0 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde (1,016 puan) tarafından
Selam kızlar, az önce netten gözüme çarpan haber oldu. Berat Albayrak KYK borçları hakkinda yorum yapmış, sanırım borçlar silinecek veya esneklik getirilecek. Gelişmeleri takip eden var mı? E hacizli olanların haczi kaldıracaktır deniyor ne demek bu? Benim borcumu tüm küpe bileklik satip ödedim. Sadece 2.500tl borcum var!  İnşallah faiz silinse bari

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Keşke 2.500 olsa 8 bin bnmki hiç ödeme yapamadım 7.400 den 8 e çıkmış..
(1,016 puan) tarafından
Benim normal borcum 3 bindi. 5 bin olmuştu. Ben burs almistim, sonra mezun olunca yine ödediler yedim ben de öyle bir sene. Şimdi küpemi, bilekligimi satıp ödedim 2.500kaldi . Ay inşallah en azından faiz silinse. Toplu dua edelim:)
tarafından
Ya zaten o kredi bnm burs olarak hakkımdı ben 1 çocukla dul bi kadın olarak bambaşka bir şehire okumaya gitmişim aile desteği hiç bişey yok sosyal yardımdan filan alarak okudum tutup kredi verdiler teyzemin görümcesinin oğluna da burs verdiler ki onların durumu gayet iyiydi.. Bimere yazdım o zmn çocuğun adını okulunu filan söyledim bu burs alırken ben niye almıyorum bana vermediğinizi kimseye vermeyin dedim itiraz ettim ama tınlamadılar keşke tamamen silseler o burs bnm hakkımdı o çocuğun değil.. Bu adaletsizliği yapanlara hakkım zerre helal değil.. Silinmese de ben bi şekilde o borcu ödeyeceğim ve zerre helal etmeyerek beddualar ederek ödeyeceğim..
(1,016 puan) tarafından
Ayyy yavrum ya kıyamam. İnsllah öyle olur . Bir sürü kişi böyle mağdur. Zaten ihtiyacı olan kimse alamamış ki, yine durumu iyi olana aldi
tarafından
Haketmediği halde alana da Rabbim hayrını göstermesin fazlasıyla çıkarsın.. Çünkü onlar bizim hakkımızı yiyor bile bile..
-Reklam-
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Benim 3.500 civarıydı 2. Taksidi ödedik silinecekse 3. Taksidi ödemeden silinse bari babam ödüyo adama da yazık
(1,016 puan) tarafından
Ayyy canım ya inşallah hepimiz için çok iyi olur.  Vala ben aileme diyemedim bile fazladan bir sene yatırdılar ben de yedim diye gizliyorum onlardan. Benim burstu. Mezun olunca bir sene daha yatırdılar yedim ben de:)
(5,491 puan) tarafından
Benim krediydi babam al dedi, borçları için kullandı, aynı şehirde okudum ben. O yüzden babam ödüyor
(1,016 puan) tarafından
Himm o Zaman ödemesi normal. Ama silinse
(5,491 puan) tarafından
İnşallah silinir canım, adam pazarcılık yapıyo
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Benim de 2008  den vardı 2017 den gelen yapılandırmayla sadece çektiğimi ödedim. E hacizi kaldırana kadar baya uğraştım. Bence bekle. Diğer türlü ödediğinle kalıyorsun. 
(1,016 puan) tarafından
E haciz denilen tam olarak ne oluyor canım anlayamadım o kısmı? Vala benim 5 bindi. Yarısını ödedim şimdi yarısı kaldı, ailemden gizliyorum
(13,202 puan) tarafından
Bazılarına maaşına bile koyuyorlar birikimin varsa onu bile çekemiyorsun. Benim de vardı ama maaş çekiyordum sadece kredi çekmem lazımdı o zaman zorlandım. Ama sen ödemeye başlamışsın ehaciz yoktur sende. Ailem biliyordu benim de hatta annemin arkadaşları boşuna ödemeyin faizini zaten 5 yılda bir yapılandırma getiriyorlar az ödersiniz demişlerdi nitekim de öyle oldu. 7200 gibi bir rakam borcum çıkıyordu 3400 gibi ödedim çektiğimle kafa kafaya gelmişti. Kalanı ödeme bakalım belki silerler. Arkadaş durduk yere 12  bin ödedi. Onun da 6 bin çekmişliği vardı.
(1,016 puan) tarafından
Ayy inşallah öyle olur. Vala birkez kağıt eve gitmiş. Annem babama çok geldi o para 5 bindi. Kriz geçireceklerdi sen burs aldın nasıl bu para geldi dediler. Hemen yalan söyledim yanlış geldi dedim. Küpemi bilekligimi satıp ödedim yarısı. Şimdi yarısının faizi silinse bile razıyım.  Ayy arkadaşın da çok kötü olmuş. İnşallah rabbim o giden parayı başka bir kapıda verir
0 oy
(12,887 puan) tarafından
Benimde vardı faiz binmişte binmiş şimdi eşim ödüyor 

