0 oy
492 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ne zaman ayirmaliyim

14 Cevaplar

0 oy
(1,472 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Ayırma kız ne zararı var sanki sana ben kıyamam valla :D

(1,472 puan) tarafından
Daha 2 yaşında kuzucuk kıyamam kız ayrı odada yatsa ben odamda yatamam neler kurarım kafamda yerinde olsam ayırmam tercih meselesi tabii :)
tarafından
Kız 7 aylık bebeğim var bide ama
(1,472 puan) tarafından
Senin nüfus kalabalıkmış olsun nolacak ayrı ayrı yatır işte :)
tarafından
Öyle yapiyorum cnm ama artık kardeşi olunca gidiyo yerde mindere yatiyo yani yatağı olsa odasında yatar bence
(1,472 puan) tarafından
Ben tamamen duygusal bakıyorum kuzum senin bileceğin iş :)
-Reklam-
+1 oy
(1,635 puan) tarafından
1 yaşındayken ayırdım gece emzirmeyi de bıraktım. 

Bizim odadayken 10 dakikada bi uyanırdı şimdi odasında daha uzun uyuyo şükür. 

Bence sen geç bile kalmışsın 
tarafından
Odasını hazırlama dim oda takımı almam laxim
(1,635 puan) tarafından
Valla benim herif daha doğmadan hevesle gitti aldı. Büyüyen beşik tarzında
Ama bizim oğlan çok hareketli olduğu için güvenip o beşiğe yatıramadım park beşikle ayırdım odasına.
Oda takımı şart değil ki. Şuan beşiği yok mu uyuduğu
tarafından
Var bı de bebeğim var evde iki tane besigimiz var ama odamın halısı perdesi de yok sateni var tülü yok dolap da lazim
(1,635 puan) tarafından
E sadece uyutmak için kullanacaksın. Perde ve beşik olsa yeter. Ben bi bebeyle başedemedim aynı oda da sen iki bebeyle iyi başediyosun valla bravo.
Biri ağlar öbürünü uyandırır. Sıkıntı yani
+1 oy
(1,094 puan) tarafından
Kız ben 6 yasına girince ayırdım odayı. Cok gec biliyorum ama kıyamadım
+1 oy
tarafından
Benim oğlum 'da 20 aylık ayıramıyorum ya hep gözümün önünde olsun istiyorum bi de çocuk odası yatak odasına baya uzak L şeklinde upuzun koridor var ayırmıyorum valla dursun yamacimda
+1 oy
(2,039 puan) tarafından
Benimde 2 yaşında ve 5 aylık aylık kızlarım var ben ayıralım diyorum ama babası kıyamıyor kızına küçüğü beşikte büyüğü aramızda yatıyor bakalım ne zaman tak edecek canına 
(13,202 puan) tarafından
Yanlış anlamayın ama ne zaman o iş için bebeği bahane ederseniz o zaman. Eşler daha gaddardır bu konuda. İkisini birden ayırırsanız aynı anda büyük için de teselli olur kardeşim benimle uyuyacak artık çünkü ben bir ablayım geceleri birlikte uyuyabiliriz gibi. Ama ikisini aynı anda ayırmanın lazım şuan.
(2,039 puan) tarafından
Daha büyüğüne ikna edemedim küçüğü hayatta ayırmaz ya duymazsak ya bişey olursa ya korkarsa diyip duruyor odalarda birbirine uzak değil kapıları birbirine bakıyor uzak olsa neyse ama bakalım
(13,202 puan) tarafından
Büyüğünü ayırman zor olur bu durumda kıskanma falan yapar. Kendini dışlanmış hisseder. Bu gidişle 3 yıl daha ayıramazsın ikisini de.
+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Kizim 19 aylik 8 aylik ken  ayirdim odasini 
0 oy
tarafından
Bende ayirmasin benimle yatıyor ne zaman ayiracam  bilmiyorum ayirsamda  uyumaz bence birde hep üstü açık yatıyor yanında örtüyorum en azından ozaman zor olur diyebdusunuyirum bilmiyorum ya
tarafından
Boş odamız da var ama daha oto takimi almadim
tarafından
Oda var nerde yatırcaksin  baza alsan düşer yerde olmaz montessori yataklar hoşuma gitt benim pahallı ama netten bak istersen
tarafından
Bende gördüm ama pahalı ya
tarafından
Aynen banada pahallı geldi işte:(
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Kızımı 2bucuk yaşında anırmıştım oğlumu da kızım kıskanıp tekrar bizim odaya gelmeye çalışıyordu mecburiyetten 1 aylıkken kızımın odasında yatırdım ve iyi ki de erken ağırmışım diyorum evet geceleri yataktan kalk emzir zoe oldu ama iyi ki erken ayirmisim.. ne kadar geç okadar zor
(25,224 puan) tarafından
Hahaha ah bu klavye hataları :D
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bir cocuk 4 yaşını gecmeden odasi ayırmalı en doğrusu bu

Yoksa cok şeye ani şahit olaraktan ve bazi seyleri merak salaraktan piskolojisi bozulur yetistirilme şekilinde yansır. 

