0 oy
4,822 göst.
Diğer kategorisinde (385 puan) tarafından
Kizlar bana bi arkadas 80 gram en az demisti. Benimde imam nikahimi müftü kiydi o da gonlunden ne geciyorsa dedi yani bi rakam vermedi. Bende o an 81 dedim. Esim simdi kara kara nasil odeyecegini düşünüyor bu işi bayağı ciddiye aldi ki yaklasik 35-40 bin arasi oluyor :)) ben tabi o parayi gonlumden gecerek eşime ev icin geri vermeyi düşünüyorum. Sizler kac gram istedinizz 

44 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Mehrin kesin rakamı yok diye biliyorum eşinin durumuna göre boşanma ölüm gibi durumlarda kadinin bir müddet gecimi için verilir ne kadar gücü varsa mehir olarak ev isteyen araaba isteyen sigarayı bırakmasını isteyen umre isteyen bile duydum durumları varsa ne ala ...ama eş bunu yapmazsa nikah sıkıntıya düşer ama dediğin gibi esine hibe edebilirsin bende eşime hibe ettim geçimimiz kolaylassin diye. 88 grrm tuttu bana alınanlar kendim miktar soylemedim gücünüz neye yetiyorsa dedik eltime yapılanı Yaptılar. Aynii mmikar olsun diye. Esin bu işi ciddiye almakla en doğru şeyi yapıyor takdir ettim bu zamanda mehrin önemini ciddiye alan genç sayısı az değildir inşallah. 
(385 puan) tarafından
Oyle valla canim bende onun bu mehir telaşını gördükçe al hepsi senin olsun diyesim geliyor , cok sukur gonuller bir olunca zaten iki kisiye cocuklara gidiyor para :)
tarafından
İnşallah huzurunuz daim olsun canim
(385 puan) tarafından
Aminn seninde insallah canim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben istemedim bişey imam kendi düğündeki altınlar+500 lira demişti :angel:arsa aldık düğündekilerle benim üstüme yapıldı 

(385 puan) tarafından
Ohh o da guzelmis kuzum dugundekileri ben zaten kendime aldim :Dd
0 oy
tarafından
Ben umre ye goturmesini istedim oda o zaman 5_7 lirayli şimdi kaç lira bilmiyorum :))
(385 puan) tarafından
Cok iyi etmissin canim Allah kabul etsinn :)
tarafından
Daha gitmedim :) ins gidince eder
(5,492 puan) tarafından
Umreden mehir olmaz ki canım, ayrıldığında veya eşin veffat ettiğinden 1 sene seni idare edecek para altın ev v.s değerinde şeyler oluyor mehir
tarafından
Tm onun parası ni yazdık yani ne kadar ediyorsa o parayı verecek ben gidecem umre yazmadık yani
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Benim mehirime el koydular üstüne de beni borca soktu vicdansiz adam.
(385 puan) tarafından
Ne kadar ne icin borca soktular seni canim senin uzerine mi her sey :(
(3,794 puan) tarafından
Adam çalışmıyor etmiyo . Yok ben oducem yok yok öyle yok böyle yok bi kerelik derken derken  yuzsuzlesti . Ben saf kafa iyi niyetim den.  Şimdide ben onlara borçlu çıktım nasil iş se. Yüzsüzlugun bu kadari da olmaz işte.  Mahlukat
(385 puan) tarafından
Canim erkenden ayril bu adamdan kurtul valla yoksa her gecen gun dahada ileri gidicek kesin
(3,794 puan) tarafından
Benimde düşüncem o zaten inşallah
(385 puan) tarafından
Hakkinda hayirlisi osun insallah
0 oy
(2,548 puan) tarafından
80 gram istedim . Sonra sattık ev aldık bilmiyorum yine de alması gerekiyor mu bana acaba . Hiç sanmıyorum alaabilcegini bu devirde 
(385 puan) tarafından
Eger o 80 frami gonul rizasiyla verdiysen geri alamiyorsun canim ama istemeden verdiysen hala isteme sansin var :))
(2,548 puan) tarafından
Aa yok tamam ozaman gönül rızamla verdim sağol canım beni aydınlattın
(385 puan) tarafından
Rica ederim canim :Dd
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Ben isteyemedim kayınbabam 100 gr dedi o da bileziklere tekabul ediyodu. Geçen araba almak için bozdurduk bankaya yaptık. Dedim onlar benim, sen bana vermedin mi onları diyo. Hayır dedim araba alsak da eline geçtikçe bana yaparsın
(385 puan) tarafından
Katiliyorum ne olursa olsun hakkini al ordan canim 100 gram az degil :)))
(5,492 puan) tarafından
Araba alcaz 1 ehliyeti çok görüyo beyefendi
(385 puan) tarafından
Kiz hemen al ehliyeti her sene yuklu zam geliyo ya d..d
(5,492 puan) tarafından
Hiç güvenim yok bu ortamda kursa nasıl gideyim
(385 puan) tarafından
O da dogru :/
0 oy
(477 puan) tarafından
Eşim deilde kayın peder verecek bana sözde hala veriyor saolsun 

