0 oy
580 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
.................... 

32 Cevaplar

0 oy
(1,390 puan) tarafından
Aileler aldı canım. Bizde durumu varsa erkek tarafı evi alır, altın yapar. Kız tarafı salon, yatak odası, mutfak eşyası fln yapar. Diğer eksikleri de eşim halletti. Sağolsunlar iki taraf da düzdü evimizi 
(1,390 puan) tarafından
ev eşyası almazlar hala. Yiyecek içecek fln getirirler arada da
tarafından
İyiymiş kuzum ağzınızn tadı bozulmasın
-Reklam-
0 oy
(3,753 puan) tarafından
Evimin eşyasını eşim almıştı nişanlı iken 

Geriye kalanı yani bana düşeni de biz yaptık, 

Kimseden bişi beklemedik istemedik 

Evlendik den sonra annem Bi tek yatak örtüsü aldı nişanli iken aldığını kullanmadım diye Bi tek o başkada yok 
tarafından
Kayinvaliden bisey almadımii
(3,753 puan) tarafından
Aldı ufak tefek mutfak eşyamı aldı takımı felan aldı sağolsun yapabileceklerini yaptı kadın çalışıyordu yapıyordu şimdi çalışmıyor
0 oy
tarafından

Evlenince eşimle beraber aldık sonra bı kaç eksiğini annemler aldı kaynana hicbirsey almamıştır 6 sene oldu evleneli salon tulum yırtıldı kaynaya dedim bari bir tul al dedim tulum yırtıldı bitane gelinin var yırtık tükle oturuyor dedim :) geçen almış gelmiş hayretler içindeyim halen :) Fon yaptırıyor bide

tarafından
Oooo oda bsey devamı gelr işte işte :))
tarafından
Aynen acısını cikarticam zaten zamanında tek biseybile almadi:)
0 oy
(2,704 puan) tarafından

Biz aldık

12kelime

0 oy
(10,090 puan) tarafından
a dan z ye kadar herseyimizi esimle ikimiz yaptik
0 oy
tarafından
Annem aldida kaynanam bir cop almadi
0 oy
(377 puan) tarafından
Butun esyalari esim aldi hala borc oder. Annemde camasirimi bulasgmi aldi dondrcmu butun ceyizimi yapti ayriyeten bana zincirli kolye takti. Esimin ailesi bi salon koridr halimi aldi bide perdelermi diktrdi ama salon perdelermi kendne lazmmis dye istedi verdm bnde baska eve tasnmstk duryodu degismeli takarm ddm onlari aldi bi yatak odasi salon mutfagnkiler duryo onlarida alsaydi geri hc sasrmazdm ztn bitane altn bile takmadilar kollarm bom bostu gelin olrak byere gttmde ozenmek demeyelmde insan tuaf olyodu yani. Smdide annem bilezk yapti bana hediye olarak. Kaynanamin agzi ack kaldi. Hakkmi helal etmyorm onlara hmde hc hersyi bze yuklediler bi taksit bile odemediler esim sksti annem odedi esimin taksitni calsyodu annem zorlanmasn dye.
tarafından
Benimde bileziğim yok gittiğim yerde hevesim oluyor görünce o yönden almazlarsa hakim helal deil
(377 puan) tarafından
Banada kaynanam hala der iste sana bilezklerini yapcm laf ortada ne bilezk var ne bisey 2 sene oldu smdide kzm dogdu ona bilezk yapckms bnde guldum sadece
0 oy
(139 puan) tarafından

Ev yatak odası koltuk takımı beyaz eşya perde halı eşimin ailesi aldı ve kaynanam nişanlıyken her ziyaretinde elinde hediye qetiridi ve çeyiz qünü yatak felan yastık yorqanda adetlerinde var diye qetirdi ve annemde qeri kalan diğer şeyleri aldı çeyiz feln :) ev aldılar diye altın istemedik bu arada :)