0 oy
(816 puan) tarafından
Yavas yavas alıstrman lazım canım. Bnde ıkı yasında ayırdım ara sıra geldı gıttı ama 3yasında tam odasını benımsedi suan 4yasında bazen bnde burda yatacam desede gıder yatagına. Kardesını kıskandıgı ıcın oda o yatıyo bnde yatayım dıyo yapamıyo rahat edemıyor gıdıyor yatagına
tarafından
Odasına ne aldın peki cnm oda takımları çok pahali
(816 puan) tarafından
Bı tane baza bıde kucuk tek kapılı dolabı var canım.
tarafından
Bende almayı düşünüyorum ama yedi aylık bebeğimde var büyük dolap almam gerekiyo ikisi de kulkanicak çünkü durumunun düzelmesini bekliyorum
(816 puan) tarafından
Valla canım bnımde durumum yok 1.5 yasımda bıde 8aylık cocugumda var o yızden kara kara dusunuyorum bnımde dolabım cıft kapılı ıkı cekmecelı zar zor sıgıyoruz. Dıger oglumu da buyugun odasına yere yatak yapacam mecbur alıssın ılerde herseylerı olur sımdıden yokluk dıye ayırmazsam ılerde cok zorluk cekerız
tarafından
Aynen bakicam caresine
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kıyabilir miyim bilmiyorum ama 6 aylık ayırmayı düşünüyorum. Çünkü bence ondan sonra aklı ermeye başlıyor bazı şeylere. 2 yaş bile geç bence. Kendimden biliyorum. 
tarafından
Oda takımı almadım ama odamız var almayı dusunuyorum
(4,040 puan) tarafından
Bir yasindan önce ani bebek ölümü yüzünden öneriyorlar. Belki anne farkeder anne yani beşik olmalı diyorlar bir de güvenli bağlanma için gerekli
(7,190 puan) tarafından
Üç yaşından önce  ayırmak çocuğun bağlanma ve öz güven açısından sıkıntı yaşatıyor
(13,202 puan) tarafından
Memede kuramıyor muymuş üç yaş bence aşırı geç herşeye aklı eriyor okula bile başlayabiliyor. Herkesin kendi düşüncesi memeden kesme bağın olmaz çalışma bağın olmaz yatağı ayırma bağın olmaz. Her uzman her büyük başka birşey söylüyor kimi dinleyelim? Ve aklı eren bebek anne baba yanında yatmayı bir halt zannediyor bir noktadan sonra. Onları da oda arkadaşı olarak görmeye başlıyor. Ama anne babaysak bunun böyle olmadığını göstermemiz lazım. Kendim 8 yaşıma kadar yattım anne babamla ne kadar büyük ayıp. O zamanlar tabi soba falan da var insanlar tek odada ama insan ayrılmaya kalktı mı aklı eriyorsa zorlanıyor.
0 oy
(1,233 puan) tarafından

Bn Bi ay oldu ayırarı ama bnm iki tane biri 3 biri 6 ranza aldık küçüğü çabuk alıştı ama buyugu hep benle yatmak istiyor zor yatrym diyrm büyügü ü keşke erkenden ayırsaymışım daha mantıklı buyruğu yatağından geldi gene yanma diyo senle yatcm babam salonda yatsn diyo :)

0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben 9 aylıkken ayırdım canım. Çok uyanıyordu biz odaya girip çıktıkça. Şimdi kendi odasında rahat rahat uyuyor.

Soruna gelince doktorlar 2 yaşından sonra çocuğun psikolojik gelişimi için odayı ayırmayı öneriyor.
0 oy
(7,190 puan) tarafından
Benim ablam iki yaş arayla iki çocuğu vardı büyük 4 küçük 2 yaşında oldukları gibi ayırdı odalarını. Büyüğü önceden ayirsa kıskanma durumu alacaktı o yüzden birisini az geç diğerini az erken ayırmış oldu ama hiç sıkıntı yaşamadı ayrıldıktan sonra bence sen biraz daha bekle bebeğin küçük zaten

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 182 göst.
0 oy
9 cevap 252 göst.
12 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Ilknuray (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 340 göst.
10 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,518 soru

11,361,148 cevap

34,839 kullanıcı