0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar kışın herşey çok pahalı malum ve tadı tuzu da yok bende ne yapa bilirim 

İstanbul da

Menemen yaptım 

Domates soslu yaptım 

Közleme yaptım 

Ne yap bilirim aklıma gelmiyor ki 

İşime yarayacak yemeklik biseyler 

8 Cevaplar

0 oy
(913 puan) tarafından
Patlıcan da közleyib ya da yağda kavurup koyuyoruz? Taze fasulye pişirib kavanozluyoruz, reçellerden erik ve şeftalı reçelinin mevsimi ben yasıtım bile
tarafından
Tamam teşekkürler  közleme kızartma ola bilir
-Reklam-
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Ben hiç öyle şeyler yapmıyorum ya . Acaba bende mi.bir sorun var herkes harıl harıl çalışıyor 
(913 puan) tarafından
Severek yaparım ben eşim uğraşma der ben zorla aldırırım))
tarafından
Güzel oluyo ya evde kışlık hazırlık hem tasaruflu hem sağlıklı ben domates alıp sıcak su koydum üzerine kabuklarını soyup robotdan geçirdim yağda biber kavurup sarımsak ve domatesi ekleyip kaynatım baya tuz ekleyip şişelere doldurdum çok lezzetli tavsiye ederim makarna lahmacun bulgur pilavı fırın yemeklerine güzel oluyor
(2,548 puan) tarafından
Benim.buzlukta sadece dondurma var ☺️
(913 puan) tarafından
Severim dondurmayı hatta 1,5 kilo bir günde yerim))
0 oy
tarafından
Konserve hızlı turşu yapabilirsin ben kirmmizi biber doğrayıp zeytinyağında kavurup içine sarımsak sirke maydonoz tuz ekleyip kayavanoza kapttm hemen oldu ve çok guzel
tarafından
O nasıl oluyor tarif istiyorum :)
tarafından
Kapya biberi kare kare doğra cigken fazla büyük dil ama sonra tavaya zeytinyağını köy iki su bardağı kadar kavur iyice biraz kavrulunca sarımsak soy bolca bı kase falan digaryarak at içine bı su bardağı sirke köy bı top maydonoz ekle yumuşayana kadar kavur tuzunu at tadına bakarak sicakken kavanazo köy afiyet olsun efem :)
0 oy
(44,763 puan) tarafından
Ben patlican yemeklik atiyorum karniyariklik kizartip atiyom
tarafından
Bide sen köyde misin Istanbuldamı
(44,763 puan) tarafından
Patlicani biber yesil hemde kapya biber ve domatesle  kavurup sogutup posetliyorum cikarinca sogan salcayla kavur at onuda ohh mis
(44,763 puan) tarafından
Yok canim sehirdeyim ankarada oturuyorum
tarafından
Ben organik köyden yapiyon kışlık zannetdim :) yaparım dediğin tarifte hoş
(44,763 puan) tarafından
Kişa yapiyorum  bende zaten canim koylu pazarindan alirim hep
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Melemen, patlıcan biber közlemesi yeşil fasulye barbunya konservesi, bamya, karnıyarık, doğranmış yeşil biber, şuan aklıma bunlar geldi ben sadece melemen yaptım gerisi duruyor 
tarafından
Mevsimi bitmiyor ya yapmak lazım sebzeciler artık mevsimi geçiyor dedi
(2,078 puan) tarafından
Eylulun başına kadar vakit var az kaldı aslında
0 oy
(22,070 puan) tarafından

Ben bi patlican kozleyip koydum bide misir haşlayip koydum :D

tarafından
Eda kışın mısır kemirirsin artık acıkınca :D
(22,070 puan) tarafından
Benim kiz cok seviyo ay napam ben beceremiyom menemen falan bide baska ne koyablirimki mesela
tarafından
Domates soslu çok iyi ve pratik kışın işe çok yarar
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Ben bu gün kırmızı biberleri domatesi sarımsağı hepsini rondadan geçirip kaynattım yarısını ezme gibi bişey yaptım yarısınada ceviz katıp kahvaltılık sos yaptım, küçük kavanozlara yerleştirdim tadı çok güzel oldu. Kırmızı biberleri 3.5 dan aldım çok güzelmiş. Önceden menemen ve hazır patlican yemeği yaptım. Şimdi salatalıkların biraz ucuzlamasını bekliyorum turşu için ama bu senede slatalık düşmicek her halde geçen senede çok pahalıydı.
tarafından
Maşallah ağız tadıyla yersiniz inşallah evet bu sene herşey pahalı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 61 göst.
12 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elif.alparslan (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
24 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,443 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 283 göst.
28 Ağustos 2022 Kültür-Sanat kategorisinde 11357 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sehergenc (866 puan) tarafından soruldu

381,780 soru

11,429,489 cevap

34,989 kullanıcı

...