeiyorum
(6,202 puan) tarafından
Tamam anlatmak istedigim sey su sezeryan gibi vajinalin de riskleri var her gebenin dogumu bir degil.Normal yapip 1ay kalkamayan da var bunye meselesi bu
tarafından
E öyle söylesene canım benim sen doğum şeklini söyleyişimize karıştın gibi oldu. Tabi ki her bünye farklıdır benim aşırı dikişim oldu mesela çok zorlandım doğum sonrasında yaşadıklarım çok zordu ama doğururken sıkıntı çekmedim sancıyı bile hissetmemişim nerdeyse evde doğacaktı bi akrabam da eve gelip temizlik yaptı yani herkesin farklı
(6,202 puan) tarafından
Normal demeyin dememin sebebi su sanki hic bir risk yok herkes pirt diye doguruyor her dogum birmis gibi davraniyor herkes
tarafından
A tabi canım orası öyle ama öncelik o eğer ki bi aksilik olursa Zaten sezaryene alıyolar hemen
0 oy
(2,447 puan) tarafından

Bende normal dogurcam diye direttim bana yapamazsın dediler sezeryan dan hep korktum. Sonuç sezeryan oldum :D Allah verir gücünü firtlatirsin inşallah 

(421 puan) tarafından
Neden sezeryan oldun peki canım ya doktorum çok ısrar etti çatı muayenesi oldum kemik yapın çok iyi dedi şu kadar başkasını zorlasam bas bas bağırmıştı sen gık demedin dedi
(2,447 puan) tarafından
Yok kuzu benim 40 hafta olmuştu kızımın hareketleri azdi. Doktor sezeryan önerdi esimde daha fazla beklemeyelim dedi. 28 aralıkta doğacakti istersen bekle dedi ben kabul ettim sezeryan. Iyi ki kabul etkisiz benim bebe 4250 dogdu iri bebekmis ve kaka yapmis. Bi gün öncesi nişanım gelmişti sancim gelmişti bakmadı lar bile. Yanlış doktor seçimi oldu benim. Şükür sağ salim kavuştuk. Çatı muayenesinde de ben kendimi sikinca sen yapamazsın dedi bana
0 oy
tarafından
Ben "ıkınamadım" ve ebe bebeğin annesini ıkındırmasını beklicez dedi ve ben istemsiz sekile ıkınmaya başladım yani korkma canım hicbir sey olmuyor korkma güven kendine doğdugunda kucagina vermeleri çok guzel ten teması falan hem bebginle kendin ilgilenirsin sezeryan gibi cok agrin olamaz ha arada hicbir fark yok sezeryanda sonra cekiyorsun normalde once siddetle normal dogum tavsiye ederim 

İkınamamın sebebi de suni sancı etki etmedi sancım yoktu daha onun için ıkınamadım sonradan geldi 
0 oy
(14,063 puan) tarafından
Canım inan sezaryen çok zor korkma sakin nasibin de ne varsa o olur Yaradan öyle güzel yaratmış ki vücudumuz tamda normal doğum için uygun. Kimi gorduysem 5 dakika için de doğurdum bitti gitti diyor ama benim 4 ay oldu hala tam olarak iyileşmiş değilim. Kendine bedenine ve yavruna güven inan o zaman hersey daha kolay olacak. Normal doğumdan çıktığın An bebeğini emzirebilirsin ama sezaryen öyle değil kendine gelmen lazım kafan bir milyon emziriyorsun bebeğini ama farkında bile değilsin korkma korkarsan yapamazsın asıl 
(14,063 puan) tarafından
Genel anestezi olmadım ama vücudum uyuşmadigi için narkozu fazla verdiler arkasından çektiğim baş ağrısını anlatmaya kelimeler yetmez serumlà ancak kendime geliyordum. Bende sadece uyumak için yatıyordum onun harici hep ayaktaydım bende 1 hafta içinde evimi sildim supurdum ve herkesi evine gönderdim bakıma ihtiyacım kalmadığı için yani demem o ki evet bünye meselesi ama hala dikişlerim sızlıyor keşke mümkün olsaydı da bende normal yapsaydım
(6,202 puan) tarafından
Valla ben sezeryana girecegim gun sancilarim oldu o an iyi ki de sezeryani sectim dedim
(14,063 puan) tarafından
Ben 39 da sezaryen oldum hiç sancim falan olmadı ama ne bileyim arkadaşım normal doğurdu mesela aynı gün doğum yaptık çok iyi bahsetti ozenmedim desem yalan söylemiş olurum o yüzden onu yaşamak isterdim gorumcem de normal yaptı mesela oda iyi bahsetti
(6,202 puan) tarafından
İste bende ilk normal dusundum ama kimse bana acilmam,sancim olacak mi ya da psikolojimi etkilemeyeceginin garantisini vermiyor o yuzden tercih etmedim
(14,063 puan) tarafından
Ben gebelik eğitimine katılmıştım aslında ordan geldi normal doğurma cesareti
0 oy
(418 puan) tarafından
Pazartesi zorunlu sezaryen ile doğum yaptim, normal doğum şansın varsa lütfen normal yap derim..
0 oy
tarafından
Korkma bem burda cok yakindim bu konudan esime sanci sırasında sezaryene alsınlar soyleeee deyip durdum hatta bende vajinismus var ikinma yerine sıkınma hissim geldi düşün ikinamadim ama doğdu Allah yardim ediyor 

Şimdi diyorum ki iyiki normal oldi yoksa o karindaki dikisler daha zor

Oteki en fazla 20 gun a sezaryen zorr

Annem 12 yil once kardesimi doğurdu ve hâlâ ani harekette karnini tutar
0 oy
(833 puan) tarafından
Dktor aynisini banada demisti .suni bile vrmk istemiyom kendi sancilarinla dogum yapabilirsin diye 1gun suni 1 balonla 3gunu sezeryanla dogum yptimm.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 500 göst.
0 oy
2 cevap 63 göst.
30 Eylül 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde masterweb (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 63 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (433 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 148 göst.
2 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hmzftmnr (129 puan) tarafından soruldu

385,720 soru

11,532,890 cevap

35,205 kullanıcı

...