0 oy
827 göst.
Diğer kategorisinde (6,815 puan) tarafından
Biraz once banyoya girdim bayadi bakmiyodum catlaklarima morelim bozulmasin diye bi bakim dedim bakmaz olaydim morelim alt ust oldu basenlerim ve bacaklarim catlamis karnim zaten cabasi haa bide bikini bolgesindeki kararmaa oyle moreli bozuldu ki 

14 Cevaplar

0 oy
(17 puan) tarafından
Dogumdan sonra gecmiyor ki sadece rengi aciliyor :)
(6,815 puan) tarafından
En azindan daha fazla catlamayiz boyle giderse her yerim ama her yerim catir catir catlicak ne kadar onlem alirsam aliyim engel olamiyorum
(17 puan) tarafından
Benim bu 2.gebelik zaten vardi diye bunda saldim gitti :)
(6,815 puan) tarafından
Hmm arti mi peki yoksa eski catlaklarin mi belirginlesti
(17 puan) tarafından
Once gobek buyuyunce eski catlaklarimin ebatida buyudu rengi degisti ne cok catlagim varmis dedim cunku 4yil oldu unutmusum gunese isik yansimasina cikmadikca belli olmuyodu yani denize gidince bikini giyersen yuksek bel giyiyosun:) yenilerde vardir elbet diyorum ya saldim baktigim yok kalmis 12gun doguma :)
-Reklam-
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Malesef oluyo canm benimde var cok catlagim bacaklarimda karnimda dogumdan sonrada onlar bana ben onlara bakiyorum olsun napalim evlat sahibi olmak kolay degil
(6,815 puan) tarafından
Oluyo yapcak bisey yok amaa dogumdan sonra nasil gorunuyor boyle burus burus gozukur diyolar dogru mu birde kararma geciyor mu
(3,798 puan) tarafından
Benim kararma sadece koltuk altimda olmustu oda gecti 1 ay oldu dogum yapali suan eskisi gibi canm çatlaklarda öyle burus burus olmuyo ilk bikac gün biraz öyleydi ama gün gectikce insanin karni topluyo kendini simdi birazdaha iyi ama catlaklar kirmizi kirmizi bana bakiyolar :))
(6,815 puan) tarafından
Insallh renkleri solar canim
(3,798 puan) tarafından
Insallh canm insallh
0 oy
tarafından
Benimkiler geçti insalah seninde geçer ..
(6,815 puan) tarafından
Dogumdan sonra mi gecti bisey falan mi kullandin bide kararma varmiydi oda gecmismiydi
tarafından
Siyah kalın çizgiler çıkmıştı her tarafımda doğumdan sonra sondüler catlak oldugu belli oldu şu an hiç biri yok doğumdan sonra bir sey kullanmadım 9 aylik oldu kizim.Gebeligimde sabah akşam 5 ay boyunca bebe yağı kullandım sadece
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Bende kaşıntıdan kurtulsam bebeğime baskı yapıyorum cik.cik cik diye psikolojisi bozulacak
(6,136 puan) tarafından
Alerjide var kollarımda ve basenlerimde neyin alerjisi bilmem çatlaklarda kaşınıyor basenlerim ve belimde simit bölgemde ve kaşıdıkça çatlıyorum canım çok acıyor öyle böyle değil kaşıntı olmasa çatlaklara tahammül edebilirim
(6,815 puan) tarafından
Gecmis olsun canim krem falan bisey kullanmiyomusun
(6,136 puan) tarafından
Kullanıyorum canım ama kaşıntıya hiç bişeyin faydası yokmuş. Sirke sür dediler akşam sürdüm kezzap dokulmusten beter oldum ben kolonya yanığı gibi bisey olur diye düşünüyordum. Banyoya nasıl yetistigimi bilemedim. Şimdi de diğer tarafta suyla karıştır sürecen diyorlar Allahım dedim kimse bana öyle bisey demedi herkes sirke sür dedi
(6,815 puan) tarafından
Haa suyla karistirlacak canim o bende enfeksiyon icin kullanmkstim ama suya karistirmistim ilk basta bende senin gbi yaptim alev alev yanmistim
(6,136 puan) tarafından