Imam.nikahi kıyıldığında imam kaynatama bu kadr bu kadr vercen demişti oda elim bollasinca vercm die 2 sene oldu tik yok adamda
(385 puan) tarafından
Ne kadar vericek peki canimm
0 oy
(16,506 puan) tarafından

210 230 arası gramdı benimkiler :) :P

(16,506 puan) tarafından
Ahahah inşallah :) ama sattım ev aldım tabi geri ödeme şartıyla :) :))))) aaa çok memnun oldum bende. Kaç aylık senın Duruş
(385 puan) tarafından
4 bucuk ayligiz canim senin Duruşun kac aylik oldu :))
(16,506 puan) tarafından
10 aylık olduk biz :)
(385 puan) tarafından
Ne guzel masallah buyutmussun sen. Op benim yerime minnoş kizimizi :**
(16,506 puan) tarafından
Tamam canım sende kızını öp:)
0 oy
tarafından
Ben mehir olarak umreye götürmesini istemiştim hoca da onu da yapsın ama sen altın iste dedi o zaman saftım bileziklere saymıştık :D bu arada umreye gittik çok şükür 
(385 puan) tarafından
Ay ne guzel canim Allah kabule tsin insallahh
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Imam kayınpederimin arkadaşıydı sormadı bile bende okadar insan içinde sivrilik yapıp illa sor demedim daha önce konuşulmuştur bunlar falan dedi o anda kararım değişmesin diye öyle yaptılar çok sınır bozucuydu çünkü eşimden umre de isteyecektim ***** herif sormadı 
(385 puan) tarafından
Ay cok fenalarmis ya inadina daha cok istemek lazimdi keske isteseydin o gicik adamdann
(3,036 puan) tarafından
O an insanın aklına gelmiyor ki söyledim bide bilerek yaptılar nikahtan bikac gün önce o imamda vardı konusu geçti biliyorlardı yani
(385 puan) tarafından
Ay imamin o anda sormasi gerekirdi resmen yandaslik etmis
0 oy
tarafından
25 istedim şuan 1 araba parası beklio bakalım borçlar bitince benim mihri verecek :)
(385 puan) tarafından
Hadi insallah canim :))
tarafından
3 tanede düğünde takılan var geri odeyecem dedi ben ölünce öder:)
(385 puan) tarafından
Amannn olmeden odemesi gerek canim sen hatirlat surekli .d.d
tarafından
Helal etmem die diom arada da :)
(385 puan) tarafından
Iyi yapiyon valla :Dd
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben bişey istemedim düğünde takılacak bilezikleri mehir sayın dedim 5 bilezik takıldı. Hepsini zaten kendimiz için harcadık gitti hiç gözüm yok öyle şeylerde :D 
(385 puan) tarafından
Benim dugundeki takilarda eve gidicek canim bu mehride eve yatiricam .d.d
0 oy
(772 puan) tarafından
Benimkinde 100 gram altın demiştiler  de şimdik bu mehir işi sadece boşanınca mı veriliyo yoksa evlendikten sonra boşanmasanda mı vermek zorunda nasıl oluyo 
(385 puan) tarafından
Evlendikten sonra veriliyo canim bosanma sarti yok. Zaten amac ilerde es bosanirsa veya vefat ederse kadinin bir dayanagi olsun
(772 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Hakkini esine verebiliyorsun ben oyle yaptim gerek yok diye
(385 puan) tarafından
Bende hakkimi ev almasi icin vericem canim dugundeki takilari altinlarida oyle yaptim
0 oy
tarafından
100 gr. 

