0 oy
599 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Merhaba hanımlar.. Benim şu an 13 aylık bir kızım var. Zorlu bir bebeklik geçirdik kolikti mama ile beslendi hep. Maddi ve manevi olarak biraz yorucu oldu mama işi. Şimdi evden dışarı pek çıkmadığımız için oynayacak arkadaş çevresi vs yok. Tek başına öyle durması oynaması beni üzüyor. Uykusu da hep problem oldu. Tek büyümesine üzüldüğüm için ikinci çocuk aklıma takılıyor. Sizce nasıl olur hayat nasıl oluyor 2.çocukla

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bebeğin memeden ve bezden kesilmedikçe düşünme derim. 
(3 puan) tarafından
1 sene daha mı bekle diyorsun
tarafından
Öyle diyorum . Kızım 19 aylıkken meme ve bezden kesildi uykusu düzene girdi. Şuan 26 aylık 3 buçuk aylık hamileyim ve hamileliğim zor geçiyor. Yardım edecek birisi olmasa çok zorlanırdım iyi düşün derim
(3 puan) tarafından
Doğru diyorsun kendi başının çaresine biraz bakabilmeli..
(507 puan) tarafından
Canım benım kızım 1 yasındayken hamıle kaldım sımdı obur kızımda dogdu 2 kızımıda bezlıyorum zor oluyor . buyugu aglıyor kucugu aglıyor yetısemıyorum zor oluyor . bence 3 yıl ara ver.
-Reklam-
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yapanlar memnun zorlaniyolar ana buyuyunce çok iyi oldu diyolar bakicak olan sensin ben bakarım diyosan yap bakamam diyosan yapma canim
(3 puan) tarafından
Ya işte bende yaş farkı olmasın istiyorum sonra çok zorlanır mıyım diyorum aklım karışık.. Eşime dahi söylemedim bu durumu
(7,791 puan) tarafından
Ben dusunuyodum ilk coxugum 2-3 yaşındayken 2. Yok yapcam diye daha ilki doguramadim hamileliği vs zor geldi vazgeçtim :D gerçi yine de Allah bilir ama az yaş farkı oldu mu iyi oluyo küçük olan yaşına girdi mi az çok rahatlıyosun beraber oynuyolar
(3 puan) tarafından
Ayy Valla nasip kısmet ama çok arada kaldım ya
(7,791 puan) tarafından
Yardımcı olabilecek biri var mı yakınında varsa yap eğer herkesten uzaktan bı sure o topa girme zor
(3 puan) tarafından
Tayinciyiz maalesef ailem tanıdık kimse yok
0 oy
(816 puan) tarafından
Valla 2yas var ıkı oglan oynamak ne kelıme yıyorlar bırbırlerını bnım sımdıkı aklım olsa arada 4.5 yas olsun ısterdım bıde kızım var 8 aylık 4 yasındakı ogluö 2yasındakı oglumu ıstemıyır sureklı kavga edıyor ama kızımı o daha bebek dıyıp sevıyor oyuncaklarını ona getırıp verıyor oynasın dıye coba yogurt yerkn kızımada yedırıyor ama 2yasındakıyle kavga edıyor cunku o ızın vermedwn ıkı yasındakı oyuncaklarını alıyor onu yonetemıyor buda kavga nedenı oluyor
(3 puan) tarafından
Erkek çocukları kavgacı oluyor azıcık Allah yardımcınız olsun
(816 puan) tarafından
Ömrümü yediler valla :)
tarafından
Canım kavga etmenin erkekle alakası yok ablamın iki kızıda çok kavga ederler
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Valla kendine guveniyorsan dog

Yoksa kizina senden iyi arkadas yok suanlik 

(3 puan) tarafından
Teşekkür ederim..
0 oy
(55 puan) tarafından
Kiz daha cok kucuk az 2 yasini bari doldursun bizimdr oyleydi kizim hala yalniz suan 4 yasinda anca yaptim suan bile zorlaniyorum oturamiyorum karnimdan dolayi rahat oyun oynamiyoruz dogru duzgun surekli yatmam  gerekiyor cocuk artik kardesim doğsa da rahatlasak diyor valla saka gibi hem ben simdidrn zorlaniyorsam dogunca napcam belli drgil bence erken kimiside ikisini buyutim kurtulim der ama en azindan 2 yasina gelsin çocuk 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Hem maddi olarak çok yıprandım diyosun. Az daha bekle  durumun düzelince düşün bence
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kizimi cisten kestim gece kalkmalari birakti ole 2 ci dusundum 4 yasindayken ogluma halime kaldim  simdi o 5 oglum 8 aylik inanilmaz rahatim hic bi zorlugunu yasamadim bence acele etme su an sana ilgine mihtac bi bebegin var sevgine ilgine doysun  ikinci olunca ilk le pek ister istemez ilgi gosteremiyosun butun biraz daha dusun derim sende kizin da yipranma
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Zorlanmam diyosan yap bizde o yurek yok
0 oy
tarafından
Daha çocuğun küçük bebekliğini alma bence ondan daha çok ilgiye ihtiyacı vat arkadaşı sen ol mesela 
0 oy
tarafından
Benimde ikinci olduğunda 16aylikti kukken zor oluyor biraz ama buyuynce iyiboluyor arkadaş gibi oynuyorlar  iyi oluyor sonra 
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Aynı neden dolayı 2.çocuk düşündük. Düşündüğümüz ay tuttu. İşkence oğlum 3 yıl sonra oldu tedavi falan gördüm bıraktım oldu
0 oy
(528 puan) tarafından
Bnce hic girme o konuya suan. Sen arkadas ol kizina. Biraz büyüt anne kiz keyif catin oyle yap ikinciyi. 
0 oy
(961 puan) tarafından

Kızlarımın arasında 6 sene vaar ve 2. Gebeliğim çok zor geçti 

Kızım küçük olsaydı daha da zor olurdu benim için :ermm:

0 oy
tarafından
Canım büyüyünce çok iyi oluyor ama büyüten kadar 3 4 sene çok zorlanıyor insan heleki yardım edecek kimsen yoksa bence bekle 1 sene daha

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 561 göst.
7 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 334 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...