Akşam olunca bide öyle deniyim bari şimdi vazelin farmasiden aldığım catlak yaği bide bide aktarsak aldığım çatlak yağını sürdüm hiç dokunmayayım. Sağol canım ya bide çatlaklar için farmasinin aynu sefa yağını kullanıyorlarmis bugün ondan da alacam bide onu deneyeyim. Yarında kaşıntı için dahilileyeye gitmeyi düşünüyorum usenmezsem
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Doğumdan sonra gitmiyor cnm gobegimden aşığı ful çatlak kasik ve popom bölgem bile öyle 9 ay oldu hala geçmediler göbeğim buruş buruş duruyor yani o bebeğinin sende bıraktığı iz olarak düşün ve takma kafana o catlaklarla barış derim 
(1,219 puan) tarafından
Aynen cnm barış çatlaklarına onlar bebeğinde sana iz gibi düşün bey öyle yapıyorum sende ben gibi fazla kilo aldın galba ben 20 kilo almıştım şuan 15 kilo verdim hamile kalmadan önceki kiloma 10 kilo kaldı inşallah onuda verirsem bi oh çekicem çatlaklarımla baristim iyiyiz biz bide karnını bağlarsan sarkmaz ve buruşmaz ben bağlamadım ici açıyor diye kaldı kiloyla gidermeye çalışıyorum işte sarkmayi
(6,815 puan) tarafından
78 ile hamile kaldim 28 haftaligim 85 kilo oldum toplam 7 kilo aldim cok mu
(1,219 puan) tarafından
Yok kiz degik iyi senin yine 20 kilo nerde 7 kilo nerde sen düşün 60 la hamile kaldım 80 le doğum yaptım 30 haftalık ken 75 kiloydum
(6,815 puan) tarafından
Hadi yaa bende diyorum cok aldim cok aldim daha 2ay 20 gun var bu surede de alirim bi 5 kilo heralde dogumdan sonra kac kilo ya dustun
(1,219 puan) tarafından
Tartılmaya vaktim olmadı cnm fazla dusmedigimden eminim xl tişörtler ve esohmanlar çok dar geliyordu 9 ay oldu doğum yapalı ancak verdim 15 kiloyu
0 oy
(299 puan) tarafından
Benim de çatlağım çoktu sadece göbek bölgesinde yanlarda biraz rengi açıldı özel bölgeye gelince benim kapkara olmuştu Beyaz tenliyim Bir de düşün artık kendimden tiksindim ama doğumdan sonra düzeldi canım kararması düzeldi yani rengi açıldı
(6,815 puan) tarafından
Inslalhh canim ya bende beyaz tenliyim bacagim falan beyaz duruyor orasi o kadar kotu ki kapkara insallh benimkide gecer
(299 puan) tarafından
Gecmezse cildye ilac veryor canm renk acici biraz pahalli ama ise yaradi bende  ben kizkem hamam otu kullandim  ic kismi karardi yandi onun icin krem almstm :)
(6,815 puan) tarafından
Esimin benden tiksinmesindense veririm parayi daha iyi inan o kadar kotu duruyor ki ben bile kendimden tiksindim
(299 puan) tarafından
Yok canm hamilelkte oluyor skma canini duzelir :)
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Kız sen kaç haftalıksın çatlakların başlamış çok mu kilo aldın göbeğin çok mu büyüdü kuzum 
(6,815 puan) tarafından
28 haftaligim ben zaten kilolu hamile kaldim 78 ile hamile kaldim suan 85 kiloyum canim valla gobegimde oyle buyumedi zaten vardi oylece duruyor amaa anlamadim annem bile hayret ediyor
(4,758 puan) tarafından
Kilo almaktan tatlım ben 30 +2 günlük oldu bugün çok şükür daha çatlakarım yok fazla kilo da almadım kuzum
(6,815 puan) tarafından
Kac kilo ile hamile kaldin ne kadar kilo aldin vede az kilo almayi nasil basardin
(4,758 puan) tarafından
Ben şuan 9 kilo almışım kızımın kilosuyla birlikte canım 63 kilo ile hamile kaldım canım ekmek fazla yemiyorum sadece kahvaltıda fazla oturmuyorum ev işi yapıyorum herşeyi arada yarım saat yürüyüş yapıyorum canım öyle şeker kullanmıyorum zaten tatlı ile aram pek yok ve günde 3 litre su içiyorum canım
0 oy
(1,146 puan) tarafından