Bankada param vardı İcraya düşmüş parama ek koymuşlardı   
(12,887 puan) tarafından
2017 mezunuyum eşime siliemecek bekle bekle dedim ne silindi ne birşey faiz üstüne faiz koymuşlar
(1,016 puan) tarafından
Ben de 2016 mezunu. Silinmez ki. Sadece faizi bilmem kaç yılda ne yapilandirihormus
(12,887 puan) tarafından
İşte biz de yapılandırmaya soktuk 1000 ödüyoruz
 eski borçları ödemedikçe meğersem her ay onlara faiz konuyormuş
Aylık 370 ödemesi olan borç 430 olmuş
(1,016 puan) tarafından
Ufffay inşallah silinir ya bir sürü kişi mağdur.
(12,887 puan) tarafından
Valla silinirse ödeyen kişiler iptal edilmesi için uğraşır
0 oy
(166 puan) tarafından
Duyduğun gördüğün haber sitesini atar misin canım benimde var kyk borcum :(
(1,016 puan) tarafından
Dur canım bakıp linkini atmaya calisayim
(166 puan) tarafından
Ay yaa inşallah ama burdan başka sitede göremedim ben bu haberi ya
0 oy
tarafından
Ben bu sene tarihinş kaçırdım ödeyemem de o durum yok bende 10 bin borç var inşallah yardımcı olur devletimiz 
(1,016 puan) tarafından
Amin amin en azından faiz silinse:(
0 oy
tarafından

Nasil yani tüm borç mu silinecek ???? :ermm:

(1,016 puan) tarafından
Öyle gözüküyor
0 oy
tarafından
Ayyy hadi insallah esiminde benimde borclarimiz hala duruyor
(1,016 puan) tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(140 puan) tarafından
Canım hamileyim varya kafama hiç birşeyi bu kadar takmıyorumdur e devlete falan bakıyorum hiç bir şekilde borç gözükmüyor eşimde borç yok falan diyip duruyor diyorum bankaya gideyim ama çok korkuyorum nolur silinsin şu borçlar ya :(
(1,016 puan) tarafından
E devletten nasıl gözükmüyor benim gözüküyor ya. Senn borcvergi dairesine gitmen gerek
(140 puan) tarafından
Vallahi gözükmüyor canım diyor ki borcunuz bulunmamaktadır diyor. Vergi dairesinden de esim bakmıştı yok gözükmüyor demişti hem vergi dairesine niye düşsün peki borç ? Acaba hacizlik bir olay falanmi oldu ama hiç kağıt falan gelmedi
(1,016 puan) tarafından
Bana kağıtta geldi, borcum direk vergi dairesinde de e devlette gözüküyor.sen kaç mezunusun? 3yıl geçtikten sonra geldi bana borc
(140 puan) tarafından
2018 mezunuyum canım ben
(140 puan) tarafından
2 senede geliyor acaba o yuzdenmi gözükmüyor.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 475 göst.
1 Kasım 2019 Diğer kategorisinde ꧁❦✳GüLbahaR✳❦꧂ (3,617 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 248 göst.
26 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 230 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Canım oğlum (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
1 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu

378,245 soru

11,320,801 cevap

34,765 kullanıcı

...