0 oy
4,908 göst.
Diğer kategorisinde (385 puan) tarafından
Kizlar bana bi arkadas 80 gram en az demisti. Benimde imam nikahimi müftü kiydi o da gonlunden ne geciyorsa dedi yani bi rakam vermedi. Bende o an 81 dedim. Esim simdi kara kara nasil odeyecegini düşünüyor bu işi bayağı ciddiye aldi ki yaklasik 35-40 bin arasi oluyor :)) ben tabi o parayi gonlumden gecerek eşime ev icin geri vermeyi düşünüyorum. Sizler kac gram istedinizz 

44 Cevaplar

0 oy
(903 puan) tarafından
150 gramda benim mehirim ama bunu ben istemedim :) bana kendileri bunu vermeyi teklif etti ama yarın bi gün ev alırken bende seve seve vericem eşime 
(385 puan) tarafından
Insallah canim bende ev disinda asla vermem dedim bakalim kredinin dusmesini bekliyoruz .d.
(903 puan) tarafından
Eşim düğünden sonra da bana bilezik aldı fırsat buldukça alıyoruz biriktirdikçe o yüzden sorun etmiyorum bu tarz şeyleri :) çok şükür o konuda hani o benim güvencem diyeceğim bi durumum yok
(385 puan) tarafından
Oh ne guzel valla canim , Allah bozmasin insallahhh :))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben 70 bin liralık altın istedim hepsini de aldı ama sonrasında kayınpederime verdim köyde ev yaptılar kendilerine yerleri yoktu evleri kötü durumdaydı o yüzden ama borcu bitince ev alıcak bana
(385 puan) tarafından
Iyi o zaman esitlenir canim ev alicaksa ne mutlu bende eve vericem zaten :))
0 oy
(12 puan) tarafından
Esim kendisi 10 tam altin demisdi ben birsey soylemeden 
(385 puan) tarafından
Oda guzel canim az para degil bu devirde .dd
0 oy
(683 puan) tarafından
Ben 13 altincik sadece aldi :))
(683 puan) tarafından
Evet valla alip saklayip naapicam
(385 puan) tarafından
Katiliyorum canim  krediler bi duseydii
(683 puan) tarafından
Hayat o kadar zorlaştı ki Rabbim yardim etsin keşke insanin elinden daha çok gelse daha da eşime yardimci olsam
(385 puan) tarafından
Ah ah oyle valla bende calisiyordum cocuk olunca birakmak zorunda kaldim bin2 yil daha evdeyim mecbur hayat zor tek maasla gecim cok zor
(683 puan) tarafından
He valla
0 oy
tarafından
Valla ben hocaya karari siz verin hocam dedim, 150 gram altin dedi :D ama sonra esimle ev aldik araba aldik helal ettim mehirini ben. Arabayi benim uzerime aldi bu senin dedi, bende duygulandim o an helal ettim :D 
(385 puan) tarafından
Oooo super valla daha ne olsun canim
tarafından
Kiz zaten altin dursa ne olur, ben takan insan degilim. Cok sukur evimiz arabamiz 2 katina cikti. Basimizi sokuyoruz. Rabbim herkese nasip etsin
(385 puan) tarafından
Oyle valla evin araban varsa bu devirde daha neye ihtiyac duyasinki canim masallah benimde hedef ev simdi
0 oy
(143 puan) tarafından
Benim altınlarımı kaynanamgil aldi ödeyeceğiz diye 5 yil oldu yapmadilar yapmiycaklarmis da haram olsun 
(385 puan) tarafından
Haram olur sen demesende haram olur , Allah bildigi gibi yapsin onlari ,ss
(143 puan) tarafından
Çok zoruma gidiyor diğer eltilerinkini almadılar kendileri yedi altinlarini bemimki duruyordu borc var odeyelim sonra yapariz dediler pislikler ne bicim kotu insanlar var rabbim bildiği gibi yapsin
(385 puan) tarafından
Ayyy yaziklar olsun ya ne degisik insanlar var Rabbim hesabini sorar hic merak etme canim
0 oy
tarafından
100 gram altın istemiştim ama hibe ettim ben sonradan eşime ilerde ev yada araba alırsak Allahın izniyle benim üstüme olacak. 
(385 puan) tarafından
Aynen canim bende ev aldiricam kendi uzerime .dd.
0 oy
(219 puan) tarafından
bizim hoca yabilabilcek seyler iste dedi öyle 50 bilezik 1 ev falan hemen ve basit olabilicek şeyler olmadiği icin bende eşimden 2 bilezik 20şer grammdan istedim :)
(385 puan) tarafından
En guzeli canim sonucta gonuller bir olunca ikinize gidiyor para
0 oy
(2,381 puan) tarafından
7 tane bilezik 1 trabzon hasir bileziği 28 tane cumhuriyet altını herkeste olan kolyeler var ya onlardan
(385 puan) tarafından
Oh masallahhhh :D
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Gramı 30 dan 10 tane adana burması bilezik 1 küpe 1 kolye 2 yüzük 1 bileklik almslardı onları mehire saydılar :D
(385 puan) tarafından
Masallahhh :))
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ben istemedim.. 
(385 puan) tarafından
Neden ki canim
(7,118 puan) tarafından
Gerek görmedim. Zaten imam jet hızıyla kıydı nikâhı. Mihirin konusu bile geçmedi. Sonradan öğrendik biz.
(385 puan) tarafından
Imam unutmus sanirim canim olsun sen esinden yine iste biseyler :))
(7,118 puan) tarafından
Istememe  fırsat vermiyor şükür canım :)
(385 puan) tarafından
Oh ne guzel :))
0 oy
(2,752 puan) tarafından