Sorma  ya benim yoktu sağ göbek tarafımda azcık catlamisti dua ediyordum suan son 37 gün kaldı bu hafta birden catladi sanki her yeri en korktuğum şeydi başıma geldi doğum yapınca sumuk gibi olur artik :( ve cok kasiniyor sürekli neler sürdüm neler yaptım yine catladi anladım ki catlayacagi  varsa ne yapsan da oluyormus demekki

(6,815 puan) tarafından
Bende nemlendiriyorum ama banamisin demiyor ben kasimiyorum kasisam yirtacak gbi oluyorum sadece hafif elimi gezdiriyorjm yara yaparim kasirsam
(1,146 puan) tarafından
Yok canim ben kasindigi zaman yağ sürüyorum öyle masaj yapıyorum bazen eşim yapıyor dayanamıyorum kasirim die avuç iciyle yapıyorum ama çok aşırı kaşınmya başladı artik  yatamiyorum cildim çok kuru okdar su içen biriyim ama olmayınca olmuyor demek
0 oy
tarafından
Bende sadece kalça kısmında ama beyaz beyaz belli olmuyor çok şükür 30 hafta oldu daha karnımda yada başka yerde çatlak yok sadece kalçada var onuda dert etmiyorum 
0 oy
tarafından

Bütün hamileligm boyunca catlagim yok diye sevindim. Gercekten de bi damla catlamamistm. Sonra bi dogum yaptm karnim yarik yarik.gerginlikten belli olmuyoms :ermm:

(6,815 puan) tarafından
Hic kizarmamismiydi
tarafından
Hic hemde hicc. Ne kasindi ne kizardi ne de baska bisey
(6,815 puan) tarafından
Alla alla ilk defa boylr bi catlak duyuyorum
tarafından
Karnimin gerginliginden belli olmuyoms gobegim indikce ortaya cikti valla kuzum
0 oy
(1,948 puan) tarafından
O çatlaklar doğumdan sonra çok çirkin duruyor karnımı eşime göstermeye korkuyorum utanıyorum daha dogrusu
0 oy
(758 puan) tarafından
Evet benimde cok moralim bozuk aklima geldikce aglyasim geliyo . :( bacaklarimda yok ama bileklerimde bile  catlaklar oluşmaya  basladi :(
(6,815 puan) tarafından
Ayakbileklerinde demi benimde orda var orda nasil oldu anlayamadim
(758 puan) tarafından
Evett yaa cok sasirdim bi baktim iki uc gun sonra iyice belirdi .  Ve daha 32. Haftdayim
(6,815 puan) tarafından
Acaba benim farketmedigim bi odem mi olustu diyorum ondan mi oldu ki acaba
(758 puan) tarafından
Bencede canim yüzugumun bugun parmagimi sktigini farkettim  ben . Bence odem oldu doktora gidicem
(6,815 puan) tarafından
Aman aman bana yuzuk deme 3 gun elimden cikmamisti takma canim hamileliktem sonra takarsin ben yandim sen yanma
0 oy
tarafından
erken doğumun verdiği bi sans hic catlagm olmadı şükür:)
0 oy
(76 puan) tarafından
Off aynı dert bendede var :( 31 haftaya kadar 1 tane catlagim yoktu cok seviniyodum suan 39 um okadar cogaldi ki gobegimden igreniyorum. Kararmaya care yok sanirim. 77yle hamile kaldm suan 93üm :(((((( dogumuma az kaldi herkes diyo 10 kilo bebegin kilosu suyu zaten dert etme normal dogurursan zaten o icindeki pislik gider rahatlarsin diye ama yinede sinir edici bi durum gercekten.
(6,815 puan) tarafından
Insallh dedikleri gbi oo 10 kilo dogumda gider

İlgili sorular

0 oy
56 cevap 1,815 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 315 göst.
23 Kasım 2021 Aile kategorisinde Esmaslan (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
19 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu