0 oy
854 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bilenler bilir Benim oğlum çok iştahsız bir bebek bunun için doktora da çok götürdüm onu ama huyunun böyle olduğunu bir sağlık sıkıntısı olmadığını söylediler çok şükür ek gıda için epey uğraştım şu anda 8,5 aylık hala iştahlı yediği bir şey yok ama ayran İçmeyi çok seviyor bu arada 4 aylık olana kadar emzirebildim sadece 4 aydan sonra mamaya geçmek zorunda kaldık Yani devam sütü  içiyor Ama devam sütünü de iştahını hiçbir zaman içmedi hep benim zoruma içti artık onu da içmek istemiyor Biraz önce yine vermeye çalıştım Yine içmedi biberonlu ayran koyunca hepsini içiyor Ama mamasını içmiyor Sizce çok erken değil mi mamayı bırakmak için Ben en azından bir yaşına kadar içsin  istiyorum çünkü anne sütü yerini alıyor onu Ne yapmalıyım sizce nasıl sevdirebilirim mamayı Bu arada mamasına Cicibebe pekmez gibi şeyler koymayı denedim içmiyor

3 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
Ayran içsin bence faydalı benim kızım da çok sever
tarafından
Ama mamayı bırakmak için çok erken değil mi canım ne yaptıysam iç eremedim Sabahtan beri bir yudum bile içmedi hiç yumurta sarısı peynir yedi sabah biraz önce de bir biberon ayran içti bununla duruyor yani devam Sütünü içmeyi reddediyor son bir aydır iyice zorlanmaya başladım içirmek de bırakmak için çok erken değil mi sence de
(4,290 puan) tarafından
Biraz böle devam etsin bakalim sıcaklardan ve disten kaynaklı olduğunu düşünüyorum normal  ek gıdaya karşı durumu nasıl? Benim kızım da 19 aylık daha anca anca yiyor yoğurtlu makarna falan yapsan yemez mi illa yoğurt seviyorsa yoğurt çorbası falan sevmez mi içinde pirinç var o da tok tutar
tarafından
Yoğurt bu şeyleri seviyor canım ama makarna Denemedim hiç bazen pirinç haşlayıp yoğurtla karıştırıp yediriyorum biraz da nane atıyorum içine Onu da çok seviyor zaten yumurtayı falan da ilk zamanlar yoğurda karıştırıp öğle yediriyordum sonradan alıştı yemeye
(4,290 puan) tarafından
Aynen yoğurt besleyicidir yoğurtlu tarifler araştır severek yiyeceğini düşünüyorum biraz unutsun mamayı tekrar ali-şir havalar da çok etkiliyor malesef
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım Allah yardımcın olsun benim kızımda 10 aylık ve sadece devam sütünü zorla veriyorum özellikle 2 haftadır ek gıdayı tamamen bıraktı bitek mama içiyor oda dediğin gibi benim zorumla şarkı fln söylüyorum öyle içiriyorum malesef her çocuk bir olmuyor maşallah 10 aylıkken herşeyi severek yiyen bebekler var ama bizimki hiçbişey istemiyor. Mamasını içirmeye devam et 1 yaşına kadar içsin çünkü birşey yemeyince mama destekler en azından arada ayran da ver ama mamayı kesme. 
tarafından
Ben de kesmemek istiyorum canım ama bizimki bırakmak için elinden geleni yapıyor resmen Sabahtan beri bir yudum içir Mehmet'im Allah seni inandırsın Normalde uyku arasında falan veriyordum Ama artık onu da içmiyor biberonu ağzına dayayıp bir iki yudum alınca onun mama olduğunu anlıyor hemen başını çevirmeye ağlamaya başlıyor
tarafından
Kıyamam ya inşallah içer tekrar ama bırakmaya baya niyetli. Mesela benim kız bebelac pek içmiyor bende hero baby kaşık mamayı ayran kıvamında yapıp biberonda içiriyorum arada onu dene istersen en azından tahıllı yulaflı tok tutuyor ve içindeki vitaminler bebelac ile aynı.
tarafından
Canım ben neredeyse Türkiye'de satılan Bütün bebek mamalarının hepsini denedim bir tek evolvia yı az çok içire biliyorum ondan başka hiç birisini bir yudumda hiç çekmedi alışmadı evolvia yine günde 1 biberon falan içire biliyorum zorla
tarafından
Hm anladım canım çok zor ya iştahsız bebek anne olarak hep stres yapıyoruz yesinler diye ama yemeyince de yapcak bişey yok inşallah düzelir iştahı Allah kolaylık versin canım.
tarafından
Saol canim benim
0 oy
tarafından
Ayranın içine cici bebe koy canım ben yoğurtla cicibebe yediriyorum güzel oluyor ayranla da olur bence 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 323 göst.
15 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Gamze güler (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
0 oy
6 cevap 83 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 148 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Alisimm (2,360 puan) tarafından soruldu