0 oy
987 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Saygımı korudugumu düşünüyorum ararsam beni bastırır daha da sinir olurum 

Bu zamana kadar diğer gelinlerden farklı olup her şeyi sineye çektim. 17 yaşımı kullandın sen benim belki ben isteyerek evlendim senin oğlunla ama bilseydim böyle bir ailesi olduğunu asla derdim zamanını beklerdim. Kaçtım geldim gittin bana 20 TL lik gelinlik giydirdin saçımı dahi kendim yaptım ne kadar safmışım. Mevlüt yaptın bana gelenleri de kendin yedin nerede benim hakettiklerim. Her zaman param yok diyorsun ya onlar nerede bana söyle. Çıft kişilik yatak dahi almadın o hamile halimle umursamadın yatak odası takımı alırken burnumdan getirdin o hamile halimle kaç gece ağladım. Şimdi sana verdim ya onları hediyem olsun baktıkça beni hatırla beni ağlattığın geceleri. Vermediğin o 500 TL de sana kalsın istemiyorum. Sana her zaman ılımlı yaklaştım oğlundan daha da yanında oldum ama salaklık ettim. İki hamileligimi de bana zehir ettin. Ne yaptın sen benim çocuklarıma? Duruya bı künye gel onu da veririm umrumda değil. Senin benim çocuklarıma sevgin asla olmadı olsaydı karnımdalarken bile onları düşünürdün sen ise anca beni kullandın. Ama yetti benim çocuklarım yok artık senin torununun falan asla değil onlar Kaanin bu konuda tek lafı olamaz. İkisinde de dikişli halimle bıraktın beni. Hatırlıyor musun oturma minderi aldığın günü? Nasıl aldığını da hatırlıyosundur umarım kızıma gelen 50 TL ile. Bı de utanmadan o parayı bana sormadan aldığını söyledin o da sana hediyem olsun. Belki bilmediğim daha ne kadar çok yedin torunlarının parasını yedin benim hakkımı yediğin gibi. Asla helal etmiyorum bunu da bilesin. Oğlun askere gidiyor ben evimde yalnız kalicam diyemedin ya biz birbirimize 4 sene sabrettik gel al çocukları 1 ay daha sabredelim çocukların ihtiyaçlarını da bı şekilde hallederiz oğlumun gözü arkada kalmasın diyemedin. Sana yakışan bir haraket olmazdı zaten. Bir kuruş bile yardımın olmadı bedelli için hatta daha çok gitsin istedin askere ama şükür Allah'ım yine benim duamı kabul etti. Kocamı ben goturucem alırken de ben alıcam. Bu saatten sonra da sizi isteyip beni istemezse onu da hiçe sayarım. Her cefasini ben çektiğim hayatın sefasını size vermiyorum. Geldiniz apartmanımdan saksı çaldınız Allah'ın çiçeği deseydiniz onu da alırdım bi de geldin onu da benim üstüme attın Aleyna alın dedi dedin bu yediğin kaçıncı hakkım bilmiyorum ama öbür tarafa benim sizinle hesabım. Ne kadar saftim diğer gelinler gibi lafımı söylemedim hep sabrettim lakin sabır bitti. Hamile halimle camda sildirdin halı da taşıttın koltuk da çektirdin olsun ben yapmış oldum. Bundan sonrası yok. Oğlunun kararı beni ilgilendirmez lakin bundan sonra çocuklarımla ilgili hiçbir şey duymak istemiyorum. Oğluna ilk evlendiğimiz zaman senin paranı yiyemedim demiştin benim çok hakkımı yedin onlarla yetin. Yine susacaktim lakin dün kaana sen yokken batını alayım demen bitirdi. Susmuyorum siz beni suskun sandınız ama benimde çok lafım var. Daha da yazmak istemiyorum. Zaten anlarsan bu dediklerim bile yeter.

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Uuu kız bunu yazarken üşenmedinmi bacım 

