0 oy
299 göst.
Diğer kategorisinde (52 puan) tarafından
Bebegimi emziriyordum 3 aylık suan halada emzirmeye devam ediyorum lakin kilo alımı cok az 2450 doğdu suan 3 aylık ve 5 kg sağlık ocağı mama basla dedi aaz az sabah öğle aksam vermek istiyorum yani günlük üç kere geri kalar süreler de emzirecm fakat mama kc ml vermem lazım ve bbebegim biberon tutmadığı icin kasıkla verecem biraz daha katı olmasını istiyorum sma kullanyorum mama olarak da  yani demem oki kc ml vermem lazım sizce ve kc ölcek atmam lazım sma da 180 ml a 6 ölcek diyor ama bebeğim okader içmez ve bana cok geliyor 100 ml verirsem birazda koyu olsun istersem nekadar atmam lazım sizce yada böyle bi zararı olurmu 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kutunun arkasında yazan miktar anne sütü almayan çocuklar için 90cc ver

Biberon tutmuyorsa eczanede bebek kadehleri oluyor onlardan alabilirsin çünkü tabaktaki mama bitene kadar soğur
(52 puan) tarafından
Sma optipro canm ve sence kilo yapıyormu aptamil denedim içmedi bebelac gaz yapıyor mus bende bunu aldım
tarafından
Tamam canım 3 ölçek
(52 puan) tarafından
Peki canım kilo yapıyormuu
tarafından
Evet canım yapıyor 2.820 doğdu 5 aylık 8.5 kilo
(52 puan) tarafından
Masllah benimde 2450 doğdu üç aylık 5 kg boyu 64 cm az isti kilosu hayırlısı ile alır iinslah
-Reklam-
0 oy
(452 puan) tarafından
Koyu yapınca kabız olmaz mı cnm? Kabız olur diye düşünüyorum ben
(52 puan) tarafından
Canım cok koyu olmayacak kasğğı gelcek kadar az bise biberondaki kıvamı gibi degil yani
(452 puan) tarafından
Anladım cnm ama demek istediğim normal biberondaki gibi içse bile kabızlık oluyor bazı bebeklerde. Ben neler çektim o kabızlıktan bi bilsen cnm bi akşam bebeğim çığlık çığlığa ağlamaya başladı tam altını değiştiricektim bide baktım ucunda kupkuru kaka, lavaboya götürdüm çiş tutar gibi tuttum bir iki damla kan geldi, öldüm öldüm dirildim o gece korkudan bişey oldu diye.
(52 puan) tarafından
Anladım canım dikkat ederim o zaman
0 oy
(446 puan) tarafından
Canm su şurup siringalari oluoya ucu olmaya n onlarla sikabilirsin ağzına bebisin ben oğluma öle yaptım bı kaç kere sonra alışınca siringayi emmeye çalıştı sonrada biberonu tuttu zaten
0 oy
tarafından
Ölçüsü neyse onu yap canım yoksa kabız olur birde kafanda sabah öğlen akşam diye bişey çizme iki göğsünde tamamen emdikten sonra mama yap yoksa sütün azalır..
(52 puan) tarafından
E doyduktan sonra emmez ki  nasıl vermem lazim ki :(
(2,423 puan) tarafından
Kuzu  bak şimdi bi memeni ver üzerinden 15 dk geçsin 90 cc mama içir biberona  zamanla alışır kaşıkla 2 3 kasım tadını aldımı biberonu kaktır alır yanı. Sonra aradan 2 saat geçsin diğer memeni vae bidaha 90 ml mama günde bunu 3 kez tekrarla. Sonra ki zamanlarda bi önceki verdiğin göğsü ver emzir. Biz böyle toparladık.
tarafından
Arkadaş güzel anlatmış. Anne sütüyle Doyuyor ise mama vermene gerek yok zaten ama anladığım kadarıyla sütün yetmiyo  o yüzden mamyıda yer ama önce emzir sonra mamayı ver
0 oy
(553 puan) tarafından

3 ayda 2kilo 550 gram  almış evet biraz az olmuş. Ana duzelir diye düşünüyorum hemen niye mams ver demisler ki.??

image

(52 puan) tarafından
Bebeğimin boyu 64 cm üç ylık olmasına rağmen
(553 puan) tarafından
Tam olmasi  gereken zaten o  en fazla 65 olmalıymis buradan takip et
(52 puan) tarafından
Hani mama vermemdeki amaç biraz daha toparlansın istiyorum zaten günlük iki kere verrim muhtemelen faydası olurmu bilmem ama

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 97 göst.
24 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Sevgi bahar (24 puan) tarafından soruldu

379,549 soru

11,362,105 cevap

34,839 kullanıcı

...