0 oy
695 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (84 puan) tarafından
Merhaba hanımlar ben Ekim'de ki önlisans kpss ye hazırlanıyorum.  Konuları bitirdim test çözüyorum. Ama tarih ve coğrafya asla yapamıyorum. MeslekSMeslek lisesiblisesi okuduğum içinkiçin zaten bunları görmemiştim.  Hükümdarları karıştırıyorum. 1 dakika önce bildiğim sorunun cevabını soruyu okurken unutuyorum. Yok mu bunun çözümü.  Sınavda yapamayacakmışım gibi geliyor. 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Surekli tekrar yap bacim tekrarlaya tekrarlaya hafizana yazarsin 
(22,072 puan) tarafından
Kacsin laaaa
(22,072 puan) tarafından
Ben 25im
tarafından
2.. :)))))
(22,072 puan) tarafından
La söyle:D
tarafından
Kimlikte 23 um ama gercek dogum gunum 30 kasim  daha girmedim 23 e gercekte
-Reklam-
0 oy
tarafından
Belki  konulari  fiom konusu olark izlersen aklinda kalir
(84 puan) tarafından
İzleyerek çalıştım konuları ama ders anlatımı olarak
0 oy
(5,492 puan) tarafından
İyi çalışmak, sıkı çalışmak başka çözümü yok
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Olayların oluş sırasına göre çalış canım roman okur gibi oku iyice kafana yerlessin olaylar ben öyle çalışıyordum
(84 puan) tarafından
Çok uzun özellikle Osmanlı dönemi beni benden aldı
(3,036 puan) tarafından
Evet bide isimler hep aynı ahmet mehmet anlıyorum ama bukadar çalışmışsın yabana atma ara ver biraz kafanı topla yine basla
0 oy
tarafından
Kesinlikle video ile çalışmanı öneririm. Bende p şekilde çalışıyorum ezber değil de kolay yoldan anlatıyor hoca. Benim hocam diye kanal var ordan izle. Ve coğrafya içinde Bayram Meral isimli hoca. Müthiş anlatıyor mutlaka izle. 
(84 puan) tarafından
Oradan izledim zaten tüm konuları
tarafından
Canım valla bol bol soru çöz o zaman başka yol yok
0 oy
tarafından
Önce kendine güven, sen kendine guvendiktenn sonra yaparsın
(84 puan) tarafından
İnşallah canım sağol
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Sabah erken kalm çalış canim
(84 puan) tarafından
Ev işinden vakit kalmıyor sabah kalkar kalkmaz
0 oy
(152 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah başarılı olursunuz sınavda. İşinize yararsa bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum özellikle tarih için. Tarih malesefki çok nankör bir ders çok sık tekrar yaparsanız daha rahat edersiniz konuları bitirip sadece test çözmek çözüm değil bence. Mesela 10 güne bir bütün konuları hızlı bir şekilde gözden geçirin ilk başlarda zor olur çok vakit alır ama zamanla tekrarlarınız en fazla 30 dk alır. Çünkü oturup okumak yerine zihninizden hizli bir şekilde tekrar edin  başlıklara bakarak. Coğrafya içinse şifreler oluşturun çok müsait bir ders. Youtube da videolar var. Umarım faydalı olur.
(152 puan) tarafından
Mesela Bu MANYaK egedeki kırıklı dağlar Boz Madra Amanos Nur Yunt ve Kaz gibi veya egedeki en çok yetişen ürünler ZÜHTÜ Zeytin Üzüm Haşhaş ve Tütün gibi
(84 puan) tarafından
Tavsiyelerini deniycem canım
(152 puan) tarafından
Yani ben böyle çalışmıştım ve asla pes etme emin ol dönüm noktası tam da pes edeceğin yer. Inşallah basarili olursunuz.
(84 puan) tarafından
İnşallah... Çok teşekkür ederim
0 oy
(12,793 puan) tarafından
YouTube da hocaları dinle tarih coğrafya anlatan 
0 oy
(758 puan) tarafından
ben notlarimi ses kaydi yaptin dinliyorum bu sekilde beynime civi gibi kazidim 
(84 puan) tarafından
Bak iyi fikir yapabilirim bunu ama konular uzun 1 saat filan olur herhalde ses kayıtları
(758 puan) tarafından
canisi benim komple 7 bucuk saat
(84 puan) tarafından
Off.... Baya uzun :D
0 oy
tarafından
Kuzum herkesin anlama şekli farklıdır mesela benim arkadasim sınavlara yazarak çalışıyordu öyle daha çok aklında kalıyordu benim tekrar okuyarak ezber yaparak aklımda kalıyor o yüzden sen önce kendini tanımalısın aklında nasıl daha com yer ediyorsa öyle çalışmaya devam et
(84 puan) tarafından
Benim de görsel hafızam kuvvetli
tarafından
Ona gore çalış mesela konuyla ilgili görsellere bak

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 435 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Elif_nur13 (125 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
18 Mart 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 287 göst.
15 Mart 2021 Kültür-Sanat kategorisinde selindrn (185 puan) tarafından soruldu
+2 oy
33 cevap 360 göst.
23 Mayıs 2022 Kültür-Sanat kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu

377,277 soru

11,290,426 cevap

34,704 kullanıcı

...