İnan uğraştığın değmez heleki kaynana için 
tarafından
İçim durmuyor artık deliricem az daha bu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yarısına kadar okudum da eşin laf yapmaz mı 
tarafından
Yapamaz yaparsa onu da boşarım gider anasının kucağına. Yetti artık beni ***** bellediler
tarafından
Ozaman gönder bence
0 oy
tarafından
Canım bence bunları yapan insan zaten laftan anlamaz boş yere kendini sinir etme
0 oy
tarafından
Sence okur mu bu kadar yaziyi direk arayip soyle ole dumduuk
(25,224 puan) tarafından
Okuyana kadar kadın yaşlanır :D
tarafından
Bastırır o.beni
tarafından
Hahah valla ben bile bi basini bi sonunu okudum kaynanan okuyupta cevap verirse bizide haber et
tarafından
Keşke yaşlanıp da ölse
0 oy
(13,887 puan) tarafından
eşin ne der canm kaynanayı boşvrr kocan arkandaysa takma
tarafından
Hiçbir şey olmamış gibi konuşuyor anasıyla bu zamanda sokan geçiyor
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aboooo ekşın var 
(2,252 puan) tarafından
Kiz sendeki neşeye hayranım:)
(25,224 puan) tarafından
Gel sanada verem kız :D arada Bi basıyorlar benide :D
(2,252 puan) tarafından
Valla fazla varsa alırım lazım bayağı:)
0 oy
(528 puan) tarafından
Ben hepsini okudum da kaynanan okur mu acaba. Baya da dolmuşsun. Allah yardimcin olsun canim. 
0 oy
tarafından
Gönder gitsin 
0 oy
(554 puan) tarafından
Cnm boşver kapını kapat evinde otur sadece içindekilerin i böyle güzelce eşine anlat bunlar oldu çok yoruldum daha uzak dursun benden falan işte ama kaynanaya bunu gönderirsen eşin önce bana gelseydin der haklı da esinle konuş bundan sonra susmatacagini belirt ama yine aranızdaki saygı sevgiye dikkat ederek bu msj atman cok değişik yerlere çekilir dilden dile dolanır esin de askere gidecek gider ayak böyle olmasın derim cnm
tarafından
Eşim zaten bunları biliyor benimle kendi yaşadı
(554 puan) tarafından
Zaten genelde görmezden gelirler ama artık susmatacagini karşılık vereceğini çok sıkıntılar çektiğini dile getir cnm eğer eşin yine susarsa zaten ne yaparsan sen haklı olursun böyle birşey yapacağını da şöyle ezdiriyorsan bende böyle yapacam de önce cnm
tarafından
Az önce ağzıma geleni yarın soylicem dedim tek.kelime diyemedi diyemez de
(554 puan) tarafından
Gönder gitsin o zaman hak ediyor öyle sus pus ne cnm
0 oy
(583 puan) tarafından
Kasindi ve haketti 
0 oy
tarafından
Canım çok dolmussun belliki Allah o kaynaninda bildiği gibi yapsın hadsiz için sogucaksa yolla valla haketmis 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Seksi muhabbetini hatırlıyorum kayinvaliden annesiylemi ne gelmişti üst kattaki komşunun çiçeğini almıştı sanırım..  hanı bazen üzülüyorum ama yazdıkların sonrasında haketmiş ki yazmışsın dedim. Ve içinde kalmasın eğer sildiysen iyi olmuş.. inşallah eşine gösterip fazla fazla anlatmaz
(1,657 puan) tarafından
Bende hepsını okudum valla anlamaz ama dolmus madem göndersin bende seyi hatırlıyorum gotu mu acıyomus kaynanasının da torununa gelen 50 tl ıle gıdıp alıp gelıp cocuga gelen parayla aldım vs demıstı aylar once hatırlıyor um bunu
(9,651 puan) tarafından
Kelebekimm asıl sen nebiyan nerelerdesin ? Sevda dünya persona non gratta nerde ? Hiç mi ozlemiyosunuz ki siz bizi :/
(1,657 puan) tarafından
Ben arada bakıyorum kuzu dunya ve Persona grupta sevda kım bılmıyom :D napıyosun nasılsın izliyorum tabıkı le
(9,651 puan) tarafından
Çünkü semiha o :D  onlarda kopsunlar gelsinler bi çılgınlık yapip
(1,657 puan) tarafından
:Dmanyak dıyorum sevda kım :D buralardalar arada goruyorum aslında
0 oy
tarafından
Hep para ile ilgili sinirlenmişsin yapmadı etmedi diye..vurdumduymaz umursamaz insana tek cümle desen anlar uzun yazıya gerek yok ki, halden de anlar ama anlayan anlar anlamayan naparsan yap anlamaz. Zaten anlayacak olsa başından üzmez yıpratmaz, hakka girmez. 
tarafından
Maneviyatı bana zaten yok oğluna ne olsun ondan anlatacak bir şeyi yok
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Ah canım ah bir gün ben de yazdım böyle ama gittim karşısında konustum eşim ve eşimin teyzesi de vardı yanimda . Kaynanam her söylediğime evet haklısın dedi. Neyse çıktım evden ardından bir baktim cümle alemi aramış gelinim beni dövdü bana or.. dedi demiş:) Allah tan eşim ve teyzesi de ordaydı da gördü her şeyi. Teyzesi toplamaya çalıştı çok saygılı çok güzel konuştu sorunlarını söyledi kızcağız diye. Herkes kaynanamı tanıyordu da kimse inanmadı neyseki. Yanı demem o ki eşeğe altın semerde vursan :)
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Kız iyi yazmışsın Hakkında hayırlısı olsun inşallah ve vereceği cevabı merak ediyorum unuda söyle bize aklımda kalmasın canm 
0 oy
(549 puan) tarafından
Hepsını tek tek okuudm kıyamam ya ne kdr dolmssn
0 oy
tarafından
Canim benim ya nasil icine oturmus yaptiklari. Sana tavsiyem fevri olmaman eger bunu gonderirsen ve kocan arkanda olursa gonder hatta ararsa yuzunede soyle soyle konusmasina musade etmeden kapat ama kocan arkanda olmayacaksada kendini yipratma sen soylersin o anasini tutarsa sen daha cok uzulursun bunlari yazma ama mesafeni koy kocanibyanina cek.
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Ne gereği var bunları yazıp huzursuz olacağına boşver şükret ki ayrı eve çıkmışsın geçmişi hiç kurcalama yeniden tekrarlayıp boşu boşuna kafanı yormana kendini darlamaya ne gerek var Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın de geç ben öyle yapıyorum şükür uzaktayım kafam rahat eşimle çocuğumla rahat rahat hamileligimi geçiriyorum Bu dünyanın öteside var bana ve de kime ne yaptıysa soracak Rabbim iyi ki bu dünyanın öbür tarafıda var esas herşey orada önemli orada yaşayanacak kötüyle uğraşılmiyor cahille hiç 
0 oy
(450 puan) tarafından
Yazdinmi canim cvp geldimu
0 oy
(592 puan) tarafından
Baya dolmussun cok hakkini yemis belli ki. İcinde kalip seni yiyip bitirecegine gonder gitsin. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 556 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 221 göst.
26 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ceylannn (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
4 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Smyra01 (1,777 puan) tarafından soruldu

380,403 soru

11,389,840 cevap

34,897 kullanıcı

...