0 oy
tarafından
Kayinvalidemle bir yaşadım 3bucuk yıl eşim okurken altlı ustluyduk yukarsinibana duzmuslerdi yarım daireydiborasi teras kattı kayinpederim marangoz çoğu şeyini yaptı ztn mutfak yatak odası ünite vitrin fln bı misafir odası alındı ztn biboda vardı bide yatak odası girişe kayinvalidemin ceyizndeki koltuklar kaplatildi onlar durdu yerinde yine çoğu şeyi kayinvalidemler yaptı biz mutfağı elektrikli aletleri yatak odası halılarını fln aldık kullanmadim ztn 3yil eşim okurken gelince yatmadan yatmaya çıkardık sonra imam oldu atandı bütün eşyaları tasidik 3bucuk yılda dislarda durduk  sonra tekrar evimize geldik bu sefer kayınvalidem yukarı çıktı ben onun katına indim çocuklarla geniş genis sen otur çocuk odası yap dedi iki kişi bize yetr dedi yukarısı.vs çok uzattım k bakmayın hep alır kayınvalidem eksiklerimi biz sana yapamadık der alır çok ozenclidir  kendi ailem almaz yani alınacak bişey yok ztn bibihtiyacim olsa yapmasalar yaparlar tabi ama yok kayinvalideminde içinden geliyor şuan onun perdelerini fln kullanıyorum istemiyorum onun ceyizinden çünkü değiştirecek simdibonlari yenisini alacak bana kendi takacak onları onun kendi ceyizinden yoksa bende yeni ozeniyorum .ben gelin geldiğim eve girdim yani çoğu kalan eşyalarda var kendinin olmayan kullanıyorum ama yenisini istiyorum işte elinden gekiyor sonuçta kayinpederimin yapar istese ama sabırla ömür lazım olur hepsi ins  rabbim sağlık huzur versin de olur hepsi
tarafından
Ağzınızn tadı bozulmasın insallah❤️❤️
tarafından
Amin inşallah
0 oy
tarafından
Yatak odamı fırınımı kendi ailem aldı tüm kiz çeyizini yaptılar. Tırnak makasından mandala kadar alındı. Geri kalan herseyi eşimle birlikte aldik. Annem sağolsun hala alıyor caycim bozuldu aldı fırınım bozuldu aldı şimdide günlük yemek takımım kırıldı diye onu alicak alma desem de sen karışma diyor. 
tarafından
Maşallah ağzınızın tadı bozulmasın inşallah ❤️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşimin ailesi herşeyi aldılar mobilya beyaz eşya hepsini nakit aldılar bizde onlara teşekkür amaçlı düğünde takılan paralar ile salon parasını ödedik hemde cok yük olmayalım diye. Benim ailemin durumu pek yoktu ben çalışırken çeyizimi kendim yaptım aldım herşeyimi taksitle babam elektrik süpürgesi alabildi nişan kına salon paralarını falan verdi düğüne servis tuttu öyle şeyler yapabildi. Eşya olarak pek yapamadılar. Şimdi bize geldiklerinde eli boş gelemezler etinde;sebze sine herşeyi alır babam. Eşimin ailesi zaten her hafta alışveriş yapıyo bize yada para veriyo eksik alın diye
tarafından
Ne kadar şanslısın benim eşimin ailesi aksine bizden herşeyi umar gelir evime dolapları karıştırr ne var ne yok diye
(25,224 puan) tarafından
Malesef bazı aileler öyle oluyor keşke olmasa
0 oy
(133 puan) tarafından
Aileler aldı canım.  Ben kendi ceyizimi Esimin aileside sagolsunlar eksiksiz aldılar borcumuz falan olmadı şükür.    Rabbim yardm etsin ev dizenlerede
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Valla annem degil de kaynanam evime gelip eşya aldı ama kendine eşyalarımı:) 
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Annem yatak odamı aldı evlenirken mutfak eşyalarımı tekstili ben aldım erkeğe düşeni erkek tarafı aldı hala da kaynanam bakar saolsun evde eksik gördüğü şeyi alır getirir Allah razı olsun iki taraftan da 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Eşimin ailesi hiç bise almadi erkek tarafının alması gereken şeyleri eşim aldı bende bekarken bazı şeyleri almıştım ailemde kendi alması gerektiği şeyleri almıştı eşimde ailemde hala almaya devam ederler oglumada çoğu şeyi ailem yaptı Allah onlardan razı olsun eksikliklerini göstermesin 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kayınvalidemden evlenirken bir tane tekli koltuk gördüm bir de yemek takımı onu da bana değil eşime aldı mezuniyet hediyesi. Annem hala ıvır zıvır alır en son ütümü değiştirdi. Kurutma makinesi aldı babam mesela 3 yıl önce. Var mı kapılarından taşmıyor ama kıyamıyorlar. İstemem ama illa alırlar 
0 oy
tarafından
Esimle aldik esim ödüyor borcunu . Kalanini da benim ailem aldi yarisini 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
eşim kendisi tek başına yaptı düğününü aileisde yardım etti benim ailemde aldı iki tarafta yardım etti yani 
(675 puan) tarafından
Eşim aldı herseyi düğünüde eşim yaptı kimseye bir kuruş bile ödetmedik çok şükür kendi başımıza herseyi yaptık
0 oy
(75 puan) tarafından
Biz eşimşe beraber aldık daha sonra arayıp biz eşyaları hallettik dedik iki tarafta kızdı tani illaki karışacaklar ya :)) biz ona fırsat vermedik ama şimdi birşey istesem iki tarafta alıyor haklarını yiyemem düğünde yapamadıkları masrafı şimdi toruna yapıyorlar :)) uzakta olunca tatlı oluyor 
0 oy
tarafından
yeniden gösterildi
Evlenmeden bir ay önce kayinpederim evimi tamamen dizdi oturma odası yatak odası mutfak eşimin birikimi ile hepsini yaptılar annemlerde yardım etti her konuda her iki tarafta elinden geleni yaptı annem ve babam olsun kayınvalidem ve kayınpederim olsun ne zaman gelseler elleri dolu dolu gelirler annem köyden peynir yoğurt tandır ekmeği sebze meyve reçel turşu ne varsa getirir iki taraftanda memnunum bu konuda ayrıca altın aldılar durumumuz duzelince evde alırız inşallah evlerimiz ayrı ama ne zaman para sıkıntısı olsa birbirimize hep destek oluruz

İlgili bir soru bulunamadı

381,445 soru

11,419,908 cevap

34,975 kullanıcı

...