Tabi kendi nikahımda ben yoktum erkeklerin içine girmiyim diye babam vekilim oldu. 100 gr. karar vermişler ben olsam araba isterdim 
(385 puan) tarafından
100 gramda guzel canim bi 50 bini var araba alirsin sende :))
tarafından
Aman sanki bırakıyor da :)) param var özgürlüğüm yok :D
(385 puan) tarafından
Hadi yaa valla o daha buyuk sorun vakit var nakit yok , nakit var vakit yok bende de :Dd
0 oy
(123 puan) tarafından
Hiçbirşey istemedim bir çeyrek altın istedim çünkü eşimin kimsesi yok bir sürü masraf vardı zaten
(385 puan) tarafından
Aa ben en az 80 gram biliyodum canim eger oyleyse zaten gonul rahatligiyla esine o mehrini verebiliyosun ayni hesap oluyor :))
(123 puan) tarafından
Valla o zaman yoktu o yüzden onu bile istemek istemiyordum şimdi allaha şükür her istediğimi alıyor 80 gram olduğunu kimse demedi
(385 puan) tarafından
En guzeli canim gonuller bir olunca zaten o 80 gramda ortak harcaniyor
(123 puan) tarafından
Öyle canım düğünde de altın istemedim sorana da altınım yok altın gibi kocam var diyorum
(385 puan) tarafından
Ohhh en guzeli valla :))
0 oy
tarafından
Biz mehir ne bilmiyorduk kayinvalidem söyledi anlatti bize düğündeki takılan bütün altinlar ve 250 gram altın 2 reşat vermeyi düşünüyoruz baska istediginiz varsa söylersiniz demişti bende mehir olarak bunları söyledim 
(385 puan) tarafından
Ohh daha ne olsun zaten helal olsun kaynanana :Dd
0 oy
(3,136 puan) tarafından

Düğünde bana alınan altınların hepsini istedim imam onlar zaten senin onun dışında iste  dedi. Saf gibi o an aklıma bir çift bilezik geldi. Ama gram belirtmedim eşim halen almadı bekliyorum :) 

(3,136 puan) tarafından
Hahaha herhalde kendi başlarına da geliyor yaa o yüzden herhalde :)) yüz görümlüğü de bir çift bilezik istedim o da halen yok. Arabadan da inmemiştim kayınbabam dan 5i bir yerde istedim o da dedi sana zaten beş tane beşi bir yerde yapmışım ve bu evi de sana veriyorum daha ne istiyorsun dedi bende mecbur inmiştim :)) düğün günü birşey koparamadım kimseden :))
(385 puan) tarafından
Olsun valla sen yine iyi seyler kopartmissin kiz az degil onlar :Dd
(3,136 puan) tarafından
Aynen koparttıklarım da az değil :)) aman sağlık olsun huzur olsun yeterli ama biraz da para olsun :)
(385 puan) tarafından
Katiliyorum ikiside olsun .d.d
(3,136 puan) tarafından
Aynen valla:))
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Ben altin yerine umre istedim 7 sene oldu daha bisey yok.insallah bi goturur beni
(385 puan) tarafından
Hahaha goturmek zorunda hatirlat surekli cnaim:Dd
(44,724 puan) tarafından
Aynen :D
0 oy
(1,094 puan) tarafından
İstedim de oldu mu hayırrrrr
(385 puan) tarafından
Sen surekli hatirlat yinede canim :Dd
(1,094 puan) tarafından
Nasıl hatırlatayım canım kac sene oldu. Para cokken bile yapmadı şimdi hiç yapmaz
(385 puan) tarafından
O zaman gitti canim daha da alamazsin .d.d

İlgili sorular

+1 oy
80 cevap 3,177 göst.
0 oy
29 cevap 871 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Masallinam38 (691 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 279 göst.
0 oy
37 cevap 1,489 göst.