0 oy
4,446 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,447 puan) tarafından
Kizlar ya ben ince fasulye arıyorum Ayşe kadın mis adı bide börülce varmis bunlar aynı mı farklı mı nedir bunlar beni bi aydınlatın 

6 Cevaplar

0 oy
(454 puan) tarafından
Ayşe kadın fasulye küçük oluyor börülce ile aynı değil canım. Börülce ince oluyor tadıda çok güzel ege bölğesinde yetişir her yerde bulunmuyo pek 
(114 puan) tarafından
Börülce nin salatasını yaparız canım biz limonlu zeytin yağlı onu diyorsun sanırım
(454 puan) tarafından
Taze fasulyenin bi tık küçüğüne ayşe kadın diyorlar canım ora taze fasulye yani börülce farklı fotoğrafını bulayım dur atim
(2,447 puan) tarafından
Fasulye gibi pisiyo ama daha ince ve küçük. Salatasini bilmiyorum kuzu hiç duymadım
(114 puan) tarafından
Ege de çok bilinir canım  bı de taze fasulye turşusu yapıyorlar o da olabilir onu ben de bilmiyorum bir kez görmüştüm
(2,447 puan) tarafından
Ayşe kadın heralde benim istediğim ya bulsam ikisini de pişirip bakcam kesin hatırlarım da işte yok burda :D
-Reklam-
0 oy
(48,610 puan) tarafından
kız hadi fasulye cinsini bilmezsin de börülce hic gormedin mi ☺️
(2,447 puan) tarafından
Anneannemle büyüdüm beybim ben yaşlı zaten pek yapamazdı öyle. Hangisi daha tatlı oluyo benim dediğim az tatlı oluyodu :D
(48,610 puan) tarafından
sen bence hepsinden al yap ☺️ ben fasulyenin her cesidini yerim severim borulce pahalı oluyo ya☺️
(2,447 puan) tarafından
Yok kuzus burda Ayşe kadın börülce var da ayse kadın gibi geliyo sanki istediğim :D
(48,610 puan) tarafından
börülce mi Ayşe kadin ☺️ neresi kiz.orasi
(2,447 puan) tarafından
Burdur canım. Börülce var da Ayşe kadın egede yetişiyor buralarda pek olmaz dediydi manavdaki kadın
0 oy
(454 puan) tarafından

image

İşte bu oluyor börülce canım
(2,447 puan) tarafından
Ayşe kadınla aynı işte :D bu da fasulye gibi mi oluyor kuzu
(454 puan) tarafından
o zaman sizun ırda ayşe kadın diyolar börülceye ayneh fasulyeyle aynı pişiyor kaklı oluyor bu
(2,447 puan) tarafından
Teşekkürler kuzum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ayşe kadın taneli olur börülce başka birşey aradığın sırık fasulyesi gibi ama ince olandan sanırım onu da börülce diye çıkartmışlar bu sene pazara. Tadı börülceden farklı fasülye ile aynı
(2,447 puan) tarafından
Ayşe kadın aradığım canım. Daha tatlıydı börülce hiç yemedim galiba
(13,202 puan) tarafından
Bursada Ayşe kadın var ama şuan yaşadığım yerde sosyete pazarlarına getiriyorlar. O tarz yerler varsa bakabilirsin
(2,447 puan) tarafından
1 tane pazar var burda kuzu ona da gidemiyorum aşırı kalabalık içeri girince gözlerim buğulanıyor o derece. Manava gidiyoruz sadece
(13,202 puan) tarafından
Ben de çıkmıyorum canım korona öncesi de çıkmazdım daha önce denk gelmişti.
0 oy
(901 puan) tarafından
Onun adı libye dir hatay antakyadan selamlar İstanbul tarafı ona börülce der 
(2,447 puan) tarafından
O ne gii hiç duymadım :D Ayşe kadın fasulye imiş benim aradığım kuzu
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Fasulye yayvan olur börülce biraz daha yuvarlak gibi olur ve fasulyeden farklı bi kokusu vardır. 

Ayşe kadın fasulye biraz tanelidir senin aradığın fasulye ne Ayşe kadın nede börülce değil. Adını bilmiyorum ama börülceyle fasulye farklı şeyler hem şekil hem koku hem tat olarak 
(2,447 puan) tarafından
Ayşe kadınmis canım benim aradığım
(1,635 puan) tarafından
Hee iyi bari bulabildiysen. Sevindim canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 75 göst.
4 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 272 göst.
0 oy
3 cevap 90 göst.