Hoca sordu ben bırsey istemıyorum dedım. :)

(385 puan) tarafından
Aa niye kizz
0 oy
(1,216 puan) tarafından
Ben umre istedim umrenin maddi değeri belirsiz olduğu için olmadı bana takılan altınlarım bilezik vs hepsi üstüme mehir sayıldı ve eşim söz verdi umre içinde 
(385 puan) tarafından
Oh daha ne olsun kizz
(1,216 puan) tarafından
Aynen ve herşeyim bende satılmadı  bozulmadı
(385 puan) tarafından
Sakla gitsin kiz bankaya falan at degerlensin
(1,216 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
81 mi :)))

Ben düğün yaptırmadım alyans ve tektaş dışında takı da aldırmadım çünkü takmam gerek yok :) yani evlenirken mümkün olan en az masrafla evlendim onunla ama mehir o kadar ucuz olamazdı tabiki :) 250 gr altın istedim ben :) henüz vermedi ama verecek başka şansı yok :) sözü var Amasradan ev alacak bana bi kaç sene içinde :) alsın işinin ardı ne ona aslan gibi evlat vermişim maviş maviş :)
(2,055 puan) tarafından
Ooo kalenin oradan aldır bari sen iyi Yerden istemişsin:))
(385 puan) tarafından
Valla 81 istedim ama dugunde takilan takilarim 350 gram civari canim onuda kendi uzerime aldim ev aldircam gerci kendime harcamiycam yinede .d.d evim olsunda baska hicbir seye gerek yok :Dd
tarafından
Ev mihir için değil ki onu ayrı yeten söz verdi :)
Deniz manzaralı ev alcam dedi bakalım beklemedeyim daha ekimde 1 yıl olacak bize evleneli
(385 puan) tarafından
Aa daha iyi o zaman canim Rabbim tez zamnda almanizi nasip etsin insallahh
0 oy
(3,701 puan) tarafından
İmam bana ne istiyorsun diye sormuştu hiç bir şey demiştim istemen şart deyince farketmez dedim o da iyi o zaman  100gr altınları yazdım demişti başka ne var ne yok hatırlamıyorum 
(385 puan) tarafından
Olsun canim bin sukur 100 grama :))
(3,701 puan) tarafından
Öyle  bildiğim kadarıyla mihir eşinden boşandıktan sonra verilen kadına verilen şeydir o yüzden bir gün olsun sorgulamadim hani benim mihir diye bir gün olsun istemedim istemeyi de düşünüyorum
(385 puan) tarafından
Canim bosaninca verilmiyo mihir evlilikte veriliyo bosaninca veya es olunce kadin ac acikta kalmasin diye
(3,701 puan) tarafından
Hangisi doğru bilemem ama bizim burda mihir kadın boşanınca hakkıdır diye veriliyor
(385 puan) tarafından
Anladim canim bilemiycem simdi
0 oy
tarafından
Takılan takıları mehir verdi bana
(385 puan) tarafından
O da guzel canim az takilmiyor bu devirde 1 gram bile pahali .d.d
0 oy
(2,575 puan) tarafından
20 gramdan 2 çift burma istedim. Aldı da. Bankaya attım ilerde ev için lazım olur dedik. Alıp oğlumun üstüne yapacam evi 
(385 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum canim ev alayim da kizimin gelecegi icin garanti olsum
0 oy
tarafından
Benim nikahimi cami imamı kıydı ben bişey istemiyorum dedim hoca olmaz dedi 100 gram altın mehirin olsun dedi eşimde kabul etti 80 bin tutuyordu bir ara eşim ev aldı ona helal ettim de eşim yine alicam bişey dedi
(385 puan) tarafından
Insallah idaha alir kiz ne guzel iste az degil 100 gram .d.d
tarafından
Almiycam cnm ev aldı helal Olsun dedim eşim kendi alicam dedi
(385 puan) tarafından
Helal olsun d3diysen iyi yapmissin canim ev alinca bend eoyle yapicam insallah
tarafından
Aynen cnm çok şükür rabbim sanada nasıp etsin inşallah
(385 puan) tarafından
Aminn insallah canim cok sagol
0 oy
(2,055 puan) tarafından

70 gram takım oldu yanı yüzük küpe kolye 4 tane bilezik yapıldı evlenirken mehir olarakta 100 gram gel gör ki ortada birşey var mı yok 65 gram altinimii verdim 5 yıl önce araba alırken borç olarak eşime hala alacak ya da beni avutuyor:ermm:

(385 puan) tarafından
Ah ah 5 yil once ucuzdur simdi o kadar grami almak icin arabayi satmasi gerekebilir canim .d.d
(2,055 puan) tarafından
Evet bn verirken 4 bilezik 5-6 bin tuttu hepsi şimdi 4 bilezik 29 bin TL tutuyor yok zaten arabayı satmayız hem pahalı şuan satsakta anlamayız hemen hem bize lazım yakında doğumum var onun yerine az biraz borcu var artık onlar bitince ufaktan aldırırim valla adamlar kendilerine arabaya gelince para varda hanımlara gelince pek oralı olmuyorlar ağırdan alıyorlar ne borcu diyorlar
(385 puan) tarafından
Hahaha haklisin canim erkeklerin beyni sadec ekendi hayatlarini dusunmeye kurulmus eşler adece onlara yardimci :D
0 oy
tarafından
Ben mehrimi umreye verdim o şekilde istedim yani ama kayinpederim yine üstüne iki bilezik yapmıştı  hediye olarak umreye gittik velasili 
(385 puan) tarafından
Ay masallah allah kabulnetsin canim benim
tarafından
Amin çocuklar olmadan en iyisi gerçekten yoksa paralar hep gidiyor  biyerlerde orası hep erteleniyor en iyisi gençlikte gerçekten
(385 puan) tarafından
Oyle valla ilerde para oyle ya da boyle bos seylere gidiyo en guzelini etmissin

İlgili sorular

+1 oy
80 cevap 3,203 göst.
0 oy
29 cevap 872 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Masallinam38 (706 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 281 göst.
0 oy
37 cevap 1,492 göst.